Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] miękkie hamulce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] miękkie hamulce
Autor Wiadomość
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 04, 2009 14:13   

możesz zrobić prosty test przejedz się kawałek i pohamuje trochę ostro żeby zagrzać hamulce, później się zatrzymaj skręć koła żeby była widoczna tarcza oraz przewody, wsadź kogoś za kierownice i niech popompuje pedałem a ty stań obok koła i zobacz jak się zachowuje przewód hamulcowy.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 04, 2009 14:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kurczak85 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 71
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 15:40   

Co do hamulców..... Mi się ostatnio na trasie po paru hamowaniach klocek w tylnim lewym kole zapalil. Coś sie zblokowało, ja tego nie czułem i po paru kilometrach żywy ogień i dym.. Dobrze, że gaśnica była sprawna ;) Kiepska przygoda. Nie polecam:)
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Sie 17, 2009 20:29   Re: [MG ZR 160] miękkie hamulce

iktorn73 napisał/a:
Witam wszystkich :) . Mam pytanie. Czy w Waszych ZR-ach też jest taki miękki pedał hamulca ?

Hmmm, trochę to dziwne jest ale ja tak miałem zaraz po zakupie auta - pedał wpadał w podłogę. Wymieniłem płyn i odpowietrzyłem - niewiele pomogło. Zrobiło się dopiero fajnie po odpowietrzeniu zgodnie z zaleceniami rave - na chodzącym silniku i po kolei LP - PT, PP - LT, lub na odwrót, teraz nie pamiętam dokładnie ;) aha i płyn zalałem jurid 5.1
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 13:29   

Ok. Spróbuję przy najbliższej okazji :) .
 
 
ceremony 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 145
Skąd: Warszawa-Gocław



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 13:40   

Ja tez mialem miekki pedal na poczatku przy zakupie, ale przy okazji wymiany przednich tarcz, klockow i plynu na 5.1 wymienilem tez przewody na te w oplotach i szczerze powiem, ze nie wiem co bylo przyczyna miekkiego hamulca bo teraz jest brzytwa :)

A moze Ci sie skonczyly juz klocki albo tarcze i dlatego tak daleko pedal wpada.. o ile to moze w ogole byc przyczyna. :roll:
_________________
_____________________
MG ZR 180 ;)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 13:46   

ceremony napisał/a:
A moze Ci sie skonczyly juz klocki albo tarcze i dlatego tak daleko pedal wpada.. o ile to moze w ogole byc przyczyna.

nie ... to coś innego i sam chyba spróbuję odpowietrzania na zapalonym silniku :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 13:50   [R45 1,4 16V, 2001r]

Witam,
Sprawdź jeszcze wspomaganie (servo) - połuż nogę na pedale hamulca i włącz zapłon -pedał powinien wówczas wyczuwalnie nieco opaść. Jeśli tego nie ma, należy sprawdzić szczelność przewodu podciśnieniowego, który łączy serwo z silnikiem :wink: , podr...
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 24, 2017 22:12   

Mam ten sam problem co autor tematu z tym, że ja zaciski regenerowałem.
Po demontażu przez tydzień w mrozach przewody hamulcowe wisiały zaciśnięte szczypcami morsea. Trochę płynu wyciekło przez ten okres ale nie znacząco (taśma izol. na szczękach szczypiec jak się ułożyła do kształtu przewodu to zaczęło powoli się sączyć).
Czy ten zabieg mógł spowodować, że zapowietrzył się układ jakby od drugiej strony, a ze zbiorniczka praktycznie nic nie ubyło?

Dodam, że odpowietrzyłem zgodnie z instr. RAVE na uruchomionym silniku. Bardzo mało płynu ubyło przy odpowietrzaniu co mnie lekko zdziwiło ale procedurę przeprowadziłem poprawnie. Po montażu zacisków od razu odpowietrzałem i być może tu jest błąd, bo powinienem odczekać aż grawitacyjnie płyn wypełni zaciski?
Czytałem kilka wątków i ktoś o podobnym problemie odpowietrzał zaciskając przewód hamulcowy i wciskając pedał hamulca luzował zacisk i tak kilka razy. Oczywiście z wężykiem na odpowietrzniku.
Tarcze, klocki, płyn (ATE) nowe i nie mówcie mi, że trzeba się przyzwyczaić, bo to już druga moja regeneracja zacisków ale wtedy, to nie ja montowałem zaciski i odpowietrzałem i problemu nie było.
Czy mam odpowietrzyć ponownie?
Jaka jest średnica wewnętrzna przewodu hamulcowego, wie ktoś?
Śruba banjo jeśli nie będzie w osi z otworem z przewodu hamulcowego, to siła hamowania osłabnie?
Jaka jest szansa, że padło coś innego (serwo, pompa której chyba nie ma w K serii ) jeśli w ogóle nie było to ruszane?

[ Dodano: Wto Sty 24, 2017 22:12 ]
Dobra, sam znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ R 214 Si' 97 ] Miękkie popychacze
BABEL Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Lip 09, 2009 02:18
BABEL
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0 ] Hamulce
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Mar 06, 2010 17:23
maniaq
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0 ] hamulce
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lut 20, 2010 14:16
komarek666_2007
Brak nowych postów [r 200, 1.4si-lpg, 96r.] hamulce i gaz ?
Surwil87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sie 06, 2009 22:06
Homi
Brak nowych postów [R25] hamulce
drago Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Kwi 30, 2007 21:28
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink