Forum Klubu ROVERki.pl :: Chińskie autostrady w Polsce...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chińskie autostrady w Polsce...
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:33   

Mayson napisał/a:
Ale po co - ja podałem fakty; niepotrzebna tu była dedukcja. Ty ich nie podajesz...

Jakie fakty?

Stereotypy i przypuszczenia jak moje okraszone duża dozą szowinizmu i rasizmu.

Do tego jeden przykład Twojego taty, na który mam dwa różne własne, w tym jeden idealny kontrprzykład DOBREJ opony z Chin i złej z Polski oparte na doświadczeniach moich i MaRKa.

Tego wydajesz się nie zauważać.
Mayson napisał/a:
Poza tym na jakiej podstawie głosisz, że Dębica nie grzeszy jakością? Testy w gazetach mot. mówią co innego... Masz źródło?

Bo miałem - dziękuję - bardziej wierzę własnym doświadczeniom niż gazetom.
Mayson napisał/a:
Hehehe, ja już nie mogę :lol: Skoro są referencje, to zapewne ktoś je wystawił i są tam osiągnięcia danej firmy. Wysyła się więc delegację fachowców, aby sprawdzić tę robotę. Tak ja bym to sprawdził ale nie wiem, może są inne sposoby - ja nie pracuję w zespole do wyłaniania zwycięzcy przetargu i nigdy nie pracowałem :wink:

No patrz... W GDDKiA tez tak robią i dopuścili zarówno Greków, jak i Irlandczyków, jak i Chińczyków.

Więc o co Ci chodzi - gdzie chciałbyś umieścić ten próg dopuszczenia tylko firm europejskich wg Twojego widzimisię?
Mayson napisał/a:
To, że firma została dopuszczona nie znaczy, że zostanie wybrana. Nawet jeśli złoży najniższą ofertę, prawda? Po weryfikacji oferty następuje decyzja. Jak odbywa się weryfikacja - nie wiem - Ty wiesz? Napisałem wyżej, jak ja bym to zrobił, a jak robi GDDKiA to inna sprawa.

To doszliśmy do clue i pokazu Twojej ignorancji i tego, że opierasz swoje sądy na "nie wiem czym", bo nawet gdybyś czytał gazety nt. budowy autostrad to wiedziałbyś, że te przetargi są dwu- lub trzyetapowe.

Pierwszy etap to właśnie sprawdzenie referencji, możliwości technicznych, finansowych oraz oferowanych gwarancji i ten zakończył się 21 CZERWCA 2009.

Po tym etapie odrzucane są firmy, które nie mają wymaganych referencji oraz źle zabezpiecza gwarancję, a pozostałe składają oferty cenowe.

Skoro China Overseas złożyła ważną ofertę cenową, to znaczy, ze tamten etap przeszła.

Teraz po II etapie zwycięska oferta jest sprawdzana merytorycznie i formalnie - do tego są protesty innych firm, ale jeśli będzie ok, to umowa zostanie podpisana.

Podsumowując - znów wykazałeś się kompletnym brakiem wiedzy na temat, na który tak zażarcie dyskutujesz...
Mayson napisał/a:
W ten sposób nigdy nie dojdziemy do porozumienia, dlatego uważam, że ta dyskusja prowadzi "donikąd" i trzeba to skończyć. Będę to miał na uwadze zawsze, zanim zacznę z Tobą dyskutować po raz drugi :wink:

Spoko, ja też będę miał na uwadze, że dyskusja nie ma sensu, bo opierasz ją wyłącznie na stereotypach i przesądach, szowinizmie, rasizmie ("tandeta we krwi") i braku wiedzy (np. o przetargach, o których dyskutujesz), a gdy ktoś przytacza kontrargument (spawa opon), to nie jest tak ważny jak Twój argument. ;)
Mayson napisał/a:
Wyjaśniałem to już ale powracasz jak bumerang, więc: choćby na podstawie doświadczeń z Landwindem, mogę przypuścić, że chińska autostrada będzie gorsza niż irlandzka.

Mayson napisał/a:
Nie wymienię Ci słownie trzech produktów, bo ich nie znam :lol:

Czyli nie masz żadnych przesłanek twierdzić, że Grecy, czy Irlandczycy poza krajem zrobią to lepiej, bo nie znasz żadnego ich produktu eksportowego.

I tylko takiego przyznania chciałem - wszystkie Twoje wypowiedzi to stereotypy, rasizm i ignorancja.
Mayson napisał/a:
Biznes to biznes ale jednak oni mają tandetę chyba we krwi.

Mam wielką prośbę - z tym szowinizmem i rasizmem to idź na inne forum, bo takie wypowiedzi są żenujące - myślałem, że nigdy na tym forum czegoś takiego nie zobaczę.

Dla mnie koniec tematu, bo nie będę dyskutował o Twoich uprzedzeniach rasowych, czy narodowościowych.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sarkunx 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:37   

Mayson napisał/a:
Wydaje mi się, że skoro nawet brutalne reguły biznesu nie sprawiły, że podeszli profesjonalnie do ekspansji na europejski rynek motoryzacyjny, to coś z nimi, z ich mentalnością jest nie tak. Rasizm to byłby wtedy, gdybym czepiał się ich koloru skóry, wzrostu lub skośnych oczu. Japończycy wyglądają identycznie ale mentalność mają zgoła odmienną.


1) rasizm to każde nieracjonalne różnicowanie ludzi na dowolnej podstawie: rasy/narodowości/... . Np: jak niemiec powie: "wszycy polacy kradną nam samochody" - to też jest rasizm, mimo że nie czepia się że jesteśmy biali, ani że mamy okrągłe oczy.

2) odnośnie japończyków i chińczyków i ich różnic: A skąd ty to wiesz? :twisted:
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:42   

maciej napisał/a:
I tylko takiego przyznania chciałem - wszystkie Twoje wypowiedzi to stereotypy, rasizm i ignorancja.
Mayson napisał/a:
Biznes to biznes ale jednak oni mają tandetę chyba we krwi.
Mam wielką prośbę - z tym szowinizmem i rasizmem to idź na inne forum, bo takie wypowiedzi są żenujące - myślałem, że nigdy na tym forum czegoś takiego nie zobaczę.
Dla mnie koniec tematu, bo nie będę dyskutował o Twoich uprzedzeniach rasowych, czy narodowościowych.

Pięknie wybrnąłeś :wink: A niedawno pisałeś o czym? O moim wyrywaniu poszczególnych zdań z kontekstu? Jeszcze tylko brakuje jednego składnika - porównania mnie do Hitlera :rotfl3:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina
A fakt pozostaje jeden - nie wiadomo jak będzie wyglądać autostrada w wydaniu Chińskim :lol:

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 11:47 ]
sarkunx napisał/a:
odnośnie japończyków i chińczyków i ich różnic: A skąd ty to wiesz

Może inaczej - a czego Ty nie wiesz?
Porównaj auto z Chin do byle jakiej Toyoty. Jedno zrobił Chińczyk, to drugie Japończyk...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:56   

Co post to kolejne przykłady szowinizmu:
Mayson napisał/a:
Wydaje mi się, że skoro nawet brutalne reguły biznesu nie sprawiły, że podeszli profesjonalnie do ekspansji na europejski rynek motoryzacyjny, to coś z nimi, z ich mentalnością jest nie tak.

I znów:
Mayson napisał/a:
Japończycy wyglądają identycznie ale mentalność mają zgoła odmienną.


Możesz sugerować, że to ja jestem trollem, ale nie zmieni to Twoich szowinistycznych wypowiedzi, bo cytowałem pełne zdania, które Ty napisałeś, więc to Ty swoje poglądy opierasz na szowinizmie i jeszcze próbujesz to ukryć w fatalnym stylu, bo tylko się pogrążasz - wskazany przez Ciebie link dotyczy Twojej sytuacji w tej dyskusji:
Cytat:
Powoływanie się na prawo Godwina jest rodzajem pozamerytorycznego argumentu osobistego – sposobem argumentowania, w którym, na poparcie swojej tezy, dyskutant powołuje się na nie związane z tematem opinie lub zachowania swego oponenta.

A to Ty się na nie powołałeś...

Nie muszę już chyba nic pisać, bo sam się pogrążasz doskonale - w każdym poście jawny szowinizm, a do tego doszło przyznanie do używania "pozamerytorycznych argumentów osobistych". :ok:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sarkunx 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:03   

Mayson napisał/a:
sarkunx napisał/a:
odnośnie japończyków i chińczyków i ich różnic: A skąd ty to wiesz

Może inaczej - a czego Ty nie wiesz?
Porównaj auto z Chin do byle jakiej Toyoty. Jedno zrobił Chińczyk, to drugie Japończyk...


Tak myślałem... sorry ale porównywanie mentalności narodowych przez wzgląd na marki samochodów jakie produkują... to już jest za duży poziom abstrakcji jak dla mnie.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:05   

:lol: Być może odmienne zdanie, wywołuje u Ciebie akcję "agresja" i za wszelką cenę chcesz, aby rozmówca zmienił zdanie. Prawda jest taka, że nie udowodniłeś w swej tezie, że Chińskiej firmie można zaufać jak europejskiej. Po prostu ja uważam, że mam podstawy sądzić, że ze wszystkich innych to oni mogą spartaczyć. Ty na koniec już bez "uśmieszków" dowalasz mi wyssanym z palca rasizmem/szowinizmem/okultyzmem... Tak więc może faktycznie za szybko wyskoczyłem z tym Godwinem, gdybym chwilę poczekał, to ten hitler by wyskoczył :wink: Rozumiem, że wg Ciebie jestem ten zły - przykro gdy się tak dyskusja kończy no ale trudno.

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 12:08 ]
maciej napisał/a:
Cytat:
Powoływanie się na prawo Godwina jest rodzajem pozamerytorycznego argumentu osobistego – sposobem argumentowania, w którym, na poparcie swojej tezy, dyskutant powołuje się na nie związane z tematem opinie lub zachowania swego oponenta.
A to Ty się na nie powołałeś...

Cytat:
Z drugiej strony w sytuacji, gdy ktoś porówna do hitlerowców swego rozmówcę, ten chwyt erystyczny może też być rodzajem obrony przed tego typu argumentami osobistymi.
Cytat

Od rasizmu do hitlera to chyba blisko?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:10   

Mayson napisał/a:
chcieli zawojować rynek europejski samochodami, które nie spełniały norm, bo były tandetnie zaprojektowane?
to samo można napisać o producentach pf 125p i polonezów, nie wspominając syrenek i warszaw.
Podziwiani przez Ciebie Japończycy w początkach budowy swojego przemysłu stoczniowego, na etapie "czerpania wzorców" z europejskich rozwiązań, wyprodukowali statek, który bezpośrednio po zwodowaniu zatonął odwracając się stępką do góry, bo takie plany dali sobie "wykraść" brytyjczycy.
Mayson napisał/a:
kiedyś Chińczycy nas zaskoczą tak jak koreańczycy np. KIĄ, ale kiedy to nastąpi.....?
sądząc po ich dotychczasowych osiągnięciach oraz potencjale finansowym - zadłużenie USA wobec Chin, a także dostępie do własnych surowców, nastąpi to szybciej niż w przypadku Japonii i Korei.
Mayson, w ramach tematu "cechy narodowe a zdolności produkcyjne" roziwń proszę temat porównania gospodarek i produktów Korei Południowej i Północnej oraz dokonaj podstawowej analizy właściwości wyrobów koncernów wartburg, trabant w odniesieniu do vw, mercedes, bmw czy opel.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:16   

henryk napisał/a:
to samo można napisać o producentach pf 125p i polonezów, nie wspominając syrenek i warszaw.
Podziwiani przez Ciebie Japończycy w początkach budowy swojego przemysłu stoczniowego, na etapie "czerpania wzorców

henryk, może jednak wróćmy do czasów dzisiejszych. Historycznie to 250lat temu nie było nawet USA.
henryk napisał/a:
sądząc po ich dotychczasowych osiągnięciach oraz potencjale finansowym - zadłużenie USA wobec Chin, a także dostępie do własnych surowców, nastąpi to szybciej niż w przypadku Japonii i Korei.

No ale wg Ciebie to już nastąpiło? Piszesz w czasie przyszłym, czyli odpowiedź brzmi "nie". Czy zatem można im zaufać na równi z firmami europejskimi?
Ja nie twierdzę, że Chiny nie mają potencjału, bo mają i lada moment mogą przebić USA pod wieloma względami, ale Póki co jeszcze się uczą. I tyle. Jak pokażą Auto w Europie, które będzie można postawić na równi z np. Renault, to już będzie dowód na to, że sięzaczęła prawdziwa ekspansja. Ale nie ładowarki...

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 12:17 ]
henryk napisał/a:
Mayson, w ramach tematu "cechy narodowe a zdolności produkcyjne" roziwń proszę temat porównania gospodarek i produktów Korei Południowej i Północnej oraz dokonaj podstawowej analizy właściwości wyrobów koncernów wartburg, trabant w odniesieniu do vw, mercedes, bmw czy opel.

Pracę dyplomową mam już za sobą :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:19   

Mayson napisał/a:
Cytat:
Z drugiej strony w sytuacji, gdy ktoś porówna do hitlerowców swego rozmówcę, ten chwyt erystyczny może też być rodzajem obrony przed tego typu argumentami osobistymi.

Ale nikt nie porównał...

Znów ucieczka, ale "prosto pod ogień"...

A co do:
Mayson napisał/a:
Ty na koniec już bez "uśmieszków" dowalasz mi wyssanym z palca rasizmem/szowinizmem/okultyzmem...

Bo tam nie miało być uśmieszków - obniżyłeś poziom dyskusji tak, że wstyd mi, ze stało się to na tym forum, a ja nic nie musiałem wysysać z palca, bo Ty to napisałeś, a teraz jak już nie możesz temu zaprzeczyć, to próbujesz ośmieszyć pisząc o okultyzmie.

Przeczytaj ze zrozumieniem:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=szowinizm

A potem to:
Mayson napisał/a:
Biznes to biznes ale jednak oni mają tandetę chyba we krwi.

Mayson napisał/a:
Całą ta dyskusja polega na tym, że Ty uważasz, że Chińczyków można stawiać na równi z np. Grekami czy Irlandczykami. Ja natomiast uważam, że to kiepskie założenie.

Mayson napisał/a:
Wydaje mi się, że skoro nawet brutalne reguły biznesu nie sprawiły, że podeszli profesjonalnie do ekspansji na europejski rynek motoryzacyjny, to coś z nimi, z ich mentalnością jest nie tak.

Mayson napisał/a:
Japończycy wyglądają identycznie ale mentalność mają zgoła odmienną.

Skończ i nie pogrążaj się już bardziej, bo cierpi na tym poziom forum.
Proszę.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:27   

maciej napisał/a:
Ale nikt nie porównał...
Znów ucieczka, ale "prosto pod ogień"...

A mój dopisek specjalnie wyciąłeś?
maciej napisał/a:
Bo tam nie miało być uśmieszków - obniżyłeś poziom dyskusji tak, że wstyd mi, ze stało się to na tym forum, a ja nic nie musiałem wysysać z palca, bo Ty to napisałeś, a teraz jak już nie możesz temu zaprzeczyć, to próbujesz ośmieszyć pisząc o okultyzmie.

Próbuję rozluźnić atmosferę, bo póki co, to od początku dyskusji to Ty próbujesz ośmieszyć moje wypowiedzi, poprzez wplatanie porównań do jakichś dowcipów czy skeczy, a następnie wytykasz, że się z nich nie śmieję. Na końcu uczepiłeś się niefortunnego zdania i trzymasz licząc na to, że mnie zniszczysz, przypisując mi negatywne cechy. Szczerze powiedziawszy to z Tobą chyba tak po ludzku to nie da się porozmawiać. Skoro tak Cię męczyła rozmowa ze mną to po co ciągnąłeś to do końca za wszelką cenę zamiast urwać wcześniej? Teraz faktycznie, jak powycinasz konkretne zdania z różnych wypowiedzi, to zrobisz ze mnie faszystę (tym bardziej, że wszystkie wypowiedzi "chińczycy", "grecy", itd. dootyczą FIRM chińskich/irlandzkich/greckich).... No ale Ty tu jesteś adminem więc czyń co uważasz za słuszne, jeśli uważasz, że moje wypowiedzi obniżają poziom tego forum, to wystarczy powiedzieć i przestanę się tu wypowiadać. Ja nie widzę abym w któymś momencie przegiął lub powiedział za dużo. Widzę natomiast, że na potrzeby dyskusji próbujesz mnie zdyskredytować. Czekam więc na odpowiedź, czy moje wypowiedzi faktycznie naruszają poziom tego forum.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
Ostatnio zmieniony przez Mayson Pią Sie 21, 2009 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:31   

Mayson napisał/a:
Jak pokażą Auto w Europie, które będzie można postawić na równi z np. Renault
masz na myśli thalię czy inny wyrób tego koncernu - logana?
Nie chciałbym tu rozpoczynać nowej dyskusji, szczególnie, że nie jestem w tym specjalnie mocny, ale spotkałem się z opinią, że laguny, czyli renault z trochę wyższej półki raczej awaryjne były? - podejrzewam, że miały max gwiazdek w swoim czasie.
Wolałbym roewe.
Uwierz mi, że produkcja samochodów nie jest wyznacznikiem poziomu cywilizacyjnego. Węgry nigdy nie produkowały samochodów osobowych a na drogach jeździły lepsze niż w Polsce. Obecnie nie wiem czy mają na swoim terenie jakąś fabrykę. No a fabryka w Gliwicach to ma wg Ciebie jakieś cechy szczególne: jest przypisana do Polski? To przedsięwzięcie biznesowe, które można umieścić w każdym miejscu, które właściciel - producent uzna za rozsądne.
Na koniec znowu o autostradach: jeżeli zostaną dochowane i egzekwowane reżimy odbiorowe, to dla mnie autostrady mogą wybudować Marsjanie.
Oby tylko znowu nie skończyło się na zakładaniu Agencji, Fundacji, Stowarzyszeń budowy autostrad, jak bywało to wcześniej, a co można by dla odmiany nazwać naszą specjalnością. Ale to temat na inną dyskusję.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
des 



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 13:15   

Mayson napisał/a:
A fakt pozostaje jeden - nie wiadomo jak będzie wyglądać autostrada w wydaniu Chińskim :lol:
W wydaniu Irlandzkim i Grackim też nie.

Chińczyków można tak samo sprawdzić jak Greków czy Iroli, nie wiem gdzie Ty widzisz problem?
Wszystkie te firmy będą sprawdzać na własnym podwórku więc gdzie Ty widzisz problem?

I nie pisz o produkcji samochodów bo to ma się nijak do budowy autostrad.
Chińczycy przynajmniej próbują a Irlandczycy i Grecy?

To nie ci sami ludzie składają samochody i budują drogi.
Nie wiem czy wiesz ale jeśli chodzi o różnego rodzaju konstrukcje budowlane to Chiny chyba przodują w tej dziedzinie.
Ostatnio zmieniony przez des Pią Sie 21, 2009 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 13:17   

Mayson napisał/a:
A mój dopisek specjalnie wyciąłeś?

Gdy zaczynałem pisać posta, to go tam jeszcze nie było.

Zniżasz coraz bardziej poziom - dopisywanie w momencie, gdy ja już zacząłem pisac kolejny post, do tego w momencie, gdy Henryk wysłał kolejnego, a potem zarzucanie mi wybiórczego cytowania?

Twój post poszedł 12:05, uzupełniłeś go (sekcja "dodano") o 12:08 i wtedy prawdopodobnie zacząłem pisać odpowiedź, a o 12:10, gdy ja pisałem odpowiedź, a wtedy nie odświeża się ekranu dopisałeś:
Mayson napisał/a:
Od rasizmu do hitlera to chyba blisko?

Gdybyś to napisał od razu, to też bym zacytował, bo Twoje poczucie co jest "blisko" służy tylko dyskredytacji mnie i nie ma żadnego znaczenia, bo cały Twój wywód o "Prawie Godwina" pogrążał Ciebie nie mnie.

Jak dla mnie kulturalni ludzie nie używają takich argumentów skoro sami sprowokowali sytuację dopisując coś po wysłaniu posta.

Czy mam się teraz spodziewać, że korzystając w funkcji edit pozmieniasz też wcześniejsze posty i wyjdzie, że wcale nigdy nie głosiłeś szowinistycznych poglądów?

I jeszcze po wysłaniu posta sprawdzać, czy przypadkiem nie zmieniłeś treści posta, na który odpowiadałem.

Już jeden kolega na tym forum próbował takich numerów, ale jemu, tak jak Tobie, sie nie udało.

Naprawdę skończ, bo to żenujące.
Mayson napisał/a:
Próbuję rozluźnić atmosferę,

Ale nie ma co rozluźniać - wykazałeś daleko idący szowinizm i nie chcesz się do tego przyznać tylko kluczysz, dopisujesz coś do wysłanych postów itp.

Dyskusji na tym poziomi nie będzie, a ja tylko będę się bronił przed Twoimi przeinaczeniami.
Mayson napisał/a:
Na końcu uczepiłeś się niefortunnego zdania i trzymasz licząc na to, że mnie zniszczysz, przypisując mi negatywne cechy.

Czterech zdań w różnych postach - to nie wygląda niefortunne zdanie, tylko raczej na wykładnie Twoich poglądów.

I nie muszę Cię niszczyć - sam robisz to doskonale - szowinizm, edycja postów wstecz, próby ośmieszenia.

Ja Ci nie przypisuję negatywnych cech - sam je pokazałeś - wystarczyło czytać dokładnie Twoje posty.
Mayson napisał/a:
Szczerze powiedziawszy to z Tobą chyba tak po ludzku to nie da się porozmawiać.

No właśnie po ludzku się da - bez edycji wstecznej, bez wyrwanych cytatów, bez ignorowania moich argumentów.
Mayson napisał/a:
Skoro tak Cię męczyła rozmowa ze mną to po co ciągnąłeś to do końca za wszelką cenę zamiast urwać wcześniej?

Ale mnie nie męczy - zobacz, że jak uznałem, że za bardzo zaniżyłeś jej poziom, to przerwałem część merytoryczną i tylko bronię się, starając się jednocześnie pokazać, że n a tym forum jesteś odosobniony w w swoich szowinistycznych poglądach.
Mayson napisał/a:
Teraz faktycznie, jak powycinasz konkretne zdania z różnych wypowiedzi, to zrobisz ze mnie faszystę (tym bardziej, że wszystkie wypowiedzi "chińczycy", "grecy", itd. dootyczą FIRM chińskich/irlandzkich/greckich)....

Teraz to dotyczyły firm, bo wobec firm nie można być szowinistą.

Teraz wpadłeś na taką linię obrony?

Marna, bo czy:
- Firma może coś mieć we krwi:
Mayson napisał/a:
Biznes to biznes ale jednak oni mają tandetę chyba we krwi.
Albo, czy "Japończycy to też "firmy" i czy takie firmy mogą wyglądać identycznie - Czy firmy mają mentalność:
Mayson napisał/a:
Japończycy wyglądają identycznie ale mentalność mają zgoła odmienną.

Mayson napisał/a:
No ale Ty tu jesteś adminem więc czyń co uważasz za słuszne, jeśli uważasz, że moje wypowiedzi obniżają poziom tego forum, to wystarczy powiedzieć i przestanę się tu wypowiadać.

Ooo... Pięknie. Teraz już odnosimy sie nie do wypowiedzi, tylko do pozycji - zaraz będzie o cenzurze i ograniczaniu wolności wypowiedzi.

Nie mieszaj tu mojej funkcji, bo ja jej nie mieszam - wypowiadam moje zdania i mam do tego prawo jako uczestnik forum, szczególnie, gdy uważam, że Twoje wypowiedzi są szowinistyczne, oraz gdy przeinaczasz lub wybiórczo cytujesz moje wypowiedzi, żeby mnie zdyskredytować.
Mayson napisał/a:
Widzę natomiast, że na potrzeby dyskusji próbujesz mnie zdyskredytować.

Nie próbuję Cie zdyskredytować - to doskonale robisz sam - ja tylko wskazuję, gdzie cytujesz wybiórczo, gdzie jesteś szowinistyczny oraz gdzie mnie atakujesz słowami, które pasują do Ciebie.

Reszta to Twoje dzieło. :)
Mayson napisał/a:
Czekam więc na odpowiedź, czy moje wypowiedzi faktycznie naruszają poziom tego forum.

Przeczytaj moje poprzednie posty od 11:33, więc nie musisz czekać na odpowiedź, bo swoje zdanie wyraziłem zanim zadałeś pytanie, a Ty tu znów próbujesz jakichś sztuczek.

Ale skoro nie udało Ci się od 11:33 tego przeczytać to napisze w skrócie:

Tak, moim zdaniem Twoje szowinistyczne wypowiedzi oraz manipulacje, wybiórcze cytowania i dopisywanie "dopisków" do wysłanych postów ZANIŻAJĄ poziom tego forum.

Jednak jako zaangażowany w tą dyskusję nie mogę nic z tym zrobić, bo kłóciłoby się to z moim przekonaniem o tym, że nie admin czy mod nie powinien, prócz szczególnych przypadków (bluzgi, wydzielenie wybitnego off'u) angażować się administracyjnie w dyskusję, w której uczestniczy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 13:29   

maciej napisał/a:
Mayson napisał/a:
A mój dopisek specjalnie wyciąłeś?
Gdy zaczynałem pisać posta, to go tam jeszcze nie było.
Zniżasz coraz bardziej poziom - dopisywanie w momencie, gdy ja już zacząłem pisac kolejny post, do tego w momencie, gdy Henryk wysłał kolejnego, a potem zarzucanie mi wybiórczego cytowania?
Twój post poszedł 12:05, uzupełniłeś go (sekcja "dodano") o 12:08 i wtedy prawdopodobnie zacząłem pisać odpowiedź, a o 12:10, gdy ja pisałem odpowiedź, a wtedy nie odświeża się ekranu dopisałeś:
Mayson napisał/a:
Od rasizmu do hitlera to chyba blisko?

Edycja postów wstecz?? Co Ty mi zarzucasz?? 12.05 napisałem, dodałem o 12.08, a Twoja odpowiedź przyszła 12.19 czyli 11 minut różnicy :!: Niepoważny jesteś...
maciej napisał/a:
Tak, moim zdaniem Twoje szowinistyczne wypowiedzi oraz manipulacje, wybiórcze cytowania i dopisywanie "dopisków" do wysłanych postów ZANIŻAJĄ poziom tego forum.

Ok. Czekałem na potwierdzenie.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 13:49   

azer napisał/a:
można zapłacić mniej skośnookim i dzięki temu wybudować więcej autostrad


bedziesz mial wiecej autostrad i bezrobocie w Polsce, ktore odbije sie na tym, ze mniej osob bedzie korzystalo z autostrad....spokojnie...firmy sie odwolaja, wezma roboli ze stoczni Szczecin i Gdansk i przebija w cenie chinczykow...


PS podniecacie sie wezlami chinskimi...chinczycy jak wygraja przetarg to wygraja przetarg na budowe zaprojektowanej drogi, zaprojektowanego wezla!!! Autostrada bedzie jak najbardziej w mysl polskiej mysli technicznej!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 14:42   

aiwer napisał/a:
jeśli chodzi o różnego rodzaju konstrukcje budowlane to Chiny chyba przodują w tej dziedzinie
geograficznie jako miejsce realizacji tak - są w ścisłej czołówce, ale myśl konstrukcyjna i technologie są z zewnątrz: Europa, USA i Japonia.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Tomas 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 14:58   

Ludzie, niedługo ten wątek bedzie dłuższy niż moja praca magisterska i tak samo jak z mojej pracy nic z niego nie wynika :hahaha:
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 15:02   

że sie Wam chce tyle pisać :haha:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 17:15   

Mayson napisał/a:
Edycja postów wstecz?? Co Ty mi zarzucasz?? 12.05 napisałem, dodałem o 12.08, a Twoja odpowiedź przyszła 12.19 czyli 11 minut różnicy :!: Niepoważny jesteś...

Znów czytasz wybiórczo.

Napisałem:
Cytat:
Twój post poszedł 12:05, uzupełniłeś go (sekcja "dodano") o 12:08 i wtedy prawdopodobnie zacząłem pisać odpowiedź, a o 12:10, gdy ja pisałem odpowiedź, a wtedy nie odświeża się ekranu dopisałeś:

Nie da sie zrozumieć, że jeśli zacząłem pisać tuż po wysłaniu Twojego uzupełnienia o 12:08 to do wysłania mojego posta o 12:19 nie miałem jak zobaczyć Twojego "dopiska", bo musiałbym kliknąć "Odśwież" przez co straciłbym to co właśnie napisałem.

Poza tym chyba nie oczekujesz, że mam się spodziewać, że nie umiesz zawrzeć swojej wypowiedzi w jednym poście, tylko potrzebujesz kolejnych kilku minut na jego uzupełnianie, żeby nie brzmiał głupio?

W sumie się nie dziwię, że użyłeś funkcji edit, bo Twój post, TAK JAK GO ZACYTOWAŁEM i jak wyglądał między 12:08, a 12:10, bez tego "dopiska", jeszcze bardziej Cię pogrążał. ;)
Ale wyciąganie tego potem jako przykładu selektywnego cytowania, to szczyt... Czego? Sam nie wiem - chyba bezczelności albo nie przemyślenia sprawy.

Zamiast pomyśleć, a potem przemyśleć moją odpowiedź, łatwiej było zarzucić selektywne cytowanie, a potem "niepoważność". :ok:

Przeczytaj, przemyśl, a jeśli starczy odwagi, przyznaj rację, że też nie odświeżasz strony w czasie pisania odpowiedzi i nie spodziewasz się, że w czasie, gdy ty piszesz odpowiedź w poprzednim poście pojawi się "dopisek".

Niestety Mayson - jedyna osobą, która tu selektywnie cytuje i pisze niepoważnie i bez przemyślenia, a do tego wielokrotnie powtarza treści szowinistyczne i upokarzające konkretny naród jesteś Ty. :(

I z każdym postem tylko się pognębiasz, więc naprawdę skończ.

Logika trudna sztuka.

Jeśli chcesz jednak kontynuować pognębianie się, to dopiero w poniedziałek, bo właśnie zaczynam bardzo miły weekend bez forum. ;) :D

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 17:16 ]
Mayson napisał/a:
Ok. Czekałem na potwierdzenie.

Jak już było widać:
sarkunx napisał/a:
hej hej, to już jakiś taki łagodny rasizm jest :)

Nie jestem w tym poglądzie osamotniony.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 17:59   

Pisz, co uważasz za stosowne. Jeszcze tylko kilka słów wyjaśnień.

Nie dam się więcej wciągać w dyskusje z Tobą. Odwracasz znaczenie każdej wypowiedzi, przypisujesz inne znaczenie zdaniom, które sobie wyrwiesz z kontekstu i piszesz, że ja tak robię... jednego posta piszesz 11 minut, ale to ja jestem winien, że Ty nie doczytałeś czegoś, co dodałem po dwóch minutach. Jak tak spojrzeć na wypowiedzi innych, nie ja jeden zmieniam posty lub coś dodaję - nie wszystko czasem uda się zamieścić, poza tym istnieją też literówki, które zwyczajnie poprawiam. Ale oczywiście pełen najazd na moją osobę, że "edytuję wstecz", negatywne porównania do jakichś nieznanych mi osób... Po to jest ten przycisk "edytuj" żeby to robić i ludzie z tego korzystają. Poza tym ja zawsze sprawdzam, gdy już wyślę post, czy ktoś czegoś nie zmienił w międzyczasie - taki dobry zwyczaj, który sprawdza się np. w wątku "bitwa aut".
A co do rasizmu - oczywiście, że wyrwałeś z kontekstu kilka moich zdań i zmieniłeś ich znaczenie. Prawdziwe znaczenie tych zdań wyłania się np. na takim przykładzie: Złodziej całe życie kradł, nagle się nawrócił, ale ludzie nadal mu nie ufają, bo póki co to tylko mówi, że się nawrócił, ale jeszcze tego nie udowodnił. To samo miałem na myśli odnośnie Chińczyków i ich firm. Twierdzę, że póki co mają opinię tandeciarzy i jeszcze nie zrobili niczego, co by to zmieniło ale Ty zrobisz wszystko, żeby to tak nie brzmiało, dlatego bez ceregieli wsparłeś się cudzą wypowiedzią, że jestem rasistą... wiadomo - gdzie dwóch śpiewa tak samo, tam trzeciego nie słychać. No i widać że jesteś wprawiony w tych gierkach...
Miłego łikendu życzę.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG 6 w Polsce...
szusak Offtopic 2 Nie Lut 16, 2014 01:21
NoPE
Brak nowych postów Roewe w Polsce?
haszczyc Offtopic 11 Pią Wrz 09, 2011 18:32
Rokosz
Brak nowych postów Bokserzy w Polsce ;P
pajda Offtopic 6 Nie Lis 08, 2009 12:41
Jugol
Brak nowych postów Roewe w Polsce?
PHJOWI Offtopic 78 Pon Sty 17, 2011 08:11
sobrus
Brak nowych postów Gdyby w Polsce się tak dało...
maciej Offtopic 6 Pon Paź 11, 2010 11:15
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink