Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 214 si temp.silnika]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 214 si temp.silnika]

temperatura silnika rover 200
Autor Wiadomość
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



  Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:20   [rover 214 si temp.silnika]

witam,wrzuci ktos tu fotke w jakiej pozycji ma wskazowke temperatury silnika przy 90 stopniach? mnie wisi wskazowka troche ponizej polowy podzialki po rozgrzaniu silnika...wydaje mi sie ze szwankuje czujnik :beczy: ,czy stoje w korku czy jade po autostradzie caly czas jest w tej jednej pozycji,a w korku powinina sie podniesc o te 3 milimetry ... :roll: dzieki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:32   

Cytat:
witam,wrzuci ktos tu fotke w jakiej pozycji ma wskazowke temperatury silnika przy 90 stopniach? mnie wisi wskazowka troche ponizej polowy podzialki po rozgrzaniu silnika...wydaje mi sie ze szwankuje czujnik :beczy: ,czy stoje w korku czy jade po autostradzie caly czas jest w tej jednej pozycji,a w korku powinina sie podniesc o te 3 milimetry ... :roll: dzieki


Wszystko masz jak najbardziej w porzadku. Po to w aucie wlasnie jest termostat i wentylator zeby caly czas temperatura byla optymalna.
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:40   

no nie wiem...mam kilka aut i zawsze w korku o te dwie,trzy grubosci wskazowki sie podnosi temp. w korku.A w roverze jest ciągle w tym samym miejscu :roll:
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:41   

ReVoR napisał/a:
no nie wiem...mam kilka aut i zawsze w korku o te dwie,trzy grubosci wskazowki sie podnosi temp. w korku.A w roverze jest ciągle w tym samym miejscu :roll:


i tak powinno byc
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:44   

ReVoR napisał/a:
.A w roverze jest ciągle w tym samym miejscu :roll:


Bo Rover to specyficzne autko :mrgreen:
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:45   

hmm...i tak mi sie nie podoba zegar od temp.wydaje mi sie ze powinna wskazowka podejsc jakies 2 cm. do czerwonego pola,a ona sie zatrzymuje w polowie skali podzialki :shock:
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:49   

Tu masz jak wygląda w moim temperatura.klik
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:49   

ReVoR napisał/a:
hmm...i tak mi sie nie podoba zegar od temp.wydaje mi sie ze powinna wskazowka podejsc jakies 2 cm. do czerwonego pola,a ona sie zatrzymuje w polowie skali podzialki :shock:


Chopie czytasz to ci pisze ?
Jak nie wierzysz w to co ci pisze tutaj, to po co wogole zadajesz pytania?
Jedz do mechanika i niech ci wymieni silnik!
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:53   

ok,dzieki... tak samo mam po rozgrzaniu :grin: ale i tak jest cos nie tak...odlaczylem wentylator i sie woda zagotowala :mad: wskazowka byla tak jak Ty masz :/ hmmm

[ Dodano: Sro Sie 19, 2009 19:53 ]
nie napinaj sie snake
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:57   

ReVoR napisał/a:
odlaczylem wentylator i sie woda zagotowala wskazowka byla tak jak Ty masz hmmm
Baaaardzo dobrze,zrob tak jeszcze kilkarazy dla pewnosci,az wywali uszczelkie pod glowica,a moze wtedy wskazowka poleci wyzej. :wink: Jak sie nie ma problemu trzeba go sobie zafundowac samemu.
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 20:01   

no no...wskazowka pokazuje 90 st. a woda sie gotuje,dla ciebie to normalne.Wiec niech tobie sie woda gotuje i jezdzij se do bólu{bo wskazowka pokazuje ze masz wszysto OK}
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 13:26   

Nie wydaje mi sie zeby 90st to była temperatura przy której trzeba włączać wentylator.
Musi byc sporo ponad sto chyba.
Ale jestem w pracy i po 6 godzinach przed ekranem moge pisać bzdury ;)
Po pierwsze płyn chłodniczy to raczej nie woda.
A po drugie temperatura wrzenia wody rośnie wraz ze wzrostem ciśnienia.
Więc przy zakręconym korku nie ma prawa zagotować się przy 100st.

btw czy to normalne ze mój R416 prawie nigdy nie włacza wentylatora? Nagrzewa sie błyskawicznie, potem wskazówka ani drgnie. Ale wentylator przez 1,5 miecha słyszałem ze dwa razy, a upały mamy nieliche i korzystam z klimy.

edit w innym wątku znalazłem takie coś (dotyczy R200)
azer napisał: "Wentylator włącza się przy 104 stopniach pierwszy bieg, drugi przy 112"
"
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 13:49   

Cały wyc polega na tym że wskażnik temperatury ma swój czujnik, nie mający wpływu na włączenie się wentylatora. Za to jest odpowiedzialny czujnik temperatury układu wtryskowego. Należy sprawdzić układ jeden i drugi i wtedy można wyciągnąć jakieś wnioski. :idea: :idea: :idea:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:18   

no ale skoro sie woda zagotowala to powinien wskaznik wejsc na czerwone pole,albo sie podniesc wskazowka wyzej,a u mnie dalej jest na tym poziomie.Niedawno kupilem rovera i temu pytam,bo w tych autach co mialem duzo wyzej wskazowka pokazywala 90 st. W roverQ ponizej polowy podzialki zegara jest 85 czy 90 stopni to troche dziwne...swoja drogą mogli by oznaczyc gdzie jest ta optymalna temperatura silnika,bo nowy wlasciciel mysli ze ma silnik niedogrzany :shock:
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:27   

sobrus napisał/a:

btw czy to normalne ze mój R416 prawie nigdy nie włacza wentylatora? Nagrzewa sie błyskawicznie, potem wskazówka ani drgnie. Ale wentylator przez 1,5 miecha słyszałem ze dwa razy, a upały mamy nieliche i korzystam z klimy.


"


Tak, to normalne. Mi po przejechaniu około 200 km, z czego ostatnie 20 jechałem z prędkością grubo ponad 100 po chwili postoju na parkingu (oczywiście włączony silnik) wentylator łaskawie włączył się na około minutę :mrgreen:


Kolego ReVoR Mechanik który zajmuje się zawodowo Roverkami mówił mi, że wskazówka temperatury zaczyna się ruszać po przekroczeniu około 20 stopni od optymalnej. Jest OK - jak radzą koledzy - nie kombinuj z odłączaniem wentylatora, ponieważ może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Woda gotuje się w temp 100 stopni, ktoś tutaj napisał, że wentylator włącza się po przekroczeniu tej wartości. Ku przestrodze - wymiana uszczelki pod głowicą grubo ponad 500 zł.....
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:41   

ReVoR napisał/a:
no ale skoro sie woda zagotowala

Parzyłeś kawę i wyszła ok? :roll:
A na poważnie: skąd wiesz że się zagotowała? Wsadziłeś termometr do zbiorniczka? Sprawdziłeś palcem? Opisz jak to sprawdziłeś bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:45   

no tak,temp. sie dzwiga po przejechaniu paru kilometrow,wiec na pewno ma ze 30,40st.zanim sie dzwignie,mam zamiar gdzies w dluzsza trase wyjechac i nie chce przegrzac silnika,bo wskazowkom nie wierze.To jak ze wskazowka paliwa,zatankuje do pelna,zatnie sie i do bólu jezdzic nie będę.W koncu sie skonczy paliwo ,a to ze wskazowka pokazuje pelny bak....pogadam z mechanikiem,to wymieni czujnik jakis od zegara temp.bo na moje oko to powinna sie podniesc wyzej,skoro sie woda gotowała

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 16:47 ]
TomC napisał/a:
ReVoR napisał/a:
no ale skoro sie woda zagotowala

Parzyłeś kawę i wyszła ok? :roll:
A na poważnie: skąd wiesz że się zagotowała? Wsadziłeś termometr do zbiorniczka? Sprawdziłeś palcem? Opisz jak to sprawdziłeś bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.


odlaczylem wentylator,wlaczylem silnik i po jakim czasie woda zaczela sie gotowac
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 17:34   

ReVoR napisał/a:
pogadam z mechanikiem,to wymieni czujnik jakis od zegara temp.bo na moje oko to powinna sie podniesc wyzej,skoro sie woda gotowała


Kurde.... Kilka osób mówi ci jak jest a ty dalej swoje.... Przy okazji powiedz mu, żeby wymienił czujnik poziomu paliwa - tam O DZIWO w trakcie przyspieszania wskazówka potrafi podnieść się do góry :shock: , a jeżdżąc naście kilometrów na rezerwie jest w stanie zejść poniżej czerwonego poziomu (mówię o 400-tce). I fakt faktem - jak odpalam auto to na zimnym silniku mam około 1,5 tysiąca obrotów, potem jest ok... W Astrze zawsze miałem około 900 na jałowym więc jest to wysoce podejrzane. Aha - w dodatku silnik jak jest zimny dziwnie klekocze - słyszałem o jakimś tam "piston rattle", ale w poprzednim aucie tego nie miałem więc pewnie coś zepsute.
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 18:13   

ReVoR napisał/a:
po jakim czasie woda zaczela sie gotowac

No ale jak zaczęła się gotować? Opisz samo gotowanie bo jestem po gastronomii i ciekawi mnie ten aspekt :wink:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 14:11   

Obroty na zimnym są podwyższone u mnie też. Na forum piszą ze to normalne - automatyczne ssanie.
Jeżeli byłoby normalnie na 850 to objaw ze padł silniczek krokowy w przepustnicy.

Woda w układzie chłodzenia nie gotuje sie przy 100 stopniach (to punkt wrzenia przy ciśnieniu 1atm/1k hpa). Tam jest zwiększone ciśnienie i gotuje sie w wyższej temperaturze. Analogicznie przy zmiejszonym cisnieniu np w górach woda mozna zagotować w 70st.

Oczywiście warunek aby że układ jest szczelny i naturalnie korek zakręcony.
Na odkręconym/nieszczelnym niczym to sie nie bedzie różniło od gotowania wody w czajniku.

Z tego powdu nie wolno odkręcać korka na gorącym silniku. Woda tam ma ponad 100 stopni. Przy nagłej utracie ciśnienia zaczyna wrzeć w całej objętości i moze to sie skończyć bardzo nieprzyjemnie dla odkręcającego...

Tu troche teorii
http://www.bryk.pl/teksty...5%9Bnienia.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [216 Si, 1997r]Temp.silnika
Raval Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Maj 18, 2008 12:41
Raval
Brak nowych postów [R25] skaczaca skazowka temp silnika
mirzdz89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Sie 17, 2011 23:14
kipy
Brak nowych postów [25 iDT] problem z rozrusznikiem i temp silnika
azer Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Cze 30, 2011 10:48
azer
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Czujnik temp. silnika
Sajmonista Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lip 23, 2008 20:11
Sajmonista



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink