Forum Klubu ROVERki.pl :: ikonka zamykająca komputer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
ikonka zamykająca komputer
Autor Wiadomość
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 19:56   ikonka zamykająca komputer

jak zrobić skrót do wyłącz komputer lub ikonkę na ekranie która zamyka komputer , chodzi o windows xp ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 26, 2009 19:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 20:00   

"Jeżeli operacja ta poprawi Ci sposób zamykania XP utwórz
na Pulpicie Nowy - Skrót, którego będziesz mógł używać na codzień.

W pierwszym kroku kreatora wpisujemy SHUTDOWN.exe -s -t 0
i zapisz go pod nazwą shutdown w drugim kroku.
Odtąd będziesz mógł wyłączać komputer po dwukrotnym kliknięciu
na ten skrót. Ikonę możesz przeciągnąć na pasek zadań"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:00   

dzięki , jutro sprawdzę czy to działa
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:04   

drlubicz napisał/a:
dzięki , jutro sprawdzę czy to działa


I ja podziękuje. Już sprawdziłem. :ok:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:43   

A przyciskiem z klawiatury nie prościej?
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:44   

filo napisał/a:
A przyciskiem z klawiatury nie prościej?

A jak?
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:47   

Najprościej i najszybciej - przyciskiem na obudowie komputera. Jeżeli masz obudowę typu ATX (a raczej masz :mrgreen: ) to w Windowsie można przypisać co ma się dziać po wciśnięciu tego przycisku. Standardowo jest to zamknięcie systemu.
Ostatnio zmieniony przez Artu Sro Sie 26, 2009 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:50   

Artu, Mam laptopa.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:54   

Identyczna sytuacja - możesz wyłączyć lapka tym samym przyciskiem którym go włączasz.

NIE jest to szkodliwe - w starych komputerach z obudową typu AT wciśnięcie przycisku oznaczało odcięcie dopływu prądu . W Komputerach typu ATX i laptopach wszystko jest sterowane programowo.

Ustawienie przycisku: (Windows XP)

Panel sterowania -> opcje zasilania -> zakładka Zaawansowane -> "Kiedy w komputerze zostanie naciśnięty przycisk zasilania"

Aha - ciekawostka, która może przydać się właścicielom notebooków w przypadku zawieszenia systemu. Jak wiadomo notebook w zdecydowanej większości przypadków nie posiada przycisku reset. Odcięcie zasilania następuje poprzez 6 sekundowe przytrzymanie przycisku Power/Zasilania/ Włączania.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 01:42   

Artu napisał/a:
Odcięcie zasilania następuje poprzez 6 sekundowe przytrzymanie przycisku Power/Zasilania/ Włączania.

A po kilku takich wylaczeniach, system dostaje malpiego rozumu i albo sie uruchomi z bledami, albo sie wywali na jakims /system32/config

Jesli juz, to mozna w opcjach zasilania ustawic aby nacisniecie przycisku "power" zamykalo system, lub usypialo kompa.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 09:19   

niestety ten skrót nie wyłącza do końca kompa , zostaje ekran windows , a ja potrzebuje by całkiem zgasł komp , oczywiscie mam przycisk off ;) ale potrzebuje gasic kompa ikonką przez ekran dodytkowy bo komputer stoi gdzie indziej niż monitor i jest w programie którym nie ma paska zadań
 
 
 
Toshiro 




Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 09:31   

Jeśli chcesz zamykać lub restartować system Windows dwukrotnym kliknięciem myszy, wystarczy utworzyć na pulpicie dwa skróty. Kliknij prawym przyciskiem myszy w wolnym skrawku pulpitu i wskaż polecenie Nowy | Skrót. W polu Wpisz lokalizację elementu wprowadź polecenie %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 00. Kliknij przycisk Dalej. W kolejnym oknie wpisz dowolną nazwę, np. Zamkij system. Potwierdź przyciskiem Zakończ. Teraz zadbaj o aparycję nowego skrótu. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wskaż polecenie Właściwości. Kliknij przycisk Zmień ikonę. System zaproponuje zestaw ikon z biblioteki Shell32.dll. Wybierz dowolną - najlepiej symbolizującą czerwony wyłącznik (znajduje się z prawej strony w ostatnim rzędzie). Potwierdź, klikając oba przyciski OK.

Nowy skrót jest już gotowy. Kliknij go dwukrotnie, aby natychmiast zamknąć system. Korzystaj zeń ostrożnie, bo nie daje możliwości anulowania, aby np. zapisać niezachowane dane w otwartych dokumentach.

Jeśli chciałbyś mieć podobny skrót służący do ponownego uruchamiania systemu, powtórz powyższe czynności, wpisując jako polecenie %windir%\system32\shutdown.exe -r -t 00, a jako etykietę np. Restart systemu.

:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 11:22   

MaReK napisał/a:

A po kilku takich wylaczeniach, system dostaje malpiego rozumu i albo sie uruchomi z bledami, albo sie wywali na jakims /system32/config

Jesli juz, to mozna w opcjach zasilania ustawic aby nacisniecie przycisku "power" zamykalo system, lub usypialo kompa.

Pozdrawiam,


Kolego a czytałeś CAŁEGO posta którego napisałem? - starałem się wytłumaczyć, że w wypadku totalnej zwiechy Windowsa można skorzystać z takiej opcji "resetu" lapka. O ustawieniach przycisku również pisałem.....
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 18:39   

staf napisał/a:
A jak?


Naciskając przycisk :mrgreen:

Co do laptopa to też można w ustawieniach pogrzebać i zrobić tak, żeby wyłączał się po zamknięciu/ złożeniu ekranu... Ale to chyba wiadomo.

A co do wątku to nie wiem bo kolega napisał, że to z ekranu dotykowego ma działać.

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 18:43 ]
drlubicz napisał/a:
est w programie którym nie ma paska zadań


A można widzieć co to za program/system operacyjny?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 18:54   

a stare dobre alt+f4 nie działa? :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 18:56   

filo napisał/a:

A można widzieć co to za program/system operacyjny?


Windows ze schowanym paskiem zadań :mrgreen:

Windows takowy posiada, Linuks w swoich wielu wariacjach również. Również mnie ciekawi co to za OS. Zdecydowana większość programów biurowych jest.... właśnie programami pracującymi w środowisku DOSowym, Windowsowym, Linuxowym. Lekko offtopując - pięknym widokiem jest 20" LCD obok którego stoi komputer z dwujajowym prockiem i 4gb ramu a na tym cudzie radośnie popitala DOSowski program do wystawiania faktur :rotfl:
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 19:09   

jeszcze raz wytłumaczę , do mojego komputera jest podłączony monitor który jest w innym pomieszczeniu , ludziki co go używają pracują 4 godziny dłużej niż ja i nie mają dostepu by wyłączyć kompa , nie mają nawet klawiatury , mają do dyspozycji program pod windowsem gdzie można zrobic skrót od ikonki ale nie mają tam dostępu do pasku zadań bo nie mają uprawnień na logowanie sie do windowsa , jutro sprawdzę sposób kolegi Toshiro, a chodzi mi o ikonke która wyłączy kompa, uprzedzam następne pytanie , komputer musi być wyłączony raz na dziennie
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 19:41   

Moja propozycja wygląda następująco:
http://www.dobreprogramy....dows,11514.html
Możesz w nim ustawić czas do wyłączenia w sekundach lub godzinę o której ma się wyłączyć komp. Jest też przycisk wyłącz a jego działania chyba nie muszę tłumaczyć.

Używam tego programu jak komp robi coś przez pół nocy i żeby całej nie chodził wyłącza się sam :wink:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 11:19   

sTERYD napisał/a:
a stare dobre alt+f4 nie działa? :hm:
jak nie ma klawiatury to nie dziala :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Komputer do R45 2.0D W LUBLINIE
NiceMan Offtopic 2 Pią Kwi 06, 2012 09:24
Remigiusz
Brak nowych postów Komputer pokładowy
Daraz2 Offtopic 4 Sro Gru 28, 2011 17:13
Daraz2
Brak nowych postów Komputer roku?
luki_pj Offtopic 5 Pon Lut 08, 2010 16:23
siemion_
Brak nowych postów MG TF Komputer pokladowy
WOW !
Remigiusz Offtopic 38 Nie Lip 11, 2010 09:53
TomC
Brak nowych postów jak działa komputer
jarek73 Offtopic 10 Pon Sty 26, 2009 21:37
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink