Forum Klubu ROVERki.pl :: [214i] Tajemnicze diody - konsola środkowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214i] Tajemnicze diody - konsola środkowa
Autor Wiadomość
nitek44
[Usunięty]






  Wysłany: Wto Lis 19, 2013 21:33   [214i] Tajemnicze diody - konsola środkowa
Typ: i Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1996

Witam. Nie znalazłem nigdzie tematu w stylu "krótkie pytania" także zakładam nowy :P
Mam w moim Roverku w miejscu przycisku klimatyzacji/podgrzewanych foteli (nie mam tych opcji jednak na wyposażeniu) dwie diody - zieloną i czerwoną. Zielona zapala się czasem na chwilkę jak odpalę auto, czerwonej jeszcze nigdy nie widziałem zapalonej.
Co one mogą oznaczać? Jak się domyślam są to jakieś niestandardowe diody, chociaż wpasowane są jakby były fabryczne :)
Autko jest z gazem, może to coś od niego? Tylko co konkretnie?
Zdjęcia:
http://imageshack.us/a/img268/3901/uo12.jpg
http://imageshack.us/a/img202/2897/rym3.jpg
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 19, 2013 21:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Wto Lis 19, 2013 22:11   

Pewnie coś od gazu :P a masz inną kontrolkę od gazu z wskaźnikiem paliwa ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lis 19, 2013 22:14   

może to też być wskaźnik oblodzenia. Jedno się zapala jak ok +5stopni, drugie ok 0 - taki uwaga ślisko.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 19, 2013 22:34   

ruszti napisał/a:
Pewnie coś od gazu :P a masz inną kontrolkę od gazu z wskaźnikiem paliwa ?

Mam, z 4 zielonymi diodami oznaczającymi stan i dwoma czerwonymi (jedna to rezerwa, druga mówi chyba czy auto jedzie na gazie czy nie).

Co do oblodzenia - ciekawa sprawa :mrgreen: . Zobaczę czy zapali się czerwona jak będzie mróz.

Korzystając z okazji spytam, te wskaźniki od gazu nie są zbyt dokładne prawda? Bo tak tankuję i w zasadzie za 50zł przejechałem 60km i z 4 zielonych zrobiły się dwie. Do tej pory liczyłem 10zł/30km co daje spalanie ok. 13/100, no ale jeżdżę po mieście, a zbyt ciepło to nie jest. Da się w jakiś inny sposób sprawdzić stan gazu? Liczyłem, że na butli może będzie jakiś klasyczny wskaźnik, a tam też te diody :P
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 19, 2013 22:46   

Tankowanie do pełna, wtedy będziesz wiedział.
 
 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Sro Lis 20, 2013 07:44   

Tankowanie do pełna to jedyna wiarygodna metoda :p za 60-70 zł Masz cały zbiornik więc nie dużo więcej niż taankujesz. Mi pali 10-11 litrów na 100
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 20, 2013 20:30   

No niby mało, ale w najbliższych dniach nie dam rady nawet za tyle zatankować :P
Może za troszkę więcej bo butla ma 48l.
Dzisiaj jak jechałem (30km) to raz były 2 lampki, raz rezerwa, jak skończyłem jazdę to była jedna.

Jeszcze takie pytanko mam, chyba zbiera mi się woda w miejscu na koło zapasowe - mówię chyba, bo mam tam butlę z gazem. Da się ją jakoś wyjąć? Albo w jakiś sensowny sposób wylać stamtąd tą wodę?

No i nie macie jeszcze jakichś propozycji co do tego leda? Dziś znów przy zapalaniu zapalił się zielony, ale tylko na kilka sekund.
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 20, 2013 20:52   

nitek44 napisał/a:
No i nie macie jeszcze jakichś propozycji co do tego leda? Dziś znów przy zapalaniu zapalił się zielony, ale tylko na kilka sekund.



http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#561782
w tym temacie była wyjaśniona kwestia tej kontrolki ;)




co do gazu to wskaźnik określa mniej wiecej ile jest gazu. Najlepiej zatankować do pełna i zmierzyć jaki dystans (km) osiągniesz na jednym tankowaniu. Później już wiesz na ile możesz sobie pozwolić :P

edit:

Z tego co widzę na Twoich zdjęciach to masz między suwakami nawet opis co poszczególne diody oznaczają :D
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 20, 2013 21:00   

imejdz napisał/a:
co do gazu to wskaźnik określa mniej wiecej ile jest gazu. Najlepiej zatankować do pełna i zmierzyć jaki dystans (km) osiągniesz na jednym tankowaniu. Później już wiesz na ile możesz sobie pozwolić :P


dokładnie, jak dla mnie najlepszy sposób do kontrolowania spalania na LPG, wiesz ile względnie możesz przejechać na LPG, możesz liczyć spalanie na LPG i "diagnozować" instalację i jej pracę, LPG jest bardziej wrażliwe na układ zapłonowy, przez co możesz wcześniej wymienić wadliwe elementy układu, unikając poważniejszych usterek.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 20, 2013 21:04   

Ok, o kontrolkach wiem już wszystko, dzięki za pomoc :)
Zastanawiałem się o co chodzi z tymi napisami "Rover zero", sam nie wiem czemu nie skojarzyłem ich z tymi kontrolkami :P
Co do gazu to jak tylko będę miał okazję to rzeczywiście zatankuję go do pełna. Swoją drogą dziwne, że nie ma na butli jakiegoś analogowego wskaźnika poziomu jej zapełnienia, no ale widocznie taka instalacja.

A macie jakieś pomysły dotyczące tej wody w miejscu na zapas?

@down: Nie no chciałbym po prostu raz na jakiś czas zajrzeć żeby mieć lepszy wgląd na to czy mi roverek spala 11 czy może 15 :P
Co do tej wody, nie było tego dużo, tzn ciężko jest w ogóle to sprawdzić, bo butla tam siedzi. Po prostu po jej bokach mam wrażenie że było trochę wody. Jutro w dzień się temu dokładniej przyjrzę. Dużo czytałem o tych nieszczelnościach w przestrzeni bagażowej i u mnie też tam przy zawiasach klapy jest trochę rdzy, więc nie zdziwiłbym się jakby tam jakaś woda leciała.
Ostatnio zmieniony przez nitek44 Sro Lis 20, 2013 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 20, 2013 21:18   

butla z LPG na to do tego że skrapla parę na sobie. Szczególnie przy takiej pogodzie ;) jeżeli wody nie jest bardzo dużo to nic poważnego. Jeżeli już jest tego więcej to coś jest nie szczelne. Ja zrobiłem delikatną dziurkę w "kole zapasowym" i kapało sobie ;) potem odkryłem że woda dostawała się przez popękany lakier wokół zawiasów klapy :P

[ Dodano: Sro Lis 20, 2013 21:18 ]
BTW. Chce Ci się latać i zaglądać do bagażnika? Żeby sprawdzić ile LPG masz? Ja nawet raz nie zajrzałem przez 1,5 roku :P kilka razy już na benzynie jechałem na stacje :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 16:32   

Tak jak koledzy mówią, nie traktuj wskaźnika LPG poważnie. Gaz ma dużą bezwładność, objętość i ciśnienie zależy też od temperatury zewnętrznej.
Jak jest zimno i pali się jedna dioda to po porządnym rozgrzaniu wnętrza auta potrafi zaświecić się i druga dioda. Gazu przybyło :?: :razz:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 Si 97r] Konsola środkowa - demontaż
Pomoc przy rozebraniu
shuwek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Mar 05, 2008 12:04
Brt
Brak nowych postów [r200] Odłączenie diody i buzera od immo.
marhew Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Lis 29, 2011 18:14
marhew
Brak nowych postów [R25]Konsola centralna ze Streetwise w Roverze 25?
kkkubekkk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pią Paź 07, 2011 17:58
pgrad
Brak nowych postów [214 Si 1.4 16v 98 R] Środkowa konsolka na kokpićie i...
kolin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Sty 27, 2008 14:08
MarioNH
Brak nowych postów [R200 1.4Si 16V] Rura srodkowa
Jaka pasuje
keraj83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Wrz 03, 2009 17:21
keraj83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink