Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416 Si 98r.] Chrobotanie w hamulcach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416 Si 98r.] Chrobotanie w hamulcach
Autor Wiadomość
misiekns 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 35
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 13:57   [R416 Si 98r.] Chrobotanie w hamulcach

Niedawno byłem u mechanika wymienić przeróżne rzeczy między innymi płyn hamulcowy. Troszkę pojeździłem ale dopiero dzisiaj miałem okazje jechać w dłuższą trasę. Po przejechaniu około 100 km podczas hamowania z przodu auta słychać dość głośne chrobotanie, coś jakby jakaś blacha tarła o metal. Gdy przychamuje mocniej chrobocze jeszcze jakiś czas po puszczeniu hamulca. tarcze hamulcowe są tak rozgrzane że nie można się ich dotknąć. Co to może być? Czy mechanik czegoś pożądnie nie dokręcił? Zaznaczam również że klocki hamulcowe były wymieniane jakieś 2000km temu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 12, 2009 13:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kuba 




Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 14:24   

ja w takiej sytuacji bym niezwłocznie jechał do tego mechanika i niech przejrzy swoją robotę, może faktycznie coś nie dociągnął. Jak będziesz zwlekał to potem Ci powie że to nie jego wina, a teraz można go przydusić :razz:
A powiedz, czy przy tym chrobotaniu odczuwasz coś w pedale hamulca (jakieś drgania)? Może sprawa siedzi w czujniku ABS? Kiedyś w Corsie zepsuł mi się jeden z czujników i przy prawie każdym hamowaniu odbijał pedał hamulca, tak jakby wyczuwał że koło traci przyczepność. A jak jest ten hałas, to hamuje dobrze, czy gorzej?
 
 
rtworek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 14:32   

na moje oko to może być nie nasmarowane prowadnice zacisków. Zacisk nie odbija od końca i klocek trze o koło i dlatego koła są gorące.
 
 
 
Kuba 




Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 14:36   

w sumie brzmi logicznie, no ale gdyby nie odbijał do końca, to czuć by było opór. Łatwo to sprawdzić: kulając się na luzie 20km/h będzie czuć czy auto się toczy bez oporu, czy jednak go przyhamowuje
 
 
barti101 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 169
Skąd: Rzeszów

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 12, 2009 15:05   

Nie chce martwić, ale pewnie zblokowało prowadnice i starło ci całkowicie jeden klocek. Jedź do tego cudotwórcy od przeglądu i niech się jeszcze wypowie, ale po mojemu będziesz musiał jeszcze raz kupić klocki. 2 tyg temu miałem to u siebie. :(
 
 
 
misiekns 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 35
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 23:26   

Przy chrobotaniu nie odczówam żadnych drgań na pedale hamulca. Puściłem auto na luzie, przychamowałem - chrobotanie, puściłem hamulec - auto toczy się dalej i nic tam nie hamuje. Chrobotanie to pojawia się po przejechaniu mniej więcej 20 km wcześniej wszystko jest OK. Denerwujące, a zarazem zagadkowe jest to że czasami chrobotanie słychać nawet gdy nie hamuje - podczas normalnej jazdy, ale w tedy jest ono bardzo krótkotrwłe.
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 09:25   

Miałem chyba to samo. Nie za głośne, ale słyszalne chrobotanie przy hamowaniu. Taki klekocik. Nie zawsze i ciężko wyczuć w jakich warunkach. Raz się objawiał, czasem znikał. Najczęściej przy lekkim hamowaniu a przy mocniejszym docisku hamulca ustawał.
Myślę, że to kończący się kolocek hamulca. Teraz mam zamiast klekocika ordynarny pisk, więc podejrzewam, że zjechałem klocka zupełnie. I teraz pisk słychać już nawet bez hamowania.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
misiekns 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 35
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 09:43   

Proszę o pomoc !
Do tej pory chrobotało tylko przy hamowaniu. Ale teraz chrobocze prawie cały czas po przejechaniu dłuższego odcinka. I niestety hamulce odpadają ponieważ autko chrobocze również podczas postoju na luzie - naciskam gaz wszystko ok. puszczam chrobotanie takie że aż mnie ciarki przechodzą. Dodam również że ostatnio zauważyłem że bardzo mocno nagżewa mi się kokpit w okolicy lewarka zmiany biegów.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 09:52   

Jeśli chrobocze tylko przy samym hamowaniu samochodu - to może być to objaw, po prostu, kończącego się któregoś z klocków hamulcowych. Gdy okładzina się wytrze, zaczyna trzeć podstawa klocka (metal) o tarczę hamulcową, co powoduje powstawanie przykrych i głośnych zawodzeń, takich jak szuranie, chrobotanie, itp..

Jeśli trze ciągle, w czasie hamowania i podczas jazdy, to wielce możliwe, że zatarł się prowadnik zacisku hamulcowego i przez to jest na stale dociskany do tarczy i trze ciągle.

Jeśli chrobocze podczas postoju samochodu, przy włączonym silniku - to patrz na wszystkie elementy silnika, które się obracają i cokolwiek może wtedy do nich dotykać.
Może pasek klinowy trzeć, mogą hałasować łożyska alternatora, pompy wody, jeśli masz wspomaganie, to i pompa wspomagania może takie dźwięki wydawać, może też np. padać łożysko wyciskowe sprzęgła i od tego, hałasować.

Sprawdź dokładnie silnik, nasłuchuj podczas pracy, skąd się dźwięk wydobywa - a znajdziesz winnego.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
kipy 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 103
Skąd: nowy sącz



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:02   

Cześć Polecam Ci jeżeli nie dajesz sobie rady z lokalizacją usterki ad serwis w nowym sączu przy ul klasztornej, ja tam serwisuje mojego r i jest gites pozdrawiam
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 17:16   

misiekns napisał/a:
podczas hamowania z przodu auta słychać dość głośne chrobotanie, coś jakby jakaś blacha tarła o metal.
Mam dokładnie to samo. Jeżdżę tak już ponad rok i nie wiem co to u licha jest. Hamulce sprawne, nic złego się nie dzieje.
misiekns napisał/a:
tarcze hamulcowe są tak rozgrzane że nie można się ich dotknąć.
Tarcze zawsze będziesz miał gorące nawet przy sprawnym układzie hamulcowym. Gdybyś miał gorące felgi tak że nie mógłbyś ich dotknąć to wtedy zaczął bym się martwić.

Podejrzewam że to może być ta blaszka co ją widać jak się spojrzy na zacisk.
Nie wiem po co ona tam jest bo na pewno nie trzyma ona klocka.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 17:22   

mi też chrobotało w R45, okazało się że tarcze były już za cienkie :)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 17:35   

Mam pytanko, przy jak cienkiej okładzinie na klockach nadają się one do wymiany?
Moje mają. ok 5mm grubości okładziny. Od kiedy kupiłem R nie robiłem kompletnie nic przy hamulcach i to chrobotanie mam od ponad roku więc może już najwyższa pora na nowe klocki? Co do tarcz to mam już na nich mały rant więc może też już wymiana?

Pojechałbym do jakiegoś mechanika ale znając życie nawet gdyby się nie kwalifikowały do wymiany on i tak radziłby wymienić.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ R 420 Di ] Chrobotanie przy kręceniu kierownicą
6harry6 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Cze 04, 2013 15:48
6harry6
Brak nowych postów [R400] Chrobotanie w pokrywie rozrządu silnika
wiktorio0001 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Kwi 07, 2007 23:53
AndrewS
Brak nowych postów [R416] Przepustnica do R416
Arek77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Sty 09, 2008 09:11
Arek77
Brak nowych postów [R416] HGF?
majek823 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 21 Pią Wrz 11, 2015 12:49
sknerko
Brak nowych postów [R416 99r]
Zniszczona tapicerka nad pedałami
kub4 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sie 18, 2009 22:01
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink