Forum Klubu ROVERki.pl :: R All Felgi 18"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R All Felgi 18"
Autor Wiadomość
Heju 



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 98
Skąd: Poznań/Wybrzeże



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 09:26   

No to i ja się wtrącę do dyskusji, bo się przynajmniej dzieje coś ciekawego :]
Fakt, że zajęło mi trochę przeczytanie tego całego tematu ;]
Jak się to czyta, można stwierdzić, że każdy z was ma po części rację. Ta druga część to praktyka, przekonania, rozważania itp. i tu każdy ma inny pogląd.
Mnie osobiście podoba się naciąg na feldze, choć przyznaje nie jeździłem na jakimś mega hardkorowym. Osobiście mam laczka 205/40/17 i wmiarę wyglądu nadaje tej oponie rant ochronny bo felga ma szerokość tylko 7 cali. Ale mam doświadczenia delikatnie torowe, jeśli można to tak określić :cool: i po trzech wyścigach z laczków nie pozostało mi kompletnie nic, starty mam nie tylko bierznik, ale i całe boki opony.
I wydaje mi się że do mocno wyczynowej jazdy taki naciąg może nie spełnić swojej podstawowej roli utrzymania opony na feldze. Wydaje mi się tak tylko, pewien nie jestem. Fakt że dobrze naciągnienta opona i niski profil naprawdę dobrze wygląda, i napewno trzeba wiązać się z pewnymi utrudnieniami, czy szybszym zużyciem poszczegółnych podzespołów, ale czym jest tuning ?? W takim czy innym stopniu właśnie zmianą parametrów naszego samochodu. German to tylko styl tuningu, moim zdaniem naprawdę ciekawego i orginalnego. JDM też jest ok, Spoilerki, jeśli to auto wyścigowe też.
Trochę się rozpisałem, może trochę za dużo, ale przede wszystkim uważam że :
KAŻDY Z WAS MA RACJĘ, ALE TYLKO W POŁOWIE :lol:
Pozdrawiam
_________________
http://www.youtube.com/us...s/0/BpQYd6zm-Ws
http://www.streetforce.fora.pl/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 09:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Fredi88 



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: pleszew



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 09:31   

Heju napisał/a:
No to i ja się wtrącę do dyskusji, bo się przynajmniej dzieje coś ciekawego :]
Fakt, że zajęło mi trochę przeczytanie tego całego tematu ;]
Jak się to czyta, można stwierdzić, że każdy z was ma po części rację. Ta druga część to praktyka, przekonania, rozważania itp. i tu każdy ma inny pogląd.
Mnie osobiście podoba się naciąg na feldze, choć przyznaje nie jeździłem na jakimś mega hardkorowym. Osobiście mam laczka 205/40/17 i wmiarę wyglądu nadaje tej oponie rant ochronny bo felga ma szerokość tylko 7 cali. Ale mam doświadczenia delikatnie torowe, jeśli można to tak określić :cool: i po trzech wyścigach z laczków nie pozostało mi kompletnie nic, starty mam nie tylko bierznik, ale i całe boki opony.
I wydaje mi się że do mocno wyczynowej jazdy taki naciąg może nie spełnić swojej podstawowej roli utrzymania opony na feldze. Wydaje mi się tak tylko, pewien nie jestem. Fakt że dobrze naciągnienta opona i niski profil naprawdę dobrze wygląda, i napewno trzeba wiązać się z pewnymi utrudnieniami, czy szybszym zużyciem poszczegółnych podzespołów, ale czym jest tuning ?? W takim czy innym stopniu właśnie zmianą parametrów naszego samochodu. German to tylko styl tuningu, moim zdaniem naprawdę ciekawego i orginalnego. JDM też jest ok, Spoilerki, jeśli to auto wyścigowe też.
Trochę się rozpisałem, może trochę za dużo, ale przede wszystkim uważam że :
KAŻDY Z WAS MA RACJĘ, ALE TYLKO W POŁOWIE :lol:
Pozdrawiam

dobrze napisane, amen :mrgreen:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 09:35   

Cytat:
Fredi88 napisał/a:
Felga nie jest w zadnym miejscu pokancerowana, krzywa, peknieta i nic z tych rzeczy


Widać na fotce, że rant jest troszkę "obgryziony" co prawda tylko troszeczkę ale pisząc, że nie jest w żadnym miejscu... mijasz się z prawdą bo fotka mówi co innego.

Cytat:
kolego żyjemy polsce a nie w USA... dalem za nie w PL mniej wiecej tyle, co za komplet po renowacji w usa... wiec jakies 1800zl


4 x 210$ -= 840$
Dolar stoi po około 2.88
więc za 4 sztuki w USA po renowacji trzeba dać w przybliżeniu 2400zł.

Dałeś 1800zł, renowacja droga w Polsce nie jest w 600zł się zmieścić powinieneś śmiało więc wychodzi Ci 2400...

Moim zdaniem dałeś dokładnie tyle co w USA.


Ja Ci powiem, że moje z oponami kosztują trochę ponad 5000zł :)

Rota Subzero 17" - 2800 za komplet
TOYO - PXT1R - 2400 za komplet

Do tego nie muszę zamazywać zdjęcia :wink:

Cytat:
Zeby wygladaly tak jak chce cena wzrasta do 3500zl. Sorry ale to polowa wartosci przecietnego polskiego auta, jezeli twierdzisz ze to malo, to nie pytam ile zarabiasz :roll:


I nie przesadzaj z tymi cenami w PL. Sporo roverkowiczów z naszego forum jeździ na felach droższych niż 1500zł. 3500zł to nie mało ale to, że chcesz sobie coś tam z nimi zrobić to już Twoja sprawa. Jedni inwestują w fele inni w coś innego.

To ja Ci powiem, że moje AUDIO na dzień dzisiejszy jest warte w Polsce ponad 7000zł + 1000zł za wyciszenie/wykończenie a do lutego-marca przyszłego roku jego wartość wzrośnie o drugie tyle. Ba same głośniki przednie kosztuja niemal tyle co Twoje ( ukończone ) fele.

http://www.audiosklep.pl/...250-p-1057.html - 2999zł

I nie uważam, żeby to było coś szczególnego, wiele osób ma lepsze sprzęty i znacznie droższe. Tym niemniej podkreślanie ceny Twoich ukończonych fel jest w zasadzie przechwalaniem się bez powodu bo to żadne KOSMICZNE pieniądze za FELGI co jest fundamentem samochodu, gdybyś to spędził na jakieś dodatkowe bajery - to wtedy coś. 3500zł to nie mało ale wiele ludzi jest w stanie bez problemu zainwestować zwłaszcza jeśli idzie o koła ( z oponami ) . Gdyby to było 10.000zł to mógłbyś się wtedy przechwalać.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Fredi88 



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: pleszew



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 09:46   

Botanix napisał/a:
Do tego nie muszę zamazywać zdjęcia :wink:

ja tez nie musze, zdjecie zamazane, zeby na forum na ktorym sie udzielam nie bylo widac co to za felga... a nie dlatego ze sa pokancerowane, a ranty nie sa w zadnym miejscu obdarte, jak nie wierzysz to przyjedz, sam obejrzysz i ocenisz a nie oceniasz na podstawie slabych zdjec. Nie mam teraz normalnych fot bo siedze w robocie na laptopie.

Botanix napisał/a:
To ja Ci powiem, że moja AUDIO na dzień dzisiejszy jest warte w Polsce ponad 7000zł + 1000zł za wyciszenie/wykończenie a do lutego-marca przyszłego roku jego wartość wzrośnie o drugie tyle. Ba same głośniki przednie kosztuja niemal tyle co Twoje ( ukończone ) fele.

fajnie, mnie audio jakos nie rajcuje, to co gra, to gra pod maska i mi wystarcza :)
ale jak ty wpakowales tyle siana no to niech ci sluzy jak najlepiej.

Botanix napisał/a:
renowacja droga w Polsce nie jest w 600zł się zmieścić powinieneś śmiało więc wychodzi Ci 2400...

ale moje fele do renowacji nie sa :lol: trzeba tylko lakier sciagnac i je wypolerowac, nic poza tym.
Botanix napisał/a:
I nie uważam, żeby to było coś szczególnego, wiele osób ma lepsze sprzęty i znacznie droższe. Tym niemniej podkreślanie ceny Twoich ukończonych fel jest w zasadzie przechwalaniem się bez powodu

ale kto sie chwali ;) sami zaczeliscie pytac, osadzac ze jezdze na felgach chinskich za 999zl no to pokazalem co sie robi i na czym jezdzilem.. ciezko wam dogodzic, i sami nie wiecie o co wam biega do konca. :roll:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:07   

Cytat:
ja tez nie musze, zdjecie zamazane, zeby na forum na ktorym sie udzielam nie bylo widac co to za felga... a nie dlatego ze sa pokancerowane, a ranty nie sa w zadnym miejscu obdarte,


Ahhha, w takim razie co to co zaznaczyłem na zdjęciu, odbicia światła zapewne...


Cytat:

sami zaczeliscie pytac, osadzac ze jezdze na felgach chinskich za 999zl no to pokazalem co sie robi i na czym jezdzilem..


To ja Ci powiem dlaczego taka jest atmosfera w tym temacie. To jest bardzo spokojne forum, rzadko wpadamy w konflikty pisane, być może wyczuwamy takich ludzi na kilometr. Po pierwsze ściemniasz i wpierasz ludziom ściemę, po drugie masz chyba sklerozę. My zaczęliśmy osądzać, że jeździsz na felach za 999zł? Nie wiedziałem, że jeden z nas ma taki nick jak Ty.

Cytat:
Fredi88 napisał,

jezeli jezdzisz na felgach chinskich z allegro za 999zl jak wiekszosc z was (i bez obraz bo co wejde w ten dzial to sie takie przewijaja) to nawet balon 60 nie pomoze...


Kto jak kto ale to Ty stwierdziłeś, że większość z nas jeździ na felach "chińskich" za 999zł. Większość z nas to jeździ na felach od MG dość dobrych jakościowo, niechińskich i nie za 999zł.
Cytat:

fajnie, mnie audio jakos nie rajcuje, to co gra, to gra pod maska i mi wystarcza :)
ale jak ty wpakowales tyle siana no to niech ci sluzy jak najlepiej.


Ciebie rajcują felgi ale mimo to nie jesteś w stanie wpakować w nie nawet 1/4 tego co ja w audio... po co się więc przechwalać. Niech Ci służą... a 3500zł za komplet z oponami to serio żaden kosmos.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Fredi88 



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: pleszew



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:14   

Botanix napisał/a:
Kto jak kto ale to Ty stwierdziłeś, że większość z nas jeździ na felach "chińskich" za 999zł.

przegladajac ten dzial na takie przede wszystkim trafialem... duze auto i 14" z allegro, to jaki sie wniosek nasuwa? To ze ty masz dobre fele, to tylko chwala ci za to...

Botanix napisał/a:
Ahhha, w takim razie co to co zaznaczyłem na zdjęciu, odbicia światła zapewne...

zapewna, przyjedz obejrzyj fele, jak sa pokancerowane stawiam flaszke :D

Botanix napisał/a:
Ciebie rajcują felgi ale mimo to nie jesteś w stanie wpakować w nie nawet 1/4 tego co ja w audio

to na sile mam kupowac fele za 7 tys bo twoje audio jest tyle warte? :lol: przeciez to bezsensowne... jeden chlopak od nas obszywal wnetrze za 14 tys w cabrio i tak cie rajcuje audio ze nie potrafisz wpakowac 1/2 tego co on w obszycie?! bez sensu porownania masz. Jezeli 3,5 tys za fele to dla ciebie "bez szalu" no to widocznie co 2 auto na polskich drogach ma fele po 5 tys zl... kurde rozmarzyles sie czlowieku :roll:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:30   

Cytat:
zapewna, przyjedz obejrzyj fele, jak sa pokancerowane stawiam flaszke :D


Nie wmówisz mi, że to co tam widzę to zapewne odbicia światła... sorry ale ściemniasz :)

Cytat:
przegladajac ten dzial na takie przede wszystkim trafialem... duze auto i 14" z allegro, to jaki sie wniosek nasuwa?


Pokaż mi te duże auta (których wiele w tym dziale ) i 14" felgi z Allegro. Poza tym co ma allegro do jakości felg?

Cytat:

to na sile mam kupowac fele za 7 tys bo twoje audio jest tyle warte? :lol: przeciez to bezsensowne... jeden chlopak od nas obszywal wnetrze za 14 tys w cabrio i tak cie rajcuje audio ze nie potrafisz wpakowac 1/2 tego co on w obszycie?!


Potrafię o czym już napisałem, do marca wartość ma wzrosnąć o drugie tyle... poza tym czy Ty w ogóle rozumiesz sens moich argumentów? Moim celem nie jest i nie było chwalenie się. Stwierdziłem przecież parę postów temu, że mimo tego moje audio to nic szczególnego. To ty zacząłeś z ceną super kosmicznych felg o Corvety, których na 100% nie ma na Allegro. Które są tak superfajne, że aż musisz zamalowywać zdjęcie żeby przypadkiem nikt sobie takich samych nie kupił. jakby to jakieś najlepsze były. Ponad to czy ja pisałem, że masz wpakować w fele więcej bo ja mam audio droższe? Chciałem Ci tylko pokazać, że wpakowanie w tak ważną rzecz w samochodzie jak felgi tych 3500zł ( z oponami na dodatek ) to nie tak duże pieniądze jak twierdzisz.

Cytat:
Jezeli 3,5 tys za fele to dla ciebie "bez szalu" no to widocznie co 2 auto na polskich drogach ma fele po 5 tys zl... kurde rozmarzyles sie czlowieku :roll:


3500zł za fele to duzo, bardzo dużo jak dla mnie. 3500zł za fele, ukończenie + opony to faktycznie bez szału i nie ma się czym chwalić.

Poza tym nie rozumiem kilku rzeczy. Ktoś poprosił Cię o zdjęcie na początku, dałeś nie swoje. Zachwalałeś jak nie wiem co, parę postów dalej przyznałeś, że są jednak minusy. Potem stwierdziłeś, że ktoś napisał, że jeździsz na felach za 999zł do tego chińskich przy czym sam to napisałeś. O co więc Tobie chodzi. Ktoś wytyka Ci błąd a po Tobie to spływa jakby Ci ktoś krzywdę robił. Gdybyś chociaż przeprosił za te felgi chińskie. Sam tak stwierdziłeś a zwalasz na innych.

Tak już zupełnie na marginesie Panie 21 latku, dorośnij Pan i wstydu sobie nie rób. Poza tym masz Gofa GTI, co tu w ogóle robisz? Nie umiesz się zachować a przede wszystkim przyznać do błędu to wracaj tam skąd przybyłeś. Amen
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:08   

Botanix napisał/a:


Ja Ci powiem, że moje z oponami kosztują trochę ponad 5000zł :)

Rota Subzero 17" - 2800 za komplet
TOYO - PXT1R - 2400 za komplet

Do tego nie muszę zamazywać zdjęcia :wink:


Mówisz oczywiście o cenach nówek? Bo z tego co wiem chwaliłeś się, że dałeś jakieś 4 razy mniej niż w twoich wyliczeniach :] Ciekaw jestem ile by sobie liczyli w ASO* Chevrolet za komplecik takiego felunku do Corvetty, no bo jak jak już gadamy o nówkach to ja też mam felgi które chyba coś pod 3 tys kosztowały z tego co widzę po cenach nowych modeli tej firmy :lol:

*Nie wiem jak to się w jueseju nazywa ;)

Co do zdjęcia to Ty nie musisz zasłąniac ja to samo po każdej modyfikacji chwalę się na forum ale jak ktoś robi cały projekt od podstaw który trochę trwa to nie dziw się, że trzyma to w tajemnicy, a coś mi się wydaje, że po ukończeniu będzie to jedno z najlepszych mk3 w PL

Cytat:
Pokaż mi te duże auta (których wiele w tym dziale ) i 14" felgi z Allegro. Poza tym co ma allegro do jakości felg?


http://forum.roverki.eu/v...t=42850&start=0 pierwsze z brzegu wiem, że są gdzieś jeszcze minimum ze 2 autka na felunku z alledrogo. Niestety u wielu osób panuje przekonanie, ze na 15" w takim aucie jeździ się źle po polskich drogach, a na 16" to już pewnie trzeba się toczyć, a Ci z 17" tylko podziwiają auto w garażu ;)

Cytat:
Poza tym masz Gofa GTI, co tu w ogóle robisz? Nie umiesz się zachować a przede wszystkim przyznać do błędu to wracaj tam skąd przybyłeś. Amen


Od kiedy trzeba mieć R, żeby można było udzielać się na tym forum? Bo z tego co wiem jest kilka osób które nie mają R ba nawet innego samochodu nie mają, a jednak na forum się udzielają. Skąd wiesz, że nie jest miłośnikiem? Po za tym to nie jest GTI nigdy nie ufaj oznaczeniom ;)

Kilka osób poniosło w temacie i to nie tylko frediego88 ale widzę, ze jak ktoś nie ma Rovera to wszystko jego wina :rotfl: Panowie ochłońcie wszyscy bo i tak się nie dogadacie i tak więc szkoda klawiatury ;)


Edit:
Cytat:
To ja Ci powiem dlaczego taka jest atmosfera w tym temacie. To jest bardzo spokojne forum, rzadko wpadamy w konflikty pisane, być może wyczuwamy takich ludzi na kilometr. Po pierwsze ściemniasz i wpierasz ludziom ściemę, po drugie masz chyba sklerozę. My zaczęliśmy osądzać, że jeździsz na felach za 999zł? Nie wiedziałem, że jeden z nas ma taki nick jak Ty.


Z tą atmosferą to bym nie przesadzał... z tym wyczuwaniem na kilometr też po prostu niektórzy nie przyjmują do wiadomości, ze jeśli coś jest niezgodne z technika i zalecaniami producenta to ma prawa działać i spełniać swoją funkcję... Sami zaczynacie jakiś temat (np. BMW, felgi) a jeśli ktoś się do niego odnosi to na niego najeżdżacie.

dobryziom napisał/a:
a sam piszesz ze wiekszosc osob jezdzi tu na chinskich tanich oponach za 999pln i kiepskich felgach zacznij od siebie...
Albo nadinterpretacja z mojej strony albo dobryziom zasugerował, że fredi88 jeździ na tym samym :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:38   

Cytat:
Mówisz oczywiście o cenach nówek? Bo z tego co wiem chwaliłeś się, że dałeś jakieś 4 razy mniej niż w twoim wyliczeniach :]


Przecież napisałem ile kosztują a nie ile dałem. Szukałem i nie widzę nówek tego modelu felg do Corvette. Skoro więc idzie kupić jedynie używane co złego jest w moim porównaniu? Poza tym opon kupuje podejrzewam nowe...

Cytat:
no bo jak jak już gadamy o nówkach to ja też mam felgi które chyba coś pod 3 tys kosztowały z tego co widzę po cenach nowych modeli tej firmy :lol:


Czyli co? Stać Ciebie, stać mnie i stać wiele innych osób na tym forum. Fredi twierdzi inaczej.

Cytat:
Co do zdjęcia to Ty nie musisz zasłąniac ja to samo po każdej modyfikacji chwalę się na forum ale jak ktoś robi cały projekt od podstaw który trochę trwa to nie dziw się, że trzyma to w tajemnicy, a coś mi się wydaje, że po ukończeniu będzie to jedno z najlepszych mk3 w PL


To co innego ale nie tego się akurat przyczepiłem. Na zdjęciu widać jak byk ubytki na rancie ale wkręca, że to słaba fotka - wytłumacz to skoro juz go tlumaczysz z innych rzeczy.

Cytat:

http://forum.roverki.eu/v...t=42850&start=0 pierwsze z brzegu wiem, że są gdzieś jeszcze minimum ze 2


Czyli na kilkaset zarejestrowanych użytków, z tego co najmniej kilkadziesiat posiada R400 i w górę, okolo 3 to wiekszosc - jak twierdził Fredi?

Cytat:
Po za tym to nie jest GTI nigdy nie ufaj oznaczeniom ;)


Jaki model więc?

Cytat:

Kilka osób poniosło w temacie i to nie tylko frediego88 ale widzę, ze jak ktoś nie ma Rovera to wszystko jego wina


Fakt kilka osób poniosło, w tym mnie ale jego kłamstwa i unikanie odpowiedzi/ zbaczanie z tematu działa mi na nerwy.

Cytat:
niektórzy nie przyjmują do wiadomości, ze jeśli coś jest niezgodne z technika i zalecaniami producenta to ma prawa działać i spełniać swoją funkcję...


Czytasz w ogóle co piszemy? Pytałem o wady, pisałem o wadach nie było żadnych na początku, potem co post przyznawał, że faktycznie jest twardo, trzeba uważać itd. O to chodzi. Jaka jest wg. Ciebie funkcja opon i felg? Ma być twardo nisko i szeroko tak - to są ich funkcje?

Cytat:
Albo nadinterpretacja z mojej strony albo dobryziom zasugerował, że fredi88 jeździ na tym samym :mrgreen:


A kto zrobił to pierwszy...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Heju 



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 98
Skąd: Poznań/Wybrzeże



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:46   

Pływak napisał/a:
http://forum.roverki.eu/v...t=42850&start=0 pierwsze z brzegu wiem, że są gdzieś jeszcze minimum ze 2 autka na felunku z alledrogo. Niestety u wielu osób panuje przekonanie, ze na 15" w takim aucie jeździ się źle po polskich drogach, a na 16" to już pewnie trzeba się toczyć, a Ci z 17" tylko podziwiają auto w garażu

Popieram, to jedno, a drugie to też czekam na te zdjęcia z nową felą w Twoim temacie.
PZDR
_________________
http://www.youtube.com/us...s/0/BpQYd6zm-Ws
http://www.streetforce.fora.pl/
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:55   

Botanix napisał/a:

Przecież napisałem ile kosztują a nie ile dałem. Szukałem i nie widzę nówek tego modelu felg do Corvette. Skoro więc idzie kupić jedynie używane co złego jest w moim porównaniu? Poza tym opon kupuje podejrzewam nowe...


To, że czegoś nie znalazłeś nie znaczy, ze czegoś nie ma. Pewnie w serwisie w USA coś by załatwili...

Cytat:

Czyli co? Stać Ciebie, stać mnie i stać wiele innych osób na tym forum. Fredi twierdzi inaczej.


Nie nie stać mnie nie dał bym 3K zł za felgi. Po prostu napisałem ile mogły kosztować nowe...

Cytat:

To co innego ale nie tego się akurat przyczepiłem. Na zdjęciu widać jak byk ubytki na rancie ale wkręca, że to słaba fotka - wytłumacz to.


Nie wiem czy tam są ubytki czy nie będą miał okazje sprawdzę na żywo. Ale co to ma do rzeczy skoro założona tam była wcześniej opona 285/40/17 czyli bez naciągu więc jeśli są to nawet ubytki to nie spowodowane tym, że jeździły z odsłoniętym rantem. Równie dobrze może być to uszkodzenie alkieru spowodowane nieumiejętnym ściąganiem/zakałdaniem opon...

Cytat:

Czyli na kilkaset zarejestrowanych użytków, z tego wiele posiada R400 i w górę, minimum to wiele - jak twierdził Fredi?

Nie wg mnie to jest tak> Czyli na kilkanaście osób które założyły felgi inne niż ori kilka kupiło chińszczyzne z allegro ...

Cytat:

Jaki model więc?

Będzie chciał to się pochwali ja tam się na tych modelach nie znam wiem jedynie co siedzi pod maską...

Cytat:

Fakt kilka osób poniosło, w tym mnie ale jego kłamstwa i unikanie odpowiedzi/ zbaczanie z tematu działa mi na nerwy.

Jest taki przycisk "ignoruj" przy postach każdego użytkownika kliknij gdzie trzeba bo naprawdę szkoda zdrowia jeśli Cię to denerwuje...

Cytat:

Jaka jest wg. Ciebie funkcja opon i felg? Ma być twardo nisko i szeroko tak - to są ich funkcje?


Twardo nisko i szeroko to są preferencje użytkownika funkcja to dobre przekazywanie mocy na podłoże, dobre trzymanie itp. Skoro napisał, że szerokość 195 mu wystarcza aby przenieść taką moc to o co chodzi?

Cytat:

A kto zrobił to pierwszy...

Oczywiście, ze fred88 ale dobryziom zasugerował, że fredi88 ma to samo więc napisał co jest zasłonięte na tej fotce aby nie było wątpliwości...


Heju napisał/a:

Popieram, to jedno, a drugie to też czekam na te zdjęcia z nową felą w Twoim temacie.
PZDR


Będą będą wtorek/środa jak tylko opony mi przywiozą :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 13:04   

Cytat:
Pewnie w serwisie w USA coś by załatwili...


W USA...

Cytat:
Jest taki przycisk "ignoruj" przy postach każdego użytkownika kliknij gdzie trzeba bo naprawdę szkoda zdrowia jeśli Cię to denerwuje...


Ignorowanie jest równe przyzawalaniu, mi to nie odpowiada i nie zamierzam milczeć :)

Cytat:
funkcja to dobre przekazywanie mocy na podłoże, dobre trzymanie itp.


To tyle wg. Ciebie?... ochrona felg, amortyzacja... może nie?
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 13:11   

Botanix napisał/a:

W USA...

Jeśli w PL jest autoryzowany serwis to za odpowiednie pieniądze tez by Ci pewnie sprowadzili

Cytat:

To tyle wg. Ciebie?... ochrona felg, amortyzacja... może nie?


Jeśli ktoś zakłada naleśnika na felgę z profilem 30 to chyba rezygnuje z takich "rarytasów" jak ochrona felgi czy amortyzacja na rzecz wyglądu? Jeśli ktoś ma dobrą felgę i umijetnię jeździ to jej nie rozwali, a jak już napisałem na tym forum jak ktoś nie umie jeździć i ma chinskie aluminum to mu nawet profil 70 nie pomoże...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 13:15   

Ja się pytam jakie są funkcje a nie kto z czego rezygnuje... i na samych felgach można śmigać jak ktoś sobie tak chce - to oczywiste.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Fredi88 



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: pleszew



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 13:42   

podsumowujac...

kolega pytal o opony, doradzilem mu jakie ma zalozyc (bez naciagu)
zeszlo na naciag...
mialem udowodnic ze da sie na tym jezdzic, udowodnilem
mialem wrzucic opinie uzytkownikow bmw, wrzucilem (jeszcze zostalem za to zjechany) przy okazji fanom BMW sie oberwalo :lol:
potem zostalem osadzony ze nie swoje zdjecia wrzucam, wiec wrzucilem swoje (bo przedniego kola akurat foto nie mam, dlatego pokazalem z netu jak wyglada 195/40/17 na 8,5J)
zaczeliscie sie czepiac ze mam fele za 999zl, powiedzialem ze mam corvetty... to zostalem wysmiany ze fele za 3500zl to nic takiego (pewnie co 2 polak na takich jezdzi) przy okazji kolega rzucal sie ze ma fele za 5 tys zl (i myslalem ze skoro tak kozaczy to tyle za nie dal) a okazuje sie ze pewnie 2 tys go nawet nie wyniosly :lol:
teraz w bolu i niedosycie zaczynacie szukac producenta i dystrybutora moich felg no bo 2800zl to smieszna kasa... a jeszcze je trzeba do polski sciagnac.
jak juz sie nie ma czego czepiac, no to ida teksty typu jakie sa funkcje felgi i opony, jak wiele razy pisalem ze mi... tylko i wylacznie mi... zalezy na tym zeby bylo nisko, szeroko i twardo. No ale to zle, bo w roverze sie jezdzi na 15. Ogolnie was pozdrawiam wszystkich bo usmialem sie tu przez kilka dni niemilosiernie :D
 
 
 
Heju 



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 98
Skąd: Poznań/Wybrzeże



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 14:00   

Fredi88 napisał/a:
Ogolnie was pozdrawiam wszystkich bo usmialem sie tu przez kilka dni niemilosiernie

też pozdrawiam :]
_________________
http://www.youtube.com/us...s/0/BpQYd6zm-Ws
http://www.streetforce.fora.pl/
 
 
 
hellboy_d 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Bielawa ,Remschied

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 14:04   

Fredi88 napisał/a:
Ogolnie was pozdrawiam wszystkich bo usmialem sie tu przez kilka dni niemilosiernie :D

No to bujaj chlopie jak ci sie nie podoba bo upierdliwy jestes ....
Pewnie ci warna na jakims forum VW dali i tu przyszedles trollic
_________________
Allegro
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=2696094
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 17:58   

Fredi ja to widzę inaczej:

podsumowujac...

Cytat:
kolega pytal o opony, doradzilem mu jakie ma zalozyc (bez naciagu)
zeszlo na naciag...


Stwierdziłeś, że 225/40/18 przy 7.5j to kartofel po czym zaproponowałeś 215/35 zaznaczając, że przydałoby się jeszcze coś węższego.

Cytat:

mialem udowodnic ze da sie na tym jezdzic, udowodnilem


I na "kupce" pojedziesz jak na nią z rozpędu depniesz ale czy komfortowo :)

Cytat:
mialem wrzucic opinie uzytkownikow bmw, wrzucilem (jeszcze zostalem za to zjechany) przy okazji fanom BMW sie oberwalo :lol:


Nie przypominam sobie, raczej to ich opinia była "podważana".

Cytat:
potem zostalem osadzony ze nie swoje zdjecia wrzucam, wiec wrzucilem swoje (bo przedniego kola akurat foto nie mam, dlatego pokazalem z netu jak wyglada 195/40/17 na 8,5J)


Poprosili Cię o zdjęcie, wrzuciłeś nie swoje i byłoby spoko gdybyś to zaznaczył, nie po fakcie.

Cytat:
zaczeliscie sie czepiac ze mam fele za 999zl, powiedzialem ze mam corvetty...


Nie, to Ty pierwszy stwierdziłeś, że większość z nas jeździ na felach za 999zł po czym dobryziom w reakcji obronnej ( i słusznej ) stwierdził, że zapewne lepszych nie masz. Kolejność taka był co ma znaczenie.

Cytat:
to zostalem wysmiany ze fele za 3500zl to nic takiego (pewnie co 2 polak na takich jezdzi)


Nie zostałeś wyśmiany, zostało stwierdzone, ze 3500zł to nie taka kasa znowu super kasa, wyśmiałeś to Ty pierwszych użytkowników roverów bo jeżdżą na felach za 999zł do tego chińskich. Po co ich krytykujesz? Jeżdżą na czym chcą tak jak Ty.

Cytat:
przy okazji kolega rzucal sie ze ma fele za 5 tys zl (i myslalem ze skoro tak kozaczy to tyle za nie dal) a okazuje sie ze pewnie 2 tys go nawet nie wyniosly :lol:


Umiem kupić tanio, to raczej powód do dumy, poza tym opony mam nówki.

Cytat:
teraz w bolu i niedosycie zaczynacie szukac producenta i dystrybutora moich felg no bo 2800zl to smieszna kasa... a jeszcze je trzeba do polski sciagnac.


O czym Ty piszesz jakie 2800? Poza tym nie pisz, że dałeś 3500zł. Tyle to ma Ciebie kosztować z ich wykończeniem i oponami - to różnica. Wciąż uważam, że bez rewelacji, dobrej jakości opony to 1500, zostaje 2k na felgi. Gdybyś myślał, że to taka nieosiągalna kwota to byś ich tak nie bunkrował, w obawie, że ktoś odgapi.


Cytat:
jak juz sie nie ma czego czepiac, no to ida teksty typu jakie sa funkcje felgi i opony, jak wiele razy pisalem ze mi... tylko i wylacznie mi... zalezy na tym zeby bylo nisko, szeroko i twardo.


Napisałeś o tym w połowie wątku i fakt wiele razy ale dopiero po tym jak zaczęliśmy ciągnąć za język. Sam od siebie nie kwapileś się do podawania wad. Ba mało tego, wg. Ciebie to, coś jest przecież przez zakłady polecane... śmieszny jesteś.

Cytat:
No ale to zle, bo w roverze sie jezdzi na 15.


I w golfach się jeździ na 15 więc daruj sobie takie stwierdzenia.

Cytat:
Ogolnie was pozdrawiam wszystkich bo usmialem sie tu przez kilka dni niemilosiernie :D


Wzajemnie
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 21:02   

mi to nie chce się nawet odpisywać na te wszystkie bajeczki ja nie wiem Botanix skąd bierzesz energie do takich ludzi...

kolega Heju ładnie to podsumował ... tak tak zero praktyczności, wygody, zmniejszone bezpieczeństwo, gorsza przyczepność ale cóż lans musi być

dzisiaj będąc na torze i oglądając opony po 10 przejazdach i widząc jak tor żre opony pomyślałem sobie jak by wyglądała opona i felga w german style jeśli by w ogóle została na feldze... podpowiem strzępy gumy i brak rantu ehhh

co do tych felg z korwety nawet odnowione i zrobione na lustro beda to nadal stare felgi o mało atrakcyjnym wzorze... nie mówiąc juz o tym ze co tydzień będziesz musiał spędzać godzinę żeby podtrzymać chociaż w połowie ten efekt.

PS z drugiej strony nawet cie podziwiam kolego kupować stare jak dla mnie "paskudne pod względem wzoru" , widać ze juz mocno zjechane chociaż twierdzisz ze to zla fotka niech ci tam nawet będzie... bawić sie w przeróbki typu adaptery na inny rozstaw ktore zmieniaj tym samy rozstaw samych kol co ma różny wpływ na późniejszą jazdę. Założyć na to przykrótkie gumy co może skutkować bardzo szybkim zryciem rantu. NA koniec zapłacić za to faktycznie sporo kasy jak możną zakupić całkiem nowiutkie markowe felgi japońskie o super wzorze, super niskiej wadze, super wytrzymałe... serio podziwiam cie.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 00:32   

I takie są zalety tuningu dobryziom jak by wszyscy robili samochody tak samo było by nudno. Jedni kupują felgi typowe dla JDM inni wyszykują takich rodzynów jak felunek od corvetty. Po za tym to german style i jak by to wyglądało z japońskimi felami? No właśnie nijak. To samo ze wzorem dla Ciebie japońskie mają "super" wzór dla innych nie. Jak felga jest dobra to może mieć i 20 lat przykład BBS RM i RS których ceny dochodzą na allegro do kilku tysięcy. Druga sprawa miałeś polerowane fele, ze twierdzisz iż trzeba poświęcać godzinę tygodniowo?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Tuning wizualny"
piter34 Tuning wizualny 0 Pon Kwi 02, 2007 11:08
piter34
Brak nowych postów [R all] Felgi ALU Rover 14"
Pytania i relacje
Remigiusz Tuning wizualny 6 Sro Cze 03, 2009 19:19
Remigiusz
Brak nowych postów MG ZS felgi mk2 17" - Trwałość
Excalibue Tuning wizualny 5 Pon Kwi 03, 2017 20:12
Excalibue
Brak nowych postów [416Si 97r] Felgi 16" :)
Resacro Tuning wizualny 7 Sro Mar 10, 2010 00:33
bula21
Brak nowych postów [rover 75 kv6] felgi 17"
foto
Aragorn Tuning wizualny 9 Sro Mar 10, 2010 15:25
peroomen



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink