Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 416 1.6 97r] przegrzany silnik??????
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 416 1.6 97r] przegrzany silnik??????
Autor Wiadomość
wieslaw61 



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 39
Skąd: STRZEGOM



  Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 11:24   [R 416 1.6 97r] przegrzany silnik??????

Córka pożyczyła mojego ROVERKA i narobiło się.widziała że kontrolka temperatury idzie na maxa ale ona jechała dalej aż wszystko się zagotowało i stanął silnik.Na drugi dzień stwierdziłem że przy chłodnicy wypchało przewód który idzie do zbiorniczka [jest na wcisk bez objemki] a w układzie chłodzenia jest pusto..zalałem układ wodą i przyjechałem do domu 20 km w tym czasie 3 razy zagotował mi się[dolewałem wody].Pojechałem do mechanika, który wymienił mi termostat [zalałem płynem] oraz sprawdził i stwierdził że uszczelka jest OK. Od tego czasu mam problem z odpaleniem roverka jak jest ZIMNY, i silnik pracuje jakoś dziwnie i inaczej niż przed tym przegrzaniem.Co robić?????
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 11:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 11:27   

jak pracuje ?
jakie objawy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 11:55   

O ile mechanicznie silnik jest OK (uszczelka podgłowicowa jest niezmiernie wrażliwa w tych silnikach na przegrzanie silnika), jest szczelność, itd.. a do tego, tłoki nie przegrzały się i nie przytarły, pierścienie nie zapiekły, itd.. a samochód ma problemy z zapaleniem na zimno, to patrz przede wszystkim na czujnik temp. cieczy chłodzącej.
Tam są dwa takowe czujniki, jeden dla kompa silnika (ma dwa przewody) a drugi dla wskaźnika na kokpit (jeden przewód ma).
Ten dwuprzewodowy swym sygnałem (jest to termistor o charakterystyce negatywnej) steruje komp. silnika względem uruchomienia przez niego funkcji "ssania" która jest niezbędna do odpalenia silnika, gdy jest zimny (jeśli jej nie ma, można odpalić, lekko naciskając na pedał gazu) a także na pewno bierze udział w dozowaniu ilości paliwa względem temp. silnika.
Koszt tego czujnika - o ile okaże się niesprawny - to jakieś 30 PLN max. Na Allegro są dostępne.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
wieslaw61 



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 39
Skąd: STRZEGOM



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:39   

silnik pracuje jak w ciągniku lub dizlu[mam benzynę]
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 19:26   

miałem identyczny problem, płyn sie zagotował na trasie, oczywiście dolewka i auto nie chciało odpalać. jak sie okazało to przegrzałem silnik, uszczelka poszła! uszczelkę wymieniłęm ale problem z odpalaniem(gdy zimny) nie ustąpił.zrobiłem jakieś 1000km(bo musiałem czymś wrócić z urlopu)mechanik wziął auto do sprawdzenia, wrzucił na kompa-nic, grzebał przy pompie paliwowej-nic, rozrządzie - nic i jak sie okazało oprócz uszczelki to pierścienie sie zapiekły, rozsypały, tłoki szlif porobiły i silnik zamiast 12atmosfer na tłokach,cylindrach(nie znam się)?! miał po6 i dlatego nie chciał palić i niestety silnik do wymiany!
tak więc jedz Kolego do innego mechanika, niech sprawdzi spokojnie, bo moze byc podobny problem
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 19:31   

wieslaw61 napisał/a:
silnik pracuje jak w ciągniku lub dizlu[mam benzynę]


Niedobrze. Bezwzględnie sprawdź poziom oleju oraz jego stan. Po przegrzaniu silnika to olej przejmuje chłodzenie silnika i po takiej akcji na pewno nieźle się wysmażył. Profilaktycznie, po ocenie stanu silnika po defekcie, czy jest jeszcze OK, wypadałoby go zmienić.
A co tłucze? Stukot głośny i "lekki" czy tępy i głuchy?
Pierwsze może pochodzić od rozrządu (może przymurowało od przegrzania popychacze zaworowe) a drugi, niestety, może pochodzić od wytopionych panewek i powstałych od tego luzów na zespole wał - korbowód czy wał-łożysko główne.

Weź córę na przesłuchanie do pokoju zwierzeń i przyciśnij, co się na prawdę stało.
Jak nie będzie się chciała przyznać, albo będzie mataczyć, zastosuj metody "humerowskie".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Humer
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 08:21   

Aż się włos na głowie jeży jak czytam te historie...
Strach wsiadać potem do auta... :sad:

Trzymam kciuki.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 08:37   

ja na szczęście nauczyłem wszystkie kobiety w domu co mają zrobić jak zapali się jakaś lampka bądź wzrośnie temperatura czyli bezwzględnie się zatrzymać i zadzwonić do mnie :wink:
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 09:07   

szosownik napisał/a:
ja na szczęście nauczyłem wszystkie kobiety w domu co mają zrobić jak zapali się jakaś lampka bądź wzrośnie temperatura czyli bezwzględnie się zatrzymać i zadzwonić do mnie :wink:


takie działania to podstawa, a jeszcze lepiej nie pożyczać samochodu a szczególnie naszych wymagających R-ków innym kierowcom - to co uchodzi w niektórych wozidłach jest zabójcze dla naszych dopieszczanych autek
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 11:13   

Chyba nie ma co przesadzać, jazda z temperaturą na MAX jest zabójcza dla każdego silnika. Tyle że dla aluminiowego bardziej (ale nie tylko Rover ma przecież aluminiowy).
Rover jak każdy inny wóz.
W Roverku pada uszczelka, w Megane czujnik paliwa za 2500zł, w nowych dieslach lecą pompy paliwa za 4000zł, w VW wtryskiwacze itd...
W citroenach zawieszają sie komputery i auto odpalać trzeba w ASO ...

Chyba tylko stare Merce i Audi są nie do zajechania. Nic tam sie nie psuje, bo też nie ma co sie popsuć. Solidna i prosta konstrukcja. Ale na forum jest ktoś kto ma 416 z przebiegiem 300tys km i jeździ.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 00r 1.6] Silnik
Tanis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Kwi 11, 2010 18:35
macikd
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [416 Si] Silnik
DENIZOTAC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lut 13, 2015 20:45
sTERYD
Brak nowych postów [R45] Silnik
hamon11 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Lip 18, 2007 10:53
hamon11
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ROVER 400 98'] Silnik
dulis1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Sty 04, 2012 18:39
Adrian
Brak nowych postów [R400] silnik
bolec0000 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Paź 18, 2014 09:10
dawid257



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink