Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 416 Si] Parking w deszczu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 416 Si] Parking w deszczu
Autor Wiadomość
julek13
[Usunięty]






  Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 13:23   [R 416 Si] Parking w deszczu

Witam. Mój rover nie chce odpalić po kilkugodzinnym postoju na deszczu. Problem znika dopiero po ustąpieniu opadów ( jak przeschnie). Przed każdym wyjazdem z garażu z niepokojem spoglądam w niebo i w myślach modlę się o słońce. Czy odpowiedzialny może być stary akumulator na wykończeniu?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 13:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 13:32   

Raczej zla kondycja ukladu zaplonowego (kable WN, kopulka, swiece).
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 13:34   

julek13, prosze opisz dokladniej usterke, Czy gdy wyjedziesz na miasto i chcesz odpalic auto w deszczu czy wtedy kompletnie nie ma pradu? Czy moze rozrusznik kreci a silnik nie odpala.

Ciezko powiedziec czy to akumulator po takim nie dokladnym opisie. Prosze napisz wiecej na pewno pomozemy. Na pocieszenie Twoje powiem Ci, ze tez mam 416 i odpala w zime w deszcz w slonce...jezeli wszystko jest sprawne to nie ma z nim najmniejszego problemu takze wszystko da sie naprawic!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
julek13
[Usunięty]






Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 14:00   

faecd, Rozrusznik kręci ale auto nie chce odpalić. Jak wyjdzie słoneczko i go osuszy to samochód odpala. Prąd jest, wszystkie kontroli na liczniku palą się jak zawsze. Światła, radio, szyby itp. działają. Nie mam problemu z odpalaniem w żadnej innej sytuacji - tylko w deszczu (samochód musi postać parę ładnych godzin). Od czasu jak jestem posiadaczem auta, to jeszcze nie wymieniałem ani świec ani przewodów, a to już ze trzy lata.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 14:06   

No to tak jak kolega Lechos, podpowiedzial. Jezeli wilgotnosc powietrza ma tutaj do czynienia na 90% obstawiam Kable WN, a przy okazji kopulka i palec rozdzielacza.

Sam niedawno bo w maju wymienialem palec, kopulke, kable, swiece i cewke zaplonowa to Ci powiem co ile kosztuje.

Na poczatek wymien Kable Wn nie ma co taniochy kupowac tylko dobre porzadne kable. Ja kupilem NGK za 120 zl (do silnika Rovera bo do hondowskiego sa drozsze)
Dalej wymien kopulke i palec rozdzielacza (jakies 50-60zl) w sumie.

Wymina tych czesci jest bardzo prosta poradizsz sobie bez problemu. Jezeli troche gotowki masz w zapasie mozna by wyminic swiece zaplonowe, choc to nie koniecznie. Ja kupowalem NGK V-line 28 po 12 zl/szt.

Niemniej jednak na poczatek sprobuj kopulka palec. Wymien, sprawdz czy bedzie dzialac. Nastepnie kable;)

Powodzenia, pozdrawiam

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2009 14:07 ]
julek13 napisał/a:
a to już ze trzy lata
uuuuu to czas najwyzszy. Jednak wymien kompleksowo i kopulke i palec i kable i swiece!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 17:31   

Problem powszechnie znany!!! Bankowo jest to wina nie zbyt szczelnej cewki zapłonowej!
Wykręć ją osusz dobrze i zaizoluj obudowe silikonem! Gwarantuje Ci że nie będziesz miał problemów z odpaleniem a co do kabli WN i kopułki i palca to również jak koledzy wyżej radzą dopisze się abyś wymienił na nowe!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 09:16   

Podepne się pod temat bo dość świeży.
Przymierzam sie do naprawy układu zapłonowego - styki w kopułce były pokryte grubym osadem, autko szarpało (przeczyściłem, popsikałem specjalnym preparatem i jest lepiej ale chyba mogłoby być jeszcze lepiej).

Czy kopułka, palec rozdzielacza, kable WN i cewka są takie same w silnikach K 1.4 jak 1.6? Wiem ze 1.6 to właściwie rozwiercony 1.4 ale wole sie spytać :)
Na allegro jest znacznie więcej części do 1.4 niż 1.6.
Czy części od Poldorovera też pasują?

Czy te przewody będą dobre :
http://www.allegro.pl/ite...416_krakow.html
I czy nie przepłacam za bardzo bo to jedyne przewody NGK oznaczone jako do 416 na allegro.

edit: gapa ze mnie teraz widze ze te przewody są zarówno do 414 jak i 416. A co z resztą elementów? też będą pasować?

edit:
mam jeszcze jeden problem, po zdjęciu kopułki ukazało mi się coś z wkręconą śrubą. Nie mogłem jej wykręcić (stawia dość duży opór). Co to i jak to zdemontować. Wybaczcie moją wiedze jestem informatykiem nie mechanikiem i dopiero sie ucze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] 1.8 szarpie podczas deszczu
rafeque Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Lis 10, 2012 10:06
Gość
Brak nowych postów [r45] nagły problem z mocą po deszczu
karooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Gru 09, 2013 13:09
karooo
Brak nowych postów [R416 Si] problem ze skręcaniem na deszczu
Bodziek85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lis 11, 2013 10:30
Bodziek85
Brak nowych postów [Rover 416Si] Czujnik deszczu
grzes999 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Wto Cze 26, 2012 16:33
adamek.o2
Brak nowych postów [R 400 1,4 16V '97] Nie odpala w czasie wilgoci deszczu
wielkihosaja Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Czw Wrz 02, 2010 00:51
Robert_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink