Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] Grupy userów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Forum] Grupy userów
Autor Wiadomość
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 15:50   [Forum] Grupy userów

Może głupi pomysł, może nie... sami ocenicie.
Czy nie możnaby wprowadzić kolorkowych grup użytkowników tak, aby na 1 rzut oka było widać (np. wśród obecnych na stronie głównej) kto skąd jest, bez włażenia w profile?
Grupy regionalne wg. województw?
Wiem, że to sporo roboty (sam tez dzielę grupy ręcznie na swoim forum), ale tylko na początek :) Potem, w miarę przybywania użytkowników, sytuacja się unormuje.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 01, 2009 15:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 15:57   

IMHO, bardziej przydatny byłby podział wg modeli autek ;p , tylko po co ??
Forum jest dla wszystkich i nie widzę sensu w tworzeniu mniej czy bardziej, ale zawsze sztucznych, podziałów :/
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 16:34   

Kolory już są wykorzystywane w podziale na administratorów, moderatorów, klubowiczów i sympatyków. Pomijając czy jest sens podziału kolorystycznego na regiony, to na pewno nie bardzo jest to jak zrobić. Swoją drogą, kto zapamięta kolory poszczególnych województw ;) .
 
 
tian 




Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 23:52   

Pomysł całkiem fajny :] ale może dało by się inaczej to rozwiązać??

Jest 16 województw, podziel tylko na dwie grupy sympatyk/ klubowicz - zatem robi nam się 32 kolorów. jest niezle :]
dodaj aminów, juniorów, modów, zatem juz masz 80. do przyjęcia ... weź pod uwagę ze w większości użyszkodnikami są mężczyźni :] dla nas niebieski to niebieski :] ciemny/jasny :] wystarczy :] po o mamy się rozczulać nad tym czy kolor jest brzoskwiniowy czy już mandarynkowy :)

może jakieś chmurki by się dało wprowadzić? Z drugiej strony masz ładnie w profilu kto jest skąd. Niektórzy maja dwa miasta/woj (m/i ja) i co teraz? mój nick będzie teraz 3 kolorowy ? :mrgreen:

jak powiedziałem pomysła całkiem OK, ale z realizacją może być lipa
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 02:43   

Podzielmy forum na subdomeny np. lodz.roverki.eu poznan.roverki.eu...
Ludzie! Nie wymyslajcie na sile, zeby tylko zaistniec jako pomyslodawcy ;)

Analizujcie swoje pomysly po kilkanascie razy i dopiero wtedy piszcie :)

To jakas plaga, te dzielenie ;)
Jedni chca sie dzielic na wojewodztwa. Inni na kolory, jeszcze inni na silniki,
niedlugo ktos napisze, ze powinno sie podzielic na rozmiar felg...

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 15:32   

W moim poprzednim klubie tj. Polskie Towazystwo Milosnikow VW Bus tez sie podzielili na Radom, Poznan i Warszawe, Trojmiasto i takie tam. Efekt? Ciezko razem zorganizowac zlot, kulawa strona internetowa, a teraz to juz chyba nawet jej brak, bylem dwa dni temu na spocie warszawskim. Bylo uwaga! 6 aut! Masakra. Forum Roverki.pl slynie z dobrej organizacji i sporej frekwencji. Nie probujmy poprawiac tego co dobre, bo mozna tylko pogorszyc.

Pozdrawiam
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 15:51   

MaReK napisał/a:
niedlugo ktos napisze, ze powinno sie podzielic na rozmiar felg...


...szerokość opony może :lol: :lol: :lol:
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 16:31   

Dobra. Pomysł głupi, debilny, nieprzemyślany.
Nie będę już próbował ulepszać to co dobrze funkcjonuje.
Żeby nie było, że chciałem zaistnieć i nabić sobie posta, poproszę wątek do kosza.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 17:15   

drooid napisał/a:
Żeby nie było, że chciałem zaistnieć i nabić sobie posta, poproszę wątek do kosza.

Ja nie pisalem do tego w Twoim kierunku bron Boze.
Kazdy pomysl jest pomyslem, tylko trzeba najpierw dokladnie sprawdzic czy moze byc zrealizowany i jak to wplynie na dalszy rozwoj naszej spolecznosci.
Tutaj pojawialo sie wiecej "pomyslodawcow", ktorzy moim zdaniem pisali aby pisac ;)

Jak widac pomysl z podbijaniem postow przez samego siebie udalo sie przeforsowac ;)
Przyjal sie i dziala, takze probowac warto, tylko przemyslec i uzyc stosownej argumentacji,
nie tylko "Bo na forum takim i takim tak jest".

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 21:02   

OK. Broń boże nie chcę przyjmować pozycji mającego zawsze rację, ale postaram się odrobinę uargumentować sugestię. Nie chodziło mi o przybajerzanie userów o kolorki. Kolor może być nawet jeden, ten sam dla wszystkich. Głównie chodzi o fakt, że grupy są łatwo dostępne do przejrzenia, przeszukania, niż wyszukiwarka globnalna użytkowników, w której nie można znaleźć nikogo z regionu - można wyszukiwać, ale po konkretnym mieście.
Z poziomu strony głównej można jednym klikiem mieć wykaz ludzi z regionu. Może ułatwiłoby to znalezienie kogokolwiek, kontakty, wymianę PW, itp.
Zdaje się, że zwykłemu użytkownikowi można przydzielić (zależy od forum) możliwość wyboru właściwej grupy spośród kilku. Odjęło by to roboty ręcznej adminom. Dla oszczędności miejsca (długie nazwy województw) można przyjąć skróty z tablic :) w końcu to forum zmotoryzowanych.
Nie wydaje mi się, że grupowanie użytkowników można odbierać jako podziały. Wszak każdy (lub prawie) określa miasto, z którego pochodzi i nie jest to odczytywane jako dana "szufladkująca" użytkownika ale dana informacyjna. Tak samo można traktować grupy.
A będzie jak uważacie. Nie upieram się przecież. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 836
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 22:23   

Jeżeli miałoby być coś robione w tym kierunku to polecam zobaczyć jak jest to rozwiązane na tym portalu.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 03, 2009 01:37   

No jesli nie chodzi o kolorwanie i bajery, to czemu nie skupic sie wlasnie na wojewodztwach.
Od pewnego czasu rejestrujacy sie musza wybrac wojewodztwo, pytanie tylko czy wybiora wlasciwe. Uzytkownicy "starsi" musza sami uzupelnic profil, jesli chca aby wojewodztwo bylo jedna z opcji ich wyszukiwania. Po raz kolejny to jednak wymaga checi i interwencji ze strony uzytkownika.

Nie widze wsrod nas osoby, ktora chcialby ponad kilkutysieczna grupe dzielic na jakies frakcje ;)

Tablice rej. rowniez jest jako pole. Juz nie wymagane, bo nie mialoby sensu dla osob, ktore jeszcze np. auta nie posiadaja. I po tym polu rowniez mozna kogos wyszukac.

0l0 napisał/a:
Jeżeli miałoby być coś robione w tym kierunku to polecam zobaczyć jak jest to rozwiązane na tym portalu

Juz taka propozycje zglaszal Tomaszi.
Do zrobienia, ale nie wiem jak mapka poradzi sobie z wpisami typu "Withestock", lub "Stolyca", "3-miasto".

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 836
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 03, 2009 10:12   

MaReK napisał/a:
nie wiem jak mapka poradzi sobie z wpisami typu "Withestock", lub "Stolyca", "3-miasto".

MaReK napisał/a:
Od pewnego czasu rejestrujacy sie musza wybrac wojewodztwo

Mapka na portalu, który podałem w poprzednim poście, wyświetla użytkowników w zależności od województwa, jakie wybrał przy rejestracji. Miasto nie ma tu najmniejszego znaczenia ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink