Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 & R25 Disel] Płyta pod silnik polietylen czy ABS?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 & R25 Disel] Płyta pod silnik polietylen czy ABS?
Autor Wiadomość
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 10, 2009 22:48   [R200 & R25 Disel] Płyta pod silnik polietylen czy ABS?

Tak jak w temacie niestety orginał mi się rozleciał w lesie i mam zamiar kupić zamiennik. Teraz pytanie na alledrogo są 2 wersje z ABS-u i polietylenu czy jakoś tak które z nich będzie trwalsze i bardziej wytrzymałe ? Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 10, 2009 22:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Damianin 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 84
Skąd: Kielce



  Wysłany: Sob Paź 10, 2009 23:19   

Mam z ABS od jakichś 3-4 lat i jest w porządku. Dosyć pancerna i twarda, w ogóle nie podatna na odkształcenia, natomiast z racji twardości możliwe jest pęknięcie - szczególnie przy otworach tylnych, blisko krawędzi. Ja zauważyłem jedno takie niedawno od zdejmowania osłony (zmiany oleju itd.), ale większa podkładka załatwia sprawę w 100%. Nawiercasz 4 otwory, przykręcasz i tyle. Ja jeszcze przełożyłem kiedyś oryginalną "kołderkę".
A w dodatku jak widzę - ta z ABS jest tańsza...
_________________
Pozdrawiam,
Damian
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 16:22   

A po co taka oslona? Zeby nie bylo widac wyciekow? :>
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 16:54   

xtek napisał/a:
A po co taka oslona? Zeby nie bylo widac wyciekow? :>

a po to żeby nie było wycieków z czego niestety słynie diesel,brudów z nawierzchni (silnik upaprany brudną wodą z kałuż) a i w zimę raczej lepiej ją mieć(sól itp.) :wink:
nie od parady montuje się osłony :wink:
Ostatnio zmieniony przez szoso Nie Paź 11, 2009 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 16:56   

no ale jak masz oslone to nie zawazysz wycieku na czas i autko sie zepsuje :P
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:03   

xtek, a jak zobaczysz plame pod autem to odrazu musi być twoja ? tyle trupów jezdzi po polskich drogach i o każdą plame byś sprawdzał :D ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:11   

xtek napisał/a:
no ale jak masz oslone to nie zawazysz wycieku na czas i autko sie zepsuje :P


Dlatego trzeba zaglądać pod maskę i samochód co parę dni :P
Też mam zamiar kupić.
To co lepsze? :)
I jak z mocowaniem tego? Ja nigdy nie miałem takiej (przynajmniej nic nie wiem o tym).
Jakieś zaczepy są? Śrubki w zestawie żeby nie dobierać?
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:14   

Raptile napisał/a:
xtek, a jak zobaczysz plame pod autem to odrazu musi być twoja ? tyle trupów jezdzi po polskich drogach i o każdą plame byś sprawdzał :D ?


wiesz... ja mam w parkingu podziemnym swoje miejsce, na ktorym nikt inny nie staje, wiec szansa na zauwazenie wlasnego wycieku bez plyty jest duza ;)
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:16   

mój teść ma Peugeota diesla i nie ma osłony pod silnikiem ale jego miejsce parkingowe bez problemu poznam bo widoczne są na nim plamy po oleju :razz:
 
 
Damianin 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 84
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:26   

xtek napisał/a:
no ale jak masz oslone to nie zawazysz wycieku na czas i autko sie zepsuje :P

Osłona po coś została wymyślona i nie wnikam w to, po co. Jeżeli nie byłaby potrzebna to producent nie podnosiłby kosztów produkcji niepotrzebnie... A to, że większość dwusetek w dieselu jeździ bez tego elementu, to już inna sprawa. Bardziej spowodowana nieświadomością ich obecnych właścicieli oraz słabym stanem technicznym autek niż faktyczną chęcią "monitorowania plam pod samochodem". Jest to podobna część do plastikowego nadkola czy pseudo-skórzanego mieszka lewarka skrzyni biegów, jeździć bez tego się da, ale raczej nie powinno...

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 17:26 ]
Krzysi3k5 napisał/a:
xtek napisał/a:
no ale jak masz oslone to nie zawazysz wycieku na czas i autko sie zepsuje :P


Dlatego trzeba zaglądać pod maskę i samochód co parę dni :P
Też mam zamiar kupić.
To co lepsze? :)
I jak z mocowaniem tego? Ja nigdy nie miałem takiej (przynajmniej nic nie wiem o tym).
Jakieś zaczepy są? Śrubki w zestawie żeby nie dobierać?


Mocuje się tak, że nawiercasz dziury dwie z tyłu dwie w 1/5 długości podkładki, jedziesz np. do Castoramy, kupujesz podkładki, nakrętki i przykręcasz. W praktyce nie jest to takie proste :D , szczególnie bez starej podkładki, z której możesz wziąć rozstawy otworów.
Ale jak studiujesz na polibudzie, to dasz radę, nie bój żaby... ;)

Co do wycieków, to (nie)stety jest diesel, gdzie wszystko się trzęsie i ciężko go utrzymać bez prostych rozszczelnień. Szczególnie daje się we znaki prawa strona tuż przy filtrze oleju. Jest to opisana w Rave wada fabryczna.
_________________
Pozdrawiam,
Damian
Ostatnio zmieniony przez Damianin Nie Paź 11, 2009 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:26   

ja tylko dodam że jeśli jest brak osłony pod silnikiem to są dwa istotne tego powody:
albo auto miało dzwona a mało kto ten co klepie kupuje drugą i zakłada albo po prostu ktoś ją połamał najeżdżając na coś
broń Panie Boże nie twierdzę i nie wnikam że akurat wasze autka zaliczają się do tego pierwszego powodu
ja bynajmniej osłonę mam oryginalną a jeśli bym nie miał to na pewno bym ją kupił i założył
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:28   

Oprócz zabezpieczenia przed wodą i brudem z jezdni spełnia swoje zadania także jako osłona akustyczna i zabezpieczenie przed większymi zwierzątkami lubiącymi pomieszkiwać pod maską od czasu do czasu.
 
 
Damianin 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 84
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:37   

thef napisał/a:
Oprócz zabezpieczenia przed wodą i brudem z jezdni spełnia swoje zadania także jako osłona akustyczna i zabezpieczenie przed większymi zwierzątkami lubiącymi pomieszkiwać pod maską od czasu do czasu.

To jeszcze dodam, że może ułatwiać przepływ i kształtować wiązkę powietrza pod podwoziem w trakcie szybszej jazdy. Tym samym zmniejsza zużycie paliwa :) Oprócz tego ułatwia "złapanie" temperatury przez silnik w trakcie niższych temperatur. Coś co odzwierciedla się szczególnie w kiepskim ogrzewaniu przez pierwsze kilometry jazdy. Bez podkładki może być jeszcze gorzej :)
_________________
Pozdrawiam,
Damian
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:40   

Ja miałem osłone ( dalej mam jej część :) ) W lesie sie połamała a przy 130 sie starła od asfaltu :D i wisi na zipach z jednej strony :) Chyba zamówie tą z ABS-u
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 22:28   

Oslona jest dobra przed kamieniami i roznymi innymi rzeczami :P Dosc latwo zalatwic oslone bo auto jest niskie... Ostatnio mi mechanik zakladal po wypadku oslone.... Po wypadku bo jak mi gosc ciagnol na lawet moje auto to poszla oslona w strzepy... Wracajac do tematu z zywicy powinna byc okej bardziej wytrzymala od ABs i polietylenu z tego co sie orientuje to gdzies w granicach 120 zl kosztuje. Bez oslony nie jezdzij bo miske olejowa mozesz stracic :P
_________________
To fast to furious
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 22:44   

piszcie jeszcze a może i ja się przekonam :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 18:12   

Brt gdybym nie mial oslony to teraz pewnie albo bym mial pewnie nowa miske kupowal albo mocowanie od filtra oleju by poszlo bo ten spod auta jak tak popatrzysz ta miska troszke odstaje, a taka pokrywa moze nieraz uratowac zycie autku :P Ja juz z 3 - 4 szorowalem spodem auta odkad go kupilem jedynie sie to odbilo na pokrywie ;] Koszt miski, a pokrywy jest dosc spory. Jeszcze istnieje taka szansa ze bez pokryw ugnie Ci w jednym miejscu np od kamienia miske olejowa i zaswieci Ci sie lampka kontrolna od oleju. Juz taki jeden przypadek widzialem u mechanika jak to gosc zestresowany przyjechal do mechanika bo mu sie kontrolka zaswiecila. A byla prosta przyczyna ugiela sie miska w miejscu gdzie jest jakos tak ustawiony czujnik nom, a goscu oslony nie mial wiec sila uderzenia poszla na miske ;] Na pokrywie sila rozchodzi sie po calej oslonie no ewentualnie bedziesz mial szanse, ze Ci pompeka w miejscach mocowania ale to jest mala strata z porownaniem do miski... ;] Sadze, ze powody podalem wystarczajace... Oslona nie jest dla estetyki przypominam i przestrzegam przed oszczedzaniem na tym elemencie ABS nie kupujcie jest dosc sztywny i peka znacznie szybciej !! ! :razz: :mrgreen: Jak cos to szukajcie z zywicy albo kupujcie orginal(ktory troche sobie kosztuje ; ])
_________________
To fast to furious
Ostatnio zmieniony przez Kefir_85 Sro Paź 14, 2009 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 08:37   

Kupiłem tą z polietylenu zdodatkami ta z abs-u była bardzo niskiej jakości i była cienka niedługo wymiana :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 13:26   

Szukaj z zywicy albo uzwyke pokrywy Rovera(orginalna pokrywa tez jest dosc wytrzymala :P )
_________________
To fast to furious
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 13:34   

Kefir_85 napisał/a:
Szukaj z zywicy albo uzwyke pokrywy Rovera(orginalna pokrywa tez jest dosc wytrzymala :P )

przecież on już kupił :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 2,0D 99] Ogrzewanie 200 Disel
Renatka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Sob Lis 17, 2007 00:06
maniaq
Brak nowych postów płyta podłogowa, dywaniki rover 220
dzanas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Sty 21, 2008 12:02
dzanas
Brak nowych postów [Rover 25] płyta podłogi bagażnika
Filoniasty Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Sty 12, 2019 15:52
nanab
Brak nowych postów [R 25 disel ;)] kod imobilaizera
pol82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Sty 04, 2009 12:21
pol82



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink