Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpalaniem - CDT/CDTi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pią Paź 14, 2011 12:57
[R75] Problem z odpalaniem - CDT/CDTi
Autor Wiadomość
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

  Wysłany: Wto Sie 23, 2011 22:20   [R75] Problem z odpalaniem - CDT/CDTi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam
Na początku krótki wstęp.
Podczas ostatniego wyjazdu mój rover zaczął dziwnie palić - tzn. rozrusznik kręcił kilka sekund zanim silnik zaskoczył. Zdarzyło się też że zgasł. Paliwa było ok 1/4 baku.
Niestety nie miałem dostępu do neta więc sprawdizłem to co mogłem - akumulator i pompy.
Pompa w silniku podawała paliwo, ale było ono spienione.

Podjęłem póbę powrotu do domu, ujechałem 50 km i auto zgasło. Laweta i do mechanika.

W domu oczywiście przejrzałem Wasze posty, i nakierowałem serwis na pompę w baku oraz zawory.
Pierwsza diagnoza - elektronika, niby zrobione, ale jakprzyjechałem to dalej rozrusznik kręcił a rover nie pali i teraz kolejna diagnoza - uszkodzony moduł sterujący pompą w baku i pompa przepompowuje całość do jednej połowy przez co podaje powietrze z paliwem. Proponowane rozwiązanie - wymiana baku + coś tam jeszcze za kosmiczne pieniądze.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły - proszę o pomoc, gdyż wydaje mi się to troszkę naciągane.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Sie 23, 2011 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 23, 2011 22:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sie 23, 2011 22:28   

wojtekhan napisał/a:
Pierwsza diagnoza - elektronika, niby zrobione
Co znaczy niby? Pompa wymieniona?
wojtekhan napisał/a:
uszkodzony moduł sterujący pompą w baku
Nie ma czegoś takiego.
wojtekhan napisał/a:
Proponowane rozwiązanie - wymiana baku + coś tam jeszcze za kosmiczne pieniądze.
Wymień mechanika.
wojtekhan napisał/a:
Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły - proszę o pomoc, gdyż wydaje mi się to troszkę naciągane.
Wymień pompę w baku na nową. Na allegro kosztuje 170zł.

Sprawdzenie pomp http://forum.roverki.eu/v...p=603297#603297
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 23, 2011 22:52   

apples napisał/a:
Co znaczy niby? Pompa wymieniona?

Znaczy - że miało być dobrze a auto dalej nie paliło. Pompa nie wymieniona gdyż według mechanika pompa jest sprawna, a nawaliło zasilanie.
apples napisał/a:
Nie ma czegoś takiego.

Też tak podejrzewałem dzięki za potwierdzenie.
apples napisał/a:
Wymień mechanika.

... niestety w mojej okolicy ciężko o lepszego(rover nie jest popularny).
apples napisał/a:
Wymień pompę w baku na nową. Na allegro kosztuje 170zł.


Od tego zacznę - chociaż tak jak pisałem - sprawdzałem ja sam i później mechanik i była sprawna.
Dzięki za szybką odpowiedź. Jakieś jeszcze sugestie co może być przyczyną?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sie 23, 2011 22:54   

wojtekhan napisał/a:
... niestety w mojej okolicy ciężko o lepszego(rover nie jest popularny).
Szukaj mechanika który ogarnia BMW. R75 to prawie E46.
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 22:31   

No i jestem po wymianie pompy. Jest lepiej, aczkolwiek jeszcze zdarzają się problemy z odpalaniem. Podejrzewam, że układ paliwowy może być troszkę zapowietrzony. Po zalaniu do pełna - pali idealnie.
Teraz poczekam aż roverek łyknie cały bak i zobaczymy co się stanie.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 11:50   

a po tych paru sekundach odpala ładnie czy z szarpaniem??może zaworek na pompie cr zaczyna świrować??
 
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 12:42   

Na razie pali ładnie . Ale od soboty udało mi się wypalić niecałe pół baku. Czekam co będzie bliżej ćwiartki:)

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2011 17:39 ]
Witam wszystkich.
Niestety muszę powrócić do tematu.

Dzisiaj wsiadłem w auto no i temat powrócił. Silnik zimny, wskaźnik paliwa pomiędzy połową a jedną czwartą. Po przekręceniu kluczykiem rozrusznik kręci 5-6 razy i dopiero później zaskakuje.
Po wymianie pompy w baku jak paliwa było więcej palił na raz.

Jutro spróbuje zatankować i to potwierdzić.
Sprawdzę też pompę obok aku czy dalej podaje spienione paliwo.

Możecie podpowiedzieć co ewentualnie jeszcze sprawdzić?
Zgóry dzięki za rady.

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 12:42 ]
Witam wszystkich
Niestety muszę wrócić do tematu. W ostatnim czasie wracałem sobie spokojnie do domku i nagle rover stracił moc i zgasł. Nie udało mi się go już odpalić. Sprawdziłem pompę w komorze silnika i podawała elegancko paliwo po przekręceniu kluczyka(bez piany).
Auto scholowałem do mechanika. Po sprawdzeniu na kompie wyrzucił mi dwa błędy:
- P1260
- P1E00.
Po skasowaniu tych błędów auto bez problemu zapaliło.

Sprawdziłem już fora i nasze i angielskie i co do pierwszego błędu to są dwa opisy, albo problem z immobilizerem, albo z czujnik niskiego ciśnienia.

Ten drugi błąd, udało mi się odszukać na angielskim forum, gdzie facet miał bardzo podobny przypadek do mojego. Jechał w deszczu stracił moc, i po zgaszeniu silnika nie udało mu się go ponownie odpalić. W jego przypadku pomogło czyszczenie przepływki- chyba to jest właściwe tłumaczenie skrótu MAF (niestety tam również nie udało mi się odnaleźć znaczenia kodu P1E00).

Czy mogę prosić bardziej doświadczonych kolegów o ewentualną pomoc w diagnozie moich problemów, lub jeżeli ktoś zna to o podanie znaczenia kodu P1E00?

Pozdrawiam
Wojtek
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 12:45   [R75] problem z odpaleniem - ciąg dalszy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam wszystkich
Niestety muszę wrócić do tematu. W ostatnim czasie wracałem sobie spokojnie do domku i nagle rover stracił moc i zgasł. Nie udało mi się go już odpalić. Sprawdziłem pompę w komorze silnika i podawała elegancko paliwo po przekręceniu kluczyka(bez piany).
Auto scholowałem do mechanika. Po sprawdzeniu na kompie wyrzucił mi dwa błędy:
- P1260
- P1E00.
Po skasowaniu tych błędów auto bez problemu zapaliło.

Sprawdziłem już fora i nasze i angielskie i co do pierwszego błędu to są dwa opisy, albo problem z immobilizerem, albo z czujnik niskiego ciśnienia.

Ten drugi błąd, udało mi się odszukać na angielskim forum, gdzie facet miał bardzo podobny przypadek do mojego. Jechał w deszczu stracił moc, i po zgaszeniu silnika nie udało mu się go ponownie odpalić. W jego przypadku pomogło czyszczenie przepływki- chyba to jest właściwe tłumaczenie skrótu MAF (niestety tam również nie udało mi się odnaleźć znaczenia kodu P1E00).

Czy mogę prosić bardziej doświadczonych kolegów o ewentualną pomoc w diagnozie moich problemów, lub jeżeli ktoś zna to o podanie znaczenia kodu P1E00?

Pozdrawiam
Wojtek
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Paź 14, 2011 16:51   

P1E00- Usterka sterownika Charakter usterki:
Pamięć EEPROM i konfiguracja
- taki opis mam w swoim programie ale głowy nie dam uciąć bo zdażaja sie w nim czasem błędne opisy

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 16:51 ]
a ten pierwszy błąd to u mnie zbyt niskie ciśnienie tłoczenia:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
vrank 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 21:56   

Witam! Mam podobny problem, tak więc do tematu przejdę; jestem na etapie zachowania reżimu paliwowego, wypaliłem prawie do dona i wlałem płyn czyszczący wtryski itp. dolałem 20 l. ON jakieś power (VI lub FI) i jadę dalej do dna. EFEKT? dwie małe czkawki i jest OK. A było tak. Zatankowałem na stacji tanie paliwo, tańsze o kilka groszy niż w stacji firmowej, lecz ulało mi się z lejka kilka kropli gęstej mazi na karoserię, substancja o konsystencji roztopionej margaryny. ON z dużą domieszką oleju, który może być powodem zapiekania się zaworu cr, (patrz patelnia w kuchni) Jestem w trakcie obserwacji pacjenta i są dobre rokowania. Pozdrawiam! :grin:
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 07:34   

Hmm
Ja w sumie zawsze tankuje na, że tak to ujmę renomowanych stacjach BP, Orlen, lub Schell. Dodatkowo ponieważ wiem, że w Polsce marka nie zawsze niesie za sobą jakość co kilka tankowań dodaje na bak płyn do diesli.

Nie upatruje przyczyny moich problemów w paliwie, chociaż kto wie.

Wracając do tematu, po skasowaniu błędów u mechanika silnik odpalił i póki co jeżdżę bez problemów(odpukać). W baku mam na ten moment troszkę ponad ćwiartkę.


Pozdrawiam
 
 
vrank 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 16:10   

I owszem, miałem sygnalizację awarii poduszek, i to zostało skasowane po poprawieniu styku złącza pod fotelem pasażera i zresetowaniu komputera. Może jest to jakoś powiązane z funkcją bezpieczeństwa i powoduje odcinanie paliwa. Aż strach pomyśleć co może się stać, gdy niedoświadczony kierowca niechcący wyjmie kluczyk ze stacyjki. Powodzenia życzę i obserwujmy nasze autka. są takie piękne.
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:39   

No i znowu dziś padł rover. W trasie, ok 30 km po odpaleniu zdechł. Pompa podaje paliwo jak należy. Rozrusznik kręci i nic.
Po kilku próbach odpalił i chodził jak nigdy nic:(

Chyba pora wybrać się na T4. Szkoda, że do PHJOWI mam ponad 500km:(
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 22:40   

coś mi tu pachnie czujnikiem wałka...ale wywaliłoby go na kompie...miałem podobne objawy jak sie rozwalił,że ni stąd ni zowąd nie odpalił a za jakiś czas na dotyk i chodził bez zarzutu
 
 
 
vrank 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 23:13   

Witam! Możliwości może być ogrom cały, jako elektryk starej daty szukał bym w obwodach odcinających dopływ paliwa. Podobno zawór cr odcina całkowicie dopływ paliwa w momencie jazdy podczas hamowania silnikiem przy dużych obrotów, do momentu uzyskania obrotów biegu jałowego, lub naciśnięcia "pedału" przyspieszenia. W tym momencie powinien silnik odpalić i kontynuować pracę. Innym "odcinaczem" jest immo, następny to wyłącznik paliwa w przypadku poważnej stłuczki a pozostałe to przerwy w obwodach elektroniki- zimne luty, przegrzane styki itp. Posiadałem Roverka 825 SD 2,5 litra i walczyłem z automatyką sterowania szyb, problem znany w tych modelach, znalazłem go na płycie bezpiecznikowej w postaci przegrzanego lutu, zimny styk kontaktował do momentu podgrzania przez płynący prąd potem kontakt znikał. Zawór cr pracuje cały czas pobór energii jest dosyć duży, może w tym tkwi problem. Pozdrawiam
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 18:33   

Witam
Roverek dzisiaj u mechanika został podpięty pod komputer i pokazało co następuje:
P1260, P3505, P0400, P1195.
Wszystkie błędy poza P1260 udało się wykasować. P1260 cały czas się pojawia.

Po wykasowaniu błędów auto odpaliło od ręki, ale przy próbach ruszenia po chwili zgasło.

Czy mogę poprosić kolegów o interpretacje faktów?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Paź 25, 2011 22:36   

wojtekhan, wygląda na wysokie ciśnienie, a kod błędu, to nie wiem, bo nie znam się na tym. Albo masz wtrysk uwalony i puszcza, albo coś z zaworem wysokiego ciśnienia. Tym mi to pachnie. Ja bym na Twoim miejscu najpierw spróbował diagnostykę objawowa... Sprawdź, co sie będzie działo po odpięciu czujnika wysokiego ciśnienia. Tego na końcu listwy Common Rail. Jeśli będzie chodził, ale nie równo, ale będzie chodził, to znaczy, że coś z trzymaniem ciśnienia. Wtedy są trzy opcje. Zawór, wtryski, albo sama pompa.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
wojtekhan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Jasło/Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 22:39   

Właśnie wtrysków się obawiam. Jakiś czas temu sprawdzałem ciśnienia wtryskiwaczy i na dwóch był problem - lałem co kilka tankować płyn do czyszczenia wtrysków i starałem się o tym nie myśleć :razz:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 23:58   

nie jestem do konca pewien czy to był ten błąd u mnie, ale coś mi świta że tak, auto stało wtedy długi okres i nie mogłem odpalić problemem okazał się wtrysk(1 sztuka poszła do wymiany)
_________________
75 Red Edition
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 07:34   

wojtekhan napisał/a:
Jakiś czas temu sprawdzałem ciśnienia wtryskiwaczy i na dwóch był problem

jak możesz to powiedz mi w jaki sposób sprawdzałeś wtryskiwacze
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT CDTI] Problem z odpalaniem silnika, prośba o pomoc.
VacekCycko Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Sty 21, 2022 09:29
Norbik
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem - CDT/CDTi
SmoK Rover serii 75, MG ZT 45 Czw Lut 02, 2012 14:23
SmoK
Brak nowych postów [MG ZTT]nietypowy problem sprzegła 2.0 Cdti
xp_sekus_xp Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Sie 07, 2016 16:07
longer86
Brak nowych postów [R75 2.0 CDTI] Problem z alternatorem i paskiem
browarek005 Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lis 03, 2017 16:12
marcin.misek
Brak nowych postów [MG ZTT] problem z odpaleniem silnika 2.0 cdti 131 KM
pyrek Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Lis 22, 2016 12:11
pyrek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink