Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak otworzyć drzwi ???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jak otworzyć drzwi ???
Autor Wiadomość
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:08   

szpynior napisał/a:
Dwa dni pod rząd przerabiałem ten temat .


albo poprosić mnie otwieram dotykając drzwi ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pon Sty 27, 2014 11:43   

damiwr napisał/a:
szpynior napisał/a:
Dwa dni pod rząd przerabiałem ten temat .


albo poprosić mnie otwieram dotykając drzwi ;P


heheh z tym się zgodzę :)
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 29, 2014 21:26   

Witam. Mam problem podobny jak użytkownik Maryba.

Sprawa wygląda tak że u mnie drzwi za kierowcą nie zamykają się na mrozie. Zazwyczaj o tym pamiętam ale dziś je otworzyłem wkładając zakupy i oczywiście nie mogłem zamknąć. A że mi się śpieszyło to wcisnąłem bolczyk i trzasnąłem nimi - zamknęły się od razu.
Kiedy podjechałem do domu nie moglem ich już jednak otworzyć- ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Klamka wewnętrzna podnosi bolczyk ale nie otwiera drzwi. Zewnętrzna również. W dodatku jakoś podejrzanie lekko zaczęła chodzić - bardzo szeroko się otwiera - co mogło się stać, proszę o pomoc i z góry dziękuję :-)
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Czw Sty 30, 2014 00:15   

albo spadła linka w co wątpię

albo zamarzł zamek i tyle nie zamyka spróbuj jeszcze od środka zamknąć drzwi z konsoli środkowej i otworzyć potem pociągnij od środka za klamkę jak poczujesz linkę będziesz wiedział że nie ona tylko zamek nie puszcza zamarzł trzeba cieplejszej temp.

masaż zamka :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 01:05   

pineska, zostaw autko na 2h na parkingu wewnętrznym jakiejś galerii, zrób zakupy i powinno odpuścić ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 14:43   

Chyba tak zrobię MaReK. U mnie auto pod blokiem stoi a ostatnio mało jeżdżę bo mam pękniętą tuleje w silniku i czekam na zrobienie więc auto mocno wystudzone jest ;-) A jak to nie podziała to dopiero jak się zrobi ciepło tym się zajmę :-)

dawmir już nawet chuchać próbowałem i masować go - serio, ale nie idzie. Jak ciągnę za klamkę tylko bolczyk się podnosi a tak to zero reakcji...

I problem się rozwiązał - ocieplenie w cudowny sposób umożliwiło otwarcie drzwi:-) 75-ka to nie jest jednak auto na nasz klimat ;-)
 
 
trebuh75 



Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 21



Wysłany: Nie Sty 18, 2015 18:08   

mam problem z dwoma zamkami (przod prawe i tyl lewe) mianowicie drzwi nie zamykaja sie z pilota nie rygluja, gdy przyciskam wszystko chodzi slychac silniczki i zamek chodzi (wizualnie)
gdy otworze klamka od zewnatrz lub wewnatrz drzwi sie otwieraja i zaczyna wyc alarm (na zamknietym aucie)
wspomne ze rozebralem zamki nasmarowalem , rozebralem caly mechanizm lacznie z silniczkami ktore wyczyscilem i wszystkie dzialaja zamki nasmarowalem zlozylem i drzwi na zamknietym otwieraja sie nie rygluje
sory za taki haos w pisaniu ale jest to moj pierwszy wpis :(
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Czw Sty 09, 2020 22:44   problem z otwarciem drzwi wew/zew prawy przód

Hej, mam problem z prawymi drzwiami przód
Centralny zamek otwiera zamyka rygielek, z wew pociągnięcie klamki podnosi rygielek, jednak drzwi nie otworzy z zew i wew

próbowałem: ogrzewania, wd-40 od klamki wpryskać, dopychać drzwi w okolicach zamka i nic problem nadal jest i nie otworzy

czy ktoś może doradzić lub potwierdzić metodę
"Dziś otworzyłem zablokowane drzwi (przednie prawe). Nie otwierały się ani od zewnątrz, ani od środka.
Odkręciłem klamkę wewnętrzną, odgiąłem prawy górny róg tapicerki przy "łepku" na tyle aby jedną rękę wsadzić do środka drzwi poprzez otwór techniczny. Jest to nieprzyjemna sprawa, bo tapicerka przyciska rękę do ostrej blachy, ale gdy wsadzimy już tam rękę po łokieć zostaje nam wyczuć pręcik idący od klamki zewnętrznej do kasety w drzwiach. Łączy się on z kasetą za pomocą plasticzka z gwintem którym reguluje się i blokuję cięgno w odpowiedniej pozycji. Rozpina się ów plasticzek w połowie i uwalnia cięgno, po czym naciska się plasticzek w dół i otwiera się drzwi"

czy jak tam jakoś rękę wsadzę i znajdę plastik i jakimiś cudem go otworzę i uwolnię cięgno to rozumiem, że takie otwarte mam spróbować popchnąć w dół i stanie się cud ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otworzyć drzwi - ale jak???
tomczyk32 Rover serii 75, MG ZT 17 Pią Lis 28, 2008 15:05
tomczyk32
Brak nowych postów [R75] Jak otworzyć zblokowane drzwi...
gagatek Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Paź 15, 2010 19:13
kerbi
Brak nowych postów [R75] nie mogę otworzyć drzwi
markozalko Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lut 06, 2013 21:34
markozalko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] jak awaryjnie otworzyc tylne drzwi?
bubas83 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Mar 13, 2016 17:02
sTERYD
Brak nowych postów [R75] nie mogę otworzyć tylnych drzwi
bubas83 Rover serii 75, MG ZT 23 Pon Mar 14, 2016 20:46
bubas83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink