Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompa hamulcowa?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompa hamulcowa?
Autor Wiadomość
Ml777 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Prudnik



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 13:23   [R75] Pompa hamulcowa?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam.Dziś wymieniłem klocki hamulcowe w swoim roverku z przodu.Po wymianie praktycznie całkowicie przestały działać hamulce tz. wciskam pedał a autko zatrzymuje sie dopiero po chwili i to tego trzeba dobrze depnąć nim się zatrzyma,odpowietrzyłem układ hamulcowy ale nic to nie dało hamulców dalej nie mam.Już wcześniej przed wymiana pedał stał się miększy ale jeszcze hamował czy powodem tego jest pompa hamulcowa? a jeżeli tak czy wszstkie pompy hamulcowe do roverka 2.0 CDT rok 2000r są takie same?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 06, 2010 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 31, 2009 13:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 15:25   

Witam,dobrze odpowietrzyłeś układ od najdalej położonego zacisku od pompy ?pompy są takie same.jak odpalisz motor to pedał troche wpadnie,może wąż od serva wyleciał i niemasz wspomagania .jak z płynem dolewałeś?
 
 
Ml777 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Prudnik



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 16:12   

Odpowietrzałem od najdalej położonego koła od pomy ale płyn prawie wcale nie leci jak nacisne pedał podczas odpowietrzania,zbiorniczek z płynem był pełny a płyn to DOT4 a do tego pedał hamulca chrupie podczas wciskania i wpada do samej podłogi do tego jak go nacisne to chwile trzyma cisnienie a po chwili puszcza i wpada w podłogę...
czy to da się naprawić czy lepiej kupić pompę widziałem kilka na allegro wraz ze zbiorniczkiem na płyn
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 17:16   

Ml777, sprawdz najpierw dobrze wszystkie przewody i postaw auto w taki miejscu ze jak nacisniesz pedal bedzie widac wrazie czego gdzie leci...
Nastepnie sprawdz podcisnienie do serwa a potem odpowietrz hamulce oczywiscie na odkreconym korku i stan musi bcna maksimum caly czas, zaczynam od najdalej polozonego kola... Pompoujemy, trzymam, odkrecamy, zakrecamy itd...
Potem sprawdz czy nie masz mokrej siany grodziowej i jak dziala trzpien w pompce, a pompke wrazie co masz u mnie :)
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 17:30   

ml777 napisz dokładnie jak wymieniałeś te klocki? coś musiałeś jednak zrobić ze zapowietrzył się układ. Czy odkręcałeś odpowietrzniki podczas wciskania tłoczków? Czy dolałeś płynu po założeniu klocków i przed naciskaniem na pedał żeby klocki doszły? A kolejność odpowietrzania to warto się upewnić w jakimś workshop manualu, u mnie np najpierw przód później tył, a w poprzednim modelu nawet nakrzyż.
 
 
Ml777 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Prudnik



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 17:55   

No to tak klocki wymieniłem bo jakies tydzien temu podczas jazdy po miescie zauwazłyme ze pedał jest miękkszy i pomysałem ze sie klocki skończyły.
Po odkreceniu koła odkreciłem zacisk,wymieniłem, oczywiscie zacisk wraz z klocami nie chciał się nałożyć na tarecze więc wcisnęłem tłoczek,potem juz poszło jak po maśle,dokreciłem zacisk i założyłem koło.
Podczas zmiany nie odkręcałem zbiorniczka z płynem nie luzowałem też odpowieczników.
Przejechałem sie nastepnie i zauważyłem że pedał mi wpada w podłogę a jak cisne go naprawde mocno to łapią mi koła po przekontne, wiec wróciłem i spróbowałem odpowietrzyć, po odkręceniu odpowietrzniuka w kole i nacisnięciu pedału płyn ledwie co leciał czynośc tą powtórzyłem kilka krotnie na każdym kole( przy odkręconym zbiorniczku z płynem),po wykonaniu tego pedał praktyczne wpada w podłogę beż żadnego oporu a hamluców praktycznie nie ma....
Jedyne co słychać podczas wciskania pedału to jakieś chrupienie,do tego do pewnego momentu pedał jest twardy a po chwili wpada w podłogę
Powiem że mi się jeszcze nie zdarzyło że padła pompka w aucie akim kolwiek miałem ani nigdy nie słyszałem aby sie pompka zepsuła :)
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 18:13   

trochę nie jarzę, sam odpowietrzałeś? napisałeś że odkręciłeś odpowietrzniki i pompowałeś pedałem hamulca. Napisałeś też że 'przekontne' koła łapią, to by oznaczało że sekcje nie są jednak przód tył. Sprawdź jaka jest prawidłowa kolejność odpowietrzania wg producenta dla tego konkretnego modelu. o instrukcjach do 75tki nic nie wiem.
 
 
Ml777 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Prudnik



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 18:23   

Nie no z kolegą odpowietrzałem oczywiście samemu cieżo by było tyle tylko że te łapanie po przekątnej już zauważyłem przed odpowietrzeniem układu
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 23:04   

blue827 napisał/a:
Sprawdź jaka jest prawidłowa kolejność odpowietrzania wg producenta dla tego konkretnego modelu. o instrukcjach do 75tki nic nie wiem.
dla modelu LHD : prawy tył, lewy tył, prawy przód, lewy przód.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompa hamulcowa.
antek124 Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Gru 12, 2020 20:50
antek124
Brak nowych postów [R75] pompa ABS
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Paź 20, 2014 19:04
wczerniec
Brak nowych postów [R75] Pompa ABS
grota10 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Paź 25, 2011 20:59
grota10
Brak nowych postów [R75] pompa ABS
grota10 Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Lut 18, 2015 10:29
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] pompa ABS
iloczu Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lut 21, 2013 14:51
sash997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink