Forum Klubu ROVERki.pl :: Zmiana auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana auta
Autor Wiadomość
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

  Wysłany: Wto Paź 27, 2009 10:44   Zmiana auta

W niezbyt dalekiej przyszłości przymierzamy się do zmiany auta. Burza mózgów trwa. Codziennie rodzą się nowe pomysły. Daliśmy sobie jeszcze trochę czasu, więc tych pomysłów na pewno się jeszcze trochę pojawi.
Ciekawa jestem Waszej opinii. Jakie auto byście nam zaproponowali?

Po pierwsze: nowe czy używane? I dlaczego?

Po drugie: jeśli chodzi o auto używane, to ograniczeń jest niewiele: ma być podobnej wielkości (lub większe) jak nasz R, z nie gorszym silnikiem (nie ukrywam, że parę dodatkowych koników byłoby mile widziane), oczywiście wyposażenie co najmniej takie jak w naszym aucie, cena około 30 tys. złotych.

Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie opinia czy ma to być benzyniak, diesel czy też zagazowany. To nie jest priorytetem.

Ciekawa jestem co byście nam zaproponowali :grin:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 27, 2009 10:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 10:53   

kasjopea, jak rozumiem nie ograniczacie się do R ?? Bo jeśli w grę wchodzi tylko R, to właściwie wybór jest mały ;)

Jeśli jednak rozważacie inne marki, to opiszę Ci kolejność wg której będę szukał swojego auta (20-22tys zł):

- r75
- r45 idt (po liftingu)
- Lancia Lybra SW 1.9 lub 2.4 JTD lub 1.6 benz
- Volvo v40 2.0 benz.
- AR 156 SW 1.9 lub 2.4 jtd
- Peugeot 406 kombi 2.0 hdi
- Honda Accord
- Xsara Picasso 2.0 hdi
- Mazda Premacy
- Mondeo
- Primera (P11.144)
- Carisma
- Seat Leon/Toledo

To włąściwe wszystko. Wybór jest mocno ograniczony, bo szukam auta z automatyczną klimą, który jest priorytetem bezwarunkowym (ot takie dziwadło ze mnie). A nie wszystkie marki i modele ją oferują. Choć przyznam, że jest kilka aut, które baaardzo mi się podobają, ale niestety klima tylko ręczna :( To tak ode mnie :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:11   

Oczywiście nie ograniczamy się do marki Rover lub MG.
Klimatyzacja obowiązkowo musi być, chociaż niekoniecznie automatyczna. No i kwota trochę wyższa niż u Ciebie wchodzi w rachubę.

Acha, zapomniałam napisać, że nie chcemy kombi.

Dzięki za komentarz :grin:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:28   

Ja kupiłem ZS-a po liftingu i nie żałuję :)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:35   

Tomi, totalnie mnie zaskoczyłeś :hahaha: :razz:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:52   

45-kę po liftingu bym sobie darował, bo to trochę "odgrzewany kotlet", ale wygląd ZS z szerszymi błotnikami i skrzelami zabija mnie również dziś... pomimo upływu roku czasu. Do tego dobre hamulce, automatyczna klima i świeże auto w dobrej cenie... tylko obawiam się trochę o stan zawieszenia mając na uwadze stan dróg u Was :)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:58   

45 po lifcie odpada, nie podoba mi się zupełnie.

ZS cały czas jest w czołówce pod każdym względem. Niestety większość dostępnych ZS-ów to diesle, no i tu pojawia się znak zapytania :/
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 12:34   

kasjopea, Ja bym brał tylko Diesla :wink:

A co powiesz na Land Rovera Freelander :?: Ale jak sa Zs w dobrej cennie w Dieslu to ja nie widzę problemu :wink: Bym sie nawet nie zastanawiał :wink:

A przymierzam sobie jako następne autko po R220 sd kupić Freedka :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 12:38   

Remi55, ja nie skreślam diesla. I nie chodzi mi o to, że diesel jest ble. Tylko w ZSie ten silnik nie powala mocą, nie ukrywam, że wolałabym benzynkę V6 2,5l :razz:

Skoro wspomniałeś o Freelanderze, to nie widzę zasadności zakupu przez nas takiego auta lub każdego innego tego typu. Fajny jest, pewnie, że tak, tylko po co mi takie auto w mieście :wink:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 12:46   

A moje typy są takie:
Seat Toledo/Leon
Saab 9-3 vector
Mazda Premacy
z trochę większych:
Mazda MPV
Mitsubischi Outlander
Toyota Picnic
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 12:51   

a ja bym wszedł w merola C klasę duża gama silników łącznie z kompresorem i dieslem oraz super wyposażenie i linia o malej awaryjności i tanich częściach :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 13:19   

To może ja małe uzasadnienie:
- r75 - chyba wiadomo, za całokształt :D
- r45 idt (po liftingu) - bo to Rover a tylko po lifcie ma automatyczną klimę. Może i odgrzewany kotlet, ale dzięki temu w miare prosty w budowie, a tym samym dość tani w eksploatacji
- Lancia Lybra SW 1.9 lub 2.4 JTD lub 1.6 benz - niespotykanie bogate wyposażenie, niesamowita jakość wykończenia wnętrza, skóry/alcantara, dwustrefowa klima, audio bose to praktycznie w każdym standard, do tego świetne silniki jtd, chyba najmniej awaryjne spośród wszystkich cr, zawieszenie może nie supertrwałe, ale zapewniające wysoki komfort i tanie w eksploatacji (zawieszenie z Fiata Marea),
- Volvo v40 2.0 benz. - cholernie mi się podoba, silnik 2.0 prosty w budowie, dobrze znosi lpg, bogate wyposażenie,
- AR 156 SW 1.9 lub 2.4 jtd - za to, że to AR :D
- Peugeot 406 kombi 2.0 hdi - klasyczna linia, bardzo bogate wyposażenie, superniezawodne 2.0 hdi, prosta budowa zawieszenia (bez belki skrętnej)
- Honda Accord - po prostu mi się podoba + niezawodność
- Xsara Picasso 2.0 hdi - rodzinne komfortowe wozidełko, 2.0 hdi jak w Pugu
- Mazda Premacy - niezawodność Mazdy, funkcjonalność, dobre silniki 1.8 benz.
- Mondeo - naprawdę rewelacyjne zawieszenie
- Primera (P11.144) - trochę jak R45 odgrzewany kotlet, proste w budowie, niezawodne silniki 1.6 i 2.0, praktycznie bezobsługowe,
- Carisma - jw. za wyjątkiem 1.8 GDI
- Seat Leon/Toledo - łopatologicznie prosta budowa, tania eksploatacja

Co do MG.. oczywiście, że serce mówi 3x TAK.. ale rozum podpowiada co innego... Może gdybym był kawalerem... ale ja i rodzinka oczekuje jednak w miarę jakotakiego komfortu podróżowania. Poza tym to kwestia temperamentu, ale ja na drodze zawsze częściej bywałem "flegmatykiem" niż rajdowcem, więc nie oczekuję od auta charakterystyki rodem z WRC ;) Stawiam po prostu na komfort...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 13:51   

Viniu napisał/a:
- Lancia Lybra SW 1.9 lub 2.4 JTD lub 1.6 benz - niespotykanie bogate wyposażenie, niesamowita jakość wykończenia wnętrza, skóry/alcantara, dwustrefowa klima, audio bose to praktycznie w każdym standard, do tego świetne silniki jtd, chyba najmniej awaryjne spośród wszystkich cr, zawieszenie może nie supertrwałe, ale zapewniające wysoki komfort i tanie w eksploatacji (zawieszenie z Fiata Marea),

bardzo dobre auta
Cytat:
- Volvo v40 2.0 benz. - cholernie mi się podoba, silnik 2.0 prosty w budowie, dobrze znosi lpg, bogate wyposażenie,

Dobrze mi się wydaje że to wersja T4 ma 200KM?;>
Viniu napisał/a:
- AR 156 SW 1.9 lub 2.4 jtd - za to, że to AR

szwagier ma 200KM 2.4JTD bezawaryjny i zarypiście szybki samochód
Honda Mazda Primera bardzo bezawaryjne wszystkie miałem okazje badać bo w rodzince ktoś miał
Mitsu to uważam że tylko Galant z mocnym silnikiem

Albo jak mówi dobryziom, C Klasa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 13:58   

Dzięki za odzew. Dajecie do myślenia :grin:

Oczywiście oczekuję dalszych propozycji. Szczególnie od osób, które mniej lub bardziej mnie znają i mogą zaproponować auto, które w jakiś tam sposób pasuje do mnie. Właściwie do nas, ale wiadomo, kto to autko będzie ujeżdżał częściej :cool:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 14:03   

sknerko napisał/a:
Dobrze mi się wydaje że to wersja T4 ma 200KM?
A ma ma :)
sknerko napisał/a:
200KM 2.4JTD bezawaryjny i zarypiście szybki samochód
koleżanka z pracy będzie sprzedawać 2.4 jtd ale 136 koni w kombi.. wstępnie zarezerwowany dla mnie :D Ach.. ten dźwięk rzędowej piątki :D

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 14:03 ]
kasjopea napisał/a:
Szczególnie od osób, które mniej lub bardziej mnie znają i mogą zaproponować auto, które w jakiś tam sposób pasuje do mnie.
kasjopea, ja naprawdę widziałbym Cię w jakimś szybkim kombi o sportowym zacięciu... MG ZT-T, AR 156sw, v40, a nawet BMW 3 kombi ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
kpt 




Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 14:06   

sknerko napisał/a:
Dobrze mi się wydaje że to wersja T4 ma 200KM?;>

wg tych co tym jezdzili, te 200KM to baaardzo leniwe konie :)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 14:36   

Z czystym sumieniem mogę polecić Hondę Accord. Japończyk to japończyk, niezawodny, komfortowy etc. Jest fajny Accord do wyciągnięcia, 2001r., od pierwszego właściciela z motorem 2.3 o mocy 154KM. przebieg 95 tysiecy. Sprzedawcą jest ASO Hondy w Niemczech. Wyposażenie jakie posiada to automatyczna klimatyzacja, czarna skóra, fabryczna nawigacja, elektryczne szyby x 4, elektryczne lusterka, 4 poduszki, alufelgi. Auto praktycznie w stanie salonowym z kompletną dokumentacją, bezwypadkowe i bardzo piękne. Ojj gdybym dysponował kwotą 30 000, nie zastanawiałbym się ani chwili ;) Cena waha się od 31 000 do 34 000, oczywiście już po opłatach.

Poza Hondą, warto jeszcze zwrócić uwagę na Volvo. Za te pieniądze można wyrwać ciekawe S80. Miałem okazje już tym podróżować i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Bardzo elastyczny automat (w tym wypadku był to automat), komfort jazdy, cisza i w ogóle. Wyposażenie równie wysokie.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 15:15   

Dydo napisał/a:

Poza Hondą, warto jeszcze zwrócić uwagę na Volvo. Za te pieniądze można wyrwać ciekawe S80. Miałem okazje już tym podróżować i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Bardzo elastyczny automat (w tym wypadku był to automat), komfort jazdy, cisza i w ogóle. Wyposażenie równie wysokie.


Ja w Volvo bym sie nie pakował a tym bardziej S80 samochodny bardzo duże o małej dynamice a przy silnika o wyższej mocy spalanie na poziomie autobusu... nie mowie juz o dość kruchym zawieszeniu oraz ogranych cenach części. Wnętrza ładne obszerne jednak o dość specyficznej archaicznej postaci.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 15:47   

Viniu napisał/a:
superniezawodne 2.0 hdi


Oj z tą niezawodnością to tak jak w każdym CR.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 15:48   

dobryziom napisał/a:
Ja w Volvo bym sie nie pakował a tym bardziej S80 samochodny bardzo duże o małej dynamice a przy silnika o wyższej mocy spalanie na poziomie autobusu... nie mowie juz o dość kruchym zawieszeniu oraz ogranych cenach części. Wnętrza ładne obszerne jednak o dość specyficznej archaicznej postaci.
Ja dlatego skupiłem się raczej na v40 z racji bliźniaczej konstrukcji z Mitsu Carismą.
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Zmiana Operatora : Internet
Raptile Offtopic 19 Sro Wrz 30, 2009 14:53
maciej
Brak nowych postów Zmiana R216 GTI na R 620SDI
Pawkaz Offtopic 6 Pią Lip 08, 2011 21:03
Pawkaz
Brak nowych postów Instalacja EPC - zmiana daty
plombos Offtopic 9 Pią Paź 12, 2007 11:39
PTE
Brak nowych postów jednak zmiana nastąpiła..
nie ma już MGF-a
Adolf Offtopic 30 Pią Lis 09, 2007 10:16
dobryziom



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink