Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Akumaulator - rozładowuje się
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Akumaulator - rozładowuje się
Autor Wiadomość
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 12:48   [R75] Akumaulator - rozładowuje się
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Może już ten wątek był gdzies dalej to proszę o wskazówki. Prośba do moderatora,żeby nie był zbyt okrutny ;) W czoraj rodzice pojechali prawie 100km, wszystko było ok. Po powrocie ok.40min z cmentarza tata wsiadł przekręcił kluczyk zapaliły się tylko kontrolki oleju i akumulatora po czym koniec! Ani drgnął. Nastąpiło małe zamieszanie z jakimś miejscowym mechanikiem i kupili nowiutki akumulator. A! Przepalony był bezpiecznik 15 pod maską. Po wymianie akumulatora wrócili do domu (100km) było ok. Dzis tata chce wsiąść do auta i nawet drzwi otworzyć nie mógł, musiał z kluczyka, i NIC. Ani drgnie. Wczoraj nowiutki akumulator ze sklepu! Co to jest?! Wcześniejze perypetie Roverka mogą nie mieć znaczenia ale na wszelki wypadek opiszę. Niedawno wymieniany był wysprzęglik i podczas tej wymiany najprawdopodobniej wylano nam olej ze skrzyni biegów i nikt nic nie powiedział czego skutkiem było przejechane kilkadziesiąt km bez oleju... Kiedy już było wiadomo,że olej trzeba wlac (2l weszło a PHJOWI powiedział,ze tyle musi być i tyle weszło czyli jednak wylali) rozpoczęliśmy poszukiwanie, swoją drogą olej nie do dostania, jakby co to w Wawie mają. Roverek stał dość długo bez jazdy ok.3 tygodni. Istnieje tez podejrzenie,że podczas tej wymiany wysprzęglika podmieniono nam akumulator bo był wcześniej BOSH a podczas wczorajszej wymiany mechanik zdziwiony stwierdził,że to jakiś KAZAR. Ta wczorajsza jazda to była taka pierwsza dłuższa jazda po tych trzech tygodniach oczekiwania na olej. Pomocy? Bo tu wszyscy sie madrzą i metodą prób i błędów chcą rozgryść co Roverkowi dolega :/ a on może tego nie przeżyć...
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Lip 17, 2011 18:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 02, 2009 12:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 12:58   

witam

czy nawigacjia jest?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:06   

Flora, sprawdź czy czasem przekaźnik od świec żarowych nie jest sklejony ... najszybciej kompletnie rozładuje się akumulator właśnie świecami żarowymi .... generalna zasada poszukiwań złodzieja prądu w aucie to: wpięcie między akumulator a klemę samochodu amperomierza ... jeśli prąd jest za duży (powinien być prąd rzędu miliamperów) należy kolejno wypinać poszczególne bezpieczniki (obwody) .... aż znajdzie się obwód odpowiedzialny za zwiększone zużycie prądu .... wtedy należy przejrzeć ten podejrzany obwód pod kątem zwarć, uszkodzeń przewodów itp. Przy tak szybkim rozładowywaniu warto też zwrócić uwagę na alternator a dokładnie na diody wewnątrz odpowiedzialne na "wyprostowanie" prądu :ok: Niestety nie znam R75 więc w szczegółach nie pomogę.


Flora napisał/a:
Prośba do moderatora,żeby nie był zbyt okrutny

Temat ok. wiec czemu miałby być okrutny ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:06   

Jaka nawigacja? W ogóle nie ma. Zresztą po co? :D Ale pisałam, auto trzeba z kluczka otworzyć, nic nie działa :(
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:19   

Flora napisał/a:
Jaka nawigacja? W ogóle nie ma. Zresztą po co? Ale pisałam, auto trzeba z kluczka otworzyć, nic nie działa


nawigacja fabryczna - czasem jest powodem nadmiernego poboru prądu w samochodzie

jak nic nie działa to pierwsze naładować akumulator a później niestety trzeba szukać z miernikiem przyczyny jego rozładowania - elementu który pobiera z niego prąd

Flora napisał/a:
Bo tu wszyscy sie madrzą i metodą prób i błędów chcą rozgryść co Roverkowi dolega

niestety na odległość nie zdiagnozujemy usterki inaczej jak na zasadzie pomysł - sprawdzenie
ostatecznie trzeba albo przywieść elektryka do autka albo autko dostarczyć do niego
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:20   

Brt napisał/a:
jeśli prąd jest za duży (powinien być prąd rzędu miliamperów)
przy zamkniętym aucie i włączonym alarmie to 0.06 A, góra 0.09 A w zależności jakie jaszcze ma podłączone ustrojstwa.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:27   

Dzięki Brt! Tyle tu nowych,że nie widziałam czy jeszcze obecna jest "stara gwardia" :smile: Napisałam to samo w czyims wątku, czyli powtórzyłam i spodziwałam się uwag moderatora. Jeszcze pytanie, czy ładowanie akumulatora w tej sytuacji gdzie nie wiadomo co jest nie zaszkodzi Roverkowi? Wiem może niemądre pytanie ale ja sie przecież nie znam :oops:

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 13:27 ]
Darek_wp to nie to że "tu" tylko TU czyli u mnie z tych co maja dostęp do auta. Maści różnej mechanicy... :grin:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:27   

wyjąć aku ... naładować poza autem, następnie włożyć do samochodu i szukać złodzieja :ok: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 14:17   

Flora napisał/a:
Wiem może niemądre pytanie ale ja sie przecież nie znam :oops:

Zacznij od banałów.
Kilka razy słyszałem, że piękną, banalną i często pomijaną w poszukiwaniach zwarkę potrafi zrobić zapalniczka.
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 14:25   

JeRRy3D napisał/a:
Kilka razy słyszałem, że piękną, banalną i często pomijaną w poszukiwaniach zwarkę potrafi zrobić zapalniczka.


pod warunkiem, że ktoś przerabiał instalację i podłączył ją bezpośrednio do aku co objawia się spalonymi kablami - w innym przypadku wyleci bezpiecznik i po temacie

zrób najpierw jak radzimy z Brt naładować aku, podłączyć go dokładając w szereg amperomierz i zobaczyć co się dzieje - jak będzie za duży pobór prądu, powyżej opisanego przez SeniorA
SeniorA napisał/a:
przy zamkniętym aucie i włączonym alarmie to 0.06 A, góra 0.09 A
, po kolei wyciągać bezpieczniki i patrzeć kiedy będzie ok, potem zacznie się szukanie co dokładnie jest problemem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 14:45   

Dzięki chłopaki! Akumulator pojechał do ładowania i czekamy aż się nakarmi ;)
 
 
stasiax90 



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Poznan



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 17:49   

Sprawdz czy przy pierscionkach zaciskowych (przewody) wszyskie maja stycznosc, jesli wszystko dobrze, to spojrz dalej po przewodach, mozecos niestyka
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 15:09   

Pan mechanik zajrzał, przejrzał i stwierdził,że niby tam jest wszystko w porządku i jedyne co podejrzewa to webasto. Bo się samo załączyło potem,ze rozłączyło czy jakoś tak. Stwierdził,że zostanie Roverek u niego do jutra, żeby zobaczyć. Mówi,że pobrało sto czegoś (nie wiem czego) ale że to norma bo to tyle co zegarek. Powiedział tez że jezeli to webasto to cytuję: "no nie wiem co wy będziecie robić i gdzie tego szukać bo to nawet schematu do tego nigdzie nie ma". O co chodzi? Co to jest webasto? Jakiego schematu? Jak mechanik mówi,że on nie wie "gdzie szukać" to co teraz? No zlitujcie się i przetłumaczcie z polskiego na moje :oops:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 15:13   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45092

http://www.roverki.pl/article.php?sid=448
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sro Lis 04, 2009 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 15:22   

SeniorA, Dzięki wielkie. Nic nie rozumiem z tego wątku, niby po polsku ale... Domyślam sie jednak,że jeśli wydrukuję cały wątek i przedstawię te "wymianę myśli i poglądów" mechanikowi to człowiek będzie wiedział o co chodzi i znajdzie tam to co go interesuje? :grin:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 15:42   

jeszcze to ; http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#55

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 15:34 ]
Flora, wpisz do szukajki " webasto " i poczytaj, a będziesz więcej wiedziała od tego mechanika , który moim zdaniem ma mgliste pojęcie o Roverkach.

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 15:42 ]
Flora napisał/a:
Powiedział tez że jezeli to webasto to cytuję: "no nie wiem co wy będziecie robić i gdzie tego szukać bo to nawet schematu do tego nigdzie nie ma".
wszystko jest , a dobry mechanik powiedziałby : przecież to ludzie robili.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 16:02   

SeniorA, Ale ja czytałam, czytałam tylko nic z tego nie rozumiem :???: Nie jestem mechanikiem i absolutnie nie mam takich ambicji. A z autem jest problem i niestety nabieram coraz większego przekonania,że obecne kłopoty mają jakiś związek z podmienionym akumulatorem...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 16:36   

Flora napisał/a:
nabieram coraz większego przekonania,że obecne kłopoty mają jakiś związek z podmienionym akumulatorem...
nie ma podstaw do takiego podejrzenia.Jest pytanie, czy ten nowy aku kupiony 01.11, pewnie na stacji benzynowej,nie jest uszkodzony, czy jest odpowiedni a alternator go ładuje, no ale mechanik to pewnie sprawdził ( możesz go zapytać czy aku ma pojemność 75 amperogdzin, czy ma minimum 12.5 Volt na niepracującym silniku i 13.8 - 14.4 V na pracującym silniku bez względu na obroty , a także czy przy rozruchu,napięcie na aku nie spada do 10.5 V ).Jeśli aku jest OK , to szukać "złodzieja" jak proponuje Brt, .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Flora 



Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 33
Skąd: Drawsko Pom.



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 17:05   

SeniorA, akumulator zakupiony w sklepie :grin: Przyjedź kiedyś do Zachodniopomorskiego to poznasz specyfike i nie będzie to takie zdumiewajace :smile: A chodzi o podmianę podczas naprawy wysprzęglika. Nie "wymianę" a "podmianę", w pewnym sensie kradzież. O tym,że zamiast BOSHa jest ten jakiś tam Kazae dowiedzieliśmy się własnie 01.11... O tym,że wylali olej ze skrzyni biegów też nie wspomnieli...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 17:28   

Flora napisał/a:
SeniorA, akumulator zakupiony w sklepie :grin: Przyjedź kiedyś do Zachodniopomorskiego to poznasz specyfike
jeżdzę do Międzywodzia.Wszystko jasne.Flora, dobrze by było wiedzieć , który to bezpiecznik był przepalony, od czego, bo może faktycznie jest coś uszkodzone a związane z tą podmianą.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Akumaulator - rozładowuje się
cysiu Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lut 02, 2010 19:21
cysiu
Brak nowych postów [R75] Akumaulator - rozładowuje się
phuss Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Lip 31, 2009 11:48
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink