Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Buczenie ,huczenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Buczenie ,huczenie
Autor Wiadomość
adamlaziska 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: tychy



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 08:03   [R75] Buczenie ,huczenie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mam pytanie gdy jade na biegu bez gazu coś delikatnie buczy,huczy gdy naciskam na gaz przestaje co jest grane?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lis 26, 2010 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 15, 2010 08:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:03   

U MNie jest tak samo, co jest grane? nie wiem, nie do końca udało mi się to zlokalizować, buczenie i huczenie jest w miarę ciche i nie przeszkadza przy konwersacji z pasażerem w aucie, lub słuchaniu ulubionego kawałka :) Dodam, że te huczenie pojawia się u mnie z rzadka. adamlaziska, u Ciebie też tak jest? czy masz cały czas te huczenie?
Wstępnie diagnoza padła na łożyska na wałku w skrzyni biegów :?:
 
 
 
adamlaziska 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: tychy



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:16   

U mnie też nie cały czas huczy właśnie teraz przyjechałem i wydaje mi się że jest to łożysko oporowe bo gdy rover był na biegu i wcisłem mu sprzęgło to huczenie za chwile ustało Musze wymieniać sprzęgło docisk i wysprzęglik bo coś mi biegi nie chcą nie kiedy wchodzić to po tej wymianie myśle że huczenie ustanie
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:31   

adamlaziska napisał/a:
gdy rover był na biegu i wcisłem mu sprzęgło to huczenie za chwile ustało
bo w mojej teorii o łożyskach, silnik i buda samochodu nie dają obciążenia na ten wałek i huczenie ustaje
adamlaziska napisał/a:
Musze wymieniać sprzęgło docisk i wysprzęglik bo coś mi biegi nie chcą nie kiedy wchodzić to po tej wymianie myśle że huczenie ustanie
no nie wiem, u mnie te huczenie pojawiło się na dzień przed wymianą sprzęgła i po wymianie czasami nadal się pojawia.
adamlaziska napisał/a:
coś mi biegi nie chcą nie kiedy wchodzić
odpowietrzyć, dolać płynu do zbiorniczka pompki i pomoże na 100% :)
 
 
 
adamlaziska 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: tychy



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:46   

odpowietrzałem i ze dwa dni było OK a teraz znowu to samo .To może jak skrzynia będzie wyciągnięta to wymienić te łożyska za jedną robotą może wiesz jakie tam mają przyjść gdzie je dostać i jaka cena a co powiesz jak bym dał tarcze sprzęgła do okucia a kupił nowy docisk i wysprzęglik
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:54   

adamlaziska napisał/a:
odpowietrzałem i ze dwa dni było OK a teraz znowu to samo
pompka lub wysprzęglik
adamlaziska napisał/a:
To może jak skrzynia będzie wyciągnięta to wymienić te łożyska za jedną robotą może wiesz jakie tam mają przyjść gdzie je dostać i jaka cena
tak jak pisałem nie jestem pewny czy są to te łożyska na wałku czy nie. Po prostu po rozmowie z jednym z ekspertów na ten temat doszliśmy do takiego wspólnego wniosku. Raczej trzeba by kupić drugą skrzynię, nie wiem czy opłaca się remontować starą i nie wiem gdzie dostać takie łożyska. Ja będę tak jeździł aż sypnie się całkowicie i po prostu wstawię drugą skrzynię. A może ta hucząca przejeździ jeszcze kilka lat..
adamlaziska napisał/a:
a co powiesz jak bym dał tarcze sprzęgła do okucia a kupił nowy docisk i wysprzęglik
tarczę można regenerować, chyba, że sprężynki są już zniszczone. Ja tam kupiłem nową tarczę. Polecam sprzęgło Nationala - zbiera dobre opinie na forum.
Jak masz zamiar wymieniać sprzęgło z wysprzęglikiem to wstrzymaj się z wymianą pompki. Może się okazać, że wina zapowietrzania się leży po stronie wysprzęglika
 
 
 
adamlaziska 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: tychy



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 12:02   

pompke dwa miesiące temu miałem regenerowaną.A gdzie kupiłeś tarcze i wysprzęglik bo ja znalazłem Nationala za 444zł a wysprzęglik z luka za 295 zł
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 12:17   

Ja tarczę z dociskiem kupiłem w Warszawie za 550zł firmy QH i też sprawuje się bardzo dobrze.
Wysprzęgliki są tylko LUKa ja wysprzęglik kupowałem za 220 od tego pana: http://moto.allegro.pl/it...aktura_vat.html ale jak widać ceny poszły w górę
 
 
 
kuczlaw 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Zgierz



Wysłany: Nie Paź 02, 2011 12:44   

I wiecie co tam buczy ? Też mam te buczenie, jadąc na biegu i zdejmując nogę z gazu buczy, delikatnie musnę pedał gazu i przestaje...
 
 
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sob Lis 19, 2011 15:32   

Witam, dołączam się do tematu. Objawy analogiczne, tzn. buczy lub inaczej wyje jak ursus szczegónie gdy puszczam gaz. Ja zauważyłem to na 2 i 3. CO może być przyczyna i jak temu zaradzić. Tylko nie mówcie ze wymiana całej skrzyni, bo kazdy matoł moze zaproponować. CVzekam na konkrety...Pozd!
_________________
MagicRover
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 19, 2011 16:10   

Witam. U mnie buczenie, wycie pojawiało się od 2go biegu obstawiałem skrzynię gdyż po puszczeniu gazu robiło się ciszej . Okazało się jednak że wyzombkowało mi opony. Wszystko wyszło na jaw gdy zmieniłem opony na zimowe i w aucie zapanowała błoga cisza.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



  Wysłany: Sob Lis 19, 2011 21:11   

bardzo ciekawe spostrzeżenie, jednak u mnie stan ogumienia nie budzi wątpliwości
_________________
MagicRover
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 19, 2011 21:32   

Ja optycznie nic nie zauważyłem, dopiero gdy pogłaskałem oponę to trochę poczułem. W moim przypadku rozmiar na pewno ma znaczenie 225/45/17 do tego jeszcze ZR i dziwna firma tornado ceat.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Nie Paź 05, 2014 21:23   

Panowie, u których było huczenie po puszczeniu nogi z gazu - jesteście jeszcze na forum? Zdiagnozowaliście usterkę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Huczenie/buczenie przy schodzeniu z obrotów
karolj Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Wrz 10, 2015 00:59
karolj
Brak nowych postów [R 75] dziwne huczenie/buczenie/stuki z tyłu auta
kamil900 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Maj 25, 2018 17:08
kamil900
Brak nowych postów [R75] Huczenie z tyłu auta.
ARTUR1983 Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Cze 10, 2012 20:46
sash997
Brak nowych postów [R75] Dziwne huczenie, nierówna praca na biegu jałowym.
keda Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Wrz 20, 2013 20:26
dawidd
Brak nowych postów [R75] Po zmianie rozrządu dziwne "huczenie"
pierce Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Cze 06, 2009 14:24
pierce



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink