Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
Autor Wiadomość
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 17:04   

No fajne radyjko i pasujace do wnetrza R75 moze gdyby bylo dostepne u nas na allegro czo cos w tym stylu to pewnie bym sie skusil samo to ze nie trzeba nic przerabiac tylko wlozyc i jest... a przymiezasz sie do kupna tego radja?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 28, 2009 17:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fajansiarz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 75



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 18:12   

jarekb napisał/a:
No fajne radyjko i pasujace do wnetrza R75 moze gdyby bylo dostepne u nas na allegro czo cos w tym stylu to pewnie bym sie skusil samo to ze nie trzeba nic przerabiac tylko wlozyc i jest... a przymiezasz sie do kupna tego radja?


Tak, ale zanim kupię toto u nas (wielokrotnie przepłacone) to juz puściłem farbę znajomym czy i za ile można by to wyrwać w Londynie ... pożyjemy , zobaczymy. Tak czy siak - chce to mieć.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 30, 2009 00:51   

Pamietaj o mnie ;)
W razie co daj znac ile kosztuje prodecdura przerzucenia do nas ;D

Ja mysle o NAVIHEAVEN, ale wciaz nie mam pewnosci co do ramki ;/
Rzezba pilowania nie wchodzi w gre ;(
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 12:02   

Też jestem zainteresowany kupnem tego cudeńka :smile:
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=333136
Tylko niech ktos napisze , jakiej to jest produkcji. Pytam dlatego ponieważ prosiłem szwagra pracującego w Irlandii zeby za czymś takim się rozejrzał. Napisał mi że tak na szybko znalazł, tylko ze jest to produkcji made in china.
Koszt ok. 250-300 euro.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 14:34   

znalazłem w sieci informację że produkcja to chiny na 100%, może ktoś zna namiary na firmę która sprzedaje to wysyłkowo w Anglii bo w Polsce pewnie będzie kosztowało x2 :-) bardzo mi się to spodobało głównie dlatego że nie będzie wyglądało jak sztukowana "partyzantka" z ramkami itp
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 14:38   

Aragorn napisał/a:
znalazłem w sieci informację że produkcja to chiny na 100%,


W takim razie zaczynam naciskać na szwagra o więcej info na temat tego co znalazł w Irlandii.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 17:22   

400$ bez opcji DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa).
Funkcje ma wszystkie te same co naviheaven czy eonon.
Pozostaje pytanie, czy to ze komponuje sie z konsola, bedzie dzialal takze
ze sterowaniem na kierownicy. Podobno owe sterowanie mozna podlaczyc do
wiekszosci popularnych radyjek (Sony, JVC, Pioneer, itp.). Na allegro
sa sprzedawane jakies dodatki (250 zl), ktore powoduja dzialanie
roverowskiej kiery z radiami. Nie wiem czy MG ma juz to w sobie jesli
teraz kierownica dziala z radiem, czy trzeba dokupowac?

Boje sie troche kupowac 2 Din HL-8733GB ze wzgledu na brak serwisu tego
u nas, a takze i gwaranacja pewnie trwalaby duzo dluzej.
O naviheaven czytalem duzo pochlebnych opinii i dlatego pomyslalem o zakupie jego.
Faktem jest, ze dostac ramke trudno, o ile w ogole mozliwe :(

Doczytal sie ktos czy 2 Din HL-8733GB obsluguje zmieniarke MGkowska?
Naviheaven nie obsluguje ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 19:23   

skoro to jest produkowane pod rovera to dziwne bardzo by bylo jak by nie dzialalo sterowanie z kierownicy
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 19:31   

merf3 napisał/a:
skoro to jest produkowane pod rovera to dziwne bardzo by bylo jak by nie dzialalo sterowanie z kierownicy

Ktoś musi zaryzykować i być pierwszy. Potem pójdzie jak z płatka. Czekam na wieści z Irlandii. Może tym pierwszym będe ja. Nie wiem. :grin:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:54   

Jest juz ulepszona wersja RDS ipod .Link do zamowienia www.aliexpress.com/produc...holesalers.html . 360 dol -lacznie z przesylka 448,72 dol bez dvb .Jesli chcesz dvb to plus 50 dol ,posiada ster z kierownicy zgodne z r75. Mozna zaladowac na karte sd mapy IGO-8. Na ebay uk cena 580 dol .Podaje rowniz przydatny link z ktorego korzystam od pol roku-mozna tu nabyc olbrzymie widomosci techniczne i dotyczace nawigacji.Jest to forum R75 uk -link. www.the75andztclub.co.uk/...?t=49215&page=2 Ja za wczesnie zalozylem nav kolor a w pazdzierniku znalazlem to na tym forum. Ale chociaz sciagnalem sobie soft i wgralem do mk3 i mam teraz menu i lektora PL Pozdrawiam
 
 
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:01   

kurna poczytal bym se to forum ale mnie w szkole uczyli rosyjskiego :cool:
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:08   

To jest na gogle i myszka wybrac polski
Ostatnio zmieniony przez marynabiala Sob Sty 02, 2010 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:10   

Skoro to win ce 5.0 to mozna wrzucic automape ;)
marynabiala, masz stacje 2din i dziala w niej sterowanie z kierownicy?

Wydaje mi sie, ze producent tylko ramke dopasowal do aut R75/MG ZT.
Ma w swojej ofercie mase podobnych urzadzen, co by sugerowalo ze rozni
sie tylko obudowa, wiec nie koniecznie musi pasowac do sterowania w kierownicy.

Podejrzewam, ze wszystkie urzadzenia bazuja na tych samych ukladach i rozwiazaniach tech. Moze roznia sie wygladem, bo opcje maja te same. To ze tam sie wyswietla logo MG, o niczym nie swiadczy ;) Zwazywszy, ze na zdjeciach jest model R75 ze stacja deydkowana do MG :)

Mnie zalezy na trzech rzeczach, z czego na dwoch bardziej ;)
Bardziej na sterowaniu i ladnym spasowaniu. Mniej na podlaczeniu zmieniarki.

marynabiala, jaki model urzadzenia posiadasz, bo nie wiem?
Caly ten zestaw ktory podajesz, bez DVB-T to koszt 1380 zl z przsylka TNT.
W sumie to koszt Naviheavena z modulem GPS.
Tak bardzo chcialbym zaryzykowac ze chyba sprobuje ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:25   

Jak pisalem zakupilem wczesniej navi orginalna od Rovera 75 a to znalazlem pozniej .Gdyby to bylo wczesniej to kupilbym ta stacje .Dlaczego -bo wszystko jest w jednym - na forum wyczytalem ,ze sterowanie z kierownicy jest zgodne i dziala -nie ma tylko dvb ,dokupuje sie osobno . A po co zmieniarka , ma cd dvd i mozna podlaczyc Ipoda . Skoro chodzi IGO 8 to na pewno inne mapy . W tym linku pierwszym tam gdzie mozna kupic nizej sa wszystkie dane tej stacji 2din

[ Dodano: Sob Sty 02, 2010 22:25 ]
Wybierz ten 2 link co podalem i tam jest chyba 7 stron na temat tej stacji
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 01:39   

Owszem, jest. Nawet pisza cos o kierownicy i sterowaniu.
Kurcze! Nakrecilem sie na navyheaven i teraz urzadzenie, ktore podaliscie wyzej
zaczyna mi przeszkadzac ;) Jest niemal idealne ;) Do idealu brakuje mu sklepu
w Polsce i gwarancji w ciagu 14 dni ;) Jestem przekonany, ze jesli ono potrafi obslugiwac kierownice, to naviheaven tez ;) W takim razie zostala mi tylko ramka ;D


Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
jarek2910 



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Jarosław



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 23:43   

Ja kupiłem to radio (2 Din HL-8733GB). Pozwólcie, że opiszę cały proces zakupu, cenę, jakość, możliwości......
1. Kupiłem tutaj: http://www.teqfirst.com/ (można także tu http://www.dvdplayer.com.....=HL-8733GB(MG) i pewnie w innych miejscach). Kontakt emailowy z chińską firmą bardzo dobry. Odpowiedź na meila - 1godz. do max. 10 godz. (niekiedy zastanawiałem sie kiedy oni śpią)
2. Pieniądze: Za dvd zapłaciłem 350 USD + 100USD za transport do Polski + ~15USD za płatność przez PAYPAL. Chciałem sobie zrobić prezent pod choinkę więc mi się spieszyło. Założyłem konto na PAYPALU wpłaciłem pieniądze i zapłaciłem za sprzęt. W złotówkach wyszło to (12.09) ~1350zł. Mailem otrzymałem fakturę Pro Forma (ang. PI). Dostałem nr listu przewozowego i mogłem śledzić moją przesyłkę. Z Chin do Polski ~3dni. Z Katowic do mnie 7 dni.
3. Dodatkowe koszty (niestety): po przybyciu przesyłki do Polski musiałem opłacić należności celne i podatkowe. 14% cło potem wartość towaru + cło + transport i od tego 22%Vat . Razem wyszło tego 525zł. Brałem to na firmę więc liczę na zwrot Vatu. Formalności celne załatwiał za mnie przewoźnik czyli DHL. Musiałem dostarczyć meilem dokumenty firmy.
Jeśli chodzi o koszt celne i podatkowe -Sprzedawca na pewno zapyta jaką wart ma podać na fakturze.
Przeglądałem angielskie forum (mój angielski jest jeszcze w powijakach) i wydaje mi się, że u nich należności celne naliczane są od wart. większej niż w Polsce. (zachęcam zainteresowanych do lektury linków angielskich które załączam). Zakup w Chinach stanowi dla niektórych z nas ziemię nieznaną, jednak właściwie przebiega nieomal bezproblemowo i nie jest zbyt uciążliwy.
4. I mam upragnione radyjko.
Recenzje, opinie, zdjęcia (zdjęć nie robiłem - naprawdę wygląda tak jak w tych linkach) po ang. tutaj: http://forums.mg-rover.or...d.php?t=333136, http://www.the75andztclub...ead.php?t=48978 jak się nie mylę w drugim linku znaleźć można sznurek do instrukcji obsługi.
5. Moje wrażenia:
Radio jest łatwe w montażu. Dobrze pasuje do kokpitu. Jakość wykonania dobra. Porównywałem za swoim Symphony. Symhony -10(max) Chińczyk - 8. Podświetlenie pasuje, kolor obudowy - ok, dopasowanie o kokpitu - bardzo dobre.
Radio - działa ok. - jest jednak minus o którym poniżej.
Telewizja - nie sprawdzałem. Nie mam jeszcze anteny ale pewnie jakoś działa
Podłączenie ipoda - nie sprawdzałem. nie mam ipoda.
Muzyka z karty miniSD - ok. Utwory wyświetlone. Mogę wybierać, zmieniać przewijać.
Muzyka z usb - ok. Utwory wyświetlone. Mogę wybierać, zmieniać przewijać.
Muzyka przez bluetooth - ok. Mogę np. odtwarzać muzykę z telefonu. Mam możliwość zatrzymywania przewijania zmieniania utworów.
Kamera cofania - podłączę i pewnie będzie działać.
Telefon przez BT - po przekręceniu kluczyka mój tel. łączy się z radiem i już mogę rozmawiać przez głośnomówiący. Mikrofon jest w radiu.
Navi - zainstalowany jest chyba win 5.0core. Jeżeli chcę używać nawigacji muszę włożyć kartę z nawigacją (mini sd) do odpowiedniego gniazda. Ja testuję igo8. Działa bdb. Oczywiście słucham radia lub muzyki a nawigacja działa.
Filmy DVD, płyt audio... - wszystko ok. Testowałem film dvd. Film miał menu ekranowe (do klikania myszą). Ja mogłem obsługiwać je dotykowo na ekranie.
Są jeszcze wyjścia av np. na zagłówki ale tego jeszcze nie testowałem.
Radio mogę obsługiwać guziczkami - ich jest 4 + pokrętła-guziki, ale przede wszystkim używa się ekranu dotykowego.
Ogólna ocena - bdb. Estetyczne, dobrze wykonane, pasuje do kokpitu rowerka, obsługa prosta (i niestety absorbująca - na szczęście samochód sąsiada stał o 10cm dalej niż zwykle :) ), jakość dźwięku (nie jestem audiofilem) taka jak w Syphony lub lepsza.
Nie mam porównania z innym sprzętem tego typu ale z zakupu jestem zadowolony. Naprawdę fajna zabawka dla dużych cyklistów.
A teraz łyżeczka dziegciu:
1. Radio nie ma RDS. Info dla niezorientowanych (jestem w tej grupie) - nie tylko nie wyświetla nazwy stacji, ale także samoczynnie nie przełączy się na mocniejszy nadajnik dla tej samej stacji (no AF). Już się do tego przyzwyczaiłem. Sadzę jednak, że w dłuższych podróżach może to być uciążliwe. Anglicy coś tam piszą że ma być ..melodia przyszłości i już nie moja broszka.
2. Sterowanie z kierownicy u mnie nie chodzi. Miało być. Na angielski forum niektórzy popodłączali. Ja próbowałem wszelkich opisanych tam sposobów i swoich pomysłów, jednak bez efektu. Firma piloty.pl zaoferowała mi jednak adapter sterowania zdalnego na bazie pilota do tego radia. Adapter będzie podłączony do oryginalnego sterowania z kierownicy. Koszt ok 120zł
3. W programie telefonu (zestaw głośno...) nie ma książki telefonicznej. Jest ona jednak opisana w instrukcji obsługi. Nr telefonu wybierać trzeba ręcznie lub po prostu wybieramy z telefonu a gadamy głśnomówiąco.
To już koniec mojej recenzji. Nie opisałem na pewno wszystkiego, myślę jednak, że przedstawiłem dość szczegółowy obraz tego sprzętu. Zachęcam do lektury angielskich forów. Jeżeli chodzi o sprawy dostawy cła opłat - DHL i urząd celny.
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 21:49   

czyli wszystkie koszty tego radia wyszly 1875zł tak? i powiedz mi jak dlugo sie włącza takie radyjko?
Ostatnio zmieniony przez Brt Wto Sty 12, 2010 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jarek2910 



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Jarosław



Wysłany: Sro Sty 13, 2010 14:57   

Naciskasz guzik lub przekręcasz kluczyk i włączone. Żadnych odczuwalnych opóźnień.
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 13, 2010 21:27   

hmm niby radyjko nie firmowe a nie musi sie wczytywac... moj pioneer ma wlasnie jedna wade 30sek sie wlacza fakt ze muzyka z radja zaczyna leciec wczesniej ale zeby odpalic cos z karty czy usb to trzeba odczekac az sie wczyta. Mialem kiedys badziewne radjo enon czy cos takiego bardzo szybko przestalo odbierac fale radiowe przyciski sie powycieraly i przestawaly sie naciskac, cd tez z czasem coraz gorzej czytalo ale jedno w tym radju bylo super usb momentalnie wczytywalo a pozniej zmienilem na jvc kd cos tam cos...bo powiedzialem ze wiecej badziewi nie kupie tym bardziej ze w firmowym aucie tez mialem jakies dalco i tez sie szybko zuzylo... jvc chodzi 3 lata bez zastrzezen ale podobnie jak w pioneerze systemu nie wczytuje bo nie ma ale znowu usb strasznie dlugo wczytywalo, moze te typy tak maja
 
 
jarek2910 



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Jarosław



Wysłany: Sro Sty 13, 2010 21:52   

Jarku, specjalnie dla Ciebie zrobiłem pomiary. Mam w radiu miniSD. Na karcie sześć folderów. ~1,6Gb muzyki. Po przełączeniu z trybu radia na Sd - czas wczytywania ok. 6s. Z USB(2Gb) jest trochę gorzej. Ze 12s i czasem trzeba rozłączyć i włączyć żeby się obudziło. Ale to chyba wina pendriva bo to samo mam w domowym DVD. Ogólnie (i bezstronnie) mimo pewnych anachronizmów w wyglądzie folderów i plików z USB i SD obsługa BDB.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów [R 75] Stacja multimedialna - CANVA
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Mar 26, 2012 09:53
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink