Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Wrz 30, 2016 18:18   

MD, ja tez na oprogramowaniu się nie znam, ale tyle w sąsiednim wątku o tablecie jest opisów jak co wgrać, co jak połączyć ze idzie to przejść bezboleśnie. Jak ja startowałem to dac'a nikt na forum nie miał(oczywiście w tablecie), kamery tez nie, zasilanie z ładowarek jakie wpadły w ręce, a o sterowaniu z kierownicy nie wspomnę - teraz wszystkie te szlaki sa przetarte i wszystko jest opisane wiec jest kogo pytać i ponad 30 stron lektury
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 30, 2016 18:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 30, 2016 19:08   

dawidd, a tablet? Zależy mi na jak najidealniejszym pokryciu się ekranu z otworem w ramce. Nexus to daje?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sob Paź 01, 2016 13:15   

MD, chyba wiem o co ci chodzi :) Musiałbyś albo użyć tabletu który nie ma OGS i wyciągnąć sam dotyk na zewnątrz a wyświetlacz pod obudową albo kupić tanio rozbitego nexusa, osobno tani używany wyświetlacz i osobno dotyk i tą samą metodą. Jest trochę rzeźby ale zawsze coś się kombinuje przy tych projektach. Do tego dochodzi kwestia tego ile jest ramki w dotyku oraz logo firmy. Niektórym to może przeszkadzać.
Mam osobiście jeden typ ale musiałbym sam robić pod niego mody do samochodu.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2016 13:41   

BigBoyPL,

Ale przeciez tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=98965&sid=f91309225f6232ebe4d5d978d2e7f8db

Nie widac obudowy tabletu. Jesli idzie o wygląd zewnętrzny przynajmniej patrząc na ostatnie zdjęcie pierwszego postu... Wygląda prawie jak fabryczne
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Paź 01, 2016 19:33   

MD napisał/a:
sknerko, internet grubą przesadą? Wczoraj trasa do Poznania - bo miałem robotę prawie jak z filmu "Transporter", tylko bez wybuchów i gangsterów. Wszystko w godzinach szczytu.
MD napisał/a:
Przejechałem ot tak i Warszawę i Poznań. Google Maps tylko co jakiś czas odzywało się z tekstem "Znaleziono trasę o X minut szybszą, zastosować?". Oczywiście nawet nie trzeba nic dotykać - samo się zastosuje po kilku sekundach chyba, że odmówi się iksem.

Nie wyobrażam sobie władować pieniądze w coś konkretniejszego od radia fabrycznego tylko po to, by "jedynie" nieco lepiej grało i miało ekran do pomacania. Jak powiem "ok, Google" to chcę wiedzieć, jaka jest pogoda miejscu docelowym, gdzie jest najbliższy Orlen/sklep spożywczy/zakład z wulkanizacją czy nawet kościół, jakby mi się zachciało.
Ja mam codziennie taka trasę i nie mam nawigacji ani smartfona jedynie CB radio. Wiem ze tobie się nie chce myśleć i wolisz jak robi to za ciebie telefon ale ja mam tą ciekawa umiejętność jazdy na azymut i zdarza mi się omijać korki lepiej jak google, tylko do tego trzeba chcieć myśleć a tobie się nie chce (a pogodę w miejscu docelowym sprawdzam telefonie jak stoję w korku lub na światłach i nie potrzeba mi do tego 2din). Poza tym wydaje mi się ze robię rocznie co najmniej 3x twój roczny przebieg bez googla i jakoś daje rade. Stacje 2 din mam w aucie weekendowym z powodu kaprysu chęci posiadania dobrze grającego sprzętu z dodatkowymi funkcjami które są z nazwy dodatkiem. Tu piszemy o dobrych lub nie, stacjach i jak ktoś chce kupić coś takiego a ja akurat miałem to w łapach to pisze w porównaniu do tego co mam w aucie bo dobrze ponad pół roku szukałem czegoś rozsądnego za rozsądne pieniądze i mam trochę rozeznanie. Zdarza mi się podłubać w tych sprzętach w sklepie z ciekawości i jakos nie zauważyłem by wiekszośc producentów ładowała net do radii bo (to moja opinia) radio w aucie ma grac uprzyjemniając jazdę i ew. mieć navi by ją ułatwić a jak ma do tego funkcje zestawu głośnomówiącego to nie wydajesz na obowiązkowy zewnętrzny. Przykro to mówić ale nawet fabryczne kombajny nie maja neta oczywiście to sie zmienia i nowe auta często już maja internet choć rzadko. Nawet półroczny Lex (najwyższy model) mojego szefa nie ma neta wbudowanego (co mnie zszokowało) a ma jedynie możliwość korzystania z iphona na wyświetlaczu auta, za to ma wiele różnych funkcji monitorowania auta i drogi.

[ Dodano: Sob Paź 01, 2016 19:33 ]
longer86 napisał/a:
Nie widac obudowy tabletu. Jesli idzie o wygląd zewnętrzny przynajmniej patrząc na ostatnie zdjęcie pierwszego postu... Wygląda prawie jak fabryczne
ramka taka sama jak moja, bez przycisków, wyświetlacz w moim nieco mniejszy bo z boku 3 przyciski i gałka które chcą pasjonaci fabrycznych zamienników, czegoś cały czas nie rozumiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2016 19:51   

Mnie to tam rybka mam zwykle 1 Din, do niczego nie pasuje, ale ma usb i dźwięk jest dla mnie zadowalający, jedyne czego mu brakuje to jeszcze 2 par wyjść RCA. ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2016 21:19   

sknerko, cholera. Lubię Cię, a ciągle na mnie najeżdżasz. :/ To mi się myśleć nie chce, to coś innego nie pasuje. Nie piszemy o filozofii jazdy i tym, czy lepiej poruszać się na azymut czy może z nawigacją Google. Niejednokrotnie jeździłem na azymut.

Jeżeli masz się z tym lepiej poczuć to trudno - ustalmy, że jestem głupi i przejdźmy do rzeczy: realizacji moich jasno sprecyzowanych oczekiwań na zasadzie - kupić to albo złożyć samemu to. Naprawdę, nie chcę spierać się o słuszność stosowania nowoczesnych rozwiązań. Pewne z nich chciałbym i tyle.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2016 21:28   

Md to tobie ma służyć...

Ścieżkę masz przetarta, mozesz skompletować sprzęt, wszystko opisane i przez 2 wieczory to poskładać.
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Paź 01, 2016 21:32   

MD napisał/a:
Jeżeli masz się z tym lepiej poczuć to trudno - ustalmy, że jestem głupi
Ale czemu ty się tak nakręcasz? to jest dyskusja, to nie miał być przytyk a raczej sarkazm. Sprowadzasz zakup stacji do obsługi googla to po prostu brzmi jak uzależnienie.
MD napisał/a:
przejdźmy do rzeczy: realizacji moich jasno sprecyzowanych oczekiwań na zasadzie - kupić to albo złożyć samemu to.
To nie jest twój wątek dla twoich potrzeb, tylko wątek o stacjach 2din i przepraszam cię ale nie będę ci mówił jak masz sobie googla założyć do auta. Przynajmniej nie w tym miejscu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2016 23:38   

zastanawiam się nad ta stacją :) cena spoko bo wysyłka z NL więc ominę cło itp na takiej stacji jest możliwość zainstalowania yanosika, spotify itp? niby modem 3g mozna podłączyć :)

https://pl.aliexpress.com/item/2-Din-Android-5-1-Quad-core-HD-1024-600-screen-2-DIN-Car-DVD-GPS/32656006423.html
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2016 23:43   

haszczyc napisał/a:
wysyłka z NL


Powodzenia...

Jak do mnie wysyłali telefon to wysłany w chinach, a to ze niby z Holandii to tylko przez przewoźnika... Ale jak chcesz to nadal możesz łudzić się, że ominiesz cło.

Zderzenie z rzeczywistością po prostu bardziej zaboli
_________________
75 Red Edition
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2016 23:54   

longer86, a jeśli chodzi o sama ta stację to co sadzisz ?:)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2016 00:22   

Linki z Ali express nie otwierają mi sie w Tel...
Aczkolwiek nie jestem zwolennikiem wynalazków firmy krzak z chin...
Wiem ze większość sprzętu i tak jest produkowanego w chinach, mimo to sam dla siebie szukałbym radia znanej marki, bez wodotrysków byle dobrze grało.

Po prostu mam inne kryteria niz ekran 2 Din. I gdyby moje stare alpine iva-d300r miało usb to z chęcią bym je reanimował, pomimo daty produkcji tego modelu
_________________
75 Red Edition
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Pon Paź 17, 2016 08:35   

haszczyc napisał/a:
zastanawiam się nad ta stacją :) cena spoko bo wysyłka z NL więc ominę cło itp na takiej stacji jest możliwość zainstalowania yanosika, spotify itp? niby modem 3g mozna podłączyć :)

https://pl.aliexpress.com/item/2-Din-Android-5-1-Quad-core-HD-1024-600-screen-2-DIN-Car-DVD-GPS/32656006423.html


Nawet się nie łódź, że ominiesz cło - moja paczka też była postNL (kraj nadania Holandia) i chapnięta na celny od razu (również chińska stacja)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2016 08:53   

A kolega kupował 2x telefon (w odstępie ok 6 mcy) od tego samego sprzedawcy z Alli, wysyłka z DE i żadnego cła nie było, doszło do niego w ok 3-4 dni, fakt ze przesyłka kosztowała go ok 80-90pln ...
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 17, 2016 09:59   

haszczyc, to jest stacja z BMW żeby zamontować musisz obciąć "uszy" i po gwarancji, na 90% radio bez RDS i pozostałe przypadłości androida.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2016 10:13   

A w GMS'ie ten RDS dobrze działa ? Sam znajduje najlepszy sygnał dla aktualnie odtwarzanej stacji podczas jazdy ? W sensie dostraja się ?
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 17, 2016 10:55   

Punx napisał/a:
A w GMS'ie ten RDS dobrze działa ?
jak najbardziej działa w całej Polsce jechałem nad morze i w góry i zawsze było OK
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2016 11:01   

A ja wczoraj w drodze powrotnej z Poznania odwiedziłem J0zka i mi wspominał że gubi mu strojenie podczas jazdy, wywnioskowałem że RDS nie do końca działa jak powinien, ale może nie włączył jakiejś opcji.

Ja podobny efekt gubienia stacji mam w srajtonie, ale to chyba wina uszkodzonego wzmacniacza anteny. W opcjach radia w ZAB'ie nie znalazłem nic co by RDS przypominało.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 17, 2016 11:02   

j0zek ma inne radio i jest jakby beta testerem nowego modelu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów [R 75] Stacja multimedialna - CANVA
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Mar 26, 2012 09:53
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink