Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
Autor Wiadomość
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Gru 08, 2017 07:30   

wellman napisał/a:
pablo, u mnie głosowe sterowanie działa tylko, gdy jest dostęp do internetu (podłączyłem sobie na usb modem z kartą sim od aero2 - śmiga aż miło).

wellman Czy u ciebie działa "OK Google" czy też inne aplikacje ( np. nawigacja, wybieranie kontaktów do dzwonienia )? W radyjku mam internet przez wifi z przenośnego hotspota w telefonie. Youtube, sklep play, przeglądarka - wszystko śmiga ale wybierania głosowego nie mogę uzyskać. Co do restartu to sprawdzę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 08, 2017 07:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 08, 2017 09:40   

pablo, tak OK Google działa, działa też głosowe podawanie adresu w mapach google i Waze. Wybierania kontaktów nie sprawdzałem.
Hm. Skoro internet masz to powinno działać. Też na początku udostępniałem sobie z telefonu zanim modem podłączyłem i grało.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 08, 2017 17:25   

pablo, a mikrofon Ci działa? powinieneś mieć aplikację "rejestrator dźwięku" tam sprawdź.
Żeby działało wyszukiwanie głosowe, musisz mieć aplikację "google", oraz "usługi google" czy coś podobnego. Musisz posiadać konto google.

Oczywiście wyszukiwanie głosowe nie będzie działało gdy nie masz internetu.
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Gru 08, 2017 20:03   

No wszystko mam , mikrofon działa jak rozmawiam w trybie głośnomówiącym. Jest google, usługi google, konto na google mam takie samo jak w telefonie, zainstalowałem nawet aplikacje do wybierania głosowego i nic ! W ustawieniach mam ustawione rozpoznawanie głosu język polski - próbka głosu polskiego działa prawidłowo. Internet oczywiście podłaczony i radyjko mnie " nie słyszy". W telefonie opcje śmigają prawidłowo w radyjku nie :sad: No muszę jeszcze się pobawić.
Co do restartu to przytrzymanie włącznika oczywiście wyłącza ale do standby a nie do końca. Radyjko za każdym razie po przekręceniu kluczyka włacza się błyskawicznie ( musi być w czuwaniu) . Pomimo ładnego logo startowego Rovera nigdy go nie widzę bo pojawia się tylko po właczeniu radyjka "od zera" a u mnie ciągle jest na czuwaniu. Jest to plus bo nie muszę długo czekać ale czasem przydałby się restart dla Androida.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 15:42   

pablo, sprawdź czy mikrofon działa w dyktafonie. Głośnomówiący to nie jest dobry wyznacznik bo przecież w telefonie też masz mikrofon.
Kup zewnętrzny mikrofon ceny od 10 zł aczkolwiek tych najtańszych nie polecam.

Ustaw sobie czas czuwania na 10 minut po co Ci więcej? Może Ci to rozładować aku, szczególnie jak podepniesz videorejestrator to Ci będzie cały czas nagrywać.
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Nie Gru 10, 2017 11:13   

Nie mam fabrycznej aplikacji rejestratora dzwieku. Zainstalowalem jakis ze sklepu play i ... tez mnie nie slyszy. Mikrofon jest udostepniony we wszystkich kluczowych apkach . Mam w komplecie mikrofon zewnetrzny podpinany z tylu radyjka na przewodzie. Moze go wyprowadze i potestuje .
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 14:42   

pablo, a nie podpiąłeś pod wejście zewnętrznego mikrofonu kabla antenowego tego cieńszego?
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Gru 11, 2017 07:26   

kranik01 A niby jak miałbym to zrobić ? Przecież to zupełnie inne wejścia są . Cienki kabelek antenowy mam luzem a zewnętrznych wejść i wyjść w ogóle nie podłaczałem w tym mikrofonu. Ładnie mi zbierał ten wbudowany przy regulacji głośności ale muszę faktycznie ten zewnętrzny podpiąć , może to ma jakiś związek z tym że w aplikacjach nie słychać tego wbudowanego?
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 11, 2017 18:25   

pablo, U mnie w zestawie była przejściówka tego cienkiego kabla antenowego na jack, więc dało się pomylić.
Jeżeli aplikacje mają udzielone zgody na korzystanie z mikrofonu to możliwe, że mikrofon się uszkodził. Jak nie podepniesz zewnętrznego to nie sprawdzisz. Podłącz jakikolwiek mikrofon zakończony jackiem i sprawdź czy działa, nie koniecznie musi to być lavalier.
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Gru 12, 2017 16:08   

A jak wam się radyjko przez bluetooth łączy z telefonem. Ja mam tak że w radyjku mam włączony niby cały czas i w telefonie też. Ale jak wsiadam do auta to się automatycznie nie łaczy z telefonem , muszę na chwilę wyłączyć bluetooth w telefonie i ponownie włączyć wtedy od razu się parują. Żona ma też sparowany swój telefon ale historia jest podobna. Czy jest jakaś apka która by wspomagała automatyczne łączenie radyjka z telefonem ?

Podłączyłem dzis zewnętrzny mikrofon z kompletu radia i ... dalej aplikacje google nie słyszą mnie. Wszystko mam ustawione prawidłowo , dokładnie jak w telefonie i google mnie nie słyszy. W telefonie wszystko działa. Z nowym zewnetrznym mikrofonem jakosc dzwieku wcale nie lepsza jako głośnomówiący. Ręce mi już opadły.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Gru 21, 2017 10:26   

z tym głuchym google to chyba jest jakiś powszechniejszy problem. Ja nie mam stacji a table nexus II i tez gogle nie słyszy. W innym nexusie działało. Moze to kwestia androida
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Gru 21, 2017 14:26   

Cuda robiłem krok po kroku i du..a . Jak grochem o ścianę. Używałem nawet rejestratora dźwięku w radyjku i też mnie nie słyszy. Działa tylko jako głośnomówiący z telefonem. Mam Androida 7.0.1 ale musi być jakaś różnica choćby wyszukiwaniu w sklepie Google Play . Szukam w telefonie wyszukiwanie głosowe - znajduje konkretną apkę. Wpisuję to samo w radyjku i tej apki nie ma ! Dlaczego ? Nie wiem. Wiem tylko że niektóre sprzęty mimo tego samego androida nie są wspierane przez niektóre aplikacje. Np. WP Pilot nie działa w radyjku . Dostałem odpowiedź od autora apki że nie spierają stacji multimedialnych. Czyli sam android to jeszcze nie wszystko. Jest jeszcze drugie dno. A szkoda bo akurat funkcja wybierania głosowego jest jak najbardziej pożądana w aucie.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 12:18   

pablo, Kup mikrofon zewnętrzny za 12 zł z allegro i będziesz wszystko wiedział...
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sob Sty 06, 2018 16:21   

Kilka postów wyżej pisałem że mam podłączony zewnętrzny mikrofon i też dup... Kilka mikrofonów testowałem i u mnie żaden nie działa ( jedynie jako głośnomówiący przez bluetooth)
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 07, 2018 22:03   

pablo, aha nie doczytałem. Hmm a sprawdzałeś w zaawansowanych ustawieniach czy nie ma tam czegoś?
Napisz do sprzedawcy, żeby Ci wysłał oryginalną apkę do nagrywania dzwięku i przy okazji zapytaj czemu mikrofon nie działa.
 
 
t0mi 



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 40



Wysłany: Pon Sty 08, 2018 21:32   

Mam pytanie z innej beczki, czy 2 DINOWE radio o głębokości 11 cm zmieści się w otworze po seryjnym radiu ?

Jeżeli wymiary były już gdzieś wspomniane to sorki nie doczytałem.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 09, 2018 10:46   

t0mi, a czemu miało by się nie zmieścić?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 10, 2018 21:47   

t0mi, każde 2din będzie pasowało w miejsce fabrycznego. Jeżeli kupisz radio inne niż dedykowane do R75 to będziesz musiał dokupić plastikową ramkę.
 
 
t0mi 



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 40



Wysłany: Sro Sty 10, 2018 22:00   

sknerko ,Bo o ile kojarzę fabryczne radio jest sporo spłaszczone od tyłu, uznałem więc, że coś tam w środku musi przeszkadzać -panel od klimy czy coś. Uznałem więc, że klocek o głębokości 13 cm nie zmieści się. Przekonam się jak wymontuje stare :)

kranik01 , Tak tak z ramką to wiem,już doczytałem :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sty 11, 2018 13:31   

no chyba zajrzałeś na forum i coś tam szukałeś to powinieneś zobaczyć że wchodzi pełnowymiarowy 2DIN czyli za radiem pusto jest masz mój temat o montażu GMS i drugi o montażu stacji chińskiej takiej płytkiej trzeba tylko nieco wysiłku w szukanie włożyć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów [R 75] Stacja multimedialna - CANVA
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Mar 26, 2012 09:53
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink