Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompka sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompka sprzęgła
Autor Wiadomość
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:05   [R75] Pompka sprzęgła
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam. Mam oto taki problem. 4 miesiące temu padła mi pompka sprzęgła, została wymieniona na nową a dziś zauważyłem, że nie oddaje do końca sprzęgło. Przy wyciskaniu, zanim napotka opór, jest około 5 cm luzu. Wcześniej tego nie było. Raz nawet nie mogłem wrzucić biegu, sprzęgło niby zostało wciśnięte (dopiero od połowy wzięło) i lipa. Auto chwilę postało i już było dobrze, jednak jak napisałem nie bierze od początku (5cm luzu). Nowa pompka jest z firmy Luki, 720 zyli mnie to kosztowało więc chyba nie powinna znowu paść.
Czy jest możliwość, że dostało się tam powietrze, i tu tkwi przyczyna? I wystarczy uzupełnić płyn?
Czy może w tych autach akurat mechanizm wysprzęglania jest awaryjny i to "normalka", że znowu padło.
Proszę o radę. Auto jest mi potrzebne i nie wiem co robić.
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 18:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:37   

Proponuję najpierw spróbować odpowietrzyć. Odkręć korek, dolej płynu i odpowietrz. Jak nie pomoże to będzie trzeba szukać. Jak pompka wymieniona to teraz może trzeba wymienić wysprzęglik, czego nie życzę. Objawy jednak mogą wskazywać na wysprzęglik lub na docisk. Na pewno najpierw spróbuj odpowietrzyć.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:39   

Pompki maja to do siebie ze padaja. Nawet nowe. Jest na forum człowiek ktory zabrał sie za regeneracje tego ustrojstwa i podobno nawet mu to wychodzi... :roll: ale nie pamiętam kto. Jest też możliwość że wysprzęglik pada-sprawdź czy nie ubywa płynu w zbiorniku. Może być też żę nie odpowietrzyłeś dobrze bo jest to trochę pracochłonne.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:40   

Cześć na forum już było tyle o pompce - chyba największy arty.
Problem pompki został rozwiązany wystarczy przeczytać artykuł. A czy powinna paść czy nie, no cóż już wiele osób na forum wymieniało po 5-6 miesiącach użytkowania. Tak że i u ciebie mogła wyzionąć ducha. Pozdrawiam
 
 
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 15:21   

Zaraz zaraz. Nie bardzo się orientuję co jest pompką sprzęgła a co wysprzęglikiem. W tym poście tu adrian_kucia pisze:
Cytat:
Chciałbym zatem dostać się do wysprzęglika który znajduje się przy skrzyni biegów i tu pojawia się problem, podobno "odsunięcie" skrzyni na to pozwala lecz nie jest to proste....
U mnie właśnie mechanicy musieli odsunąć skrzynię od silnika, żeby wymienić owe ustrojstwo. To rozumiem, że został wymieniony wysprzęglik a nie pompka?? To w takim razie gdzie jest pompka? Zaraz za pedałem sprzęgła tam gdzie jest zbiorniczek na płyn??

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 15:21 ]
Wydaje mi się, że chyba znalazłem usterkę. Na łączeniu przewodu z pompką jest nieszczelność (pod pedałem sprzęgła, tak mi się wydaje, że tu jest pompka a między skrzynią a silnikiem wysprzęglik. Jeśli się mylę to proszę poprawić). Na załączonym zdjęciu widać wyciek a przy wciskaniu sprzęgła widać, że tam się tworzą bąbelki.
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 15:22   

Zukowaty napisał/a:
Jest na forum człowiek ktory zabrał sie za regeneracje tego ustrojstwa i podobno nawet mu to wychodzi... :roll: ale nie pamiętam kto.


Ten człowiek to Boncky :wink:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 15:33   

Dzięki za podpowiedź ale nic mi to nie da. Jestem w UK.
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 16:31   

To nowa pompka na ebay ok 500zł. :wink:

Jeżeli skrzynie odsuwali to faktycznie wymienili wysprzęglik. Pompka to co Ci cieknie.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 17:59   

tak, tak ja regeneruje i chodzi wszystko jak narazie idealnie - co do wycieku to na pewno ci tam cieknie, zobacz czy jest wstawiony oring na kablu - może coś grzebali i stracili oring... odczep i sprawdz ale na pewno przez to łapiesz luźny pedał
 
 
 
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 01:23   

Boncky napisał/a:
co do wycieku to na pewno ci tam cieknie, zobacz czy jest wstawiony oring na kablu - może coś grzebali i stracili oring... odczep i sprawdz ale na pewno przez to łapiesz luźny pedał


Tak, cieknie a raczej syczy powietrze. A w którym miejscu jest ten oring? Do tej pompki ledwo można łapę wsadzić. Chłopaki, którzy wymieniali wysprzęglik nie grzebali w pompce. Jedynie zaleli płyn, odpowietrzyli i po wszystkim. Tak mi się wydaje, że tu tkwi przyczyna. Jak na razie niczego innego nie znalazłem.
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 10:48   

Albo pękł plastik w pompie albo oring zakończył żywot. Jest on na wężu który wchodzi w pompkę. Musisz go wyjąć i wymienić na nim oring.
Tylko niech mi ktoś powie co to jest za miedziana nakrętka na przewodzie przy tym łączeniu? U mnie takiego czegoś chyba nie ma a i patrzyłem an alledrogo i również nie znalazłem.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 11:32   

Zukowaty napisał/a:
Albo pękł plastik w pompie albo oring zakończył żywot. Jest on na wężu który wchodzi w pompkę. Musisz go wyjąć i wymienić na nim oring.
Tylko niech mi ktoś powie co to jest za miedziana nakrętka na przewodzie przy tym łączeniu? U mnie takiego czegoś chyba nie ma a i patrzyłem an alledrogo i również nie znalazłem.



ta zakrętka to jak by drugi model kabla... jest on własnie z takim czymś, miałem go nawet kiedyś, po prostu inna odmiana - sam kabel jest troche dłuższy i powyginany bardziej, jak znajde fotke to wrzuce.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 ] Pompka Sprzęgła
skowron1722 Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Lut 19, 2011 20:22
Rowan
Brak nowych postów [R75] POMPKA SPRZĘGŁA
zet Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Sty 20, 2017 16:20
prebenny
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
rafalg Rover serii 75, MG ZT 72 Wto Maj 20, 2008 12:05
matrix215
Brak nowych postów [r75]Pompka sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 09, 2017 13:25
bobek2525
Brak nowych postów [R75] Problem z pompką sprzęgła
alto2 Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 24, 2009 22:30
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink