Forum Klubu ROVERki.pl :: [Inne] Problem z zakupionym przedmiotem na allegro.pl
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Brt
Wto Gru 08, 2009 22:01
[Inne] Problem z zakupionym przedmiotem na allegro.pl
Autor Wiadomość
kychu5 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 16:42   [Inne] Problem z zakupionym przedmiotem na allegro.pl

Witam.
Niestety ale mam problem z jednym panem na allegro ale od początku, w sobotę szukając wyświetlacza do telefonu znalazłem aukcje z nowymi wyświetlaczami za 1zł długo nie myślałem i zamówiłem ale dzisiaj dostałem takiego o to e-maila:

Witam.

Aukcja wyświetlacza lcd do telefonu samsung D900 jest efektem błędu

programu wystawiającego aukcje. Przepraszam za zaistniała sytuację

ale nie jesteśmy w stanie zrealizować tego zamówienia ze względu na

to iż jest to błąd systemu aukcyjnego. Zamiast ceny 159,99 zł system

wkleił cenę 1 zł. Blad jest niestety niezależny od nas i wystąpił

podczas transferu aukcji do systemu allegro. Prosimy o wyrozumiałość

i jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Pozdrawiam
dit_wroclaw.

Reszta korespondencji

----- Original Message -----
From: Anna ****
To: dit_wroclaw
Sent: Monday, December 07, 2009 12:08 PM
Subject: Odp: Aukcja lcd d900i

Witam.
Jednak chciałabym Mój zakupiony towar ponieważ wiem że będziecie na tym stratni zgadzam się na cenę 60zł z wliczaną wysyłką.
Pozdrawiam ana652
Dnia 7-12-2009 o godz. 13:11 dit_wroclaw napisał(a):
Witam.

Nawet jeśli chciałbym Pani wysłać ten wyświetlacz to nie mogę z prostego powodu. Nie wystawialiśmy ich od dłuższego czasu ponieważ są niedostępne w hurtowniach i nie wiadomo kiedy będą. Jeśli wpłaciła Pani pieniądze to będę musiał je zwrócić tak czy inaczej. Proszę tylko o dane do przelewu.

Pozdrawiam
dit_wroclaw.
---- Original Message -----
From: Anna ****
To: dit_wroclaw
Sent: Monday, December 07, 2009 1:29 PM
Subject: Re: Aukcja lcd d900i
Jeżeli nie macie tego przedmiotu dlaczego wystawiacie go na Allegro??
Niestety chcę swój zakupiony przedmiot i uważam, że jestem i tak w porządku proponując zakup tego przedmiotu za łączną kwotę 60zł, pieniędzy jeszcze nie wysłałam ponieważ czekam aż dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Jeżeli tak się nie stanie będę zmuszona zgłosić tę sprawę do Allegro i wystawić negatywny komentarz.
Liczę, że dojdziemy do porozumienia,

z pozdrowieniami,
Ana652

Witam.

Oczywiście rozumiem Panią. Niestety tak jak powiedziałem nie ma tych lcd w hurtowniach więc nie posiadam ich fizycznie. Takie błędy się zdarzają i nie są zależne ode mnie dlatego też prosiłem o wyrozumiałość. Przysługuje Pani oczywiście prawo do wystawienia komentarza negatywnego i zawiadomienia allegro a całej sprawie. Pewnych rzeczy nie przeskoczę.

Pozdrawiam
dit_wroclaw.

Proszę was o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 07, 2009 16:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 17:00   

Odpuść sobie . Badź człowiekiem. Wystaw pozytywa za postawienie sprawy jasno i ze przepraszają .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 17:06   

Twoja "walka" nie ma sensu. Sprzedający przyznał się do błędu przeprosił i chyba nic więcej nie może zrobić. Odpuść mu, kasy nie wysłałeś, nic nie tracisz a szkoda zdrowia na dalszą polemike :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
kychu5 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 17:31   

Może i racja ale na początku próbowałem się dogadać a on wyskoczył że nie ma ich na magazynie no to trochę nie w porządku z jego strony !! ! A komentarz na pewno będzie negatywny i sprawa zgłoszona do allegro
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 18:18   

Moim zdaniem trochę nie słusznie. Przeprosił. Nie chciał naciągać na kase i na nerwy i to jest największy problem w tym wszystkim.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:01   

W jego wypowiedzi widać skruchę, daruj chłopakowi i poproś o rabat jak będziesz kupować od niego towar gdy pojawi się w hurtowniach.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:02   

Liczenie na zakup takiej rzeczy za 1PLN jest trochę naiwne .... ok kliknąłeś, jesteś na prawie ... ale trochę wyrozumiałości wypada mieć ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:02   

Czasami takie wpadki się zdarzają. Oczywiście sprzedawca według prawa musi Ci sprzedać oferowany przedmiot w wylicytowanej cenie. Ja bym jednak odpuścił, błędy ludzka rzecz i każdemu się przytrafiają.

tutaj podobny przykład
http://allegro.pl/item815...ataii.html#hist
skończyło się polubownie na wystawieniu pozytywów, o takich
"Polecamy Allegrowicza i dziękujemy mu za wyrozumiałość. Doceniając, że w przeciwieństwie od pojedyńczych "cwaniaczków" nie próbował wykorzystać ludzkiej pomylki, proponujemy w przyszlości rabat w naszym sklepie internetowym esc.pl"
a tutaj stawka była zdecydowanie większa.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:04   

kychu5 napisał/a:
A komentarz na pewno będzie negatywny i sprawa zgłoszona do allegro


Nie masz za co wystawiac pozytywa. Więc nie pisz nic. Machnij reką :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:05   

Nigdy jeszcze nie kupowałem przez internet, ale wystawiając na sprzedaż coś czego nie ma, to sprzedający jak najbardziej zasłużył na negatywną opinię.
Pozdrawiam :smile:
_________________
rover forever
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:16   

Jeśli robi to jednostkowo to ok ... ale jak to sklep i ma więcej aukcji i korzysta z programu jak napisał, to pomyłka może się zdarzyć ...



PS. Znam jednego pana któremu regularnie "komputer się myli" :rotfl:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 19:34   

Kod:
PS. Znam jednego pana któremu regularnie "komputer się myli"


Chyba, że robi pomyłki celowo każdemu pisze to samo o pomyłkach, bo 1 zł to nierealne, ale ma promocję sklepu, marki, wiele wejść na stronę itp.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
kychu5 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:27   

Witam.
Może i macie racje mnie osobiście też nie chce się toczyć sporu więc mu odpuszczę ale denerwuje mnie trochę takie podejście ja próbowałem się dogadać, ktoś wyżej napisał że mógł by dać rabat ale ok nie to nie.Dziękuje wszystkim za odpowiedz i na pewno kliknę pomógł
Pozdrawiam
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:49   

wejścia to może ma ... ale promocja kiepska, bo ten sklep omijałbym później z daleka ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:54   

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Gosciu faktycznie popelnil blad wystawiajac towar za 1zl.
Dalej z tresci waszej korespondencji mailowej klarownie wynika, ze sprzedajacy chce sie wymigac i napisal, ze fizycznie nie posiada towaru. (Bo gdyby utrzymywal, ze ma ale nie sprzeda za 1zl to tutaj lamie zasady allegro i faktycznie jest na przegranej pozycji)

Z jednej strony masz racje kychu5 czemu Ty masz ponosic konsekwencje czyjegos bledu w postaci takiej, ze nie dostaniesz swojego towaru. Jego blad jego sprawa.

Tutaj mi sie przypominaja amerykanskie odszkodowania, gdzie laska uprawiajac sex pod prysznicem w akademiku uderzyla sie glowa o uszczerbiona szklana mydelniczke przy uchwycie na wylewke prysznica i rozciela sobie glowe. Dostala chyba 200 tys dolarow:) ...i mysle sobie ale beton...ale skoro tam takie rzeczy przechodza to czemu Ty nie mozesz kupic towaru za 1 PLN?

Ale wracajac do polskich realiow, troche chamskich i bezczelnych, troche milych i pelnych wspolczucia wynika na to, ze i tak nie dostaniesz swojego towaru a do tego mozesz wyjsc na przegranej pozycji bo jak dasz za kare negatywny komentarz sprzedawcy odda to samo i nasmaruje niestworzonych rzeczy...z kolei mozesz dac pozytywny, dostac to samo i masz swiadomosc, ze zrobiles z siebie kretyna i jeszcze nie masz "zakupionego" towaru...

Nic tylko rzec: "jakie to popie***" :D

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 22:16   

faecd, czemu do polskich realiów? Myślisz że u nas też nie zdarzają się takie przypadki? Jakby kychu5 się uparł to by wywalczył swoje.
http://wysokieobroty.moto...16,4387831.html

taka ciekawostka: oferta domu, mieszkania sprzedawanego na allegro czy jak się zwie ten ich podserwis nie jest prawnie wiążąca.
 
 
 
kychu5 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 12:35   

Jak bym się uparł to może by to coś dało ale po co ?? tak jak wyżej napisałem, facetowi odpuszczam ale na pewno nigdy u niego nic nie kupie :D Widać że pan poszedł na łatwiznę pisząc że nie ma już tych wyświetlaczy.
Pozdrawiam
 
 
pappius 



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 14:20   

Na wszelkie próby wykorzystaania błedu sprzedajacego - jest paragraf:
"Art. 286 § 1 kodeksu karnego stanowi, że kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 286 par. 1 opisuje przestępstwo a nie wykroczenie oszustwa. Zachowanie sprawcy polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednym z trzech wymienionych sposobów, tj. przez: wprowadzenie w błąd, wyzyskanie błędu lub wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania.
jesli to sklep - to IM NIE ZASZKODZISZ negiem ,a sam zarobisz odwetowca ...
nie szalej ....NIE KUPISZ tego za 1 zł - i targowanie sie - jest ...;-( :cry:

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 14:20 ]
Gustaw napisał :
"Nigdy jeszcze nie kupowałem przez internet, ale wystawiając na sprzedaż coś czego nie ma, to sprzedający jak najbardziej zasłużył na negatywną opinię. " - NIE , wystawiając na sprzedaż NIE mam obowiazku posiadania w magazynie towaru ( sklep) - mam obowiązek posiadania go ( towaru) - w chwili otrzymania przelewu ....
Rozumiem nerwy i nadzieję na szybki zysk - ale jak sie coś pisze , to warto znac realia ....
Pozdrawiam
PS"Jesli w warsztacie powiedzą mi ( telefonicznie ) że, wymienia np. pompę paliwową - nie znaczy że ja mają .Będa mieli jak przyjadę ...nie będą sprowadzali z hurtowni; magazynów itp... - jesli ja pojade gdzieś indziej , oni zostana z towarem ..
Jasne, duży sklep MA na stanie towar , ale nie internetowy ..... ...
 
 
 
lastozzi 



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 17:43   

pappius, 286 nie ma zastosowania w tej sytuacji.

Trzymajac sie scisle litery prawa i orzecznictwa wina jest po stronie Sprzedajacego i nie jest tu istotne czy to blad programu czy blad czlowieka-jesli blad programu,to Sprzedajacy moze wysunac roszczenie odszkodowawcze do tworcy programu.

Natomiast patrzac na to pod czysto ludzkim katem,to jak dla mnie jest to czepianie sie-na miejscu autora tematu zapytalbym sie grzecznie kiedy beda dostepne te wyswietlacze i jaka cene moga zaproponowac.
Tyle w temacie.
 
 
kychu5 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 18:19   

Czepianie się ?? ? no przepraszam bardzo ale z której ja strony się czepiam zaproponowałem panu cenę za wyświetlacz 60zł (na allegro można je kupić gdzieś za około 100-110zł) napisałem mu że liczyłem na jakiś rabat no ale nie to nie odpuściłem mu to z której strony ja się czepiam ?? ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z kupującym na allegro.
akty prawne
michone Prawo i ubezpieczenia 6 Pią Wrz 05, 2008 20:01
wild_weasel
Brak nowych postów [Inne] Sprowadzony samochód - ubezpieczenie i inne procedury
Cherman Prawo i ubezpieczenia 31 Czw Gru 11, 2008 21:39
AndrewS
Brak nowych postów [Inne] Problem z reklamacja
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 15 Sro Mar 04, 2009 12:09
piter34
Brak nowych postów [inne] Problem z uzyskaniem odpisu od wyroku sądowego
MaReK Prawo i ubezpieczenia 27 Sob Lip 04, 2009 00:18
violla
Brak nowych postów Nieuczciwy sprzedawca na allegro
asgard88 Prawo i ubezpieczenia 17 Sro Lip 28, 2010 10:53
asgard88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink