Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45/MG ZS] Prawie wyrwana klamka od strony kierowcy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45/MG ZS] Prawie wyrwana klamka od strony kierowcy
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 07, 2009 12:31   [R45/MG ZS] Prawie wyrwana klamka od strony kierowcy

Witam dzisiaj sie mi przytrafilo ze prawie wyrwala mi sie klamka od strony kierowcy ale jakso sie jeszce trzyma :( widac ze jak sie ja odchyli to wyrwalo sie mocowanie jej do drzwi ale cos ja dalej trzyma tylko co ?? ? jak ja zdemontowca zeby niczego nie uszkodzic ?? ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 07, 2009 12:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 12:50   

jeśli jest podobnie jak w 4xx a przpuszczam że tak to klamka trzyma się na pewno na 2 cięgnach - zamek - wkładka kluczyka i zamek - uchwyt klamki
trzeba zdjąć tapicerkę z drzwi a później dobrać sie do cięgien
ja wymieniając klamkę dodatkowo wyjąłem szybę żeby mieć lepszy dostęp do klamki od góry
nie zapomnij o odpięciu przewodu do mikroprzełacznika we wkładce
powodzenia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 07, 2009 13:15   

darek_wp napisał/a:
jeśli jest podobnie jak w 4xx a przpuszczam że tak to klamka trzyma się na pewno na 2 cięgnach - zamek - wkładka kluczyka i zamek - uchwyt klamki
trzeba zdjąć tapicerkę z drzwi a później dobrać sie do cięgien
ja wymieniając klamkę dodatkowo wyjąłem szybę żeby mieć lepszy dostęp do klamki od góry
nie zapomnij o odpięciu przewodu do mikroprzełacznika we wkładce
powodzenia


naarzie to nie bede demontowal tapicerki bo bez niej moge klamke prawie wyciagnac ale cos ja trzyma jakby z przodu auta bo od strony zamka pusicila ta nakretka i widze ciegno ale nie wiem co z tym przodem :(
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 13:24   

BoloSr napisał/a:
ale cos ja trzyma jakby z przodu auta
druga srubka ;)
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 13:27   

BoloSr napisał/a:
naarzie to nie bede demontowal tapicerki


jak nie zdemontujesz to klamki nie zdejmiesz :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 15:22   

Powiem jak jest w 45-ce. Klamka trzyma się na dwóch śrubkach- 6 albo 8- kach, już nie pamiętam, walczyłem z tym jakoś na wiosnę. Ale najpierw jak już napisał darek_wp , trza zdemontnąć boczek tapicerki. Ktoś z kolegów w jakimś podobnym temacie zamieścił nawet foty jak zreanimował wyrwaną klamkę, a dokładniej to wyrwane są najczęściej takie mosiężne tulejki z plastikowego odlewu klamki ( klamki w R coś im nie wyszły- za delikatne są ) , ale kolega zamieścił foto jak to oblał wogół klejem i daje radę. To tyle, dodam, że jak walczyłem z klamką, to trza mieć do tego złodziejskie dłonie i anielską cierpliwość :mrgreen:
Poszukam tych fot z jego tematu, w razie co- wkleję tutaj :ok:
Powodzenia BoloSr :wink:

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 15:22 ]
Mam :ok: :

http://forum.roverki.eu/v...ighlight=klamka

powinno Ci pomóc :ok:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 07, 2009 15:24   

dzieki wszystim i juz wiem ile mam roboty z tym :)
PS moge tylko powiedziec jedno ze klamke urwal moj synek ktory ma niecale 5 latek :) :) wiec naprawde te klamki sa do bani :(
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 15:27   

BoloSr napisał/a:
dzieki wszystim i juz wiem ile mam roboty z tym :)


..ten mały szkodnik może Ci w tym pomóc- ma małe dłonie :mrgreen: mi córka pomogła z tą śrubką w samym rogu- ja już się poddałem i ona uratowała klamesię :ok:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 08, 2009 13:25   

Jugol napisał/a:
BoloSr napisał/a:
dzieki wszystim i juz wiem ile mam roboty z tym :)


..ten mały szkodnik może Ci w tym pomóc- ma małe dłonie :mrgreen: mi córka pomogła z tą śrubką w samym rogu- ja już się poddałem i ona uratowała klamesię :ok:


dalem rade sam ale niestety potrzebna mi jest jedna tulejka ktora siedzi an stale w klamce bo moja niestety jest do bani :(
Ktos juz to raz reanimowal a tak masekre zobaczylem jak sciagnolem tapicerke :(

rozumiem ze na ostatnim zdjeciu gdzie jest luzna kostak elektryczna powinno byc podlaczone sterowanie zamka ?? ?

a druga sprawa mam chyba klamke od anglika bo jakies dziwne oznaczenia sa chyba ze to od normalnego ale z drugich drzwi a takie mam na niej nr
RHD-LF
CXB-102970
1100-10000
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Lis 08, 2009 13:33   

...tulejkę już masz :ok: , rano klamesię Ci wysyłam :wink:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 08, 2009 13:52   

Jugol napisał/a:
...tulejkę już masz :ok: , rano klamesię Ci wysyłam :wink:


no to super
a moja star klamka wyglada tak :(
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lis 08, 2009 17:29   

BoloSr napisał/a:
rozumiem ze na ostatnim zdjeciu gdzie jest luzna kostak elektryczna powinno byc podlaczone sterowanie zamka

chodzi o tą kostkę mniej więcej na środku drzwi ? (troszkę niewyraźne to ostatnie zdjęcie) to może być od do czujnika przy bębenku... dobrze widzę, że nie masz w ogóle bębenka na kluczyk??
chyba ktoś faktycznie założył wcześniej klamkę od anglika :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Lis 08, 2009 17:57   

sTERYD , dokładnie tak jak mówisz- już sprawina załatwiona- na razie doraźnie, ale w przyszłości Bolo zrobi jak fabryka :ok:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 08, 2009 19:14   

sTERYD napisał/a:
BoloSr napisał/a:
rozumiem ze na ostatnim zdjeciu gdzie jest luzna kostak elektryczna powinno byc podlaczone sterowanie zamka

chodzi o tą kostkę mniej więcej na środku drzwi ? (troszkę niewyraźne to ostatnie zdjęcie) to może być od do czujnika przy bębenku... dobrze widzę, że nie masz w ogóle bębenka na kluczyk??
chyba ktoś faktycznie założył wcześniej klamkę od anglika :hm:


sorki za zdjecia ale z fona robione :(
dokladnei tak jak mowisz brak tego i tego a klamka od anglika wstawiona :(
teraz bede to robil jak powinno byc juz wiem co mam kupic i czego szukac bo tak nie moze byc :(
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 09:30   

Paczka nadana o godz. 9:05 :ok:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 11, 2009 19:06   

Jugol napisał/a:
Paczka nadana o godz. 9:05 :ok:


fotow nie bedzie bo nei mam czego sprawa zaltwiona tulejka wytoczona i wklejona bo jak zwykle poczta dala ciala :( ale dzieki Jugol za paczuszke moze kiedys sie przyda :)

PS teraz bede musial sie zabrac za te zamki bo cos jest nie chalo z tym wszystkim a do tego urwana tylna klaka jest wiec znowu bedzie klejenie :(
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:53   

...znów wyrwana ?? masakra normalnie,ale wpadłem na super pomysł ze szkodnikiem, zakup rękawice bokserskie dla niego- nie da rady wyrwać w nich klamki :mrgreen:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 16:32   

Też miałem przejście z klamką w drzwiach kierowcy. Wyrwała mi ją 3,5 letnia córka koleżanki :mrgreen: Liche te klamki. W R400 żaden problem, bo można kupić nowy zamiennik od Hondy Civic za 30PLN. W MG ZS i R45, gdzie klamka jest w kolorze nadwozia i ma chromowany uchwyt sprawa nie wygląda już tak prosto. U siebie przykleiłem oryginalną tulejkę na klej na bazie żywicy epoksydowej i jest OK. Trzyma się sztywno. Największy problem był chyba przy demontażu, konkretnie chodzi mi o te plastikowe "wargi" trzymające klamkę na cięgnie zwalniającym zamek. Dalej już poszło z górki, nawet sobie naprawiłem blaszkę chroniącą wkładkę zamka przed syfem :wink:

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 16:32 ]
...a BTW, skąd u dzieci teraz tyle siły? Czym je karmią :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 16:37   

Mixtated napisał/a:
nawet sobie naprawiłem blaszkę chroniącą wkładkę zamka przed syfem


...jak możesz napisz jakeś to zrobił, bo mam ten sam problem
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 16:48   

Trochę cierpliwości trzeba, ale rzecz do zrobienia :mrgreen: Odkąd kupiłem auto, to blaszka siedziała w środku wkładki i nie zamykała się po wyjęciu kluczyka. Wystarczy zdjąć metalową osłonę (tą którą widzimy w otworze klamki), podważając lub przyginając lekko metalowe wąsy (można podważyć lekko śrubokrętem). W tym momencie trzeba bardzo uważać, żeby sprężynka nie wyskoczyła. Po rozebraniu, układamy sprężynę w wycięciu we wkładce (jest specjalne miejsce i pasuje praktycznie w jednej pozycji). Później robi się ciężko. Blaszkę trzeba położyć na sprężynce i delikatnie (drgnięcie ręki i zaczynamy od nowa :wink: ), przytrzymując np. grubą igłą przez otwór, nałożyć osłonę. Rogi blaszki muszę wejść w nacięcia wkładki. Po iluś próbach (gwarantuję, że nie uda się za pierwszym razem :mrgreen: ) i założeniu osłony, wąsy należy lekko odgiąć na zewnątrz, żeby jeszcze bardziej dociągnąć osłonę do wkładki - blaszka ze sprężynką musi naprawdę ciasno siedzieć. Metodą prób i błędów da radę to zrobić. Ja miałem zadanie utrudnione, bo naprawiałem to przy samych drzwiach, ograniczony długością kabli, idących do wkładki. Później okazało się, że blaszka po włożeniu kluczyka nie zamyka się, a więc poprawiałem do skutku :grin: 3-40 min i gotowe :wink: Powodzenia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Co z klamką przednią od strony pasażera
ToMaSs1986 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Czw Lis 06, 2008 22:53
ToMaSs1986
Brak nowych postów [R-416 Si] Klamka kierowcy od środka
janio Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Kwi 25, 2016 20:21
exo
Brak nowych postów [R45] Zewnętrzna klamka pasażera kierowcy
kosman Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Sty 10, 2008 16:58
piter34
Brak nowych postów [416] Szumi od strony kierowcy
micheaszu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Sie 04, 2011 15:58
micheaszu
Brak nowych postów [R45] Szyba od strony kierowcy wypada
michalmorag Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Paź 24, 2016 21:24
TheDealer105



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink