Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] szarpanie kierownicą.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 11:30
[R all] szarpanie kierownicą.

skończyły mi się pomysły...
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 17:56   [R all] szarpanie kierownicą.

Witam!
Pacjent: Rover 216 Coupe Targa, ale temat dotyczy każdego R...
Obajwy:
Podczas jazdy trzęsie mi delikatnie kierownicą :| zonk jest taki, że nie zawsze trzęsie... Np jade sobie 80-100 i jest cacy, żadnych wibracji czy też bicia, zatrzymam się, rusze i przyspieszę do tych 80-100 i telepie mi kierownicą, zrobie zakręt, zwolnie, przyśpiesze i bicia nie ma :shock: Dzieje się to na obu zestawach kół - 15 calowe zimówki (zamieniałem przód z tyłem) i na 17 calowych letnich - koła były sprawdzone i wyprostowane na zeszłych wakacjach, teraz sprawdzone i na nowo wyważone - problem pozostał :/ Drganie/szarpanie kierownicy najczęsciej wysępuje przy prędkości 80-90... poniżej i powyżej wydaje się być oki...Przy hamowaniu historią sie powtarza - hamuję 60-0, 40-0 itp. jest oki, hamuję z 100km/h czy 80km/h i zaczyna telepać :/ poniżej 80km/h problemu nie ma :/
Teraz co zostało zrobione:
1) I letnie i zimowe koła są proste i wyważone - jak pisałem, różnicy nie ma...
2) Nowe tarcze hamulcowe i klocki - mają może z 5-6tyś km, firma TRW a klocki nipparts, nie były spalone ani katowane...
3) W zawieszeniu nie ma żadnych luzów - wymienione obie końcówki drążków/łacznik stabilizatora i łączniki stablizatora tył, żadnej poprawy (zawieszenie sprawdzone dziś jeszcze raz - nie ma się czego czepić...)

Zbliża się zlocik, pewnie ponad 1000km pęknie w trasie, nie wiem czy to bicie może spowodować jakieś nieszczęście, ale czuł bym się zdecydowanie lepiej jakby problemu nie było :|

Jakieś sugestie...? Auto nie miało żadnego dzwona, nie skakałem po krawężnikach ani nie wpadłem w żadną dziure, jedyne co, to w zimie dostawiłem go do krawężnika z prędkością 5km/h ale poza obdartą felgą nic się nie stało... Opony bicia raczej nie mają, bo poczas jazdy pojawia się ono i znika, hamulców nie rozumiem już wcale, bo są nowe :|

Proszę o pomoc...

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 17:56 ]
Aha i ejszcze jedno, dziś auto miało ustawianą zbiezności, ale to też nijak nie pomogło... zawieszenie ejst proste, niby wsio oki a bicie jest :/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 04, 2010 17:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 18:04   

Jeżeli piszesz że opony i felgi są sprawdzone to pozostaje sprawdzenie:
1. Poduszki silnika.
2. Tłumik drgań na półosi. Sprawdź czy się nie przesuwa i czy jest cały.
3. Podpora półosi.
4. Zrób test amortyzatorów - koszt ok 20zł.
5. Sprawdź łożyska w kołach czy nie mają luzu i czy półoś jest mocno dokręcona. (tylko dla uspokojenia sumienia)

Czy masz jakieś dystanse lub podobne wynalazki?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 18:08   

Żadnych dystansów nie mam, jedynie na tylnych kołach mam pierścienie centrujące. Amorki były sprawdzane na przeglądzie pod koniec zeszłego roku i wszystko z nimi okej. Całe auto przetrzepali dopiero co na szarpakach i nic się nie pokazało... Jakby to były felgi/opony to biłoby cały czas chyba prawda? zresztą zamieniałem przód/tył i róznicy brak... zaraz zamienie 17tki tył z przodem i zobaczymy czy to coś da.... Czy nowe tarcze mogą być krzywe tak ot sobie??
Silnik nie "rzuca" się jakoś nadmiernie, przy zmianie biegów czy dodawaniu gazu nie ma szarpania czy też "walenia". Postaram się przyjżeć tym półośkom :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 18:12   

Markzo napisał/a:
Jakby to były felgi/opony to biłoby cały czas chyba prawda?
Nie koniecznie. Najczęściej samochód dostaje wibracji w przedziale od 90 -120km/h.
Markzo napisał/a:
Czy nowe tarcze mogą być krzywe tak ot sobie??
Nie. Tym bardziej TRW.

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 18:12 ]
Mam dziwne przeczucie że jednak to wina opon lub felg. :wink:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 18:21   

Zrzuciłem przednie koła, postawiłem auto na podpórkach, odpaliłem i wrzuciłem 1 bieg. Przykładając palec do tarczy nie czuć zadnych nierówności czy odchyleń od poprawnej płaszczyzny, idzie równo i nie bije... natomiast obie półośki kręcąc się mają delikatną odchyłkę od osi obrotu... zamieniam koła przód/tył i sprawdze...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 18:54   

:?:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 18:58   

Koła zamienione przód/tył i bicie się zmniejszyło sporo... teraz w przedziale 0-100 nie bije prawie wcale (minimalnie, ledwo wyczuwalne) przy hamowaniu delikatnie, a powyżej nie sprawdzałem... Apples miałeś racje... felgi lub opony... chyba zaczne od opon.. felgi były sprawdzane i prostowane, więc może opony z racji wieku (2005) i zużycią są do kitu... dzieki Apples :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:24   

Markzo napisał/a:
ięc może opony z racji wieku (2005) i zużycią są do kitu...
Jak je przechowywałeś przez zimę? Na stojąco czy na leżąco?
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:34   

Markzo napisał/a:
Czy nowe tarcze mogą być krzywe tak ot sobie??
:|

pewnie że mogą!! szwagier raz kupił tarcze do mondeo za ok 100zł za sztukę i po założeniu wszystko pozostało bez zmian(wibracje itp), dopiero gdy zareklamował i dopłacił drugie tyle otrzymał tarcze z prawdziwego zdażenia i juz wszystko było ok. tak wieć sprawdz czy aby czasem te tarcze nie są krzywe, bądz je zareklamuj(jesli masz rachunek)
 
 
kriss_one 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 29
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:43   

Podłącze się pod temat bo mam też problem. Mi kierownica telepie się na luzie ,a jak tylko troszkę więcej obrotów dam to przestaje i jest sztywno. Czy to poduchy silnika?
Już mnie to denerwuje bo na każdych światłach co się zatrzymam muszę zdejmować rękę z kierownicy bo mało mi nie urwie :)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:44   

kriss_one napisał/a:
Czy to poduchy silnika?

Tak to raczej poducha silnika do wymiany :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:47   

pawel.o83 napisał/a:
pewnie że mogą!! szwagier raz kupił tarcze do mondeo za ok 100zł za sztukę i po założeniu wszystko pozostało bez zmian(wibracje itp), dopiero gdy zareklamował i dopłacił drugie tyle otrzymał tarcze z prawdziwego zdażenia i juz wszystko było ok. tak wieć sprawdz czy aby czasem te tarcze nie są krzywe, bądz je zareklamuj(jesli masz rachunek)
Markzo ma TRW za trochę więcej niż za 100zł. :wink:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:18   

Ja mam w R200 zdiagnozowaną krzywą alufelgę i jak miałem ją z przodu to miałem drżenie kiery tylko przy hamowaniu i to z prędkości powyżej 100km/h przy niższych nie było objawów tak jak i podczas jazdy :roll: . Mam tą felgę teraz z tyłu i mam objawy jak u ciebie Markzo delikatne drżenie przy ok 90km/h.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:34   

Tarcze mam od Tomiego z TomaTeam i tak jak pisałem, postawiłem auto na podporach, zrzuciłem felgi i zapiąłem 1 bieg, tarcze nie mają żadnego bicia, ida idealnie równo... Opony letnie przechowuje na poddaszu, leżały wszystkie cztery rozłożone jedna obok drugiej na posadzce, więc odkształcenie opony w jednym miejscu raczej odpada... wydaje mi się, że jakby felga była krzywa, to na wyważaniu by to wyszło prawda? a ja mam na nich ciężarki po 11/18gram... także bardzo niewiele... oczywiśćie przyklejone i nie na zewnętrznych stronach alufelg :D Muszę dopaść kogoś z prostymi i dobrymi kołami i przełożyć na chwilke sam przód.... przełoże i zoabcze, to chyba najlepszy sposób...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:40   

Mój gumiarz ostatnio mi wspominał że u mnie na okolicy są co najmniej dwa warsztaty gdzie mają maszyny do wyważania do kitu i ludki do niego na poprawki walą hehe. Ja bym sugerował zweryfikować warsztat w którym ci wyważają. Mój warsztat sprawdza maszynę co roku i powiem ci że jak u niego robię koła od 1994r tak nigdy nie miałem problemów po wizycie u niego, a raz mnie pokusiło i pojechałem do innego wierz mi lub nie ale po dwóch tygodniach wróciłem do mojego bo jechałem jak na wytrząsarce i od tamtej pory już nie eksperymentuję
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:32   

Z tego co ja zauważyłem można na 3 sposoby "idealnie wyważyć kółka" bo są 3 stopnie dokładności, 5;10;20 na 20 to nawet krzywa fela wyjdzie że nie trzeba odważnika albo tylko trochę ;) ja dopiero jak sobie SAM wyważyłem u kuzyna na 5 przestałem czuć cokolwiek na kierownicy ;)

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 22:32 ]
Markzo zwróć uwagę na wyważarkę na której Ci wyważają na jakiej dokładności Ci to robią ;) Ja toczyłem boje z jednym gościem bo powiedział że ta 5 to na niej się nie wyważa tylko na 10, zrezygnowałem z usługi u niego, pojechałem do kuzyna parę kilometrów dalej i jest git ;)
Markzo przyjeżdżaj do mnie na wycieczkę wyważymy dobrze :D
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:36   

A to fakt, mi wyważa na 5
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:01   

co robisz w sobote Andrzejku? ;>
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:07   

zakładam hamulce jeśli przyjdą ;) ale jakbyś przyjechał myślę że dałoby radę ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 18:39   

Markzo, Mam w swojej Coupe'tce identyczne odjawy jak u Ciebie, z tą różnicą, że przedział prędkości, przy której telepie kierownicą (nie zawsze) jest od 95 do 120km/h.
Powiedz mi, co na 100% było przyczyną u Ciebie. Koła, czy coś innego ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Kierownica
mieszko555 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Czw Lis 21, 2013 00:00
mieszko555
Brak nowych postów [R ALL 20TN2 Diesel] Szarpanie na niskich obrotach,brak mocy
daniel18c Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Wto Lis 24, 2015 10:17
natsu9



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink