Forum Klubu ROVERki.pl :: [Prawo] Oszustwo!!!! Problem!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Prawo] Oszustwo!!!! Problem!!!
Autor Wiadomość
Sephiroth 




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 17:15   [Prawo] Oszustwo!!!! Problem!!!

Witam. Nie byłem do końca pewien gdzie zamieścić ten post. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem.
Problem mój polega na tym, że miesiąc temu kupiłem samochód w komisie. W opisie między innymi w wyposażeniu wymienione było, iż auto posiada ABS.
Dziś udałem się do mechanika na wymianę klocków hamulcowych. Powiedziałem też, że ABS chyba zepsuty bo nie działa, na co mechanik, że ABS'u ten samochód nie posiada!!!!!!
Niewiele się zastanawiając, zadzwoniłem do tego wybitnego komisu z prośbą o wyjaśnienie i rozwiązanie sytuacji, po czym zostałem zupełnie zignorowany!!!!

Pytanie więc, co mogę zrobić? Czuję się perfidnie oszukany. Posiadam fakturę VAT i chyba jeszcze kopię ogłoszenia na którym był samochód.
Czy są szansę, że sprzedawca poniesie jakieś konsekwencje?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 14, 2009 17:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 17:22   

Sephiroth, Znalazłem coś takiego. Może ci pomoże.
http://bezwypadkowe.net/f...-i-prawne-1869/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 18:50   

Sephiroth napisał/a:
na co mechanik, że ABS'u ten samochód nie posiada!!!!!!

tak z ciekawości spytam czy mechanik popatrzał na auto i stwierdził że nie ma ABSu, czy dokładniej zbadał auto ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 19:01   

Ciufcia napisał/a:
tak z ciekawości spytam czy mechanik popatrzał na auto i stwierdził że nie ma ABSu, czy dokładniej zbadał auto ?


Przecież wystarczy pod maskę zobaczyć czy jest agregat ABS :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 19:07   

Remi55 napisał/a:
Przecież wystarczy pod maskę zobaczyć czy jest agregat ABS :razz:

o to mi chodziło, bo koleś mógł spojrzeć na auto (tak jak każdy z nas na jego avatar) i stwierdzić "te auto nie ma ABSu" :P
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 19:20   

Ciufcia, :mrgreen: Co to za mechanik :mrgreen: az strach takiemu auto do naprawy dac. Niech kolega wstawi zdjęcie o jakie auto mu chodzi to powiemy czy ma ABS :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Sephiroth 




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 22:57   

Wymieniał klocki, także chyba przy tym zauważył. Pozatym później pokazał mi gdzie powinien znajdować się agregat pod maską itp.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 23:17   

No jak nie ma pierścieni na przegubach to nie ma ABS pewno po tym zauważył i jak brak agregatu to nie masz ABS :sad:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Sephiroth 




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 23:55   

No tak, tylko czy jest szansa jakaś, by koleś za to zapłacił? I ten cały jego komis. W końcu to nie jest element dekoracyjny, tylko ABS...
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 00:52   

Ogółem brak pierścienie to jeszcze nie argument. Ja mojego Rovera sprowadzonego z Anglii przywiozłem bez obu pierścieni na przegubach. Nie wiem jak to się stało bo nie widać śladów rozbierania jakichkolwiek, ale ewidentnie ich nie było.

Za to była pompa ABS pod maską pierścienie przełożyłem z rozbitka i ABS chodzi aż miło:D

Zajrzyj pod maskę zobacz czy koło akumulatora masz pompę z napisem BOSCH z rurkami idącymi do obu przednich kół i regulatora na środku ściany grodziowej. Jeżeli nie ma i rurki idą bezpośrednio z serwo-pompy to znaczy, że ABS-u nie ma.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 01:59   

piotrekcrash napisał/a:
Zajrzyj pod maskę zobacz czy koło akumulatora masz pompę z napisem BOSCH z rurkami idącymi do obu przednich kół i regulatora na środku ściany grodziowej. Jeżeli nie ma i rurki idą bezpośrednio z serwo-pompy to znaczy, że ABS-u nie ma.

przecież napisał że nie ma
Sephiroth napisał/a:
No tak, tylko czy jest szansa jakaś, by koleś za to zapłacił?

jak kupowałeś auto to na pewno zapoznałeś się z jego stanem i wyposażeniem, moim zdaniem to twój pech że nie zorientowałeś się przy zakupie
to tylko moje zdanie
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:34   

Ciufcia napisał/a:

jak kupowałeś auto to na pewno zapoznałeś się z jego stanem i wyposażeniem, moim zdaniem to twój pech że nie zorientowałeś się przy zakupie
to tylko moje zdanie


A ja mimo wszystko podjechałbym do nich i spróbował negocjacji na tzw. "chamciucha" Nic nie trace, spróbować warto. :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:56   

staf napisał/a:
A ja mimo wszystko podjechałbym do nich i spróbował negocjacji na tzw. "chamciucha" Nic nie trace, spróbować warto. :wink:

Jakiego "chamściucha". ;)

To oni pojechali.

Cytat:
Pytanie więc, co mogę zrobić? Czuję się perfidnie oszukany. Posiadam fakturę VAT i chyba jeszcze kopię ogłoszenia na którym był samochód.
Czy są szansę, że sprzedawca poniesie jakieś konsekwencje?

Sephiroth, jeśli rzeczywiście masz kopię ogłoszenia, to możesz im bardzo nabruździć składając zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 KK przez właściciela komisu.
Cytat:
Art. 286. KK
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego
rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

A jeśli to było ogłoszenie z jakiegoś serwisu internetowego, to prokuratura może do niego i tak dotrzeć, a podejrzewam, że jak Ty zgłosisz, to admini też Ci pomogą, bo serwisom teraz bardzo zależy na renomie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lis 16, 2009 00:08   

Dokładnie to podlega po KK a Prokuratura bardzo tępi przedsiębiorców za nielegalne praktyki handlowe, chociażby jakiś czas temu była sprawa ze salon VW ze sprzedali nowe malowane wozy, i jeden klient się zczail, sprawa cywilna bardzo szybko zakończyła się ugoda na stronę klientów ponieważ to jest chronione prawem a prokuratorzy mogą łatwo zapunktować na takich kąskach, jak masz ogłoszenie od razu nie wahaj się zagrozić mu prokuraturą bo oni mu się łatwo mogą dobrać za celowe wprowadzanie w błąd klienta.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 10:37   

Ciufcia napisał/a:
jak kupowałeś auto to na pewno zapoznałeś się z jego stanem i wyposażeniem, moim zdaniem to twój pech że nie zorientowałeś się przy zakupie


Kupujący nie ma obowiązku znać się na samochodach.
To podlega pod wadę ukrytą, procesik możesz wytoczyć.
Jakbyś znalazł w samochodzie coś jeszcze niedobrego o czym nie wspomniał sprzedający to tym lepiej. Składasz pozew, wygrywasz, wyrok się uprawomocnia i możesz do komornika dzwonić :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 14:26   

kolego i co zrobisz...załatwisz chamków ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 19:42   

Tak koledzy, więc należało by zrobić tak samo z tymi wszystkimi sprzedawcami R75 z 8 poduszkami powietrznymi, ogrzewaną przednią szybą lub światłami przeciwmgielnymi (mylone z kierunkowskazami z przodu). Ja akurat nie myślę o wszystkich jak o złodziejach chcących mnie naciągnąć i dopuszczam możliwość pomyłki sprzedającego.
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 23:34   

Pomyłki rzecz ludzka, podobnie jak popełnianie błędów, ale jak można sprzedając samochód nie wiedzieć co tak dokładnie auto ma ? Jak można nie policzyć, ile ma poduszek powietrznych ? Przecie to dziecko by wiedziało ile dane auto ma poduszek. Podobnie ma się z podgrzewaną szybą. Ja rozumiem, że nie każdy człowiek może być aż tak do przodu, ale takie banalne rzeczy sprzedający samochód powinien wiedzieć. Rozumiem pomylić się z jakąś drobnostką, ale nie z czymś takim. Jakby nie patrzeć takie wyposażenie jak; 8 poduszek etc., to dodatkowe wyposażenie, wiec im więcej auto ma takich cech, tym wyższa cena samochodu.
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 01:07   

Dydo napisał/a:
Przecie to dziecko by wiedziało ile dane auto ma poduszek


chodzi o to, ze w r75 masz oznaczenia poduszek bocznych na słupku srodkowym i na fotelu kierowcy/ pasazera a w rzeczywistosci jest to 1 poduszka. Masz 2 oznaczenie wiec ludzie licza to jako 2 rozne poduszki. Ponadto oczywiscie kurtyna na slupku przednim + poduszka przednia
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 08:25   

Dydo napisał/a:
Jak można nie policzyć, ile ma poduszek powietrznych ? Przecie to dziecko by wiedziało ile dane auto ma poduszek.

jak można nie zauważyć że auto nie ma ABS? przecież nawet dziecko wie gdzie pod maską jest pompa ABSu ;)
Dydo napisał/a:
Ja rozumiem, że nie każdy człowiek może być aż tak do przodu, ale takie banalne rzeczy sprzedający samochód powinien wiedzieć.

Ja rozumiem że nie każdy zna się na samochodach, ale takie banalne rzeczy kupuujący powinien sprawdzić przy oględzinach samochodu :)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów Oszustwo !
duszan57 Prawo i ubezpieczenia 61 Sro Lut 15, 2017 14:11
Darla
Brak nowych postów Oszustwo
Lisus Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Cze 07, 2010 21:23
maciej
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Problem z Reklamacją
bula21 Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Lis 02, 2010 14:27
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink