Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ogrzewanie postojowe wg. Marian_K
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ogrzewanie postojowe wg. Marian_K
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 12, 2009 15:35   [R75] Ogrzewanie postojowe wg. Marian_K
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam koledzy
Czy ktośpokusił się już o zamontowanie ogrzewania postojowego w swoim CDT korzystając ze schematów Mariana_K opisanych na stronie klubowej pod adresem: http://roverki.pl/article.php?sid=448

Moje pytanie: czy to działa tak jak powinno i jakie są opinie na temat takiej instalacji?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 12, 2009 15:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 15:47   

kolega z górnego śląska (nie pamiętam nicku) miał zamontowane i działało bezproblemowo ... jedynie trzeba było zwracać uwagę na czas, bo zbyt długie działanie rozładowywało akumulator, ale w aucie było ciepło :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 12, 2009 15:52   

Myślę, że możnaby dołączyć tam jeszcze jakiś wyłącznik czasowy jakto było w oryginalnym ogrzewaniu postojowym. Chciałem się wszystkiego dowiedzieć u źródła ale Marian_K nie odpisuje na maile, więc tu piszę.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 23:08   

podejrzewam, ze można połączyć nawet kilka rodzajów włączników/sterowników pod układ mariana ... tak cosmi świta ... kwestia znalezienia czegoś rozsądnego i łatwoprogramowalnego ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 18:58   

Ja zrobiłem sobie takie ogrzewanie, zastosowałem programator oryginalny i wcale nie trzeba dodatkowego wyłącznika czasowego, ponieważ powyższy programator wyłącza Webasto po max. 60 minutach pracy, a można go przestawić na pracę 30 minutową. Nie zdarzyło mi się, aby jego praca rozładowała mi akumulator. Silnik praktycznie nie korzysta ze świec żarowych i "od strzała" odpala nawet w największe mrozy, bo silnik jest nagrzany i o to przede wszystkim chodzi :) .

Tutaj conieco napisałem o podłączeniu programatora http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35644 oraz tutaj http://forum.roverki.eu/v...p=206621#206621
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 04:44   

witam ja też zamontowałem na podstawie tego schematu , ale podłączyłem centralke na pilota ,[ dla mnie tak jest wygodniej] i wszystko działa prawidłowo , jedyny minus to taki że cały czas jest włączona cyrkulacja obiebu wewnętrznego powietrza .
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 06:53   

wczerniec napisał/a:
cały czas jest włączona cyrkulacja obiebu wewnętrznego powietrza

Skoro ma się nagrzewać szybko wnętrze, to może i dobrze, że nie pobiera zimnego powietrza z zewnątrz :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:16   

edward25 niby masz racje , jak auto jest puste , ale podczas opadu deszczu ze śniegiem, siedząc w środku troszke parują szyby , ale to mały szczegół (ogólnie jest o.k. ) po zimnej nocy , rano włącze webasto z okna pilotem i po kilkunastu minutach wychodzę z domu , wtedy odpalam już ciepły silnik i w aucie jest całkiem przyjemnie .
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 17:52   

edward25, wielkie dzięki za informacje. Gdzie zakupiłeś oryginalny sterownik czasowy od R75?
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 18:03   

ja kupiłem za 100 zl na Allegro. Znalazłem teraz u innego, ale chce gosc straszna cene:
http://allegro.pl/item808...rogramator.html
To jest po prostu stary typ sterownika do Webasto, ale bezawaryjny i wszyscy sobie go za to chwala. Sa dostepne takze takie owalne ksztaltem - maja troche wiecej funkcji i sa drozsze, ale takze pasuje do naszych piecykow sterowanych analogowo.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale cos mi Ubuntu zaszwankowalo :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
Ostatnio zmieniony przez edward25 Pon Lis 16, 2009 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 18:06   

Taki programator dostanę z pilotem i będę mógł uruchamiać webasto z dalszej odległości?
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 18:11   

nie, aby mieć włączanie droga radiowa musisz zaopatrzyć się w taki sterownik - poszukaj informacji, bo ja nie zagłębiałem się w tego typu załączanie Webasta.
_________________
Pozdrawiam
Edward
Ostatnio zmieniony przez edward25 Wto Lis 17, 2009 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 20:27   

kris-tofer ja kupiłem sterownik z pilotem , przekazniki i djody w sklepie elektrycznym . Za wszystko zapłaciłem około 120 zł .
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 15:01   

Jeśli tylko uda mi się uruchomić moje webasto od razu biorę się do zakładania ogrzewania postojowego.
well, moje webasto nie podaje prądu na pompkę paliwa, która jest sprawna. Według linków w których wypowiadał się Marian_K które podał mi edward25, wynika, że może to być przyczyna czujnika płomienia/świecy żarowej.
Ale - w celu sprawdzenia podałem do webasta strzykawką niewielką ilość paliwa i zaczeło przepalać ropę, poszło trochę dymu i wylatywało wydechem webasta gorące powietrze czy też spaliny. Webasto po uruchomieniu pracuje z różnymi prędkościami tzn wiatrak.
Elektronika poszła do mechanika który miał tam pogrzebać, wstępnie znalazł kilka zimnych lutów ale jeszcze nie dał mi znać czy udało mu się coś wymienić.
Moje pytanie brzmi: czy jak świeca żarowa/czujnik płomienia byłaby padnięta to czy po podaniu ropy przepalało???
Wyczytałem, że Marian_K skonstruował miernik mający na celu sprawdzenie tego czujnika płomienia, a że do Mariana_K mam nie więcej niż 30km drogi chciałn=bym z tym problemem pojechać do niego, ale Marian_K nie odpowiada. Więc jeśli to czytasz daj znać :) a i innych też proszę o podopowiedź w sprawie tego czujnika płomienia.

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 15:01 ]
jeśli okaże się, że mam padniętą świecę żarową to czy to: http://moto.allegro.pl/it..._uszczelka.html będzie się nadawało no naszego webasta? wygląda tak samo, chociaż cena zaporowa...
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 20:38   

kris-tofer napisał/a:
będzie się nadawało no naszego webasta?

najprawdopodobniej tak, ale sprawdź, czy aby na pewno tego podzespołu Tobie potrzeba.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 21:49   

Marian tak ma,że ostatnio rzadko bywa na Forum,ale pamiętam,że zdiagnozowanie sztyftu jest trudne.Słyszałem od zaprzyjaźnionego elektronika samochodowego,że teoretycznie(wg pomiaru)sprawna świeczka lądowała w koszu.U mnie sprawdziłem zasilaczem i grzała,jednak była do kitu,bo nie odczytywała temperatury.Dlatego ośmielam się stwierdzić,że najlepiej oceniać wartość sztyftu zastępując go innym (dobrym)-mamy wtedy czarno na białym.Koszt nowej świecy to chyba 100-120(?).
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 23:09   

Tak tak na allegro znalazłem same świece żarowe po około 100zł ale za używki, a jeśliby kupić nową świecę, to bierze się do konkretnego modelu czy jest to część uniwersalna? i gdzie oprócz allegro można nabywać takie części?
Pytam już na zaś, bo czekam na odzew elektronika, może jednak on coś wyczaruje za ułamek ceny, elektronikę od webasta z ciężarówki naprawił to może i tu mu się uda, jeżeli jest to wina elektroniki a nie żarnika.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Ogrzewanie postojowe czy dogrzewacz??
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 09, 2010 13:00
Domino88
Brak nowych postów [R75] Postojowe
aimp12 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Kwi 16, 2015 21:03
aimp12
Brak nowych postów [R75] Postojowe w kieunkach
domel101 Rover serii 75, MG ZT 22 Nie Paź 30, 2011 12:21
jarekb
Brak nowych postów [MG ZT-T] światła postojowe dziwny problem
maniekRCJ Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Wrz 14, 2013 15:42
domel101
Brak nowych postów [R75] Oświetlenie wnętrza, oswietlenie postojowe
Inteligentne zarządzanie energią el.?
Doleslaw Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Kwi 14, 2008 19:52
Cygnus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink