Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Zakup silnika na wymianę - prośba o pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Zakup silnika na wymianę - prośba o pomoc
Autor Wiadomość
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 11:46   [MG ZT] Zakup silnika na wymianę - prośba o pomoc
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witajcie Klubowicze i Sympatycy :)
Niestety jestem zmuszony kupić silnik do mojego MG ZT-T 190, remont silnika szacunkowo przekracza wartość auta z niesprawnym motorem. Wstępna diagnoza pana Pawła Midowicza wskazuje najprawdopodobniej na uszkodzoną panewkę i nie wiadomo co jeszcze... Do tego test CO2 jest pozytywny co wskazuje na konieczność wymiany oszczelek pod głowicą :(

Teoretycznie jest kilku sprzedawców na Allegro oferujących silniki od ZT 190, jednak do większości nie miałbym w ogóle zaufania.

Najsolidniej wygląda oferta RS_Parts
http://allegro.pl/rover-7...html#tabsAnchor

Kupowałem od nich pompkę sprzęgła i kolektor z klapkami VIS, obie części były w bardzo dobrym stanie, wysyłka szybka, pomimo kilku niepochlebnych opinii na forum ja miałem bardzo dobre doświadczenia.

Jednak w przypadku silnika kiedy zacząłem drążyć temat zakupu, formy płatności i wysyłki zaczęły się "schody":
- cena z Allegro jest podana tylko w opcji Odbiór osobisty (jestem z Krakowa i nie znam się na silnikach ani nie mam możliwości transportu silnika, pomijając kosmiczne koszty)
- jeśli chce mieć transport, to RS PARTS nie wyśle tego kurierem bo wszystkie firmy kurierskie z jakimi mają umowy, odmawiają transportu silników
- jedyna opcja wysyłki to jakiś ich współpracownik, który bierze za transport 300zł
- jednak jeśli kupię silnik z transportem to tylko WYŁĄCZNIE poza Allegro, bez możliwości licytacji przez Allegro, bo im się "nie opłaca" rachunkowo
- dostanę co prawda kartę gwarancyjną od RS Parts, ale nie dostanę żadnego paragonu do zakupu
- paragon dostanę tylko wtedy jak doliczą mi 23% VAT do ceny 2450zł z Allegro, wtedy wystawią mi też paragon i kartę gwarancyjną
- generalnie pan od RS Parts był miły ale dał mi do zrozumienia, że skoro nie odpowiada mi taka forma zakupu (poza Allegro) to lepiej jak poszukam innej oferty

Po rozmowie odniosłem dziwne wrażenie, że RS Parts zwyczajnie nie chce, żebym przypadkiem miał możliwość ew. skorzystania z prawa konsumenta przy zakupie przez Internet (zwrot do 10 dni), gdyby tylko okazało się że z silnikiem jest coś nie tak. :(

Warto się bawić w import z Ebay UK?
http://www.ebay.co.uk/itm...=item1e89e75f26
http://www.ebay.co.uk/itm...=item51bd2ec2f9
Koszty samych silników przystępne 1700-2000zł tylko pewnie trzeba liczyc ponad 100GBP za wysyłkę.

Poradźcie, gdzie mam kupić silnik?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 08, 2014 11:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 12:42   

Kupno silnika to trudna sprawa, bardzo trudna sprawa. Ja kupiłem silnik na swapa, miało być pięknie a wyszło że silnik nie nadawał się. Kupiłem więc drugi i też się nie nadawał. Stracony czas na wysyłki, nerwy, koszty tych wysyłek, długie rozmowy, pakowanie, wysyłanie. Ogólnie trwało to około miesiąca.
W końcu udało się znaleźć rozbitka ze sprawnym silnikiem. Jeździłem po silnik sam prawie 300km w jedną stronę ale widziałem co brałem przynajmniej.
Teraz gdybym był zmuszony wymieniać silnik szukałbym anglika. Motor na przekładkę a co zostanie to bym sprzedawał a jak nie to na złom. Ewentualnie brałbym pod uwagę rozbitka.
Wysyłka takiego silnika to tylko paleta, nie wiem ile waży kv6 ale w przypadku 1.8k cenowo wychodziło około 260zł.
Współczuję konieczności wymiany silnika, nic to przyjemnego.
Co do RS parts, kupowałem u nich kiedyś jakieś pierdółki do eR400 i było spoko jednak na zakup silnika u nich nie zdecydowałem się mimo że cena była kusząca. Z tego co słyszałem to idą na ilość a nie na jakość więc różnie można trafić.
Pozdrawiam Grzegorz i powodzonka życzę.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 13:04   

na alledrogo inni oferuja wysylke kurierem i daja gwarancje rozruchowa czego uparles sie na tego sprzedawce jak olewa klienta

[ Dodano: Czw Maj 08, 2014 13:04 ]
wysylka z Anglii to 1 funt za 1kg odbiora od sprzedawcy i dostarcza pod wskazany adres tylko kupno uzywki silnika to loteria
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 13:04   

Wcale nie jestem zdecydowany na zakup w RS Parts, wręcz zniechęcili mnie do zakupu - drogi transport, brak paragonu, preferowana sprzedaż poza Allegro itp... Szkoda, bo mają silniki z anglików o niskich przebiegach z kompletnych aut.

Dziwi mnie tłumaczenie, że kurierzy nie wożą silników skoro inni oferują za 200zł wysyłkę.

A co sądzicie o kupowaniu poprzez eBay UK???
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 14:51   

yoonior, zadzwoń do P. Mariusza http://www.britishcars.pl/, wymienia silniki i ma kontakty.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 15:22   

yoonior, nie kupuj od nich silnika. Kupiłem skrzynie automatyczna i do dziś leży w garażu. Była zalana wodą. 2 tygodnie się marzyłem o kasę, aż w końcu powiedziałem, że przyjadę oddać, to się w końcu dogadalismy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 15:35   

SeniorA, dzwoniłem - niestety nie mają silnika KV6, także nikt z zaprzyjaźnionych dostawców nie ma, generalnie "ciężki temat".
Szukam dalej...
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 20:29   

RS parts to oszuści. Opisałem to kiedyś na forum. Kupiłem maskę i zderzak - miały być igła, przyszły w fatalnym stanie. Oczywiście sprzedaż poza allegro. Sprzedawca wszystkiego się wyparł.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 20:34   

Piotrass napisał/a:
RS parts to oszuści. Opisałem to kiedyś na forum. Kupiłem maskę i zderzak - miały być igła, przyszły w fatalnym stanie. Oczywiście sprzedaż poza allegro. Sprzedawca wszystkiego się wyparł.

Dokładnie to samo przechodziłem, też to wszystko opisałem.

A wracając do tematu nie myślałeś o zakupie sprawnego anglika na części? Wyjdzie to więcej niż sam silnik, ale możesz tym autem się przejechać i sprawdzić co i jak, masa części na sprzedaż zostanie, a sam też będziesz miał dobre zaplecze przy naprawie.
 
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 22:12   

Piotrass napisał/a:
RS parts to oszuści. [...] Oczywiście sprzedaż poza allegro. Sprzedawca wszystkiego się wyparł.


Dlatego ich odpuściłem jak usłyszałem, że silnik mi sprzedadzą poza Allegro, bez paragonu itp.


Mechanik rozmawiał w moim imieniu o silniku od Allegrowicza doniek_88
http://allegro.pl/rover-7...4212155278.html

Silnik jest jeszcze w kompletnym angliku, auto jeździ i ma dowód v5c, podobno silnik w stanie bez zarzutu. Jeśli potwierdzi się, że do sprzedaży przez Allegro dają paragon i pisemną gwarancję 30 dni, zdecyduje się na ten motor.

Niestety w moim przypadku kupno całego auta nie jest możliwe - za drogo i nie miałbym co zrobić z resztą auta :wink:

[ Dodano: Pią Maj 09, 2014 10:24 ]
Silnik zamówiony
http://allegro.pl/rover-7...4212155278.html

Sprzedający nie ściemnia, kupno przez Allegro, paragon, jakaś tam pisemna gwarancja, do tego transport za 200zł i płatność przy odbiorze.

Za tydzień dopiero będę mógł coś więcej napisać.
Dziękuje za wszystkie sugestie!

[ [b]Dodano: Sro Maj 21, 2014 14:27 ]
UPDATE - 21 Maja
Silnik kupiłem (Allegrowicz doniek_88 http://allegro.pl/show_user.php?uid=5504263), niestety musiałem czekać na niego 10 dni (!), do tego sprzedawca wysłał go z 2-dniowym opóźnieniem mimo obietnic, że będzie wcześniej.

Pomimo zapewnień, że jest to silnik od ZT 190, niestety silnik ma oznaczenia 25K4FM47, co wskazuje że na 100% nie jest to 190KM od ZT, tylko albo zwykły 177KM albo wersja od ZS 180 :(

Na przyszłość dla innych kupujących część kodów silnika KV6
http://www.rimmerbros.co....cle-Information



Co prawda numeru 25K4FM47 nie ma na tej liście, ale znalazłem informacje na forach angielskich plus dane z portali aukcyjnych, że to silnik od ZS 180.


Usiłowałem się dowiedzieć od sprzedającego o VIN auta, ale odpisał "cała karoseria zezłomowana wczoraj", na pytanie o dokumenty V5C, które rzekomo miało to auto, sprzedający odpisał "anglik kategorii C bez dokumentów", czyli auto po szkodzie całkowitej, wcale nie jestem pewien czy nie miał żadnych dokumentów. A w rozmowie telefonicznej twierdził, że auto jeździ.

Teraz mam tylko nikłą nadzieję, że silnik jednak okaże się sprawny, mimo ewidentnych krętactw sprzedającego. Nie chcę bezpodstawnie tego Pana oczerniać, ale na razie nie wygląda to dobrze.

Na razie p. Midowicz z serwisu wyjmuje mój silnik. Już wiem, że chłodniczka olejowa była inna w kupionym motorze. Dopiero po złożeniu pewnie będzie wiadomo jaki stan silnika z przeszczepu. Mam nadzieję, że nie będę zmuszony korzystać z prawa do zwrotu (mam rachunek i silnik kupiony formalnie poprzez Allegro).

Masakra :( :( :(

[ Dodano: Sro Maj 28, 2014 22:12 ]
UPDATE 28 maja 2014

Jestem pierwszy dzień po przekładce motoru. Silnik po przekładce odpalił od kopa, żadnych problemów. Kompresja na cylindrach prawidłowa, test na CO2 ujemny, znaczy uszczelki całe.

Na minus
- czuć mniejszą moc, wyraźnie czuć inną charakterystykę pracy - brakuje "drapieżnego pazura" jaki miał poprzedni silnik

Na plus
- jest cichszy, zabawne ale nowy motor robi mniej "ryku", ten prawdziwy ZT był wyraźnie głośniejszy

Spalanie benzyny z krótkiego 50-kilometrowego testu (30km autostrada bardzo spokojnie 120km/h + 20km teren pozamiejski 60-80km/h), wg. komputera 8.8l/100km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT CDTI] Problem z odpalaniem silnika, prośba o pomoc.
VacekCycko Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Sty 21, 2022 09:29
Norbik
Brak nowych postów [R75] Świeży zakup, proszę o pomoc
hetmanlbn Rover serii 75, MG ZT 62 Nie Kwi 10, 2016 09:43
dawidd
Brak nowych postów [R75] Prośba i pomoc, nie odpala 1.8 T
Rotten Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Gru 17, 2012 20:09
automechanik
Brak nowych postów [R75] kogos z Warszawy- prosba o pomoc
chudy86044 Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lut 19, 2017 10:59
chudy86044
Brak nowych postów [R75 1.8] nie odpala - prośba o szybką pomoc
kmisiowy Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Sty 24, 2013 20:26
kmisiowy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink