Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200Vi 97r.] Sonda lambda.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200Vi 97r.] Sonda lambda.
Autor Wiadomość
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:20   [R200Vi 97r.] Sonda lambda.

Witam, elektryk podłączał mi auto pod kompa i twierdzi, że mam padniętą sondę. Chcę ją wymienić, tylko teraz pytanie, czy tam jest jedna sonda? bo czytałem nieco wątki na forum i niektórzy piszą o dwóch. Jeśli dwie to skąd wiedzieć którą wymienić? I czy musi to być sonda typowo pod ten model i silnik, czy np. z Rovera 420Diesla podejdzie bo mógłbym mieć za darmo?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 20:18   

Masz jedną sondę w kolektorze wydechowym od strony bloku silnika. Raczej z 400 podejdzie, silnik niemal ten sam, tylko jednej pewności nie mam: diesle mają tą samą sondę co benzyniaki ?
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 20:45   

Korczus napisał/a:
czy np. z Rovera 420Diesla podejdzie
najpierw ja tam znajdz :wink:
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 22:13   

Dobra podjadę jutro na szrot Roverów na pewno coś tam mi założą i zobaczę czy to coś pomoże.
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 22:22   

Rozepnij kostke od sondy i pobujaj troszke (nie kostka ;) )......zobaczysz czy cos sie polepszy. Jesli nie bedzie roznicy to sonda ok.
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 22:27   

A jak się polepszy to co mam bez sondy śmigać? :P
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 22:39   

To by znaczylo, ze ona jest winowajczynia. Chociaz sadzac po oznakach jakie opisales w innym swym poscie (szarpanie) to szczerze w ta watpie.
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 22:47   

No ja też coś wątpię w winę sondy, gdyż przed oddaniem auta do mechanika wszystko było ok, po wyjechaniu z warsztatu szarpie jak !@!$#***. Oryginalna uszczelka pod kolektor ssący trochę to złagodziła ale nie zupełnie, więc ja obstawiam nieszczelny kolektor, ale co ja mam zrobić jak mechanik twierdzi, że wszystko jest po dokręcane.
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 22:57   

Zobacz czy wezyki od podcisnienia dobrze siedza i czy przypadkiem nie sa gdzies przytarte lub wezyki od odmy (odpowietrzajace).
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10895
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 23:37   

Korczus, sprawdzenie sondy to na prawdę prosty zabieg...
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#60
jeśli oscylacje nie będą dokładnie co 2 s. ale są to sonda ok...
dopiero jeśli jest permanentnie 0, lub stała wartość napięcia (komputer sobie ustawia wartość napięcia na sondzie do poprawnej pracy silnika, co wcale nie oznacza, ze przyjmuje prawidłową wartość ;) )wtedy sonda jest na pewno kaput ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 21:04   

Lechos napisał/a:
Rozepnij kostke od sondy i pobujaj troszke (nie kostka ;) )......zobaczysz czy cos sie polepszy. Jesli nie bedzie roznicy to sonda ok.


Jak kazał tak zrobił, ale bez zmian. Tylko się zastanawiam, dlaczego po odłączeniu sondy miało by się poprawić, to właściwie po co ona skoro bez niej może być lepiej? Rozumiem w odwrotną stronę, sprawna sonda a po odłączeniu jest gorzej.

Zaryzykuję, wymienię tą sondę, skoro na kompie wykazało, że sonda padnięta to nie ma się co zastanawiać. Tylko tak myślę, czy kupić nową czy jakąś używkę z rozbiórki, zobaczę jak cenowo. Wolał bym nówkę żeby mieć pewność, że nie kupiłem jakiegoś badziewia.

Zastanawiam się tylko jak ją wymienić, bo dojście tam jest maksymalne, jak do wszystkiego w tym silniku, nasrane wszystkiego ale jak coś trzeba odkręcić czy rozpiąć jakąś kostke to trzeba na prawdę mieć wygimnastykowane ręce. I jaki tam jest rozmiar klucza?
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 21:13   

Korczus napisał/a:
Tylko się zastanawiam, dlaczego po odłączeniu sondy miało by się poprawić
bo gdy komp nie ma sygnalu z sondy to przyjmuje usrednione parametry jej pracy.
Korczus napisał/a:
to właściwie po co ona skoro bez niej może być lepiej?
moze byc lepiej jezeli bylaby uszkodzona.
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 21:44   

Korczus napisał/a:
Zastanawiam się tylko jak ją wymienić, bo dojście tam jest maksymalne, jak do wszystkiego w tym silniku, nasrane wszystkiego ale jak coś trzeba odkręcić czy rozpiąć jakąś kostke to trzeba na prawdę mieć wygimnastykowane ręce. I jaki tam jest rozmiar klucza?


RAVE z tego co pamiętam poleca najpierw ściągnąć kolektor ;) .
Ja sobie poradziłem bez ściągania kolektora ale kosztem uciętej wtyczki. Tylko tak mogłem wsadzić na sondę klucz oczkowy. Pomimo wszystko potrzebne było troche gimnastyki i dostęp od dołu (odkręcenie plastikowej osłony silnika, nie pamiętam czy belki też). Płaski się nie mieścił niestety. Poza tym moja się chyba zapiekła w kolektorze, odkręcanie wymagało 'trochę' siły.

Jeżeli chodzi o przyczynę Twoich problemów to moim zdaniem jak na sonde troche za duże te objawy ale...
Mój VI po wymianie uszczelki pod głowicą czasem nierówno chodził na wolnych obrotach, wymiana sondy pomogła. Sama sonda (podglądałem ja na oscyloskopie w programie instalacji gazowej) reagowała jak trzeba, ale jej wykres był 'poszarpany'.

Jeżeli chodzi o inne potencjalne przyczyny. Czy ten Twój mechanik jak składał silnik synchronizował w ogóle wałki VVC?
Dodatkowo tak jak koledzy napisali. Wężyki podciśnieniowe - wysłuchuj syczenia, czujniki (np. temperatury powietrza w kolektorze ssącym, taka zielona wtyczka, sam zapomniałem podpiąć jak składałem silnik ;D .).

Powodzenia!
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 09:15   

Powiem Ci tak od samego początku jak odebrałem auto z warsztatu czułem, że ma za późny zapłon, nie wchodzi tak gładko na obroty jak wcześniej. Czy zsynchronizował wałki? tego nie wiem, gościu twierdzi że wszystko jest porobione jak należy, a wczoraj znalazłem w bloku silnika dziurę z gwintem, w której podejrzewam że była wkręcona jakaś śruba i ciekł mi tamtędy olej. W kolektorze też słychać jakieś dziwne bzyczenie, którego wcześniej nie było.

No nic muszę wymienić tą sondę i zobaczyć co się będzie działo, jeśli to nie pomoże to trzeba będzie szukać dalej ;/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200Vi] Czy sonda lambda z Vi podejdzie do kolektoramgzr160
Kozik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Sie 27, 2011 16:08
Kozik
Brak nowych postów [R25] sonda lambda
daria20 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Paź 31, 2012 20:27
Harry
Brak nowych postów [ R25] Sonda lambda
Intruz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Lis 21, 2009 10:36
Intruz
Brak nowych postów [R25] Sonda lambda
MateuszR25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Sie 05, 2015 22:55
NoPE
Brak nowych postów [Rover 200 vvc] Sonda lambda
kita626 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Wrz 06, 2014 19:59
Rademenez_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink