Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] MINTEX, Zimmermann, TRW, ATE, ROADHOUSE, itp. ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] MINTEX, Zimmermann, TRW, ATE, ROADHOUSE, itp. ?
Autor Wiadomość
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 08:59   

iktorn73 napisał/a:
Chyba nikt nie wie dlaczego klocki piszczą
iktorn73,pisałem o tym wcześniej.Powodem piszczenia hamulców są drgania wysokiej częstotliwości , powstające w klocku hamulcowym.Problem powstał, jak wyeliminowano azbest z materiału ciernego klocków.Producenci zestawów hamulcowych, próbują rozwiązać problem przez dobieranie materiału klocków i tarcz, stosują na klockach podkładki antywibracyjne , a mechanicy smarują tylną stronę klocków specjalną pastą ceramiczną ( np. Liqui Moly) i zeszlifowują lekko wąsy klocków w miejscu ich styku z jarzmem. W R75, oryginalne klocki MG Rover są dodatkowo klejone do jarzma.Klocki wysokiej jakości i prawidłowo założone, nigdy nie piszczą, a jak piszczą,to nadają się do reklamacji.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 27, 2010 08:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 16:01   

SeniorA napisał/a:
pisałem o tym wcześniej.Powodem piszczenia hamulców są drgania wysokiej częstotliwości , powstające w klocku hamulcowym.Problem powstał, jak wyeliminowano azbest z materiału ciernego klocków.Producenci zestawów hamulcowych, próbują rozwiązać problem przez dobieranie materiału klocków i tarcz, stosują na klockach podkładki antywibracyjne , a mechanicy smarują tylną stronę klocków specjalną pastą ceramiczną ( np. Liqui Moly) i zeszlifowują lekko wąsy klocków w miejscu ich styku z jarzmem. W R75, oryginalne klocki MG Rover są dodatkowo klejone do jarzma.
Tylko że to mi podchodzi pod stukanie, a nie pod piszczenie. Bo podczas hamowania klocek jest dociśnięty i tak do tarczy więc po co podkładki antywibracyjne. Chyba że się mylę.
Jak możesz SeniorA mi wytłumaczyć to będę bardzo wdzięczny. Na Mintexach nie ma tych podkładek więc może zakupie lub dorobię.
SeniorA napisał/a:
Klocki wysokiej jakości i prawidłowo założone,
Mintex ma dobre opinie z tego co wiem. Wkładają również na pierwszy montaż. Textar podobno firmuje je również swoim logo.
Pytałem się w sklepie i twierdzą ze jest to spowodowane tym że klocki są z gatunku twardych. Może dlatego :hm:


I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 16:11   

apples napisał/a:
Na Mintexach nie ma tych podkładek więc może zakupie lub dorobię.

No widzisz ja dostałem te podkładki ze swoimi Mintex`ami i oczywiście założyłem je. Nic nie piszczy ale oczywiście u mnie jest R400
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 16:58   

greg-si napisał/a:
No widzisz ja dostałem te podkładki ze swoimi Mintex`ami i oczywiście założyłem je.
Ja niestety oprócz klocków w pudełku nic więcej nie miałem :hm:



I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 17:05   

greg-si napisał/a:
Nic nie piszczy ale oczywiście u mnie jest R400
to nie ma znaczenia w jakim aucie,bo klocek wpada w wibracje, jak jest dociskany prostopadle do wirującej tarczy i to w pewnym przedziale wartości działających sił.
Podkładki antywibracyjne są najczęściej naklejone na klocek.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 17:33   

SeniorA napisał/a:
Podkładki antywibracyjne są najczęściej naklejone na klocek.
SeniorA to jak jest? Maja wpływ na stuki czy na piszczenie?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 17:46   

Stosowanie podkładek antywibracyjnych lub past ceramicznych, a także proces właściwego dotarcia klocków i tarcz po ich wymianie, ma zapobiegać piszczeniu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 17:53   

:hmm:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 18:59   

Wskazane jest też wykonanie (zaraz po wymianie klocków i tarcz) dotarcia zestawu , polegającego na rozpędzeniu auta do prędkości ~60 km/h i wolnym wyhamowaniu do 20 km/h bez zatrzymania (kilkakrotnie powtórzyć ), następnie to samo z prędkości 80-90 km/h . Ważne by wykonać to kilkakrotnie, bez zatrzymania auta by nie kumulować miejscowo ciepła na tarczy. Najlepiej po za miastem na mało ruchliwej drodze.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 19:04   

SeniorA to wszystko w podobny sposób zrobiłem tylko nadal mi nie dają spokoju podkładki antywibracyjne i piszczenie. :wink:


I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 19:54   

SeniorA napisał/a:
Wskazane jest też wykonanie (zaraz po wymianie klocków i tarcz) dotarcia zestawu , polegającego na rozpędzeniu auta do prędkości ~60 km/h i wolnym wyhamowaniu do 20 km/h bez zatrzymania (kilkakrotnie powtórzyć ), następnie to samo z prędkości 80-90 km/h . Ważne by wykonać to kilkakrotnie, bez zatrzymania auta by nie kumulować miejscowo ciepła na tarczy. Najlepiej po za miastem na mało ruchliwej drodze.

Ja dokładnie tak zrobiłem. Miałem tak w instrukcji napisane która była w pudełeczku bądź na.
apples napisał/a:
I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:

Pierwszy raz widzę tą markę. Ja zainwestowałem w Zimmermann`a.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 20:20   

apples napisał/a:
Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?

Bardzo możliwe, że w przyszłym tygodniu zakupię takie właśnie tarcze, więc jak wszystko dojdzie do skutku to napiszę co i jak.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 20:40   

Cytat:
Bardzo możliwe, że w przyszłym tygodniu zakupię takie właśnie tarcze, więc jak wszystko dojdzie do skutku to napiszę co i jak.
:wink:

Podobno jest to TRW. Chodzi mi głównie jak z piszczeniem i jak wyglądają pod względem wykonania.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 09:02   

apples napisał/a:
"Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?"

Fajna nazwa tych klocków i tyle mogę o nich powiedzieć :)
Ogólnie z klockami zawsze jestem miło zaskoczony, jak już zdążyłem wcześniej w tym temacie napisać mam założone u siebie TRW (samochód kupiony z nowymi takimi klockami, ja nic nie zmieniałem) i jeżdżę na tych klocuszkach już półtora roku i zdarte są do połowy na wszystkjich kołach. Dobrze hamują, pisków nigdy nie słyszałem, opróćz pisku opon :) wcześniej nie, ale teraz pylą, nie ma z tym tragedii, bo jak myję auto raz na tydzień, to na przednich felgach jest tylko delikatny nalot pyłu z klocków.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Maj 28, 2010 11:20   

kris-tofer napisał/a:
to na przednich felgach jest tylko delikatny nalot pyłu z klocków.
Mintexy prawie wcale nie pylą. W porównaniu do poprzednich to bajka (chyba Delphi), tyle że piszczą. :sad:

I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:15   

Czy ktoś z Was używał tarcz i klocków firmy ABS z Holandii?
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:46   

Ja miałem tej firmy szczęki innym małym autku i po 3 m-cach zniknęły :/
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 20:01   

spider666 napisał/a:
po 3 m-cach zniknęły :/
dobrze wiedzieć. Na allegro wyczaiłem klocki i tarcze za bardzo niską cenę w komplecie i się zastanwiałem czyby ich nie kupić ale po takiej opinii raczej nie będę ich 'testował' ;)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 20:07   

I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 20:08   

apples, płyta Ci się zacięła? :lol:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink