Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zaspawany szyberdach???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zaspawany szyberdach???
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 15:58   [R75] Zaspawany szyberdach???
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Popadał śnieg i na dachu mojego R. ukazał się dziwny ślad, w miejscu, gdzie powinien być szyberdach. Oczywiście szyberdachu nie mam ale dziwnie to wygląda, jakby poprzedni właściciel go zaspawał, ale dlaczego? :) zresztą nie wydaje mi się, żeby tak cienką blachę można było równo zaspawać.

Dodatkowo proszę o poradę jak pozbyć się burchli rdzy z ramki okna przednich drzwi. Pomalowany jest matową czarną farbą, zedrzeć to i pomalować tylko to miejsce? to będzie znak... Czy lepiej pomalować cały słupek? W najgorszym wypadku pojadę do lakiernika.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 04, 2010 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 14, 2009 15:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 17:24   

Chyba wszyscy tak mamy. Ja też. Konstrukcja dachu oryginalnie przystosowana jest do możliwości zamontowania szyberdachu. Stąd ten widok. :wink:

Miejscowe malowanie będzie widoczne. Pomaluj od razu oba. Najlepszym sposobem na wykonanie tego w domowych warunkach jest farba w sprayu lub elektryczny pistolet natryskowy. Cena pistoletu od 100-340zł, ale jak lubisz majsterkować w domu to przyda się w przyszłości do prac domowych (np. malowanie mebli).
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 17:55   

Jeśli chodzi o dach to wszyscy tak mamy i do tego na tylnej klapie też. Co do ramki to kup z anglika i podmień
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 18:55   

dukat11, na tylnej klapie nic nie zauważyłem, a co tam ma się odznaczać?
To co, jak wezmę szlifierkę kontową i zechcę sobie wyciąć szyberdach, to nie będzie większego problemu? A te wszystkie odpływy pozakładane już są?
dukat11 napisał/a:
Co do ramki to kup z anglika i podmień
tej ramki chyba nie da się wymienić, bo to jakby integralna część drzwi?
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 19:45   

Z wycięciem szyberdachu to tak jest jak piszesz.
Na tylnej klapie odznacza się tylko jej wzmocnienie. Tam szyberdachu nie montujemy :grin:
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:08   

apples napisał/a:
Na tylnej klapie odznacza się tylko jej wzmocnienie. Tam szyberdachu nie montujemy :grin:


Zawsze można być oryginalnym i mieć szyber dach w klapie bagażnika :razz:


kris-tofer napisał/a:
tej ramki chyba nie da się wymienić, bo to jakby integralna część drzwi?


Z tego co zauważyłem na zdjęciu to jest czarna osłona słupka drzwi. Jeśli tak to jest on demontowalna co widziałem na własne oczy jak u mnie drzwi wymieniali
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:23   

dukat11 pod warunkiem że z tyłu i w bagażniku będzie basen. Co ostatnio jest modne w R75 :grin:
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:54   

kris-tofer napisał/a:
dukat11, na tylnej klapie nic nie zauważyłem, a co tam ma się odznaczać?
To co, jak wezmę szlifierkę kontową i zechcę sobie wyciąć szyberdach, to nie będzie większego problemu? A te wszystkie odpływy pozakładane już są?
dukat11 napisał/a:
Co do ramki to kup z anglika i podmień
tej ramki chyba nie da się wymienić, bo to jakby integralna część drzwi?


Obawiam sie, że jak będziesz chciał zamontować szyberdach to tapicerka dachu do wymiany, bo oprócz "dzióry" inaczej jest też wyprofilowana. Poza tym otwór w poszyciu dachu jest z kołnieżem, czyli blacha jest zawinięta do środka tak aby woda spływała do rynienek (zwykłe wyciecie nie pomoże).
Poza tym nie masz przewodów i pewnie też nie masz końcówek w grodzi przedniej i tylnych nadkolach do podłączenia przewodów odpływowych.
Chyba nie warto o tym myśleć. Tak naprawde szyberdach za bardzo się nie przydaje jak się ma sprawną klimę. Ja mam szyberdach i jest bezyżyteczny.

Osłonka wykończeniowa na słupek drzwi przednich przykęcana jest na 3 śruby. W celu odkręcenia opuść szybę do końca w dół, odchyl uszczelkę a pod uszczelką znajdziesz trzy śruby. Podobnie jest z osłonkami na tylnych drzwiach.

Pomalowanie raczej nic nie da, jak masz pryszcze to znak, że jest dziura na wylot a na wierzchu widzisz tylko czubek góry lodowej. Konstrukcja tych osłon jest beznadziejna, blacha jest zawijana i wszczelinach zbiera się woda, która powoduje korodowanie od środka.

Tutaj można kupić nowe nakładki 15funtów za szt
http://www.rimmerbros.co.uk/
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 23:08   

Coraz bardziej zadziwia mnie ten samochód :) nie jestem schizolem, żeby basen w bagażniku robić (podobno robi się sam, ale muszę na to poczekać :)) Co do szyberdziury nie myślę o jej założeniu, bo takie własne konstrukcje podobno się nie udają, a ja mam inne wydatki niż dodatkowe okno w samochodzie, poza tym klima sprawna więc nie ma problemu (chociaż działa z siłą zepsutej lodówki mojej babci)
Jeśli chodzi o ten nieszczęsny słupek to będę musiał się tym zając na poważnie, także dzięki chłopaki za wszystkie rady (poztywy się posypały :))
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 17:35   

kris-tofer :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nawiedzony szyberdach
Emsi007 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lis 16, 2014 19:20
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Szyberdach - problem
Punx Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Lip 02, 2012 12:44
Punx
Brak nowych postów [R75] Szyberdach - przeciekanie
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Maj 18, 2010 17:07
charlee
Brak nowych postów [R75] Szyberdach - nie odsuwa się podsufitka
sew87 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lut 24, 2016 10:39
cin1391



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink