Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] HDC problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] HDC problem

HDC
Autor Wiadomość
damianmati 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Grójec



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 16:34   [Freelander] HDC problem
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam mam taki problem z moim ferkiem jak jest spory mruz np poniżej minus 5 stopni to zapala mi sie hdc po przejechaniu kilku kilometrów, latem jest ok. Dzieje sie to tylko zimą i gty ta pomarańczowa kontrolka sie zapali trzyma bardzo wysokie obroty 2500 nawet do 5000 obr. Czego moze być to wina co może byc uszkodzone??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 19, 2010 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 20, 2009 16:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 20, 2009 16:56   

Tutaj już rozpisywałem innemu koledze więc pozwolę sobie wkleić ponownie :)

Jeżeli świeci ci się tylko Pomarańczowe HDC, to sprawdź linkę przepustnicy. Jest zbyt napięta ( ma za mało luzu) , powinno być ok 12 mm



tutaj oryginalny dokument LV dla wersji silnikowych 1.8 i V6
Link
 
 
damianmati 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Grójec



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 17:09   

Muszę ją sprawzić ale czemu by się to tylko świeciło jak jest zimno, jak jest duży mruz?? I czemu ma to wpływ na podnoszenie do takiego stopnia obrotów??
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 20, 2009 17:23   

Generalnie obejrzyj dokładnie całą przepustnicę czy chodzi luźno, czy linka nie blokuje się w pancerzu, czy w zerowym położeniu opiera się na ograniczniku...

wpływ ma dlatego że komputer nie wie w jakim położeniu jest przepustnica, a że jest to połączone z HDC , to wykazuje błąd przez jego kontrolkę.

Jeżeli linkę będziesz miał OK sprawdź czujnik położenia przepustnicy. Może dać podobny objaw. Wypnij kostkę , przeczyść styki - ewentualnie użyj sprayu do połączeń elektrycznych (NIE WD-40! to smar).

Dlaczego w zimie - cóż. niska temperatura sprzyja takim małym usterkom. Spada elastyczność elementów, smarowania, przewodnictwo na stykach itp.
 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 18:03   

witam kolega @win32 już mi na podobne pytanie odpowiedział i powiem szczerze że mnie to uspokoiło niestety nie mam garażu sprawdze jak mróz odpuści jaki bedzie efekt napisze Pozdrawiam
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 20:07   

potwierdzam ja mam garaż i puki samochód stoi w temperaturze +owej jest ok, gdy stoi na mrozie na chwile załącza mi się tc i hdc, ale ogólnie po chwili gaśnie, choć czasami po ostrzejszej jeździe z ostrym hamowaniem kontrolki świecą się dłużej (freel ma słabe hamulce i często się zbytnio rozgrzewają co powoduje alarm tc)
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 20, 2009 20:29   

W wypadku przegrzania hamulców miga samo ostrzeżenie HDC (pomarańczowy samochodzik na stoku z wykrzyknikiem).

Legion1349, jak to u ciebie wygląda ? Po przekręceniu kluczyka winne zaświecić się wszystkie trzy czyli TC, ABS i HDC (wraz z innymi jako test) . Po chwili powinny zgasnąć TC i HDC pozostawiając ABS do czasu uzyskania prędkości 10 km/h.

Jak podczas manewrów na luźnej/śliskiej nawierzchni czy ostrzejszego ruszenia , zaświeci ci się TC to jest to całkiem normalne- auto używa kontroli trakcji.

Jeżeli potrafią ci się zaświecić wszystkie trzy np po hamowaniu sprawdź sobie czujnik pedału hamulca.
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 20:35   

Po przekręceniu kluczyka świecą wszystkie później znikają a abs po chwili jak tylko ruszę gaśnie, czujnik pedału hamulca jest ok, z tego co wiem po prostu freel ma za słabe hamulce i po naprawdę ostrej jeździe czasem się świecą przez dłuższą chwilę.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
damianmati 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Grójec



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 22:11   

Mi abs tc i hdc gaśnie po chwili jak sie włączy zapłon a kontrolka hdc mi nigdy nie mrygała tylko ta pomarańczowa się zapala i trzyma przy tym strasznie wysokie obroty ale wszystko posprawdzam tak jak kolega win 32 radzi i morze pomoze oby bo nie widzi mi się wyprawa do ASO
 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 16:52   

ja u siebie sprawdziłem linke jest luźna ma nawet wiecej niz 12 mm luzu przy przepustnicy są 2 wtyczki odłączyłem 1 (miejsza ) to obroty wzrosły do 2500 obr. HDC dalej sie świeci odłączyłem druga żadnej zmiany w pracy silnika a HDC nadal sie świeci wszystki pozostałe gasna ABS po okolo 10 km na godzine gasnie swieci cały czas HDC narazie tak zostawie chamulce działają ABS działa sprawdzałem zobaczymy może samo się naprawi :mrgreen: Pozdrawiam
 
 
damianmati 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Grójec



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 21:22   

Ja niewiem Ja w sumie podgiołem styki na potencjometrze przepustnicy i skasowałem błędy w abesie no i narazie jest dobże oby tak dalej :mrgreen:
 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 16:52   

kolego @
damianmati jak skasowałes błedy w warsztacie komputerem ?? czy może masz jakiś sposób Pozdrawiam
 
 
damianmati 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Grójec



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 19:44   

Nie komputerem pracuje w warsztacie elektromechanicznym i nasz sprzęt nawet robi abs i skasowałem podgiołem styki i jest ok :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Problem z Land Rover Freelander.
blademan89 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Wto Sie 18, 2009 20:17
blademan89
Brak nowych postów [Freelander] Freelander problem z alarmem
trydzews Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Nie Lut 28, 2010 23:08
trydzews



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink