Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Realia instalacji gazowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Realia instalacji gazowej
Autor Wiadomość
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 21:25   

popieram :) u mnie też przegląd nie zależy od tego ile ma sie cylindrów :) raz audi a8 stało przede mną i też zapłaci 70 zł jak chodzi o regulacje to hmmm byłem 2 razy i pytałem sie ile za ustawienie a instalator powiedział że nic ale i tak mu dałem choć na przysłowiową flaszke :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 06, 2010 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 08:14   

Przeciez oni nie zaglądają do każdego cylindra oddzielnie.

Podobna sciema jak przy obowiązkowym przeglądzie technicznym co roku.
Sprawdzają wóz jak każdy inny, na instalacje gazową nawet nie zerkną a dodatkowa kasa musi być zapłacona.
_________________
:)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 08:50   

kiepski zakład a potem takie opinie :/ ja też do 75 2.5V6 automat założyłem gaz, niestety pokierowałem się opiniami o zakładzie w Węgrowie i tam się udałem, partacze skisili instalke i auto chodziło tragicznie ;/ pojechałem tam, gdzie opiekują się moim Coupe (Sinja w Rzeszowie) za 300zł poprawili "fachowców" i auto śmiga jak talala ;) nie ma żadnych problemów, automacik nie szarpie, auto jeździ tak jak na benzynie ;) zresztą Klozi85 na spocie sie przejechał to był bardzo pozytywnie zaskoczony ;) instalacja to stag 300+ ;) wtryski mam magic jet a praownika nie pamiętam :) chodzi to bardzo fajnie ;) a co do nagrzewania silnika, nie wiem jak Twój ale nasze V6 potrzebuje baaaaardzo krótki odcinek żeby złapać ponad 1/4skali temp. ;) Założyć gaz w dobrym zakładzie i ma śmigać ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 11:45   

...ja kupiłem mojego "roverka" z zamontowana instalacja gazową , po nadejściu chłodów tez miałem problem z późnym przełączaniem sie na gaz ,.. troszkę musiałem sie nadzwonic by któryś z warsztatów prowadził serwis mojej instalacji (jak sie okazało mam zainstalowana instalacje PRINS VSI z wtryskiwaczami KEIHIN-podobno zestaw jeden z lepszych), ale w końcu znalazłem godny zaufania warsztat w Sosnowcu , diagnoza była szybka i usterka niezbyt skomplikowana choc istotna-żle podłaczony przewód do reduktora z chłodnicy przez co za wolno sie nagrzewał , teraz nawet przy mrozach przełącza sie szybko ...poza tym jestem zadowolony z działania instalacji gazowej.
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 21:50   

ja też kupiłem już zagazowanego, wymieniłem od razu wtryskiwacze na magic jety bo czerwone valteki widocznie przejechały swoje i juz się zacinały.
i tu mam pytanie do posiadających lpg w silniku v6 -gdzie macie umieszczone wtryskiwacze gazu? bo u mnie (dwie listwy po trzy sztuki) były na wierzchu plastikowej osłony silnika a teraz schowałem je pod osłonę, ale sądzę że wężyki gumowe wtryskujące do tylnej trójki są chyba dłuższe, jeszcze nie zdarzyło mi się demontować dolotu powietrza więc nie wiem na pewno. zastanawiam się tylko czy jak odsłonię benzynową listwę wtryskową 4,5 i 6 garnka będzie tam jeszcze miejsce na listwę lpg czy nie mam tam czego szukać i ma być jak jest?
proszę o podpowiedź znawców tematu
pzdr
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 23:07   

shakesbeer napisał/a:
jak odsłonię benzynową listwę wtryskową 4,5 i 6 garnka będzie tam jeszcze miejsce na listwę lpg

Nie masz czego tam szukać. Wtryski Pb opierają się praktycznie o kolektor.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 08:19   

ja wtryski mam pod tą osłoną plastykową, też magic jety (super się sprawują) i są one przy pierwszej głowicy upchane, przy drugiej jest ssący i tam nie ma czeog szukać :/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Sty 12, 2010 16:49   

acha, może to i lepiej :)
dzięki za odpowiedź
 
 
rovero 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Wto Sty 12, 2010 19:21   

Ja dodam od siebie tylko tyle - nadmierna oszczędność przy zakładaniu instalacji zawsze wpędzi nas w maliny.


To samo widze w Audi Klub Polska czy A8Team... Kto założy BRC lub Prince w dobrym warsztacie ten cieszy się, że ma gaz. A niestety u nas jest jak jest.

Ja z Prince jestem bardzo zadowolony - a przy silniku 4.2 który robi od 1000 do 5000 km TYGODNIOWO to bardzo duża oszczędność.

A jeszcze jedno - w AKP często mówi się o problemach z silnikiem w skutek jeżdzenia autem gdzie regulacja była wykonana pod minimalne spalanie - czesto jednak kosztem zbyt ubogiej mieszanki co ma negatywny wpływ na silnik.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Założenie instalacji LPG
Siwus181 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Maj 04, 2010 23:51
Siwus181
Brak nowych postów [MG ZT]Problem z montażem instalacji LPG
wojtas_77 Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Cze 21, 2015 10:22
karol77787
Brak nowych postów [r75]spalanie benzyny przy instalacji LPG
marek501 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 16, 2019 11:10
cyborg
Brak nowych postów [R75] Smród palonej instalacji elektrycznej
estern Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Lut 04, 2016 21:42
MokraWoda
Brak nowych postów [R75] Potrzebny schemat instalacji centralnego i alarmu
r75wiking Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Lut 04, 2020 18:36
r75wiking



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink