Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Chłodzenie i ogrzewanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Chłodzenie i ogrzewanie
Autor Wiadomość
cat 



Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: rb



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:32   [R75] Chłodzenie i ogrzewanie
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam mam problem z rover 75 benzyna 1,8. Kupiony niedawno... Otorz mam wyciek plynu z ukladu chlodniczego, nie jest zlokalizowany, ale wyciek jest dosc znaczny na zimnym silniku i nie zawsze:) Wskazowka temp systemu chlodniczego jest na minimum praktycznie caly czas.... jedynie na postoju po ponownym zalaczeniu silnika podnosi sie do polowy i potem w miare jazdy opada do minimum ponownie. Problem jest ze ogrzewanie nie dziala wogole. Tzn temperatura jest wyzasza po postoju jak wskazowka jest na polowie ale jak opada to klops, a tu zima i paluchy odmarzaja. Wiatrak z systemu chlodniczego dziala caly czas . Mialam problem wczesniej z systemem chlodniczym ,brakowalo plynu ale ogrzewanie nie dzialalo od poczatku .... Wiem z ostatnich postow ze kolega Zukowaty przeszedl wiele ... prosze pomocy!! :???: :???:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:40   

Woda znika czy zostaje po niej plama? Układ chłodzenia czysty? Nie ma oznak HGFu? Układ chłodzenia odpowietrzony? Serwomotory od ogrzewania w kabinie działają? Motory te możesz sprawdzić zdejmując obie boczne osłonki konsoli środkowej-te jasne przy nogach. Pod nimi jest nagrzewnica i kilka silników elektrycznych sterujących całym klimatronikiem. Muszą płynnie pracować ze zmianą ustawionej temperatury. Przede wszystkim do odnalezienia wyciek bo bez tego nic nie zaczniesz nawet naprawiać. Trzeba było kupić moje 2.5 :P Żartuje oczywiście.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:28   

dużo możliwości, jeżeli jesteś zielona, odstaw auto na warsztat, 5 minut i będzie wszystko wiadomo, obstawiam ze względu na temp termostat i pewnie płyn nie wymieniany latami...
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:39   

Termostat też może być ale z racji na duże ubytki płynu czujnik może baaardzo przekłamywać. Czujnik temperatury powietrza lub pary nie zmierzy.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
saikwon 



Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 39
Skąd: Łomża



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 19:22   

Witam
Problem troszke inny ale żeby nie zakładać nowego tematu dopisze tutaj.
Otóż sprawa wygląda tak. Miałem przejścia z układem chłodzenia w R75 1.8 i okazało sie, że walnięta jest uszczelka kolektora przez którą płyn chłodzący dostawał się do jednego z cylindrów. Mechanik wymienił uszczelkę, wszystko było OK. Wymienili mi płyn chłodzący i wszystko przez jakiś czas było OK. Po pewnym czasie zauważyłem, że na zimnym silniku w zbiorniczku wyrównawczym nie ma płynu, ale jak silnik jest nagrzany do temp około 40-50stC w zbiorniczku jest płynu sporo (zakrywa oznaczenie MAX). Ostatnio nawet na rozgrzanym silniku płynu w zbiorniczku nie było - więc ewidentnie gdzieś znika, ale jak uzupełnie płyn na zimnym silniku (do poziomu płynu między MIN a MAX) i przejadę się tak żeby silnik pożądnie się nagrzał widzę że płyn wyrzucany jest przez korek zbiorniczka więc chyba płynu jest za dużo i ciśnienie powoduje że zawór w korku puszcza. Temp w czasie jazdy utrzymuje się w granicach 91-93stC. Gdzie może się ten płyn podziewać? Zbiorniczek płynu wyrównawczego czysty, płyn cały czas utrzymuje klarowność i oryginalną barwę.
 
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Pon Maj 28, 2012 23:13   

Witam.
Może wiecie gdzie kupić uszczelkę pod trójnik chłodzenia pod kolektorem ssącym , tą kwadratową.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie
michas2509 Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Kwi 26, 2013 13:49
pepe123
Brak nowych postów [R75] znów chłodzenie
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Maj 09, 2020 09:32
christopher7
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie silnika
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Maj 10, 2016 14:08
zimek-1985
Brak nowych postów [R75]Chłodzenie i wentylator
bienias Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Maj 23, 2016 12:34
bienias
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie silnika
januszb Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Kwi 10, 2008 12:14
januszb



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink