Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 600]Sposob montazu silownikow maski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Nie Sty 24, 2010 17:07
[R 600]Sposob montazu silownikow maski

Obmyslone, ale sa watpliwosci
Autor Wiadomość
Dario.G 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: Kotlin



  Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:58   [R 600]Sposob montazu silownikow maski

Witam
Daje to tutaj, bo wydaje mi sie, ze to najodpowiedniejszy dzial. :roll:
Po 2 dniach kombinowania udalo mi sie wcisnac silowniki pod mache :grin: Przecwiczylem wszystkie mozliwe miejsca montazu, wybor padl na szpare miedzy maska a blotnikiem. Dolne mocowanie wypadlo w miejscu srodkowej sruby blotnika, gorne to wyrzezbiona przezemnie tulejka plus katownik pare cm nad zawiasem maski. Caly sek w tym, ze maska nie jest podpierana w polowie wysokosci lub wyzej tylko mniej wiecej w 1/3 wysokosci liczac od podszybia.W zwiazku z tym zachowuje sie ona jak dzwignia(za pkt podparcia sluzy silownik)i przegina zawias. Moje pytanie brzmi: czy takie rozwiazanie nie zaszkodzi zawiasom lub srubom mocujacym maske do zawiasu? Moze dojsc do przegiecia lub wyrwania? Nie jest to duzy ruch ale jednak jest.
Przegladajac zdjecia w necie zauwazylem, ze w niektorych rozwiazaniach silownik jest montowany wrecz do zawiasu i cala maska wisi tylko na srubach. W takich jednak przypadkach zawias jest przykrecany do boku maski (przez co jest sztywniejszy) a nie do spodu jak w R600.
PS: uzylem szukajki i czytalem wszystkie tematy o silownikach, ale nic konkretnego nie znalazlem. Mam nadzieje ze napisalem to wszystko w miare zrozumiale :roll:
Z gory dzieki!!!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Dario.G Nie Sty 24, 2010 03:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 23:01   

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=27126 <--- my w mazdach robimy tak:-)
 
 
Dario.G 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: Kotlin



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 03:28   

Hvil wygooglalem to juz zanim napisalem ten temat :wink: ale dzieki.
No wlasnie zawiasy w mazdzie z linku sa mocowane tak jak w 600. Roznica jest w wielkosci maski,tj roverowa maska bedzie ciezsza od mazdowej :wink: Jak sie zachowuje maska po takiej operacji? Nie buja sie w pkt mocowan do zawiasow? Zawiasy sa nawet podobne do tych z rovera.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:04   

nie:-) Trzyma sie super. bo przeciez na gorze wkrecasz srube, nie oslabiasz trzymania maski. jedyna rzecz ze u nas troche ciezko to chodzi bo wlasnie maska lekka ale pokombinuj od ciezszej klapy:-) moze punto??wiesz my to dobierali na dlugosc od dziury do dziury nie na ciezar:-) podejrzewam ze jak dobierzesz na dlugosc do swoich mocowan styknie i na ciezar:-) ale to tylko gdybanie.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:54   

Dario.G, a wrzuć fotki tego ustrojstwa, co? :)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:03   

jak do zawiasu masz to jest to polaczenie dosc stabilne ale wiekszej sily potrzebuje silownik. z tego co patrzylem to chyba w duzej ilosci wozow tak jest. sluchaj jak chcesz ja mam zawiasy maski rover 75 z silownikami:-) moge ci je odspriedac:-) ale niewiem czy podpasuja do 600. jak kupowalem przekladke do swojego dostalem cieta na kielichach i mi mnostwo rzeczy niepotrzebnych przyjkechalo z ta cwiartka wozu w tym zawiasy maski r75 byly z silownikami:-) nawet gdzies tak z miesiac temu je w ogloszeniach umiescilem na forum
 
 
Dario.G 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: Kotlin



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 14:32   

Mayson napisał/a:
Dario.G, a wrzuć fotki tego ustrojstwa, co? :)


Fotki niet sprietu brak :wink:
Moze w nastepnym tygodniu dam rade.

Od 75 nie podejda, sa mocowane do boku a nie spodu maski. Pozatym w 600 jest piekielnie ciasno i naprawde ciezko to wszystko upchac tak by nie chaczylo o maske, blotnik itp. Ja kombinuje z silownikami od seata toledo I Nawet jeden daje rade, ale wtedy maska dosc mocno wichruje sie.
Generalnie boje sie o pkty mocowan maski do zawiasow, konkretnie czy nie dojdzie z czasem do zmeczenia materialu-pekniecia badz wyrwania sie gwintow z maski. Podkreslam, ze to dosc ciezka maska a pktu podparcia silownikiem nie da sie juz wyzej uniesc-brak miejsca na to.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400 SDi]Prosze o instrukcje montażu MBC i Boosta
Dawid220 Tuning mechaniczny 2 Pią Mar 05, 2010 15:35
Dawid220
Brak nowych postów Instrukcja montażu turbo w R200/25/MG ZR : www.zrturbo.com
sobrus Tuning mechaniczny 3 Pon Mar 01, 2010 12:57
desperado67
Brak nowych postów [R200 98r] Silowniki Maski
bula21 Tuning mechaniczny 11 Sro Sie 13, 2008 12:50
bula21



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink