Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Centralny zamek
Autor Wiadomość
Grzesiek79 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:32   [R25] Centralny zamek
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: wszystkie

Witam
Zamknąłem samochód polotem centralny zamek zamknął wszystkie drzwi i uzbroił się immo.
Wracam do samochodu chce otworzyć z pilota ale nie daje rady tj. immo sie rozbraja migną kierunki w środku zapali się oświetlenie kabiny i nic. jak otwieram kluczykiem drzwi to centralny zamek nie otwiera wszystkich drzwi tylko te które otwieram tj. drzwi kierowcy.
Dodam, że samochód mogę zamykać z pilota i centralny zamek działa problem istnieje tylko przy otwieraniu.

Nie wiem co się dzieje - prośba o poradę.

Pozdrawiam
_________________
gtz
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Paź 13, 2011 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:36   

Grzesiek79, Nie bój się szukajki :smile: Na dowód tego że jest tam sporo tematów dotyczących twojego problemu, zobacz to: http://forum.roverki.eu/v...centralny+zamek
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Grzesiek79 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 17:42   

HA ha mój własny post sprzed kilku miesięcy - teraz problem polega na zupełnie czymś innym
szukałem ale jakoś nie znalazłem może niedokładnie ale miałem nadzieje że jak wpisze nowy temat to jakiś "miły" roverkowicz mi pomoże
_________________
gtz
 
 
wojciecho 




Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: nowy sacz



Wysłany: Czw Sty 21, 2010 21:13   

grzesiek79,umnie było coś podobnego tylko że nie mogłem jeszcze odpalić,elektryk pomógł,akumulator wadliwy i sprawa z kluczykami:)
 
 
Grzesiek79 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Lut 20, 2010 17:38   [R 25 1.4 ] centralny zamek

sprawdziłem wiązkę kabli w tylnej klapie faktycznie były poprzecierane kabelki , zlutowałem wszystko poprawnie ale centralny zamek i tak nie działa
nie wiem co mogę jeszcze zrobić i gdzie tkwi problem
Czy może mi ktoś pomóc ?
Czy centralny zamek ma tylko 1 bezpiecznik, pod maską czy są jeszcze jakieś inne ?
Gdzie jest zlokalizowany ECU?
_________________
gtz
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 13:22   

Grzesiek79 napisał/a:
Czy centralny zamek ma tylko 1 bezpiecznik, pod maską czy są jeszcze jakieś inne ?

ma tylko ten jeden pod maską :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 21:28   

Grzesiek79, scaliłam Twoje tematy, proszę nie zakładać nowych tylko kontynuować tutaj.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Grzesiek79 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 19:38   

ok
Ale pomóżcie z tym centralnym bo nie mogę nic znaleźć
_________________
gtz
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:48   

A może ten cały tzw. "master" w drzwiach kierowcy się zepsuł? :/
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
koliber1 



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: Kutno



Wysłany: Pią Paź 07, 2011 12:17   

u mnie jest to samo już mi ręce opadają...

do wczoraj wszystko było super lecz wieczorem była u mnie burza z piorunami i raz tak walło że włączył się alarm to podleciałem i go wyłączyłem z pilota tylko już nie wiem jakim guzikiem bo ciemno było po jakimśc czasie ( 30min) wracam do samochodu i nie mogę otworzyć z pilota wogóle tylko zamknąć dodam że juz nie zaświeciły się kierunkowskazy jak to było wcześniej przy otwieraniu i zamykaniu teraz pilotem mogę tylko zamknąć drzwo otworzyć nie idzie musze kluczykiem lecz gdy otwieram kluczykiem otwierają się ( dzisiaj ) tylko drzwi kierowcy wczoraj kluczykiem otwierały się wszystkie nie wiem o co chodzi naprawdę dodam że gdy dzisiaj otwierałem drzwi kluczykiem otworzyły się tylko kierowcy tylne drzwi muszę podciągnać rygielki żeby je otworzyć a drzwi od strony pasażera przednie wogóle nie mogę otworzyć nawet rygielek jak podnoszę to nie idzie ich otworzyć dodam że tylne drzwi jak podnosze rygielek to rygielek idzie cianso w górę ( ciężko z oporem) natomiast przedni rygielek od drzwi sobie jakoś tak lata tak strasznie delikatnie bez opory nie wiem o co chodzi gdy zamykam drzwi słyszę że siłowniki wszystkie chodzą myślicie że coś w drzwiach od strony pasażera się poluzowało trzeba będzie zdjąć boczek i to zlokalizować ?? moze właśnie się tam coś poluzowało w tych drzwiach dlatego nie otwiera z pilota coś nie zaskakuje może no sam nie wiem...

dzisiaj sprawdzałem bezpieczniki wszystkie są dobre wymieniłem baterię w pilocie i po wymianie jest tak samo jak przy starej baterii czyli pilot zamyka wszystkie drzwi a nie otwiera żadnych a z kluczyka otwiera tylko te od kierowcy...alarm wyje tzn uzbraja się imo działa samochód odpala wszystko jest dobrze tylko pilot nie otwiera auta a jedne drzwi wogóle przestały się otwierać ....
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Pią Paź 07, 2011 12:35   

Ściągnij boczek w tych drzwiach i sprawdź czy jakiś kabel się nie wyczepił z siłownika lub czy po prostu siłownik się nie zepsuł. U mnie siłownik padł, kupiłem nowy za 10 zł i wymieniłem - od 2 lat spokój :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
koliber1 



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: Kutno



Wysłany: Pią Paź 07, 2011 13:56   

tylny boczek jak przednie drzwi się nie otwierają to w tylnych drzwiach od strony pasażera jest siłownik który idzie na tylne i przednie drzwi ?? jak to jest >?

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 13:56 ]
po problemie a zrobiłem to tak :

poluzowałem kleme minusową na około 1min i założyłem
wsiadłem do auta przekręciłem kluczyk w pozycji 2 zaczoł piszczeć immo (chyba immo) po 30sec wyłączyłem kluczyk znowu przekręciłem i odpaliłem
zgasiłem auto drzwi zaczeły już się od srodka otwierać od strony pasażera ( ale jeszcze nie z pilota)

wysiadłem otworzyłem wszystkie drzwi szeroko po czym zatrzasłem wszystkie oprócz drzwi od kierowcy ( one zostały otwarte szeroko) i centralnym zamkłem mimo ze jedne były otwarte podszedłem zatrzasłem je i teraz już były 4 drzwi zamknięte
odczekałem 2 min i sytuacja wróciła do normy normalnie zamyka i otwiera z pilota kierunki sie palą tak więc u mnie problem z głowy oby reszcie się udało

poprostu trzeba zresetować immo z alarmem odcinająć klemę na 30 sec włączyć kluczyk w pozycji 2 potrzymać go tak z 30sec tak na oko wyjąć włożyć i odpalic...
tak mi się wydaje...
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 07, 2011 15:13   

No widzisz, ale jeszcze warto po zdjęciu klemy "-" i ponownie jej wsadzeniu, zsynchronizować pilot. Pamiętaj na przyszłość. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
fandens 



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Piaseczno



Wysłany: Pon Paź 10, 2011 12:12   

A podpowie ktoś jak zsynchronizować pilot?? Pozdrawiam klubowiczów!
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 10, 2011 12:43   

Tutaj się dowiesz: http://forum.roverki.eu/search.php :wink:
 
 
 
koliber1 



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: Kutno



Wysłany: Sro Lis 30, 2011 20:29   

no i niestety problem minol az do wczoraj od wczoraj znowu raz dziala raz nie dziala centralny tylko zamyka otwierac juz nie chce malo tego bo otwieram jedne drzwi z kluczyka reszta sie nie otwiera jak otwieram od strony kierwocy w sensie takim ze centralny ale kluczykiem gdy otworze drzwi od strony kierwocy kluczykim reszte musze otwierac od srodka rozumiecie... zauwazylem tez ze w drzwiach od strony kierowcy jest taka gumowa oslona w niej ida kable zapewne i jak mam drzwi otwarte i jej dotkne to silowniki pracuja tak samo jak podczas zamykania mim o tego ze drzwi mam otwarte ale tak jak mowie gdy ja dotykam mam prosbe mozecie mi podeslac linka jak zdjac boczek z drzwi od strony kierowcy z gory byl bym wdzieczny


....

juz mnie szlak bierze na ten centralny najlepiej jak by go nie bylo i byl by swiety spokoj...
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 30, 2011 21:20   

koliber1 napisał/a:
. zauwazylem tez ze w drzwiach od strony kierowcy jest taka gumowa oslona w niej ida kable zapewne i jak mam drzwi otwarte i jej dotkne to silowniki pracuja

Bardzo możliwe, że masz tam poprzecierane kabelki i robi ci zwarcie. :wink:

[ Dodano: Sro Lis 30, 2011 21:20 ]
koliber1 napisał/a:
mozecie mi podeslac linka jak zdjac boczek z drzwi od strony kierowcy z gory byl bym wdzieczny

http://forum.roverki.eu/v...ight=boczek+r25 :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
koliber1 



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: Kutno



Wysłany: Czw Gru 01, 2011 09:58   

bez zdjécia boczka sié nie obejdzie ?? a jak zdejmé boczek to bédzie latwiejszy dostep do tych kabelkow ?? 3eba bedzie zerwac cala fole o ile jest :P zeby zobaczyc mechanizm centralki drzwi

jak mowicie doradzcie cos :))))

pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

[ Dodano: Czw Gru 01, 2011 09:58 ]
tak jeszcze siedze i czytam to może tu tkwi problem ...

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=671722

w sumie u mnie z kluczyka jak otwieram drzwi to się tylko jedne otwierają a powinny chyba wszystkie więc coś nie działa w tych drzwiach kierowcy...hmmm
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 19:05   

koliber1 napisał/a:
w sumie u mnie z kluczyka jak otwieram drzwi to się tylko jedne otwierają a powinny chyba wszystkie więc coś nie działa w tych drzwiach kierowcy...hmmm

Powinny wszystkie, więc albo masz spalony bezpiecznik od centralki, albo masz uszkodzony siłownik master w drzwiach kierowcy. :wink:

[ Dodano: Czw Gru 01, 2011 19:05 ]
Ale piszesz, że
koliber1 napisał/a:
zauwazylem tez ze w drzwiach od strony kierowcy jest taka gumowa oslona w niej ida kable zapewne i jak mam drzwi otwarte i jej dotkne to silowniki pracuja tak samo jak podczas zamykania mim

To ewidentnie mi to wygląda na zwarcie, bo tak nie powinno być. :/ Nie pamiętam jak jest u mnie, ale tą gumę jakoś się ściąga chyba. Nie patrzyłeś tego ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
koliber1 



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: Kutno



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 15:26   

Leszczu powiem tak jezeli chodzi o to dotykanie kabelka w drzwiach to mialem tak tylko wczoraj dzisiaj jak nim ruszam to juz nic nie pracuje zaden silownik malo tego dzisiaj snowu zablokowaly mi sie drzwi od strony pasarzera ze nawet jak podnosze rygielek to nie idzie otworzyc.. esz. juz rece opadaja a reszta wyglada tak jak wygladala a z kluczyka otweraja mi sie tylko 1 drzwi od strony kierowcy no i centralny tylko i wylacznie zamyka i podczas zamykania jest taki dzwiek jak by silownik zakmnol drzwi i jeszcze je domknol 2 razy jest taki dzwiek w sobote sie za to wezme tylko juz sam nie wiem od czego zaczac.. a moze cos wspolnego tez ma tylna klapa hmm juz naprawde nie wiem sam....

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 15:26 ]
rozebrałem dzisiaj drzwi oraz gumę między drzwiami a karoserią gdzie idzie wiązka kabli w drzwiach niby wszystko ok popsikałem preparatem do kabli elekrtrycznych zeby je przeczysciło ale gdy zdjołem gumę w kuter idą kable jeden kabel jest wyrwany z wtyczki czy ktoś wie od czego jest ten kabel i jak rozebrać tą wtyczkę zeby móc go wsadzić ponownie może przez niego właśnie mi centralny nie otwiera drzwi... dodaje foto

kabel który jest wyrwany jest koloru czarno białego lub można powiedzieć czarno kremowego

Nie wiem jak rozebrac tą kostkę tzn jak ją wypiąć z drzwi oraz od czego jest ten kabelek z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz sugestie
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Zamek drzwi kierowcy i centralny zamek ciągle pracuje
cyklopuss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Maj 12, 2012 13:12
cyklopuss
Brak nowych postów centralny zamek
centralny zamek
paziom101079 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sob Lis 03, 2007 20:45
R-200
Brak nowych postów [R 214'98 8V] Centralny zamek
xarex Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Lip 09, 2007 21:56
Ant
Brak nowych postów [R 25] Zamek centralny
TOREK513 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Paź 25, 2012 22:12
TOREK513
Brak nowych postów [r 214 ] Centralny zamek
hudy23_1985 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Wrz 26, 2010 17:34
hudy23_1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink