Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rysy na lakierze, likwidacja- polerka ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rysy na lakierze, likwidacja- polerka ?
Autor Wiadomość
MarcinRad 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: Lubin



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 06:52   [R75] Rysy na lakierze, likwidacja- polerka ?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Już niewytrzymam dziś po nocce przychodze na parking a drzwi porysowane. Nie są to rysy do gołej blachy. Jak likwidować takie rysy bo na czarnym to w oczy się rzuca. Dodam że nigdy tego nbierobiłem. Zawsze na autach niebyło tego widać a tu wszystko. A szmatką i woskiem nieschodzi ale wosk niejest do tego. Pasta polerska jakaś ?? ?? Jak tak to jaka zwykła tempo ?? ??? I czy ona niszczy lakier. I co powiecie na temat polerek oferowanych przez firmy. Czy one niszczą lakier czy warto ?? ?? I może są oferty likwidacji rys i otarć ?? ??????????????????

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 06:53 ]
I jeszcze jedno są pasty koloryzujące w kolorze czarnym ?? ??? Bo różne kolory widziałem ale czarnego niekojarze :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 01:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 16, 2008 06:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Alpine 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 07:23   

Dołączam sie do pytania. Jak usunąc micro ubytki w lakierze? W slońcu wyglada to co najmniej nie ladnie.... :cry:
 
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 08:42   

Pasta tempo i można próbować coś zdziałać...z lakierem nic się nie stanie.Ja osobiście polecam normalną polerkę lakieru da to większy efekt

Polecam tą pastę polerkską

http://www.allegro.pl/ite...io_fv_wawa.html

Sam nią cały samochód polerowałem maszyną

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 08:45 ]
Alpine napisał/a:
Jak usunąc micro ubytki w lakierze?


Jeśli chodzi o rysy,ryski to :

1.Polerka ręczna
2.Polerka mechaniczna o wiele lepszy efekt i na długi czas masz spokój
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 09:32   

rok temu jak w rodzicniebyla jeszcze meganka, to tez takie akcje mialem. Kupilem paste do lakieru w motoryzacyjnym, zabralem z domu pare starych bawelnianych koszulek i do roboty. Wyszlo ladnie, zlikwidowalem nawet troche glebsze rysy. Za to na klapie bagaznika mialem slab od klucza, jakis cymbalkiwicz chyba sie nudzil. Kupilem lakier, wygladal jak do paznokci:P i nalozylem go i poznije polerka, i tak pare razy z rzedu i wyszlo prawie bez roznicy miedzy tym miejscem a reszta klapy :)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 22:31   

swego czasu (chyba jeszcze za czasu grup dyskusyjnych) ktos opisal bardzo dokladnie i ze szczegulami jak usuwac wszelkie rysy, nawet te do golej blachy :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 13:48   

pasta tempo czyni cuda ;]
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 15:56   

wpadni do mieszalni lakierów i poprość dobrą paste napewno doradzą , ja sam używam produktów farecla, jest super na maszynę.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
MarcinRad 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: Lubin



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 19:23   

Kupiłem paste renowacyjną z AUTOLANDU jak zawsze tylko tych używam. I jakieś 70 procent znikło jak na jeden raz to ok. I niebede niszczył lakieru ściernym potraktowałem tylko to miejsce gdzie rysy i cały element czyli drzwi wywoskowałem efekt ok. Jeszcze raz i chyba osiągne co chciałem.
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 18, 2011 15:33   

Wrócę trochę do tematu.

Wczoraj odebrałem samochód z polerki zapłacilem 400zł za całość efekt niesamowity ;)

Niestety zdjęcia nawet w 1/10 nie oddaja efektow



Uploaded with ImageShack.us
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
joannak25 




Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:55   

Kurcze Voytec, efekt rzeczywiscie niezły. Też się zastanawiałam nad polerką, bo mam jedną głęboką ryse na drzwiach kierowcy, taką aż do blachy.
Lampy wymieniałeś czy po polerce takie przeźroczyste? Bo ja mam nieco mętne i też się zastanawiam co z nimi zrobić.
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:37   

joannak25 napisał/a:
Kurcze Voytec, efekt rzeczywiscie niezły. Też się zastanawiałam nad polerką, bo mam jedną głęboką ryse na drzwiach kierowcy, taką aż do blachy.
Lampy wymieniałeś czy po polerce takie przeźroczyste? Bo ja mam nieco mętne i też się zastanawiam co z nimi zrobić.


lampy polerowane :) ...

Tak apropos polerki w granatowych R75 to lakier jest stasznie niewdzięczny. Piekny, ale bardzo latwo się rysuje :) ...
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
joannak25 




Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 08:47   

Na fotce może nie za bardzo widać, ale mój jest czarny. Lakier jest ogólnie w dobrym stanie, żeby nie ta duża rysa i kilka mniejszych wogóle bym go nie ruszała. A tak to chyba poczekam do wiosny i na polerkę..
Z tymi lampami też coś muszę zrobić, bo bardzo mi szpecą auto. Kiedyś mechanik mi lekko spolerował, ale nie wyglądają nawet w połowie tak dobrze jak u Ciebie. Myślałam o wymianie na takie przyciemniane ale mechanik mi odradzał, więc póki co są jakie są :smile:
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 09:22   

joannak25 napisał/a:
Lakier jest ogólnie w dobrym stanie, żeby nie ta duża rysa i kilka mniejszych wogóle bym go nie ruszała.

Rysy do "gołej" blachy nie zlikwidujesz polerowaniem. Polerka może być skuteczna na mikrorysy, a przede wszystkim nadaje połysk lakierowi. Większe uszkodzenia można próbować zamaskować.
Pozdro. :smile:
_________________
rover forever
 
 
joannak25 




Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 09:33   

Tzn ja się na tym nie znam, to moje pierwsze auto i w dodatku jestem kobietą, więc tego typu tematy są mi nadal dosyć obce :mrgreen:
Mój mechanik (w Warszawie z resztą) powiedział, że przy polerce można tę rysę wcześniej jakoś wypełnić i nie będzie to za bardzo widoczne. Lakierowanie całych drzwi mi się za bardzo nie uśmiecha, szczególnie, że auto nie było bite, w co po lakierowaniu większych powierzchni nikt już nie uwierzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Jak zlikwidować rysy na lakierze?
Olo12 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Lip 17, 2007 13:14
7Tomi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink