Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 VI] - problem z uruchomieniem silnika podczas deszczu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:14
[R 200 VI] - problem z uruchomieniem silnika podczas deszczu
Autor Wiadomość
freetibet 



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: UK



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 07:54   [R 200 VI] - problem z uruchomieniem silnika podczas deszczu

Witam,
Mam dość specyficzny problem z moim roverkiem 200 VI. Mianowicie nie mogę uruchomić silnika podczas deszczu po dłuższym postoju. Gdy jest sucho wszystko gra i buczy. Wystarczy, że lekko popada, a samochód postoi dłużej niż 2-3 godzinki i klapa. Przez pierwsze kilka sekund wydaje się jakby "załapywać" i bardzo sporadycznie udaje się go wtedy uruchomić. W większości wypadków jednak trzeba go popchnąć. Z tym pchaniem jednak tez nie jest tak kolorowo, gdyż czasami pomaga dopiero kolega z linką holowniczą :) Po uruchomieniu na popych/hol przez jakiś czas nie wchodzi na wysokie obroty ( dusi się) i strasznie kopci (siwy dym). Po paru chwilach dochodzi do siebie i jest ok... do następnego deszczu :(
Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie, to bardzo proszę, gdyż nie uśmiecha mi się wymiana połowy auta wartego parę złotych.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 16, 2010 07:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 08:00   

Nie zapalaj go na pych, ten silnik ma pasek rozrządu jak go zerwiesz to czeka Cie wymiana silnika!

Sprawdz
-kopułke i palec rozdzielacza
-cewke
-kable WN
-swiece

Chociaz z drugiej strony ten siwy dym dobrze nie wróży.
Ostatnio zmieniony przez sobrus Wto Lut 16, 2010 08:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 08:02   

Wydaje mi się że cewka strasznie Ci wilgoć łapie i dlatego tak masz. Po odpaleniu dusi Ci się bo jest jeszcze wilgotna, po rozgrzaniu silnika cewka wysycha i jest wszystko ok.
Spróbuj ją wymienić.

Obejrzyj tez kable WN czy nie mają przebić.
Robi się to tak, że gdy masz suchy silnik (przed deszczem, aby normalnie Ci odpalił) odpalasz go i puszczasz na kable (z zdjętą pokrywą osłaniającą kable z napisem "Rover") mgiełkę wodną np. z spryskiwacza do mycia okien. Jeśli CI kable zaczną iskrzyć a silnik zmieni pracę to kable do wymiany.

Sprawdź także kabel który idzie od cewki do rozdzielacza, może gdzie go po drodze przebija na blok, także sposobem "mgiełki wodnej".

Pozdrawiam
 
 
 
freetibet 



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: UK



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 08:20   

sobrus napisał/a:
Nie zapalaj go na pych, ten silnik ma pasek rozrządu jak go zerwiesz to czeka Cie wymiana silnika!

Sprawdz
-kopułke i palec rozdzielacza
-cewke
-kable WN
-swiece

Chociaż z drugiej strony ten siwy dym dobrze nie wróży.


AD1)Jak go zerwę, to jego czeka złom, a mnie jazda do pracy prawdziwym rowerem :(
AD2) dziękuję za sugestie, już biegnę wszystko sprawdzać
AD3) obyś się mylił ...mam nadzieje ze to nie uszczelka pod...(nie napisze tego słowa)

[ Dodano: Wto Lut 16, 2010 08:20 ]
ADI-mistrzu napisał/a:
Wydaje mi się że cewka strasznie Ci wilgoć łapie i dlatego tak masz. Po odpaleniu dusi Ci się bo jest jeszcze wilgotna, po rozgrzaniu silnika cewka wysycha i jest wszystko ok.
Spróbuj ją wymienić.

Obejrzyj tez kable WN czy nie mają przebić.
Robi się to tak, że gdy masz suchy silnik (przed deszczem, aby normalnie Ci odpalił) odpalasz go i puszczasz na kable (z zdjętą pokrywą osłaniającą kable z napisem "Rover") mgiełkę wodną np. z spryskiwacza do mycia okien. Jeśli CI kable zaczną iskrzyć a silnik zmieni pracę to kable do wymiany.

Sprawdź także kabel który idzie od cewki do rozdzielacza, może gdzie go po drodze przebija na blok, także sposobem "mgiełki wodnej".

Pozdrawiam


Dziękuję. Lecę sprawdzać
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 200 1,4 SI] problem z uruchomieniem silnika
Biniu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Maj 27, 2009 12:13
R-200
Brak nowych postów [R200 1.4 16V] Problem z uruchomieniem silnika
gollukas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Gru 18, 2008 15:26
sTERYD
Brak nowych postów [r 220 '97] Stukanie podczas deszczu
matlacz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Paź 23, 2009 11:05
spider666
Brak nowych postów [R25] Stałe obroty podczas deszczu
Przemek-R25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sob Sty 18, 2014 11:54
MD
Brak nowych postów [R214,98] Dziwne odgłosy stukania w tyle podczas deszczu
Dzenson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Mar 26, 2008 08:19
JohnnyB



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink