Forum Klubu ROVERki.pl :: [ All R ] Woskowanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ All R ] Woskowanie
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Mar 29, 2013 19:21   

hehehe :rotfl: Co maja powiedzieć przy twoim budżecie ludzie, którzy myją auto ludwikiem ? :D

który z QD lepiej Ci się sprawdzał Andrew ? Zależy mi na wydobyciu głębi czarnego lakieru - wet look :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 29, 2013 19:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Nie Mar 31, 2013 18:00   

Ta, no wiem, że myją ludwikiem, szczotką zmiotką, a wiaderko ma pojemność do 2 litrów a do wycierania służy t-shirt, ewentualnie flanela nawet z guzikami :P
Głębię lepiej wyciąga Poorboys QD+ :) a i mniej przyciaga kurz, no i minimalnie lepiej radzi sobie ze śladami po wodzie ;)
_________________
Andrzej
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 31, 2013 18:26   

U mnie też na ten sezon wylądował Nattys Blue ale pod niego kupilem na testy AG UDS jako 2w1 zamiast cleanera i politury. Założenie było taki aby był większy wet look i nakładało się zdecydowanie lepiej niż poprzednie specyfiki, wytrzymałość była na dalszym planie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Nie Mar 31, 2013 19:23   

To czekam na testy, bo też się zastanawiałem nad Auto Glym deep shine, tylko sporo jeszcze zostało mi innych mazideł i nie wiem czy warto inwestować w następny specyfik ;) . A po aplikacji nattys blue to proponuję po wyschnięciu przetrzeć lakier jakimś QD, kurz się tak bardzo nie czepia :)
_________________
Andrzej
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 10:18   

Ok. W weekend były porządki pod domem. Dwa czarne autka pucowane - mycie, glinki, potem poszedł Poor Boy's blak hole , mam tez QD od nich i jutro przetestuje jak wygląda po kilku dniach QD.

Planowana jest sesja nocna foto w W-wie, to jak będą efekty to się pochwale :) Na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak trwały to będzie efekt i jak z "łapaniem" kurzy, o który u mnie na wsi nie trudno.

Łatwiej go nalozyc niz collnite wosk :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 17:45   

maniaq ale wosk po BH też nałożyłeś? Bo nie zrozumiałem z wpisu :razz: QD ma tylko wspomóc działanie wosku. A co do kurzenia, to tragedii nie ma, ale nic wiecznie nie trwa, naturalne woski szybciej przyciągają kurz, Poorboys lepiej się sprawdza od Chemical w tej kwestii ;)
_________________
Andrzej
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 14:16   

Nie , bo mam tylko collinite a na jego nałożenie zabrakło mi czasu , powtórkę będę miał niebawem z czyszczeniem auta, to nawoskuje ;) QD tylko felgi przejechałem, spr czy pyl będzie się łapał. Na razie jeżdżę 3 dzień, wiec za wiele nie powiem...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 19:17   

To felgi też nawoskuj, jak nie masz nic dedykowanego to coli też starczy, brud i osad z klocków łatwo się zmywa. A i nie łapią tak bardzo syfu ;)
_________________
Andrzej
 
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 18:20   

Hej, potrzebuję Waszej pomocy bo już zaczynam głupieć. Składam zestaw na ten sezon i brakuje mi kilku specyfików, mam już:
1.szampon Duragloss 901
2.glinka ValetPRO Yellow
3.Pad Meguiar's
4.wosk Finish Kare- 1000P High Temp

Mam zamiar jeszcze kupić IPA i co dalej? po drugim myciu MEGUIARS Deep Crystal Polish czy POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH - a po wosku jaki QD? Poorboy's - Quick Detailer Plus QD+ czy DURAGLOSS 921

Doradźcie mi plisss :) Co do kolejności to 1,2,1,ipa,cleaner,4,QD tak?
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 19:49   

Do tego wosku to polecę z wyżej wymienionych Duraglosa a od siebie Finish Kare 425 Extra Slick . Pozostałe QD, które wymieniłeś są dobre do wosków naturalnych :)
POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH zdecydowanie lepiej, z MEGUIARS Deep Crystal Polish wosk będzie leżał krótko, gdyż to politura a 1000P nie lubi tłustych powierzchni.
IPA raczej ma za zadanie wypłukać pasty polerskie, więc sam cleaner na lato powinien wystarczyć, chyba, że jakas korekta się szykuje ;)
Na zimę aplikuj zamiast cleanera samą IPĘ, ten wosk lubi jałową powierzchnię dłużej poleży :)
No i jakiś ręcznik do wycierania by się przydał ;)
_________________
Andrzej
 
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 20:05   

Dzięki za odpowiedź, trochę czytałem o FINISH KARE 425 EXTRA SLICK i też zastanawiałem się nad nim. Pierwszy raz tak dokładnie zadbam o lakier i jeszcze nie wiem co i jak :P Czyli nie ma potrzeby stosowania IPA przed cleaneren? 2X POORBOY'S nie zrobi małej korekty?
Doradzisz mi kolejność bo już wszystko mi się myli
mycie, glinka, mycie, cleaner, ipa, cleaner, wosk, qd ?

PS. ręczniki już mam
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 20:25   

bundylp napisał/a:
2X POORBOY'S nie zrobi małej korekty?

Coś tam zrobi, usunie utlenienia, jakieś mikro ryski, ale to tylko cleaner, który ma przygotować powierzchnię pod wosk a nie pasta ścierna.
Latem raczej nie ma potrzeby stosować IPY, wystarczy sam cleaner, a zimą odrotnie tylko IPA, bez cleanera, będziesz zdumiony jak długo wytrzyma ten wosk :)
Latem mycie-glinka-mycie-cleaner-wosk-QD(przy tym wosku QD można dopiero przy kolejnym myciu). Stosuj QD po każdym myciu a wosk dłużej wytrzyma :wink:
Zima mycie-glinka-mycie-IPA-wosk :)
_________________
Andrzej
 
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 20:50   

Dziękuję

+pomógł :)
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 21:08   

Też dziękuję i życzę zadowolenia z pucowania autka :) Nie wspomniałem, a przed glinką, kup też coś do usuwania smoły, najbardziej budżetowa to zwykła nafta oswietleniowa, lub coś dedykowanego sonax, shiny garage. Glinka nie zawsze sobie radzi z kropkami po smole ;)
_________________
Andrzej
 
 
 
Tomek001 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 55



Wysłany: Wto Maj 07, 2013 23:21   

Czytam wątek i się zgubiłem.

Możecie tak dla laika powiedzieć czego potrzebuję do ciemnego lakieru (zielony MGF) by osiągnąć "wet look"?

Zależy mi na rozsądnych pieniądzach. Czyli wszystko 200zł+ odpada.
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 08, 2013 16:48   

Polecam Ci TO forum http://forum.kosmetykaaut...irect=index.php , czytam je od kilku tygodni i nadal się uczę, jest tam wszystko co pomoże Ci w wyborze zestawu. NP ten wątek http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=38 a tu coś o "wet look" http://forum.kosmetykaaut...der=asc&start=0
Miłej lektury :)
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 13:57   

kirk50 napisał/a:
Podaję link do firmy która się zajmuje pielęgnacją lakierów w samochodach również renowacją i wszystkim co powoduje że wszystkim szczęka opada... :mrgreen: ...mają również sklep ze wszytkimi środkami do pielęgnacji auta...Robiłem już u nich 3 swoje samochody i efekt jest taki że samochody wyjeżdżające z salonu wyglądają już na używane :P ...naprawdę polecam...fachowcy jakich mało....moje zadowolenie jest w skali 1-10 na 100 :mrgreen: Tu jest link...firma z warszawy i chyba gdzieś w Polsce mają jakieś oddziały ale ja robię tylko u nich bo efekt zależy moim zdaniem od ludzi którzy to robią...a w nich wierzę najbardziej.. :)


Ciekawe czy z moim lakierem by sobie poradzili ;p
https://www.dropbox.com/s...30429-00059.jpg
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 18:40   

Greg-si...ok..przeniosłem...ale mała uwaga...to nie dotyczy allegro a nadmieniony przeze mnie temat jak najbardziej nawiązuje do tego tematu i jak i treśc w nim zawarta...takie jest moje zdanie... :P ...no i nie wiem czy osoby poszukujące tutaj takiej rady sprawdzą tamten temat , wątpię...no ale nie mnie decydowac...Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Maj 12, 2013 18:40 ]
Yog-Sothoth...

Ciekawe czy z moim lakierem by sobie poradzili ;p
https://www.dropbox.com/s...059.jpg[/quote]

No jeżeli chodzi o twój dach to już chyba nie :mrgreen: ale z resztą napewno ;)
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 14:32   

Podbiję, jakby ktoś chciał robić ciemny granat:)
Niestety samochód za poprzedniego właściciela jeździł tylko na automat i to przez 7 lat, więc lakier był dno...
na razie nie zdecydowałem się na polerkę mechaniczną(może na przyszły sezon), na razie zająłem się spolerowaniem kilku drażniących przytarć i w miarę uzyskałem lustro i głębie granatu(nie było to łatwe) choć pewnie skończy się na polerce ;-)

Używałem:
1. szampon turtle wax
2. glinka z płynem meguiars
3. politura(niestety) marketowa
4. wosk koloryzujący turtle wax
do wszystkiego mikrofibry i takie tam oczywistości :)
efekty poniżej ;-)
 
 
szusak 




Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 44
Skąd: Sękocin Nowy

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 21:32   

Zastosuj IronX i daj wosk Cornolite 476S. Glinka niewiele pomaga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 '98] woskowanie
Gość Tuning wizualny 35 Wto Lip 28, 2009 14:00
Mix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink