Forum Klubu ROVERki.pl :: podświetlenie grilla
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
podświetlenie grilla
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:25   

Czas pojawićsięponownie w wątku z głupim pomysłem :D

Sledzący wątek wiedzą o katodach które kupiłem po taniości, zostały mi jeszcze dwie i zastanawiam się co by tu podświetlić :P
Normalnie dziecko neostrady, lepiej mi dać jakieś zajęcie bo głupoty przychodzą do głowy.

Mianowicie "przyśnił" mi się mój Roverek z podświetlonym od wewnątrz grillem.

Nie rozbierałem jezscze przodu ale ze względu na nie do końca sprawne gniazdo kierunkowskazu przedniej lampy, będęmusiął siętam dostaća co za tym idzie najlepiej zdjąć zderzak.

Nie wiem ile tam jest miejsca ale z tego co pamiętam jak wymieniałem chłodnicę w poprzedmim R200 pod blokiem na parkingu, było tam trochęmiejsca i gdyby przymocowaćto minimalnie poniżej grilla tak, żeby nie było widaćsamej katody a między żeberkami byłoby widać taką łunę niebieską.

Czy ktośo czymś takim myślał??

Zastanawiam sięczy nie spróbować tylko nie wiem jak poprowadzić kable spod maski do środka żeby móc sprawowaćwładzęna włącznikiem tegoż ustrojstwa.

Od początku w R200 widiząłem podobieństwo do Nissana Skyline'a
Poniżej zdjęcia dla porównania R200 i Skyline GTR...GTR mi się podobał z podświetleniem grilla.

A teraz czekam na śmiech i politowanie :P
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:56   

Ha, ha. :wink:
Pomysł odważny, ale ciekawy :grin:
Ktoś kto rozbierał swoją 200 mógłby się wypowiedzieć czy wykonalne.
Ja planuję wiosną albo latem zrobić lampkę pod maską-taką jaką mają wypasione wersje BMW :mrgreen:
A co do koloru podświetlenia grila to nie wiem czy nie lepszy byłby zielony :?:
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 13:16   

da sie to tam upachać na moje krzywe oko ;) a kolorek ofkors czerwony :D :D :D można spróbować ;) ja u siebie w pokoju mam grill z Rovera 600 na szafce i będe go na ścianie montował, myśle własnie o takim podświetleniu ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 13:24   

Taaaaaaa, na przegladzie moze diagnosta nie dostrzegnie jej, do tego jezeli ukryjesz wlacznik tej lampki to nawet sie nie skapnie.

Ale nie daj boze bedziesz jechal ulica z wlaczonym grillem czy zielony czy czerwony czy niebieski cap dowod zabiora i po zabawie. Moze wez zamontuj sobie jeszcze koguta na dachu i paraduj przez miasto...

Wydryszek, faktycznie glupoty Ci w glowie siedza...juz lepiej zalozyc na maske z czujnikiem jak ja otworzysz to oswietla wnetrze pod maska. A do tego kolor inny niz bialy bedzie "kozacki", "szpanerski" i "zajefajny" ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 13:38   

faecd napisał/a:
zamontuj sobie jeszcze koguta na dachu i paraduj przez miasto


Z pomarańczowym kogutem może paradować ile chce :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:16   

Robert_, własnie byłem przy samochodzie na chwilę i zerknąłem to jest tam duuuużo miejsca i można to pewnie przymocowaćdo osłony za grillem, trochę poniżej. Na pewno wykonalne ale posiedzę nad tym jak się cieplej zrobi.
Muszę oblookać jak to z tąlampką w BMW bo brzmi ciekawie.
Na razie muszę sie dowiedizeć, co jeszcze trzbea odkręcić poza 4 śrubkami na górze aby zdemontować zderzak, bo muszę dostać się do lampy.

Markzo, Kolor niestety "wiejski" niebieski bo nie mam na zbyciu innego źródła i chcę spróbować na tym co już posiadam ale fakt, zielony albo czerwony byłby fajniejszy.

faecd, Pierwsza i najważniejsza kwestia, nigdzie nie napisałem że będę miał właczone to światło w trakcie jazdy, ma to być w celach obrazowych jako "gadżet".

Katoda będzie (plany) zamontowana do zderzaka, co oznacza, że będzie sieznajdować między zderzakiem a dokładniej grillem a chłodnicą więc nijak nie będzie jej widać bo ma być poniżej grilla.....no chyba że będzie włączona na przeglądzie :D
Zdaję sobie sprawę z zagrożeń dodatkowego nieprzepisowego oświetlenia, tak samo mógłbym dostać już mandat za włączone światła niebieskie w środku (o ile są włączone :D ) podczas jazdy.
Wydaje mi się że samochód wyglądałby z tym światłem śmiesznie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Co do zabrania dowódu to nie jestem tego pewny, za pseudo xenony też powinni zabrać a kumpel wstawił do Leona i powiedzieli że ma zdemontowaćalbo zabiorą dowód. Poodłączał kabelki, włożył normalne żarówki i pojechał, co prawda z 200zł mandatem a xenony sprzedał na Alledrogo.

Jeśli chodzi o koguta to nie wiem czy wiesz co mówią o tym przepisy. Tu już nie mówimy o zabraniu dowodu.
Miałem zdolnego kolegę który w Volvo S60 srebrnym zamontował sobie strobo niebiesko biały w środku w osłonie przeciwsłonecznej i megafon pod maską z syreną policyjną.
Parę razy można było ukrócić wygłupy ludzi na drogach jak powiedzał na radiu coś w stylu "w kierunku z Warszawy (jakaś trasa) na takim i takim kilometrze jest srebrne Volvo po cywilu", momentalnie spokój na drodze jak ktoś zobaczył nas w lusterku, raz ustrzegło to pewnego kierwocę przed wypadkiem.
Niestety przyszła kolej na kolegę i pewnego razu na mieście grupka szybkiego reagowania zablokowała mu samochó z każdej strony i na glebę, skończyło sięto dla niego na szczęście grzywną i ciekawościąPolicjantów jak to zrobił.

Remi55, faktycznie, ząłożę wielkiego pomarańczowego koguta a z tyłu walnę wielką naklejkę "FOLLOW ME" :D he he.....

Jak ktoś chce megaz super hiper światełka to polecam link :P

MG ZR Glow


Całkiem przyjemny ZR (mówię tylko o grillu bo to w zderzaku i pod spodem to już za dużo)

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 20:42   

Wydryszek napisał/a:
faecd, Pierwsza i najważniejsza kwestia, nigdzie nie napisałem że będę miał właczone to światło w trakcie jazdy, ma to być w celach obrazowych jako "gadżet".
a to spoko...ale tak czy siak bedzie malo uzyteczne, nie wiem jak Ty ja jak wsiadam do auta to jade!... a skoro autem sie jezdzi co kiedy bedziesz to palil? zaparkujesz pod domem i sobie na noc zapalisz? Chyba, ze goracy z Ciebie spociaz, jezdzisz na mordownie patrzec jak chlopaki pala gumy, scigac sie na 1/4 mili u siebie na miescie??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 07:02   

w jednej hondzie widziałem szyberdach wstawiony na przednią maskę, było widać silnik... jak już szaleć to szaleć :P
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 09:01   

To tym razem zacznę od końca :)

Kozik, ciekawe czy elektryczny :D he he...

faecd, jeździć z tym bym się raczej nie ośmielił, chyba że raz na chwilę ale większego wstydu bym sobie wtedy narobił bo pomysł nie jest wogóle sensowny jak zauważyłeś :)

Chcę nad tym usiąść bo i tak będę musiał zdejmować zderzak jak zrobi się cieplej no i najważniejsze, zostały mi katody :D
Zobaczymy czy nie zdejmę tego od razu.

Jeśli chodzi o spoty to ciężko mi się wybrać na ten lokalny pięć minut drogi ode mnie a co dopiero mówić o jakichś "dzikusach" i niebezpiecznych spotkaniach "młodzieży". :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Sro Sty 20, 2010 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patric62 




Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 88
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 18:03   

Wydryszek Chodzi Ci mniej wiecej o co takiego?

http://gallery.mg-rover.o.../14547/size/big
http://gallery.mg-rover.o.../14447/size/big

Bajer fajny ale nie praktyczny;p Ogolnie to lubie sie bawic w różne oswietlenia (jak np.zielone diody w rytm muzyki pod meblami, czy oswietlenie na zielono R, czy w przyszlosci nawet podwozia) ale griila bym nie oswietlił ;P za dużo roboty a potem pewnie i tak bym o tym zapomniał=p

Ale skoro nie masz co z tymi katodami zrobic to warto je jakos wykorzystac:) ;p
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 18:52   

Wow, ten R z linków trochę "przerysowany" i oszpecony.
W R200 okrąglaku jest chyba o tyle dobrze iż cały grill ma prześwit na chłodnicę, nie jest przysłonięty żadnym innym elementem jak to w tym z linków, w związku z czym wyglądałoby to trochę lepiej.
Zastanawiam się i jak w końcu będę zdejmował zderzak to podłączę na krótko katodę i zobaczęjak to świeci bo jak tak na zdjęciu to faktycznie nie ma sensu.

Co do zapomnienia o gadżecie to faktycznie może tak być, moje podświetlenie to niebieskie katody ale myślę nad białymi albo czerwonymi listwami LED zamiast zamontowanych już katod i podpięcie pod lampkę podsufitki żeby jak u większości to jakoś wyglądało i spełniało funkcje praktyczne a nie tylko na widzimisię odpalane z wtyku zapalniczki.

Czekam więc na pierwsze oznaki wiosny bo teraz palce na mrozie po 5s odpadają a póki co szukam jakiegoś ładnego wydechu.
Nie ma to być super mega klon MUGEN ale chciałbym żeby cośładnego, stonowanego błyszczącego wystawało z tyłu (teraz teżcoś tam polerowane jest) ale żeby dźwięk był inny niż w oryginale, niski, lekko pomrukliwy ale nie charkot, zgrzytanie i wycie jak z większości tanich wydechów "dospawaj sobie sam".
Najlepiej żeby było obliczone pod ten silnik a nie uniwersalny bo takiego chyba nie ma.

Chyba trochę offtopuję, na pewno offtopuję :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Sty 29, 2010 13:18   

Hehe, szyba w masce to dopiero kozacka sprawa :mrgreen:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Zdjęcia grilla.
Krzysi3k Tuning wizualny 11 Czw Lis 12, 2009 14:41
lelek11
Brak nowych postów [R-75 Lift] Tuning grilla
janio Tuning wizualny 23 Pią Lip 15, 2016 21:03
sebol11
Brak nowych postów [R200] Emblemat z grilla
Mashhad Tuning wizualny 6 Nie Sie 22, 2010 13:12
leszczu
Brak nowych postów [R75] Pęknięte ząbki grilla, malowanie
PressionLife Tuning wizualny 5 Nie Lis 12, 2017 16:30
nanab
Brak nowych postów [R75] Malowanie grilla - przed liftem
qwe12318 Tuning wizualny 12 Nie Lis 12, 2017 20:01
MD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink