Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Wymiary głośników?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Wymiary głośników?
Autor Wiadomość
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 17:47   [R400] Wymiary głośników?

Witam serdecznie.
Mam dwa malutkie pytanka dotyczące Rovera 400 i jego car audio:
1. Bardzo długo "googlowałem" rozmiarów głośników w Roverze 400 (416 dokładnie).
Ktoś może mi powiedzieć jaka rozmiarówka jest zamontowana fabrycznie?
Pytam ponieważ poprzedni właściciel mojego Rovera wymontował wszystkie wraz z radiem...
2. Moglibyście mi poradzić jakiś zestaw samych głośników do 200 zł (przód i tył! - bardzo ograniczony budżet...) ? Żeby chociaż "w miarę" grały, od razu mówię że nie jestem jakimś audiofilem, zależy mi tylko na muzyce w samochodzie :)

Czekam na wasze odpowiedzi, byłyby dla mnie bardzo pomocne :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 17:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:06   

1. 165mm w przednich drzwiach, z tyłu bodaj jajka 6x9 choć tu głowy nie dam, bo mogą być mniejsze
2. rozumiem, że pod samo radio i 200zł mają kosztować już obie pary? Bo w tym przedziale cenowym to każde jedne zagrają tak samo ;)
 
 
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:39   

PopaY napisał/a:
1. 165mm w przednich drzwiach, z tyłu bodaj jajka 6x9 choć tu głowy nie dam, bo mogą być mniejsze
2. rozumiem, że pod samo radio i 200zł mają kosztować już obie pary? Bo w tym przedziale cenowym to każde jedne zagrają tak samo ;)


Powiem tak: radyjko mam działające, JVC KDL~ jakies tam :) chodzi mi tylko o głośniki... poprzedni własciciel chyba nie lubił muzyki :)
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:10   

No ok, ale ja nie pytałem o radio tylko o konkretny budżet ;) Ale się domyślam, że mają to być zarówno przody jak i tył za sumę 200zł...

W takim razie poszukaj coś odseparowanego na przód, np. http://www.allegro.pl/ite...mm_gwar24m.html, a na tył wrzuć jakieś "pustaki", żeby tylko brzdękały ;)

Lub możesz dać na przód nieco gorszy zestaw, np. http://www.allegro.pl/ite...ax_gwar24m.html,a na tył http://www.allegro.pl/ite...sklep_w_wa.html, ale pamietaj, że przy tych głosnikach nie posłuchasz głośno muzyki, bo radio ma za słabe końcówki mocy by porządnie je zasilić. Do jakiejś tam skali, oczywiście bez problemu słyszalnej będzie grało ładnie, im więcej na potencjometrze tym więcej pierdzenia ;)
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:16   

Odpuść sobie tył, zrób tylko przód. Jak chcesz coś na tył, żeby brzęczało to podaj mi adres - wyśle Ci te co dają w standardzie do R416 na tył :mrgreen: . Jeżdżą odłączone w samochodzie i tylko obciążają samochód. :razz:
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:55   

Hehe, dobry plan :D Dlatego napisałem tą pierwszą propozycję by dać te 200zł lub prawie 200zł na przód, a na tył wrzucić coś taniego ;)
 
 
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 21:17   

AdrianWWL napisał/a:
Odpuść sobie tył, zrób tylko przód. Jak chcesz coś na tył, żeby brzęczało to podaj mi adres - wyśle Ci te co dają w standardzie do R416 na tył :mrgreen: . Jeżdżą odłączone w samochodzie i tylko obciążają samochód. :razz:


Na to bym reflektowal :P
Wtedy bym mogl nawet Helixy jakies na przod wrzucic? :>
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 21:51   

Ano mógłbyś pod warunkiem zwiększenie budżetu o 50zł ;) Albo używki :P
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 11:02   

Trostak, zrób może tak... Wyślij mi na PW swój adres korespondencyjny. Po niedzieli wyśle Ci głośniczki. Zamontujesz je sobie na razie z przodu.
Z zakupem nowych wstrzymaj się jeszcze trochę. Odłóż troszkę kasiorki. Jeśli kupisz nowe głośniki (165mm) będą Ci potrzebne
dystanse MDF oraz osłony lusterek na tweetery. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem byłoby zainwestować jeszcze parę złotych w maty wygłuszające/taśmę dekarską... :ok: .
W wolnej chwili zdejmij boczki drzwi i zobacz jak się tam sprawy mają. Skoro poprzedni właściciel Roverka zabrał głośniki, to jest jakaś szansa, że może coś tam zostawił (wygłuszenie+dystanse). :wink:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 12:29   

Cytat:
Z zakupem nowych wstrzymaj się jeszcze trochę. Odłóż troszkę kasiorki. Jeśli kupisz nowe głośniki (165mm) będą Ci potrzebne
dystanse MDF oraz osłony lusterek na tweetery. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem byłoby zainwestować jeszcze parę złotych w maty wygłuszające/taśmę dekarską... :ok: .
W wolnej chwili zdejmij boczki drzwi i zobacz jak się tam sprawy mają. Skoro poprzedni właściciel Roverka zabrał głośniki, to jest jakaś szansa, że może coś tam zostawił (wygłuszenie+dystanse). :wink:


Jeśli kolega Trostak ma w domu wyżynarkę lub piłę ( ręczną ) do drewna, trochę choćby deski/mdf + godzinka może dwie wolnego czasu to dysnansów kupować nie trzeba. Zawsze to kaska do przodu.

Osłonek też kupować nie trzeba. 30zł to całkiem sporo jak za coś takiego. Samemu dziurkę wywiercić, ustawić tweeterki pod kątem i problem z głowy :)

Może i trzeba troszkę czasu poświęcić ale za to cieszy bardziej niż kupne, bo zrobione samemu + 5-6 dyszek do przodu :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 19:02   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za dobre chęci (chęć wysłania nawet własnych głośników :)) .
Jednak wole przeznaczyć troszkę własnych pieniążków :)
A co sądzicie o kupnie na przód i tył Helixów? Tak patrzyłem na allegro że za 300 zł bym cały zestaw chapnął... Czy to dobry pomysł?
Myślę że 300 zł bym jeszcze dał radę wyciągnąć budżetu... :)
Co będę musiał robić oprócz kupna głośników i montażu? Domyśliłem się że z przodu mają być 165mm a z tyłu 130mm, takie są wstawione fabryczne???
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 23:09   

Cytat:
A co sądzicie o kupnie na przód i tył Helixów? Tak patrzyłem na allegro że za 300 zł bym cały zestaw chapnął... Czy to dobry pomysł?


A o jakich Ty helixach myślisz skoro 4 sztuki za 300zł? Co do tego co ja sądzę. To na tył daj cokolwiek, nawet najtańsze i włączaj tylko jak goście na kanapie siądą. Skup się na przodzie bo to Tobie ma grać dobrze a nie Twojej kanapie :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 16:02   

http://allegro.pl/item745...letny_rest.html - Tył
http://allegro.pl/item745...letny_rest.html - Przód.

268 zł :) tak się składa że mój ojciec codziennie jest we Frankfurcie i by mógł nawet mi je przywieźć, więc nie musiałbym płacić za przesyłkę. Co sądzicie?
 
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 16:57   

Trostak, koledzy Ci tu parę rzeczy doradzili, ale...
Ja zapytam:
- masz sedana czy hb ?
- lusterka elektryczne czy manualne ?

Przy montrzu nowych głośników w sedanie na tyle jest trochę zabawy by osadzić z powrotem oryginalne maskownice.
No i normalne, że przy manualnych lusterkach nie wsadzisz tweeterków w to miejsce, które proponowali koledzy.

Na tył nie dawał bym dwudrożnych osiowo, raczej pomyślałbym o czyś basowym.

Ale zrobisz jak uważasz.

[ Dodano: Sob Wrz 19, 2009 17:03 ]
Co do tych na przód - też współosiowe. Tych wysokich tonów prawie nie usłyszysz będą biły Ci po kostkach...
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 17:08   

Tomaszi napisał/a:
Trostak, koledzy Ci tu parę rzeczy doradzili, ale...
Ja zapytam:
- masz sedana czy hb ?
- lusterka elektryczne czy manualne ?

Przy montrzu nowych głośników w sedanie na tyle jest trochę zabawy by osadzić z powrotem oryginalne maskownice.
No i normalne, że przy manualnych lusterkach nie wsadzisz tweeterków w to miejsce, które proponowali koledzy.

Na tył nie dawał bym dwudrożnych osiowo, raczej pomyślałbym o czyś basowym.

Ale zrobisz jak uważasz.

[ Dodano: Sob Wrz 19, 2009 17:03 ]
Co do tych na przód - też współosiowe. Tych wysokich tonów prawie nie usłyszysz będą biły Ci po kostkach...


Mam 416 Hatchbacka ;)
Lustereczka elektryczne :)
Czyli nie ta to dobrego efektu? Te głośniczki nie dadzą rady? Naprawde nie jestem audiofilem :)
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 17:32   

Cytat:
Czyli nie ta to dobrego efektu? Te głośniczki nie dadzą rady? Naprawde nie jestem audiofilem :)


Nie te się poleca na forum :) . W zasadzie jak masz brać takie to chyba szkoda kasy i lepiej wydać 20zł za jakieś "głośniki" skoro i tak w nogi mają grać. Tylko i wyłącznie zestaw odseparowany.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Trostak 



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Z daleka ;)



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:14   

Botanix napisał/a:
Cytat:
Czyli nie ta to dobrego efektu? Te głośniczki nie dadzą rady? Naprawde nie jestem audiofilem :)


Nie te się poleca na forum :) . W zasadzie jak masz brać takie to chyba szkoda kasy i lepiej wydać 20zł za jakieś "głośniki" skoro i tak w nogi mają grać. Tylko i wyłącznie zestaw odseparowany.


Aczkolwiek chyba nie będą pierdziały jak takie za 20 zł, co? :)
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:16   

Bez wzmacniacza przy podkręconym potencjometrze jak najbardziej będą.
 
 
czaja18 



Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Bielawa



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 22:04   

Witam
Odkopie trochę temat bo nie jest jeszcze taki stary.
Mam 420 w sedanie i chcę zrobić w nim audio. Jestem już od jakiegoś czasu posiadaczem glośników boschmann R 2630 CX:
http://allegro.pl/item828..._r_2630_cx.html
Chcę ich użyć na z przodu ale nie wiem czy nie sa za grube nawet po zastosowaniu dystansów. Na razie nie ściągalem boczka do przymierzania bo szkoda mi zatrzasków. Możecie mi powiedzieć czy da rade to ladnie zmontować czy kupić inne głośniki?
Jak coś to brał bym te dystanse:
http://allegro.pl/item831...u_adaptery.html

Nie mam za dużo kasy więc nie chce robić zestawu odseparowanego. Za dystanse i komplet glośników na tył chce dac do 150zł. Nie jestem audiofilem i nie mam dużych wymagań.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 22:37   

AdrianWWL napisał/a:
Trostak osłony lusterek na tweetery. :wink:


Takie cuśśś będzie pasować do Kanciaka hmm?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] odnosnie głośników
shilus82 Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Czw Mar 04, 2010 12:22
shilus82
Brak nowych postów [R400] Wymiana głośników
Artu Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Kwi 27, 2009 23:22
Artu
Brak nowych postów [R400] Podłączenie głośników
des Car-audio, nawigacje, radia CB 23 Czw Sty 22, 2009 02:14
own
Brak nowych postów [MG ZS/R400/R45] Max głębokość montażowa głośników przednich
Mix Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Gru 25, 2009 22:30
greg-si
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 ] Moc głośników
RAM641 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Lip 05, 2013 16:53
RAM641



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink