Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat - zakaz ruchu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat - zakaz ruchu.
Autor Wiadomość
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 21:35   Mandat - zakaz ruchu.

Witam, w ostatni wtorek pojechałem do znajomego. Na miejscu stwierdziliśmy, że idziemy na imprezę, tak więc auto zostało u niego pod domem. Następnego dnia (środa) o godzinie 16 idę do niego i widzę wsadzoną karteczkę za wycieraczkę. Okazało się, że jest to mandat karny w wysokości 100zł. Na początku ulicy stoi zakaz ruchu a pod nim tabliczka z napisem "Obowiązuje w środy i soboty w godz 5-15 Nie dotyczy identyfikatorów AO-2 PSM Przymorze". I tutaj mam do was pytanie. Jako, że autem wjechałem tam we wtorek to miałem prawo dostać ten mandat ? Co mam teraz zrobić, odwołać się, czy olać sprawę i zapłacić ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 07, 2010 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 21:56   

Pyros napisał/a:
Jako, że autem wjechałem tam we wtorek to miałem prawo dostać ten mandat ?

Trzebaby przewertować dokładnie PoRD.

Na szybko, to wg mnie nie mogłeś, bo to jest zakaz ruchu - jeśli nie ruszałeś auta, to nie mieli prawa Ci go wystawić.
Pyros napisał/a:
Okazało się, że jest to mandat karny w wysokości 100zł

Tylko podaj za co - jaka jest przyczyna mandatu - musi to być na nim napisane.

Bo wydaje mi się, że 100 zł o za mało jak na złamanie zakazu ruchu i obstawiałbym raczej nieprawidłowe parkowanie, a za tym znakiem stoi kolejny "Strefa zamieszkania", a mało kto wie, że w takiej strefie parkować wolno tylko w miejscach do tego przeznaczonych!!!
Pyros napisał/a:
Co mam teraz zrobić, odwołać się, czy olać sprawę i zapłacić ?

Jeśli to rzeczywiście za złamanie zakazu ruchu to się odwołuj, ale moim zdaniem to za parkowanie poza miejscem w tym celu wyznaczonym w strefie zamieszkania.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 22:01   

nie wiem ja olałem sprawę...


ja kiedyś postawiłem auto na poboczu wykupiłem bilecik na pół godziny i poszedłem coś zjeść... wracam po dosłownie 31 minutach a koleś czekał przed moim autem i patrzył na zegarek i minęło 30 minut zaczął robić zdjęcia i wypisywać mandat ja się go pytam: "jakiś problem?" a on że czas minął i wypisuje mandat... trochę mnie to rozbawiło a potem zdenerwowało i mówię że właśnie wracam jest minuta po czasie a on że nie ważne bilet był na 30 minut jak miałem zamiar być dłużej trzeba było wykupić na 45minut... no to mówię do niego że dam mu te 50gr jak tak bardzo chce a on że jak wykupię bilet za tą złotówkę dziś to nie będzie mandatu a jak nie wykupię to będzie mandat w wysokości 50zł... poszedłem kupiłem ten bilet on to przyjął... po nie całym tygodniu przyszedł mandat do domu z treścią mniej więcej taką że jeżeli pójdzie się dziś i zapłaci za dodatkowe minuty które auto stało (czyli ten drugi bilet który już kupiłem i dałem koszt raptem 1zł) to nie będzie mandatu a jak następnego dnia i do 7 dnia od czasu dostania listu to 50zł... jeżeli się nie wpłaci w ciągu 7dni to sprawa idzie do sądu...

porypane to strasznie jest a że do miasta miałem 45km i byłem tam przypadkiem to chyba normalnie że nie pojechałem wpłacić tej złotówki... :neutral:

ale mandatu i tak nie zapłaciłem a sprawa ucichła na dzień dzisiejszy... rok minął... po 2 latach takie rzeczy się przedawniają chyba...


dodam że miasto to Gorzów Wlkp
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 22:21   

Zaparkowałem samochód w miejscu do tego przeznaczonym. Na mandacie jest napisane "Niedostosowanie się do znaku drogowego zakaz ruchu z tabliczką "Obowiązuje w środy i soboty w godz 5-15 Nie dotyczy identyfikatorów AO-2 PSM Przymorze""

Tak więc mam nadzieję, że jak podjadę jutro do straży miejskiej i złożę wyjaśnienie to mandat będzie unieważniony.
_________________
Rover Coupe 302KM/452nM
https://youtu.be/8EhA4Cbfd14 0-140kmh :) przy 250km
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 22:42   

Pyros, Trzymaj się swojej wersji. Jak odmówią anulowania to żądaj podstawy prawnej na jakiej ci go nałożyli.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Cze 07, 2010 22:49   

Mało tego, żeby ukarać za naruszenie zakazu RUCHU, powinni udowodnić, że go naruszyłeś. Samochód stojący od 'kiedyś' nie narusza takiego zakazu bo się 'nie rusza'.
ZTCW, to tam jest monitoring i można sprawdzić, od kiedy auto tam stało.

BTW - w tak durny sposób znakując osiedle sami sobie w stopę strzelili.
Gdyby się upierali przy swoim ja nie przyjąłbym mandatu. Niech robią wniosek do sądu, tylko żądałbym (na piśmie) zabezpieczenia nagrań z monitoringu.

Powodzenia :)
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 08:04   

Mi się wydaje, że nagrania nawet nie są konieczne, ale może się mylę... moim tokiem rozumowania, kierowca nie został zatrzymany jadąc pojazdem, a kartka została włożona za wycieraczkę- to jednoznacznie potwierdza, że auto się nie ruszało ("ruszało nie")... :lol:
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 08:42   

Pyros napisał/a:
Zaparkowałem samochód w miejscu do tego przeznaczonym. Na mandacie jest napisane "Niedostosowanie się do znaku drogowego zakaz ruchu z tabliczką "Obowiązuje w środy i soboty w godz 5-15 Nie dotyczy identyfikatorów AO-2 PSM Przymorze""

Tak więc mam nadzieję, że jak podjadę jutro do straży miejskiej i złożę wyjaśnienie to mandat będzie unieważniony.

:ok:
Mi ostatnio SM w Wawie odpuściła, mimo, że ewidentnie stałem nieprawidłowo, ale od razu poszedłem do nich, powiedziałem zgodnie z prawdą, że zgadzam się, tylko że wróciłem w nocy i 15 minut szukałem innego miejsca i wybrałem takie, które jest za blisko skrzyżowania, ale go nie zasłania i skończyło się na pouczeniu. :)
dukat11 napisał/a:
Jak odmówią anulowania to żądaj podstawy prawnej na jakiej ci go nałożyli.

Podstawa to już jest na samym mandacie. Jedyne co, to można żądać dowodu lub zeznań świadków, że auto się poruszało w tym czasie. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 08:49   

maciej napisał/a:
można żądać dowodu lub zeznań świadków, że auto się poruszało w tym czasie. :)

ale jak by sie poruszalo to nie zostawili by mandatu za wycieraczka tylko wreczyli go kierowcy i byłby na nim jego podpis ;] Pyros, cokolwiek ci tam powiedzą (nie da sie anulować mandatu, mamy świadków itp) nie przyjmuj tego mandatu
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:05   

Ciufcia napisał/a:
ale jak by sie poruszalo to nie zostawili by mandatu za wycieraczka tylko wreczyli go kierowcy i byłby na nim jego podpis

BO na razie to nie mandat, tylko wezwanie do złożenia wyjaśnień. :)
Ciufcia napisał/a:
Pyros, cokolwiek ci tam powiedzą (nie da sie anulować mandatu, mamy świadków itp) nie przyjmuj tego mandatu

Dokładnie. :ok: :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:07   

maciej napisał/a:
Podstawa to już jest na samym mandacie. Jedyne co, to można żądać dowodu lub zeznań świadków, że auto się poruszało w tym czasie. :)


Niby jest ale jeśli poważasz zasadność mandatu czyli jego podstawę i odrzucają twoje zażalenie to muszą to jakoś umotywować.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:25   

Cytat:
Niby jest ale jeśli poważasz zasadność mandatu czyli jego podstawę i odrzucają twoje zażalenie to muszą to jakoś umotywować.

Ale "podstawa prawna" to jest artykuł na podstawie, którego wystawiono mandat, a to, że trzeba udowodnić złamanie tego artykułu, to już kwestia dowodów (nagrań, zdjęć etc) i zeznań świadków, a nie podstawa prawna - o to mi tylko chodzi. :)

Generalnie, moim zdaniem SM przyjechało, bo wezwał ich mieszkaniec (tak było w mojej ostatniej sprawie) i "musieli się wykazać". Podejrzewam, że jak się z nimi pogada, to będzie "pouczenie" i po sprawie.
Jak nie, to będą musieli wskazać dowód albo powiedzieć, że mają zeznanie świadka.

Jeśli tak zrobią, to należy nie przyjąć mandatu i od razu pisać do sądu grodzkiego odwołanie, bo pierwsza "sprawa" odbywa się zaocznie i można jej nawet nie zauważyć, a jak się nie ustosunkuje do zarzutów, to na takiej "sprawie" wyrok jest praktycznie automatycznie "zatwierdzany" i, z praktyki, kara jest taka sama jak na mandacie + koszty sądowe (ztcp około 80 zł).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:54   

Dziękuje za wszelką wykazaną pomoc. Dzwoniłem właśnie do lokalnego wydziału SM, tam powiedziano mi, że muszę napisać pismo i wysłać je do nich drogą pocztową lub elektroniczną. Tak więc jak wrócę tylko do domu z pracy, coś tam napiszę i wyślę.
_________________
Rover Coupe 302KM/452nM
https://youtu.be/8EhA4Cbfd14 0-140kmh :) przy 250km
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 13:07   

Pyros napisał/a:
Dzwoniłem właśnie do lokalnego wydziału SM, tam powiedziano mi, że muszę napisać pismo i wysłać je do nich drogą pocztową lub elektroniczną.

powinno wystarczyć, jakbyś się tam przeszedł - czasem jest szybciej. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 13:56   

maciej napisał/a:
powinno wystarczyć, jakbyś się tam przeszedł
a pismo miej przygotowane w garści :]
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Cze 17, 2010 14:11   

i jak sie sprawa skończyła?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Brak nowych postów [PoRD] Zakaz wjazdu
llygas Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Paź 04, 2010 11:25
maciej
Brak nowych postów [PoRD] Zakaz zatrzymywania się
Kogo, czego i kiedy dotyczy...
wild_weasel Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Lut 02, 2009 12:32
wild_weasel
Brak nowych postów Zakaz parkowania-napisy na chodniku
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Gru 02, 2011 11:03
Pawkaz
Brak nowych postów [PoRD] MPK - włączanie się do ruchu
drooid Prawo i ubezpieczenia 11 Nie Mar 01, 2009 19:42
mcjg



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink