Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Słabe nagłośnienie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Słabe nagłośnienie
Autor Wiadomość
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:48   [R75] Słabe nagłośnienie

Mam pytanie bo moim zdaniem jak na tą klasę auta to nagłośnienie jest kiepskie. Posiadam radio Alpine oryginalne ze zmieniarką na 6CD. I mam pytanie czy jest słabe radio ,tylko że to Alpine więc już coś lepszego czy głośniki (mam 8głośników) są kiepściutkie ? I jakiej firmy są te głośniki ??
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:56   

Ja mam to samo tragicznie to brzmi.... w dodatku po przeniesieniu zmieniarki do bagażnika jak przełączę na cd gra mi tylko prawa strona wozu:-(

Dołączam się do kolegi pytania jak to polepszyć i ile to koszta?

dorzucę 2 pytanka
1. alpine to symphony czy harmony
2. gdzie szukać przyczyny ze po przeciągnięciu kabla ze schowka dalej aż do bagażnika gra mi na jedna stronę. dodam ze jak uderzę w plastiki kanału przy dźwigni biegów z lewej strony to mi na chwile zagra w lewych tez.
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 00:00   

jak chcesz miec lepsze naglosnienie to na pierwszy strzal zmien sobie radjo bo to co masz jest slabiutkie, po zmnianie napewno zobaczysz roznice pojawi sie wiecej dzwiekow noi jakis tam basik ''tylko nie kupuj sony'' i sam stwierdzisz co wartaja glosniki i czy chcesz je zmienic zalezy jakie masz wymagania ja osobiscie zostalem przy orginalnych bo poki co mi to wystarcza ale w planach mam wygluszyc wszystkie drzwi tasma dekarska bo bez wygluszenia drzwi nie wyciagniesz basu nawet z dobrych glosnikow wierz mi
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 00:09   

ale na lepsze znaczy na symphony czy na nie oryginalne...troche mi szkoda bo ladnie sie komponuja te ori radia:-D z deska:-) syphony ma lepszy dzwiek a moze bylo jakies dedykowane do r75 porzadne radio?
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 00:19   

Czym się różni radio Alpine Harmony od Symphony ? Ja też nie zmienię radia na jakieś ze sklepu bo mi się nie będzie komponowac z deską. Kolejne pytanie mam takie jakie radio jest w zestawie harman kardon ?
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 00:35   

tz wlasnie mam nadzieje ze mi napisza ze radio w harman kardon bylo jakies zajebiste:-D tylko ono podchodzi bo chce miec fabryczna zabudowe. :-) ja to zglebiam temat dorobienia rca do tego radia ale tak zeby byly i 4 koncowki mocy:-)
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:37   

na forum sporo pisze o audio w r75 tu macie pare przydatnych linkow
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36360
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=16515

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 11:37 ]
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=333136
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47472
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:55   

jak to wszstko przezytalem chyba zamienie na symphony a kumpel dolutuje mi wyjsia rca niezaleznie od glosnikowych i na symphony beda helixy dark blue 1.62 system a na rca wzmak i sub w skrzynce do bagaznika.

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 11:55 ]
te nizej linki widzialem ale to niewie4m czy bedzie lepiej gralo od symphony a koszt duzy
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:22   

powinno ci ladnie grac bo bass bedzie robil sub a te glosniki z twoim radiem powinny dawac rade ja znowu chcialem miec mocne radio a bass wyciagnac z glosnikow z drzwi wiec bede je wygluszal a nie biore pod uwage zadnych sub. czy tub i wzmacniaczy
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:27   

ja mam po mazdzie duuzo audio bo po kupnie roverka wywalilem z niej skrzynie z calkiem niezlym subem i wzmakiem, Tam i tak nic poza wydechem nie slychac:-) mam dark blue w pudelku nie zakladane (tez mialy isc do mazdy) tylko mi pozostaje radio na rca przerobic i chyba zmiana na symphony bo to moje raczej nie pociagnie na radiu dark blue.
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:07   

jarekb, ja sie z Toba nie zgodze co do Sony. Nie jestem znawca tematu, ale uzywam radia Sony i ma bardzo ladny dzwiek. Gra czysto, bas jest dobry na fabrycznych glosnikach z 600 plus tweetery rowniez Sony. Mam w planach zmiane radia na inne Sony, ktore ma kolega i ono gra juz nieziemsko. Jak znajde zdjecia z modelami to wrzuce.

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 13:04 ]
Ja mam to i jestem zadowolony:



A to radiochce kupic, jest naprawde super, mozna twozyc virualna scene muzyczna, czy jakos tak. Wydaje Ci sie, ze glosniki umieszczone w drzwiach na dole sa duzo wyzej i radio gra naprawde super!



[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 13:07 ]
Bas mi leci dosyc mocny, ale tylko z glosnikow w tylnej polce. Glosniki w przednich drzwiach raczej zmienie. Zaznaczam, ze wygluszylem przednie drzwi.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:52   

Ja się przesiadłem z Sony na Alpine i tak szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej zauważalnej różnicy w jakości dźwięku. Alpine jednak ma nieco większe możliwości niż odtwarzacz Sony, który miałem.

Ja polecam wymienić wszystko - kable, głośniki, radioodtwarzacz.
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 14:50   

0l0, nie wiem jakie opcje maja Alpine, ale ten drugi soniak ma ich mnostwo
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 15:12   

0l0, Perez

hehe śmiesznie się te dwa ostatnie Wasze posty czyta :) Możecie wstawić za Alpine i Sony np. Rover i Honda nie podając modeli i dalej prowadzić dyskusję która nie będzie miała żadnego sensu merytorycznego.

Sorry Panowie ale piszecie dużo nie zagłębiając w ogóle tematu.
Nie chce mi się wdawać w dyskusję więc napiszę krótko. Wyciągnąć kable RCA z przed końcówki w radiu kupić jakiś w miarę dobry* wzmacniacz i podłączyć pod niego na początku oryginalne głośniki a później myśleć nad resztą jak będzie nadal mało.

*-nie mylić z mocny, kolorowy i nowy...
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 15:16   

greg-si napisał/a:
0l0, Perez

hehe śmiesznie się te dwa ostatnie Wasze posty czyta :) Możecie wstawić za Alpine i Sony np. Rover i Honda nie podając modeli i dalej prowadzić dyskusję która nie będzie miała żadnego sensu merytorycznego.

Sorry Panowie ale piszecie dużo nie zagłębiając w ogóle tematu.
Nie chce mi się wdawać w dyskusję więc napiszę krótko. Wyciągnąć kable RCA z przed końcówki w radiu kupić jakiś w miarę dobry* wzmacniacz i podłączyć pod niego na początku oryginalne głośniki a później myśleć nad resztą jak będzie nadal mało.

*-nie mylić z mocny, kolorowy i nowy...


Tak też zrobiłem ,ale jeszcze do tego zmieniłem głośniki z przodu na Helixy + Alpine mrv-t
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 15:38   

Kamil79, ostatnio coraz szerzej się to stosuje ze względu na zintegrowane radia z klimatyzacją i deską rozdzielczą
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 16:07   

ja tez tak zrobie ale helixy darki dam na radio a rca pojdzie na suba ja niejestem audiofilem ale lubie czyste brzmienie(czyste nie głośne) w mazdzie mam od 2004 roku soniaka xploda 3300 czy jakos tak:-) kupilem bo sie z podswietleniem komponowal ale gra to tak przecietnie i od konca gwarancji juz nawet nieproboje reanimowac napedu cd. psul sie co 4 miechy.

Powiedzcie mi tylko czy skoro mam te helixy 2 zestawy przod i tyl to czy harmoiny je pociagnie czy jednak warto wymienic na symphony. Jak mowie glosniki na bank beda podlaczane pod radio. jak mala roznica moze niewarto zmieniac? do harmony czy do symphony i tak dorobie rca:-)
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 18:28   

Jak podłączyłem Heilxy dark blue pod samo radio ( symphony) to efekt był gorszy niż przy standardowych głośnikach (alpine symhony ma chyba 4x7 wat) . Po dokupieniu adaptera rca
http://www.allegro.pl/ite...sza_jakosc.html
i wzmacniacza dopiero helixy ruszyły.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 24, 2010 23:50   

Znalazlem rozwiazanie a raczej moj kumpel z drugiego konca polski:-) On dlubie w audio od baardzo dawna i jakos go dorwalem na gadu,nakreslilem temat. Jutro moje harmony idzie do wymontowania i wyslania do niego. Otóż on twierdzi ze nasze radia czy harmony czy symphony to straszny szit i nalegal bym zmienil, aczkolwiek uparlem sie ze chce miec dedykowany wyglad, wiec.... on ma radio jvc jakies tam lepsiejszej jakosci i podjal sie przeszczepu do harmony bebechów z jvc bo podobno za tym wymyslnym pastikiem radio jest jak kazde inne tylko ze bardzo slabej jakosci mamy koncowki mocy. Moje radyjko jutro leci do niego na dorobienie rca, przerobienie magnetofonu na aux i przeszczepu bebechow z jvc o ile sie da:-) sam juz pare przerobek robil ogarnia temat podobno moze wyjsc ciekawie:-) jak wroci zdam relacje czy lepiej:)
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 00:48   

Jestem tego bardzo ciekawy jaki będzie efekt. Mam takie pytanie bo miałem rover 25 a teraz zamienilem na mg zr i mimo ze są te same glosniki i radio tez to tak ekstra gra i basy są dużo większe niż w rover 25. Jak to możliwe ?? Dodam że Mg ma tylko dwa głosniki wiecej w przednich drzwiach. Te takie malutkie glosniki co są nad tymi u dołu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Złe nagłośnienie
norbi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pon Lis 14, 2011 18:47
Remigiusz
Brak nowych postów [R75] Radio i nagłośnienie
se7en86 Car-audio, nawigacje, radia CB 25 Czw Sie 21, 2008 23:52
Zukowaty
Brak nowych postów [R416] Jakie nagłośnienie ?
TheHumanHero Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Maj 20, 2014 22:08
Avinle
Brak nowych postów [R400/45/ZS sedan] Nagłośnienie w MG ZS
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 36 Nie Paź 15, 2017 23:55
limciu
Brak nowych postów [MG ZT] Wymiana nagłośnienie - prośba o ocenę
bula3546 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Kwi 20, 2015 20:57
bula3546



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink