Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy z utrzymaniem temp silnika?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy z utrzymaniem temp silnika?
Autor Wiadomość
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 23:54   [R75] Problemy z utrzymaniem temp silnika?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam,
Mój problem polega na tym, że mam problemy z utrzymaniem temperatury silnika. Jeżdzę na ECON i niestety wskaźnik temperatury silnika rzadko kiedy dochodzi do połowy(czyli optymalnej temperatury)...jak przycisnę więcej gazu to wtedy temperatura rośnie(co jest zapewne spowodowane wzrostem obrotów) natomiast jeżeli stoje w korku lub jadę powoli temperatura spada i zatrzymuje się w okolicach 1/4 pierwszej ćwiartki na wskaźniku temp. Jeżeli chodzi o nawiew to raz leci powietrze ciepłe, a raz niestety zimne i tak się zmienia co jakiś czas. Pokrętło pod zegarem mam przekręcone maksymalnie w prawą stronę(białego kółeczka) ale to nic nie pomaga. Proszę o pomoc. Czy to może jest kwestia termostatu?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 23:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szwed 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 58
Skąd: Grudziadz



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 07:26   

najprawdopodobniej tak
 
 
Stachu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Sty 2002
Posty: 179
Skąd: Bydgoszcz

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 08:20   

A webasto sprawdzałeś?
_________________
Stachu
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 08:32   

patrysgn napisał/a:
A webasto sprawdzałeś?


Przy minus 20 jesli masz niesprawne webasto to prawdopodobne że nie utrzyma temperatury
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 09:03   

patrysgn, Poszukaj, napewno znajdziesz :smile:
http://forum.roverki.eu/v...eratura+silnika
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:02   

dukat11 napisał/a:
patrysgn napisał/a:
A webasto sprawdzałeś?


Przy minus 20 jesli masz niesprawne webasto to prawdopodobne że nie utrzyma temperatury

To nie ma znaczenia czy jest minus 20 czy minus 3stopnie. Ogólnie jeżeli jest poniżej zera to jest z tym problem. Webasta nie sprawdzałem, wiem tylko tyle, że się włącza i pracuje.
 
 
Stachu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Sty 2002
Posty: 179
Skąd: Bydgoszcz

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:24   

Jeżeli po odpaleniu wąż do chłodnicy robi się ciepły, to napewno termostat
_________________
Stachu
 
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:06   

Stachu napisał/a:
Jeżeli po odpaleniu wąż do chłodnicy robi się ciepły, to napewno termostat

A gdzie ten wąż się znajduje? trzeba sciągać zderzak czy można tylko po otwarciu maski? Wiem, że zbiornik z płynem chłodzącym jest ciepły.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:28   

Wąż jest na samym dole przy chłodnicy. Nic nie trzeba rozbierać. Sprawdzenie termostatu masz w linku poniżej. Zbiorniczek zawsze będzie ciepły, nawet jak termostat się nie otworzy.
http://forum.roverki.eu/v...hlight=#430044.

Ogrzewanie
1. mało możne być płynu w układzie chłodzenia lub zapowietrzony układ;
2. sprawdź termostat jak w linku wyżej;
3. temperaturę ustaw na 22C i nawiew na 2 kreskę -poobserwuj jak będzie;
4. sterowanie temperaturą przełącz na ręczne
5. uruchom auto z wyłączonym ogrzewaniem (cały panel OFF) i zobacz jak się szybko nagrzeje układ chłodzenia (kreska w połowie)
http://forum.roverki.eu/v...light=termostat
http://forum.roverki.eu/v...light=termostat
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:54   

apples napisał/a:

5. uruchom auto z wyłączonym ogrzewaniem (cały panel OFF) i zobacz jak się szybko nagrzeje układ chłodzenia (kreska w połowie)

Po 20minutach temperatura nawet nie drgnęła. Cały panel jest na OFF. Ogrzewanie tylniej szyby wyłączone. Webasto chyba nie pracuje bo żaden dymek spod spodu auta nie leci. Webasto jest ciepłe. Gumowy wąż na dole chłodnicy po prawej stronie(stojąc przodem do auta) jest zimny.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:04   

To wynika że termostat OK, tylko webasto nie chodzi.
Czy słychać jak gwiżdże delikatnie i czy słychać jakby pompka jakaś w nim chodziła. Powinno tez być słychać przy prawym tylnym kole pompkę od webasto, która wydaje głos jakby pukania. Bez webasto będzie ciężko go dogrzać. Ciepłe będzie, gdyż woda w układzie chłodzenia krąży i trochę je też podgrzewa. Po wyłączeniu silnika powinno też być słychać odgłos pracującego wentylatora w nim.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:18   

apples napisał/a:
To wynika że termostat OK, tylko webasto nie chodzi.
Czy słychać jak gwiżdże delikatnie i czy słychać jakby pompka jakaś w nim chodziła. Powinno tez być słychać przy prawym tylnym kole pompkę od webasto, która wydaje głos jakby pukania. Bez webasto będzie ciężko go dogrzać. Ciepłe będzie, gdyż woda w układzie chłodzenia krąży i trochę je też podgrzewa. Po wyłączeniu silnika powinno też być słychać odgłos pracującego wentylatora w nim.

Dodam jeszcze, że temperatura wzrosła trochę ponad 1/2 wymaganej temperaury po ok.40minutach. Dopiero po tych 40min i przejechaniu ok. 2km temperatura doszła prawie do właściwej i po zatrzymaniu spadła do 1/2 wymaganej temperatury. Oczywiście wszystko działo się przy wyłączonym panelu dmuchawy(OFF). Pukanie przy tylnym prawym kole jest słyszalne(i jeśli mam być szczery myślałem, że to jakaś awaria w zbiorniku paliwa:D więc dzięki za info ze to webasto). Gwizdania nie słychać. Wąż przy chłodnicy po tych 40min letni.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:23   

Tak jak napisałem. Termostat OK, webasto nie.
Sprawdź w komputerze faktyczną temperaturę w układzie chłodzenia pozycja 7.0.
http://forum.roverki.eu/v...styka+komputera
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:28   

apples napisał/a:
Tak jak napisałem. Termostat OK, webasto nie.

Nie pamietam jak było przy temperaturze powyżej +5stopni. Bo z tego co mi wiadomo webasto wtedy się nie włącza. Tylko nie pamietam czy było ok z temperatura czy nie. To jeżeli temperatura jest poniżej +5st i webasto nie działa w 100% jak trzeba to silnik nie dogrzeje się i temperatura na postoju będzie spadać? Pozostaje ewentualnie tylko wymiana webasta(bo jak czytałem to mało kto naprawia to urządzenie)? Bo tak jak mówisz termostat jest ok z tego wywnioskowałem pomimo tego, że nie utrzymuje temperatury silnika nawet jak się nagrzeje to i tak spada...
Test komputera przy wskazaniu na wskaźniku temperatury w położeniu 1/2 wymaganej temperatury:
a/ pozycja _ _7.0 wynik _ _ _000
b/ pozycja _ _7.1 wynik _ _ _ - 115 zmieniajać się co sekundę w _ _ _ - 120
c/ pozycja _ _ 7.2 wynik _ _00
d/ pozycja _ _ 7.3 wynik _ _ _000
Ostatnio zmieniony przez patrysgn Nie Sty 24, 2010 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:48   

Webasto uruchamia się dopiero poniżej +5. Podjedz na stacje diagnostyczną gdzie naprawiają ciężarówki bo powinni mieć komputer do webasto. Sprawdzą i powiedzą co jest.

Test robiłeś na wyłączonym silniku stąd te 0-a. Zrób test na pracującym silniku po jego nagrzaniu. Jedyne co pokazuje teraz to że temperaturę macie -12. U nas -14 :wink:
Może jest walnięty czujnik temperatury od webasto.

Na postoju bez webasto w tych temperaturach nie utrzyma temperatury. Układ jest tak pojemny że nawet latem ciężko go zagotować z uszkodzonym wentylatorem. I to plus tego silnika.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 14:39   

apples napisał/a:
Webasto uruchamia się dopiero poniżej +5. Podjedz na stacje diagnostyczną gdzie naprawiają ciężarówki bo powinni mieć komputer do webasto. Sprawdzą i powiedzą co jest.

Test robiłeś na wyłączonym silniku stąd te 0-a. Zrób test na pracującym silniku po jego nagrzaniu. Jedyne co pokazuje teraz to że temperaturę macie -12. U nas -14 :wink:
Może jest walnięty czujnik temperatury od webasto.

Na postoju bez webasto w tych temperaturach nie utrzyma temperatury. Układ jest tak pojemny że nawet latem ciężko go zagotować z uszkodzonym wentylatorem. I to plus tego silnika.

Przy włączonym silniku i wskazaniu temperatury na wskaźniku w granicach 1/2 optymalnej temperatury na komputerze pokładowym wyszło:
a/ _ _7.0 wynik _ _ _065
_ _7.2 wynik _ _0799
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 18:33   

Temperaturę płynu w układzie chłodzenia masz niską bo tylko 65C. U mnie by było na wskaźniku pomiędzy połową , a 1/4.
Obroty silnika 799, czyli w normie. U mnie są 780.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 19:43   

ja bym zaczynał od termostatu jednak . webasto webastem , ale powinien mieć więcej.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 20:11   

To od czego wkońcu zacząć?;) bo mamy rozbieżne zdanie...
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 20:11   ok

a panowie czy naprawde nie da rady podniesc obrotów bo ja mam 770-780 i czepie buda doadam troszke gdzies kolo 850 moze mniej i buda nie targa i silnik ladniej pracuje, ktos poisal ze kompem a inaczej nie da rady, bo czepie jak w autobusie i to raczej nie poduszki jak ktos juz pisal

w tych warunkach to bez nawiewu temperaur mi zalapuje po 5 kilosa troszk postoi najpierw na wolnych,

w trakcie wolnej jazdy i korkavch z nawiewem potrafi spadac pare razy po dluzszej jezdzie ju nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] problemy z utrzymaniem temperatury silnika
roadking Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Kwi 04, 2012 17:39
dukat11
Brak nowych postów [R75] Temp.silnika-termostat??
copernicus Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Gru 28, 2008 09:44
se7en86
Brak nowych postów [R75] brak ogrzewania i temp silnika
KrisPOD Rover serii 75, MG ZT 17 Czw Lut 16, 2017 13:31
Koenig
Brak nowych postów [r75] Jaka jest temp robocza silnika CDT ?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Sty 11, 2017 08:48
dukat11
Brak nowych postów [R75] Problemy po wymianie silnika
Utrata mocy i wysokia konsumpcja paliwa
petrus70 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Sie 20, 2007 14:50
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink