Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy z pompka paliwa cd....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy z pompka paliwa cd....
Autor Wiadomość
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 23:04   [R75] Problemy z pompka paliwa cd....
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam,

Kilka tygodni poruszałem temat pompki paliwa znajdującej się koło akumulatora. Samochód nie chciał zapalić, przeszedł w tryb awaryjny i ogólnie pompka buczała. Kupiłem używaną część za 70zł z innego R75 który był przeznaczony do demontażu. Miał przejechane podobno ok.80tys km. Pompkę wymieniłem tydzień przed sylwestrem i wszystko chodziło jak należy. Ładnie zapalał(gdyby nie liczyć ostatnich przygód z mrozami) i ładnie jeździł. Jednak wczoraj ponownie pojawiło się buczenie pompki i problemy z odpalaniem. Raz na kilka zapaleń nie można go uruchomić. Natomiast dzisiaj pojawił się problem ograniczenia obrotów i ogólnie wygląda to tak jakby miał za małe ciśnienie paliwa aczkolwiek raz jedzie normalnie a np za 2km znowu go dławi i tak wkółko...raz rozpędza się do 140km/h a za 5km jedzie 50km/h...Tankuje albo na Orlenie Verve albo na BP Ultimate oraz używam używki TDA(taka chyba firma) plus dodatkowo środek przeciw powstaniu parafiny(bo nigdy nie wiadomo co w tym paliwie jest)...pomóżcie bo ostatnio wiecej stoję niż jeżdże;(
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 30, 2010 23:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 23:34   ok

moj apompa tez chlasuje ale tylko po pzekreceniu stacyjki z 30 sekund jak pompuje paliwo po odpaleni jej nie slysze
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 23:38   Re: ok

witia24 napisał/a:
moj apompa tez chlasuje ale tylko po pzekreceniu stacyjki z 30 sekund jak pompuje paliwo po odpaleni jej nie slysze
Ja po odpaleniu też jej nie słyszę. Aczkolwiek wydaje mi się, że takie buczenie nie jest naturalne przy zapłonie tej pompki. Kiedy kupiłem tą używaną pompke żadnego buczenia nie było więc podejrzewam, że cos z nią jest nie tak...
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 23:44   ok

ja mam auto 3 miesiace i caly czas buczy krece stayjke ona buczy 30 sekund i przestaje robi cisnienie potem odpalam ijest ok mysle ze bedzie dlugo ok bo juz robilem przednie sprezyny 500zl nie moje

po pzekreceniu kluczyka i po wylaczeniu silnika stayjki sysze tez jakis pzekaznik z 5 sekund w okolicy schowka pasazera tak mi sie wydaje takie ryryryryrryrrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyy tez niewei co to ale chodzi auto to nie wnikam
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 11:08   

patrysgn, Po pierwsze za dużo dodatków też nie jest za dobre gdyż mogą rozpuścić za dużo. Jeśli masz problemy z pompką pod maską, na pewno warto sprawdzić tą w zbiorniku gdyż jej niedomagania często mogą być przyczyną przeciążania pompki pod maską. Poza tym spróbuj przeczyścić zawór wysokiego ciśnienia w CR gdyż gdy dostanie on syfu to może być przyczyną zbyt niskiego ciśnienia. A w końcu przygotuj się do jej wymiany gdyż hałas oznacza zazwyczaj luz na panewce a co za tym idzie kiedyś zacznie się zawieszać aż w końcu umrze. Lepiej aby nie stało się to w trasie :wink:
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 11:41   

patrysgn, bardzo możliwe, że pada pompa w baku i dlatego lecące z niej opiłki niszczą pompkę przy aku. A co do tego ograniczania obrotów to tak jak pisze dukat11, zawór trzeba przyczyścić, ale wygląda na to, że to nie koniec z tym będzie, trzeba by chyba obie pompki wymienić.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:23   

Dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wstawienie filterka przed pompkę pod maska. Po 1 aby nie przepuszczał opiłków na pompkę, 2 aby widać np. w zimie co dzieje się w układzie paliwa (parafina, cofanie ropy, itp.)

patrysgn jeżeli uruchomisz auto to obłóż przewód od filtra paliwa do pompy CR jakimś ręcznikiem i na pracującym silniku wyciągnij przewód od filtra do pompy. Powinno tryskać na wszystkie strony. Możesz zrobić to też po przekręceniu kluczyka jak pompka pracuje, tylko nie wiem czy daje w tym momencie takie samo ciśnienie jak podczas pracy silnika. Zrób to też wyciągając przewód przed filtrem i zobaczysz jak daje sama pompka.

Stawiam bardziej na zapchany filtr paliwa niż na pompkę. Objaw dosyć typowy (szarpanie, brak mocy, falowanie obrotów). Jeżeli filtr będzie nie drożny pompka będzie buczeć ponieważ będzie próbować przepchnąć ropę. Zanim kupisz nową pompkę i zaczniesz coś wymieniać to wymień filtr paliwa. Kup nawet najtańszy aby tylko był nowy. Obstawiam że po wymianie pompka ucichnie.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:55   

apples napisał/a:
Dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wstawienie filterka przed pompkę pod maska. Po 1 aby nie przepuszczał opiłków na pompkę, 2 aby widać np. w zimie co dzieje się w układzie paliwa (parafina, cofanie ropy, itp.)

patrysgn jeżeli uruchomisz auto to obłóż przewód od filtra paliwa do pompy CR jakimś ręcznikiem i na pracującym silniku wyciągnij przewód od filtra do pompy. Powinno tryskać na wszystkie strony. Możesz zrobić to też po przekręceniu kluczyka jak pompka pracuje, tylko nie wiem czy daje w tym momencie takie samo ciśnienie jak podczas pracy silnika. Zrób to też wyciągając przewód przed filtrem i zobaczysz jak daje sama pompka.
Jak wyciągnąłem wąż podający paliwo od pompki do filtra to jeżeli buczy pompka to tryska na wszystkie strony...Jeżeli nie buczy to niestety nie podaje paliwa do filtra i nie ma automatycznie zapłonu...Raz podaje paliwo a raz nie...nie ma reguły;/
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:59   

Jeżeli kable masz dobrze założone to bym kupił nową pompkę, a przed nią dla pewności założył mały filterek.
Czy pomka w baku chodzi?
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:03   

apples napisał/a:
Jeżeli kable masz dobrze założone to bym kupił nową pompkę, a przed nią dla pewności założył mały filterek.
Czy pomka w baku chodzi?

Nowa pompka to koszt 1000zł ;/ oszczędźcie mi tego...:( co do pompki w baku to nie mam...czy bak ewentualnie jest rozbieralny? Czy możliwe ze ssak paliwa w baku został przytkany?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:04   

170zł na allegro zamiennik. Sporo osób już na nich jeździ. Jak mi padnie to tez taką kupię.

http://www.allegro.pl/ite...land_rover.html

Ściągnij wąż przed pompką pod maską i zobacz czy pompa z baku podaje paliwo.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:15   

apples napisał/a:
Ściągnij wąż przed pompką pod maską i zobacz czy pompa z baku podaje paliwo.
Ten wąż co jest od spodu pompki?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:20   

Tak.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:22   

apples napisał/a:
Tak.
A jest jakiś łatwiejszy sposób odczepienia tego węża niż wyjmowanie akumulatora i obudowy żeby dostać się do niego?;/
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:28   

Wyciągnij pompkę do góry. Chyba jest przykręcona 1 śrubą.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:44   

apples napisał/a:
Wyciągnij pompkę do góry. Chyba jest przykręcona 1 śrubą.
Żeby odkęcić tą 1 śrubkę to trzeba wyciągać akumulator więc raczej dzisiaj tego nie zrobię ze względu na brak czasu;/ a co z tym ssakiem w baku?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:51   

Jak zdejmiesz siedzisko tylnej kanapy i odchylisz wygłuszenie to zobaczysz dwa dekielki.
Odkręcasz je i masz zbiornik.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 14:37   

patrysgn, przekręć stacyjkę w pozycję zapłonu i posłuchaj przy prawym tylnym kole. Jeśli pompka w baku pracuje to będzie słychać ciche buczenie.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 15:02   

dukat11 napisał/a:
patrysgn, przekręć stacyjkę w pozycję zapłonu i posłuchaj przy prawym tylnym kole. Jeśli pompka w baku pracuje to będzie słychać ciche buczenie.
Przy pierwszym przekręceniu w pozycję zapłonu słychać było delikatne buczenie w przy prawym tylnim kole i bulgotanie w baku. Po kilku sekundach było słychać delikatne jednorazowe puknięcie. Natomiast jak chciałem zapalić to nie zapalił. Wieć ponowiłem czynność(słychać było ponowne bulgotanie w baku, delikatne puknięcie) i wyraźne buczenie pompki koło akumulatora i wtedy zapalił.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 15:11   

patrysgn, Ile masz paliwa w baku?
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Gość Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Mar 07, 2015 11:40
czarek532
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Paź 30, 2017 13:28
karol77787
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Gru 01, 2008 19:35
henryk
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Pluszowy_Misiek Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Maj 18, 2016 20:15
karol77787
Brak nowych postów [r75] pompka nie podaje paliwa
Jarcun Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Mar 16, 2015 21:49
turbina



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink