Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy z pompka paliwa cd....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy z pompka paliwa cd....
Autor Wiadomość
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 01:34   

mapis79 napisał/a:
Czytam ale o demotażu pompy to jest tylko tyle że jest pod tylną kanapą, a mi chodzi oto jak ją się demontuje ze ze zbiornika bo nie widzę żadnych śrub



Na pierwszej stronie:
Cytat:
Jak zdejmiesz siedzisko tylnej kanapy i odchylisz wygłuszenie to zobaczysz dwa dekielki.
Odkręcasz je i masz zbiornik.


Poza tym polecam:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=51438
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 22, 2010 01:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mapis79 



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: kąty



  Wysłany: Nie Sie 22, 2010 08:59   

Ja po prostu chciałbym się dowiedziec jak fizycznie demontuje się pompę znajdującą w baku ponieważ nie mogę znależc artykułu na ten temat jeśli ktoś zdejmował sam pompe to napewno podpowie mi co trzeba zrobic
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 10:16   

mapis79 napisał/a:
Ja po prostu chciałbym się dowiedziec jak fizycznie demontuje się pompę znajdującą w baku ponieważ nie mogę znależc artykułu na ten temat jeśli ktoś zdejmował sam pompe to napewno podpowie mi co trzeba zrobic


Nie ma artukułu bo to banalnie proste:
1. ściągasz tylną kanapę i odchylasz matę tłumiącą,
2. odkręcasz 3 śrubki od dekielka z prawej strony,
3. odpinasz złączkę elektryczną i rurki paliwowe z obudowy
4. Odkręcasz pierścień mocujący pierścień mocujący obudowę pompy
5. wyciągasz pompę z obudową
6. Odpinasz rurki i przewody
7. Wypinasz z 3 gumowych uchwytów

Montujesz w odwrotnej kolejności
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
mapis79 



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: kąty



Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:43   

dzięki trzeba było tak od razu .
 
 
frew 



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 37
Skąd: Stargard



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 18:33   

Dziś mój roverek odmówił mi posłuszeństwa w trasie :( na szczęście tylko 20 km od domu.
Kilka dni wcześniej już zaczął szwankować to wyczyściłem zawór, lecz tylko na jeden dzień to pomogło. Przeczytałem temat z pompami, więc żeby nie tracić czasu zamówiłem już pompę paliwa, tą koło aku. a dopiero teraz wziąłem się za rozbieranie. Co się okazało po rozebraniu i podłączeniu pompy do zasilania. Pompa pracuje, zdemontowałem więc pompę w zbiorniku i tu lipa nie działa.
Czytając Wasze wcześniejsze wypowiedzi wywnioskowałem, że pompa ta koło aku da sobie radę nawet w przypadku gdy ta w baku jest uszkodzona.
Czy to oznacza że mam obydwie padnięte ?? Dlaczego więc pracuje jedna z nich ?
A i jeszcze jedno pytanko czy w okolicach szczecina kupie gdzieś pompę tą do zbiornika ? W Środę miałem jechać w trasę jak nie znajdę na jutro pompy to masakra
:cry:
 
 
 
Molibdenik 



Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Gru 06, 2010 13:03   

Witam.
Postanowiłem troszkę odswieżyć temat. Jak dokładnie działa pompka przy aku? Chodzi mi o to co ją wyłacza? Czujnik ciśnienia (który), czy czas, a moze jedno i drugie. Moja pompka ni z tego ni z owego zaczęła strasznie hałasować, a samochodzik nie mógł przekroczyć 2,5k obrotów. Po wymianie jest ok i znacznie ciszej, ale pompka po przekręceniu kluczyka pracuje cały czas, w ogóle się nie wyłącza. Dodam jeszcze, że wymianę pompki w baku mam już za sobą (jakieś 3 miesiące temu). Obie pompki to oczywiście zamienniki z allegro.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Gru 06, 2010 14:14   

Molibdenik napisał/a:
Jak dokładnie działa pompka przy aku? Chodzi mi o to co ją wyłacza? Czujnik ciśnienia (który), czy czas, a moze jedno i drugie.
Poczytaj http://forum.roverki.eu/v...p=570872#570872 oraz załączam schemat. :wink:
 
 
roverovy 



Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 1



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 10:41   

rover 75 2.0cdti 2004r

Witam
Miałem to samo w w styczniu. Pompa paliwa przestała podawać, brzęczy a nie podaje paliwa. Szukałem przez internet kupiłem jakąś niby niemiecka skv w Łodzi którą mechanik zamontował pracowała 2 miesiące i padła. Reklamacji nie uznali powiedzieli że złej jakości paliwo lałem - jak bym miał na to wpływ. Mechanik kupił sam pompkę hiszpańską jakąś WRC i o dziwo chodzi jak na razie. Zdradził mi że już kilka ich zamontował i się sprawdziły poszukałem że importuje je firma z Włocławka tu jest do nich link. Mają inne też części www.swiatczesci.pl
 
 
Honey 



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1



  Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 12:17   Pompa Paliwa

Też miałam problem z pompą paliwa , obroty nie przekraczały 3000 tys wymieniłam filtr paliwa i dalej był problem z jazdą , fakt nie gasł ani się nie dławił lecz był ewidentny problem z przyśpieszeniem, na 5 jechał max 120 km/h , odkręciłam pompę paliwa i jak sie okazało siateczka na spodzie była tak zajechana syfem że się nie dziwię że biedak miał problem z pobieraniem prawidłowym paliwa, ale stwierdzam że jako kobieta sobie z tym poradziłam więc chyba każdy powinien. :D
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 13:15   

Honey, chodzi ci o pompe paliwa w baku czy tą obok akumulatora?
 
 
grig222 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Paź 30, 2013 19:42   

Witam ,po przeczytaniu tych postów postanowiłem wymienić swoją pompę paliwa przy aku stara raz działała raz nie . Po wymianie , nowa pompa po przekręceniu kluczyka głośno pracuje i wyłącza się po 60 sekundach . Czym może być spowodowane jej głośna praca , proszę o pomoc .
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 30, 2013 19:46   

To, że się wyłącza to normalne. Pompuje aż paliwo osiągnie odpowiednie ciśnienie i się wyłącza

Głośno pracuje bo pewnie niskiej jakości jest
pytanie jak głośno?

Pompę tą trochę słychać, oczywiście nie w kabinie.
Moja zamiennik ACRON troszeczkę głośniejsza jest niż oryginał
 
 
grig222 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Paź 31, 2013 15:53   

Moja pompa też jest firmy ACRON i dosyć glośno ją słychać w kabinie , myślałem że po wymianie filtra paliwa będzie ciszej pracować ale wydaje mi się , że nic się nie zmieniło . Czy ta głośna praca może być spowodowana padniętą pompą w zbiorniku i jeżeli tak to jak długo mogę jeździć tylko na tej jednej czy nie grozi jej szybkie zepsucie się .
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 31, 2013 16:10   

grig222, acron tak głośno pracuje i nic z tym nie zrobisz
 
 
grig222 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Lis 03, 2013 14:01   

Czyli norma dzięki haszczyc już myślałem , że trafiłem na lipną pompę .

[ Dodano: Pią Lis 01, 2013 17:19 ]
No i lipa dzisiaj problem z pompą przy aku wrócił , kiedy rano przekręciłem kluczyk w stacyjce pompa nie pracowała zaskoczyła dopiero po trzecim przekręceniu kluczyka . Przed wymianą tej pompy ze starą było to samo , wcześniej ktoś napisał że może być to problem z przekaźnikiem i zrobiłem podmiankę i dalej to samo . Co może być przyczyną jej nie załączania się .

[ Dodano: Nie Lis 03, 2013 14:01 ]
Czy mógłby ktoś mi na pisać jaki symbol powinien mieć przekaźnik od pompy paliwa ten pod schowkiem bo mój ma napisane coś takiego ++0306 a widziałem , że ktoś na zdjęciu miał jakiś inny z oznaczeniem R6LD , który jest właściwy czy nie ma to znaczenia .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 10:22   

jak po przekręceniu kluczyka pompa nie pracuję to spróbuj puknąć w nią delikatnie.

może zaskoczy.
_________________
75 Red Edition
 
 
grig222 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lis 04, 2013 13:27   

longer86 nie wiem czy czytałeś moje posty , ale ja wymieniłem pompę na nową i raczej jest sprawna . Dzisiaj podmieniłem przekaźnik ten pod schowkiem zobaczymy , na chwilę obecną pompa działa może to była wina tego przekaźnika .
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 21, 2014 17:56   

Witam, rok temu wymieniałem pompkę obok akumulatora firmy SKV niestety ostatnio już 3 razy nie mogłem samochodu odpalić, 2 razy pomogło popukanie w pompkę i załączyła się dziś niestety pukanie nic nie dało dopiero jak auto ustawiłem na równej powierzchni to pukanie w pompkę uruchomiło ją jak auto stało na wzniesieniu to nie było możliwości by pompka się załączyła, wszystkie 3 przypadki w których pompka nie działała były na wzniesieniu jak auto było pochylone na tył
 
 
alter6 




Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 101

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 04, 2014 22:40   

Witam, a miał ktoś przypadek że pompka paliwa ta przy aku cały czas pracuje nawet po wyciągnięciu kluczyka i zamknięciu auta oraz odpaleniu auta. Ostatnio zostawiłem auto na noc i mi rozładowała akumulator do zera taka sam sytuacja kiedy odłączyłem tą przy aku pompkę i zostawiłem auto na noc i tez aku padło więc wniosek że ta w baku też pracuje cały czas.

Może ktoś pomoże?
na dzień dzisiejszy wyciągnąłem aku aby nie zmarnować go i zmieniłem pompkę tą przy aku ale to nie pomogło
dodam iż po odpaleniu auto zachowuje się normalnie nie zauważyłem szczególnie jakiś nieprawidłowości jedynie że cały czas pracują pompki no i że coś za dużo zaczął palić

[ Dodano: Sro Cze 04, 2014 22:40 ]
byłem jeszcze teraz przy aucie i okazało się że jakaś substancja olejo i ropo pochodna wylała się na lewą część skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami pod schowkiem po stronie pasażera. Moje pytanie jest następujące skąd ona się tam wzięła i co to jest? :shock:
 
 
Brutus 




Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 7



  Wysłany: Nie Cze 15, 2014 19:30   jaka pompa do diesla

Witam
przeglądam forum nt pompek i nie mogę znaleźć informacji czy pompa paliwa w baku i przy aku to ten sam typ czy są inne? może ktoś poda jakiś symbol? Wymieniłem pompę przy aku i było ok ale teraz słyszę straszny bulgot w baku i przy 1/4 paliwa problem z uruchomieniem.... więc diagnoza jasna ale tu właśnie pytanie jw., pomożecie :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Gość Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Mar 07, 2015 11:40
czarek532
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Paź 30, 2017 13:28
karol77787
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Gru 01, 2008 19:35
henryk
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Pluszowy_Misiek Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Maj 18, 2016 20:15
karol77787
Brak nowych postów [R75] Padnięta pompka paliwa
maciasw Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Sty 16, 2010 08:23
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink