Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 Si]Szum halas powietrza powyzej 60km
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:26
[R200 Si]Szum halas powietrza powyzej 60km
Autor Wiadomość
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 14:27   [R200 Si]Szum halas powietrza powyzej 60km

Bry ...

Od jakiegos czasu po przekroczeniu 60km slychac suzm gwizd powietrza mnie jako kierujacemy dochodzi on ze strony pasazera obok ... wydaje mi sie jak by dochodzil z drzwi ale nie moge trafic ..

Sprawdzalem uszczelke na drzwiach i na futrynie :D niestety wszystko wyglada ok :/

Moze ktos walczyl z czyms takim musze radio podglasniac tyci zeby mui to nie dokuczalo przy 80 to jzu tragedia :/

Sa jakies sugestie ? :/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 13, 2009 14:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 15:03   

Ja jadąc kiedyś koło 140km/h nagle usłyszałem szum z lewej strony, myślałem że mi uszczelkę na drzwiach wydmuchało. Zatrzymuje się, patrze i nic, wszystko ładnie.
Wracam do domu, rozbieram drzwi, patrze a tam folia cała zlazła.

Kupiłem taki brązowy sylikon, zdarłem stary klej z drzwi i foli (umyłem ją także), przykleiłem i nastała cisza... tak głucha że gdy jadę samochodem bez włączonego radia to słyszę za wiele ze środka, jak mi od słoneczka się plastik nagrzewa i rozszerza, jak mi żarówki zapasowe w schowku latają... :grin:

Jak bym to sprawdził :wink:
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 15:53   

Hmm jakiej folii ? mas zjakies foto :/ PLEASE FOTO :D
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 15:58   

Zdjęcia akurat kiedy rozbierałem drzwi nie robiłem, ale tutaj masz przykładowe:


Mi od kierowcy się całkiem odkleiło. Co lepsze, poprzedniemu właścicielowi szybę wybili od pasażera, wiec wsadzając szybę musieli tą folię ściągnąć.
Rozbieram, patrze a folia ładnie w kostkę złożona, wsadzona do foliowego woreczka i wrzucona na dno :razz:

Po za tym zapobiega ona także dostawaniu się kurzu do środka.
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 13:08   



Trafiles ...
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 13:47   

:mrgreen:
Teraz usuń dokładnie cały ten żółty klej czy co to jest bo silikon niespecjalnie chce się tego trzymać.

Ja zrobiłem tak:
Odkręciłem głośnik, wyjąłem całą folię i umyłem pozbywając się także resztek kleju.
Na drzwiach gorzej, bo ten klej miejscami mocno ich się trzyma, ale trzeba go się pozbyć, ja tam trochę nożem go zrywałem.
Potem drzwi także do umycia, można od razu od środka je umyć i odkurzyć, tam dla własnego spokoju :wink:
Potem bierzemy folię, przyczepiamy ją na te miały bolce. Bierzemy sylikon i wyciągamy jeden bolec, na drzwi nakładamy sylikon, przyklejamy folię i wsadzamy bolec.
I tak powoli całe drzwi. Najlepiej jest potem zostawić takie drzwi otwarte do wyschnięcia na dzień, ale jak nie mamy tyle czasu to parę godzin wystarczy.

P.S.
Widzę ze masz elektryczne lusterka, miałeś w oryginale czy dokładane ?
Gdzie masz przyciski od ich regulacji ?
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 22:19   

Wiec tak ..

Zimno dzis :D wiec duzo nie Zrobilem zerwalem oczyscilem i przykleilem Silikonem Sanitanrym moze byc ?

Poczekalem okolo 1h kleij niezle sie trezymal wiec zalozylem tapicerke ...

Po 2 kolejnych godzinach pojechalismy do Lasku z Żoną i dzieckiem :D ale niestety swist zostal :/ genralnie dogadalem sie z kolega ktory ma garaz z kanalem itd. wiec zrobie wszystkie drzwi ..

Pare pytan

- jaki klej najlepszy ?
- nowa folia ? jaka :D
- a moze by wsadzic jakies wypelnienie ? pianka ? filc ? inne miękkie materialy wygluszajace .
- czy na wszystkich drzwiach sa takie folie ? bo ja za kierownica mam wrazenie ze to pasazera drzwi suzmia :D żona twierdzi ze moje :/ a syn ze jego :/

I najwzaniejsze CO moze nadal szumiec :/

Przekraczam mniej wiecej 60km/h i po woli szuuuuuuuuuuuuuuu :/

To autko to takie jak twoje prawie :D

Skora , Klima , ELektryka a okna guziczki do sterowania maja przed recznym fabrycznie .

Zostala mi taka tulejka filcowa :/ nie wiem gdzie byla wie ktos ? :D

I czy sa wzory bryly tej folii na drzwi ?
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:23   

Tak, wszystkie drzwi mają folię. Dla lepszego wygłuszenia dobrze jest wstawić jeszcze taką matę czy coś takiego. Czasem owijają w to delikatne rzeczy, taka folia-gąbka.
Mam tego sporo, zostało bo budowie domu ale nie wstawiałem z lenistwa :wink:

Klej to taki aby dobrze trzymał :wink:

A gdzie masz guziki od lusterek ? Bo ja pod skrzynią mam tylko szyby a lusterka muszę ręcznie, ale to badziewie i chce elektryki wsadzić ale oryginalne i zastanawiam się gdzie jest panelik od regulacji ich :wink:

Tuleja ? Długa jest ? Może gdzieś z mechanizmu od zamka odpadło, on ma te druciki na zapinki takie.

Uszczelnij drzwi, nawet jak to nie one to będziesz miał czystszy samochód, jak wjedziesz w kurz to tak nie będzie się do środka dostawał.
Jak już uszczelnisz, to możesz progi drzwi i uszczelki zwilgotnieć, wtedy będzie lepsza szczelność i się przejedź. Jak dalej tak samo syczy to raczej nie one.
Spróbuj jeszcze pozamykać wszystkie kratki od wentylacji, dla pewności że to nie one świszczą.

Możesz jeszcze syna posadzić na tylnym siedzeniu i niech nasłuchuje gdzie, z tyłu można głowę wsadzić na przód i stwierdzić np. skąd mniej więcej.
Może to w ogóle z bagażnika ? Wtedy można tam kocy napchać i jak przestanie szumieć to będzie wiadomo.
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:29   

tez ostatnio mam ten problem od okolo 50-60 km/h zaczyna sie takie szumienie/huczenie... nie wiem jak to opisac folie mam tak zgrubsza pozaklejane bo ok rok temu robilem centralny ale problemu nie bylo. zastanawiam sie czy to moze byc lozysko w kole? mi sie wydaje ze slysze to z prawej strony pasazerowi z prawej ze z tylu...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:31   

zapal nie martw ludzi, mi szumi przy niskich obrotach, ale to bardziej tak jak bym pod spodem o coś szurał delikatnie i też nie zawsze to mam, raz zaszumi jak jadę 2km/h raz nie...
Ale jak łożysko to właśnie raczej słychać taki szmer, szuranie a nie jak by świst powietrza.
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 00:45   

Dzieki panowie :D

To szum powietrza nie lozysko ale zerkne na bagaznik no i zajme sie wszystkimi drzwiami :D

Sterowanie lusterek rowniez fabryczne elektryczne a znajduje sie ono przy przelaczniku kąta swiatel 0123 ... taka galka w lewp prawo i jest jednoczesnie Jogiem .

Bagaznik mi telepie :/ dziwnie no ale auto ma 12lat :/ wiec moze jakies pekniecia spawow ? i karoseria juz nie ma tej sztywnosci :D

Zobacze wszystko i dam znac ...

Musze troche nabrac dystansu bo zaczne sluszec glosy w tym aucie :D

Ech marzy mi sie 75 :D
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 07:40   

75 jest piękna, ale jej tył tak mi się strasznie nie podoba... troszkę taka mydelniczka.

Mi też bagażnik trzeszczał, ale okazało się że to półka lata.

Daj znać jak już wszystko porobisz i czy pomogło coś czy nie :wink:
 
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 08:28   

Witam,
A może opony Ci szumią, zwróć na nie uwagę, :wink: Pozdr....
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 08:57   

dzieju, z bagażnikiem sprawdź półkę, ewentualnie podłóż kawałek gumy pod nią. Sprawdź też metalowe uchwyty kanapy (jak się złoży widać). Owiń chociażby taśmą termoizolacyjną.

Co do samochodu. Ja właśnie sobie wygłuszam samochód taśmą dekarską (bitumiczną). Wygłuszyłem wczoraj tylko jedne drzwi, więc nie mogę powiedzieć jeszcze jakie efekty. Jeździłem wczoraj ze zdjętymi wszystkimi boczkami i wywalonymi foliami i wiem, że jest 5x gorzej niż zwykle. Blachy trzeszczą, powietrze szumi.
Jeśli byłby to głośne opony to raczej byłby to huk podobny do zwalonego łożyska ;)
Ale można nadkola też wygłuszyć, podobno dobra sprawa.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 13:52   

bylem u mechanika i rzeczywiscie powiedzial mi ze to wina opon zimowych i ze ten szum one powoduja. i zebym sie nie martwil.
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 14:15   

dzieju, jak sięgam pamięcią, to na samym początku istnienia forum w nowej wersji (czyli jakiś marzec/kwiecień 2007r.) był poruszany ten temat. Generalnie doszliśmy wspólnie do wniosku, że sporo dwusetek cierpi na taką przypadłość, a winny jest kształt/budowa lusterek zewnętrznych. Ogólnie rzecz biorąc winny jest plastik/trójkąt przylegający do ramy drzwi przednich. Któryś z kolegów robił nawet testy i zamienił lusterka na te od r25 i szumu/świstu nie było. Jak wrócił do swoich fabrycznych od r200 świst znowu się pojawił. W moim poprzednim r200 też się pojawiał, ale tak w okolicach 90-100km/h. Więc chyba TTTM :/
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 15:12   

Zastosuje sie do wszystkiego i dam znac :D

Generaln ie Opony odpadaja jako winowajce halasu :D tego ejstem pewny w moim pryzpadku .

A co do trójkątów lusterek daje im 60% winy :/ no ale zajme sie nimi rowniez :D zobaczymy co bedzie ...

Pracuje jak juz mowilem w innym temacie w serwisie RTV wiec mamy sporo gąbek i innych materiałów nadfajacych sie na wygluszenie i za free napcham tego i zobaczymy co bedzie :D

A zamiast folii na drzwiach planuje uzyc cienka pianke jakiej uzywa sie pod panele podlogowe kolega akurat konczy remont i mu sporo zostalo przykleje na tasme dustrona samoe lepna to bedzie najtansze rozwiazanie i zobaczymy dam znac postaram sie nie zapomniec robic zdjecia :D

Dzieki za zainteresowanie i licze na wiecej :D
 
 
 
HuMaX 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 202
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 14:58   

U siebie zalozylem opony zimowe Barum Polaris 2, i powyzej 60 km/h tez jest szum i jestem pewny, ze to na pewno przez opony ;))
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 16:18   

HuMaX napisał/a:
U siebie założyłem opony zimowe Barum Polaris 2, i powyzej 60 km/h tez jest szum i jestem pewny, ze to na pewno przez opony ;))


NO i coraz mniej przyjemnie sie robi ja rowniez założyłem zimówki ale nie mam pewności czy to one i czemu słyszę to z prawej :/

Pierwsze drzwi tapicerka wyciszona w najbliższych dniach zajmę sie wymiana folii .

 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 17:20   

O kurcze, naprawdę nieźle to wygląda.
Tylko mnie zastanawia czy przypadkiem gąbka w mechanizm od szyb nie będzie się wcinać.
A i dokręć sobie tam śruby, najlepiej jakieś podkładki daj, one mają tendencje do wykręcania się a potem ryją w blasze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.1 1999r 60km 44kw] Rolka prowadząca pasek wieloklin
michalmalek15 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Paź 02, 2015 09:47
sTERYD
Brak nowych postów [R200 1.4 SI 98r] dziwny szum w skrzyni biegów
daniel8102 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Kwi 10, 2009 22:30
TARADAJA
Brak nowych postów [R200 1,4Si + LPG 99r] Nie wkręca się powyżej 6tys na LPG
Rain Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Wrz 05, 2009 15:33
praktis
Brak nowych postów [R200 1.4 16V 99']Problem z hamulcami powyżej 120km/h
duklos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Sie 02, 2009 21:44
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink