Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Odpowietrzanie sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Odpowietrzanie sprzęgła
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Mar 24, 2011 18:45   

angell1981, Nie chciałem Cię urazić. Jeżeli poczułeś się urażony to, Przepraszam. Proponuję jednak na przyszłość abyś pisał krótko i na temat, a najlepiej w punktach krok po kroku bez wnikania w zbędne szczegóły i głębokie refleksje. Zaletą opisu napisanego krótko i w punktach jest to, że można wydrukować i zabrać ze sobą aby korzystać podczas naprawy. :wink:

Zdjęcia jak najbardziej :ok2:


Pozdrawiam
apples™
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 24, 2011 18:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Mar 24, 2011 20:39   

angell1981 napisał/a:
Jedni piszą, że za dożo, inni może napiszą, że za mało napisane - każdy ma inne potrzeby.

Dodam od siebie, że wolę spore opisy - takie łopatologiczne - szczególnie czegoś czego jeszcze nie naprawiałem :)
Foty +
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 21:07   

angell1981 napisał/a:
Chciałem opisać jak sam uporałem się z problemem ale widzę, że tylko dostało mi się po uszach ;)
Chociaż apples pochwalił mnie za zdjęcia :)
Jedni piszą, że za dożo, inni może napiszą, że za mało napisane - każdy ma inne potrzeby.
W sumie komentowanie czy komuś się chciało coś czytać do końca czy nie uważam za zbyteczne, ale jak widać można doczepić się i do tego, że tekst był za długi ;)
Ja zwięźle pisać nie umiem o czymś co warto dokładnie opisać - może to i wada :D
No cóż dla jednych strumień jest rzeką dla innych pozostanie zawsze strumieniem...
Pozdrawiam


myślę że ogólnie chodziło o to że właściwie to wszystko już jest na forum, wystarczy poświęcić 30 min i skorzystać z wyszukiwarki, ten temat jest po prostu na każdej stronie :) pisałeś wylewnie o tym co już było pisane sto razy ;] dla Nas, kogoś kto tu zagląda dziennie to po prostu spamik :) ale zdjęcia ok :twisted:
_________________
Pamparampam
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Mar 24, 2011 21:30   

mike-l napisał/a:
Dodam od siebie, że wolę spore opisy - takie łopatologiczne - szczególnie czegoś czego jeszcze nie naprawiałem
Ja wolę takie http://forum.roverki.eu/v...p=457203#457203 :grin:
Korzystając z dużego opisu niepotrzebnie byś odczepiał sprężynę, wkładał gumkę i odkręcał zbiorniczek za każdym razem podczas odpowietrzania. Czasami lepiej skorzystać z krótkiego opisu kogoś kto wie co robi. :razz: Z drugiej strony - zawsze można dopytać. :wink:

Boncky napisał/a:
myślę że ogólnie chodziło o to że właściwie to wszystko już jest na forum, wystarczy poświęcić 30 min i skorzystać z wyszukiwarki, ten temat jest po prostu na każdej stronie
Dokładnie. Strzał w 10.


Myślę, że czas zakończyć ten Offtop.
Temat odpowietrzania w tym wątku jak i w kilkunastu innych chyba został już zgłębiony wystarczająco. Każdy znajdzie coś dla siebie wybierając krótki lub długi opis w zależności od tego jak orientuje się w temacie.
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 20:42   

Niestety i mnie dzisiaj zaczeły wchodzić ciężko biegi

Szybki tel w drodze co by być spokojnym ( dzięki Marian) i padło podejrzenie na poziom płynu.

Pompowanie pedału pomogło, z takim stanem zrobiłem moze 5- 10 km ( parę skrzyżowań) , przyjechałem do domu uzupełniłem płyn , sciagając trochę starego , uzupełniałem na podniesionym pedale sprzęgła, po zalaniu i zamknieciu korka sprzęgło dobrze pracuje - czy powinienem po takiej operacji odpowietrzać ?

Na osłonie od wewnętrznej stronie zauważyłem małą plamę ( 2 -3 cm średnicy ) - czy to padająca pompka ?

P.S. Marian - nie mam paragonu :) ale mam wpisane ze wymieniane było wszystko

Sprzęglo , wysprzeglik , pompa , płyny
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Paź 05, 2011 09:49   

maryba napisał/a:
Na osłonie od wewnętrznej stronie zauważyłem małą plamę ( 2 -3 cm średnicy ) - czy to padająca pompka ?

rozumiem ze ta plamka jest na tej gąbce która jest wyścielana oslona??
zobacz czy pompka nie jest mokra jak tak to znaczy ze zaczyna przepuszczać...
maryba napisał/a:
czy powinienem po takiej operacji odpowietrzać ?

jeżeli przed zalaniem nie było już płynu w zbirniczku to może byc zapowietrzone... ale piszesz ze jeszcze odciągałes stry płyz ze zbiorniczka wiec myse ze sie nie zapowietrzyło... a sprawdz czy odpowiecznik jest dobrze dokręcony mozę przez niego uciekł ci płyn
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 18:31   

No niestety ..dzisiaj to samo..pompka padła.

szukam na gwałtu rety pompki, tak żebym przed zlotem zdążył ją wymienić - czy ktos w okolicy warszawy ma taką pompkę ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:41   

pompą sprzęgła może zapowietrzyc się po wymianie klocków hamulcowych? ma to jakiś zwiazek bo jakiś czas temu wymienialem je z przodu i zauważyłem że sprzeglo inaczej pracuje a po odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy. i teraz się zastanawiam czy klocki i sprzeglo maja coś wspólnego?
 
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:49   

Nie ma...
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 13:03   

kolego a właśnie dowiedziałem się. ze ma bo płyn hamulcowy i płyn do pompy sprzęgła to te same płyny.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lis 19, 2012 13:15   

Płyn jest ten sam ale jest w oddzielnych układach nie połączonych ze sobą
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 13:45   

teraz rozumiem dzięki za info
 
 
 
kostek1967 



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 09:38   

apples, Witam mam prosbe- mechanik wymienil mi wysprzeglik -nowy bitart-twierdzi ze po zalaniu plynu i odpowietrzeniu plyn wycieka przez korek pompy.Co to może być-pompa do wymiany. Pozdrawiam Kostek1967
 
 
xander30 



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2



Wysłany: Pią Lis 07, 2014 14:33   Płyn do sprzęgła

A ja w moim ROVERKU musiałem dolewać DOT4 codziennie do sprzęgła i metody odpowietrzania wszystkie zawodziły gdyż wysprzęglik gdzieś jest trachnięty, więc kupiłem nowy wysprzęglik, ale zanim dałem autko do wymiany musiałem kolejny raz dolać płynu bo pedał był w dole. Niestety była niedziela - dot4 brak, a jedyne co miałem to płyn do wspomagania układu kierownicy ATF, na którym perzeczytałem, że stosowany również w układach sprzęgieł hydraulicznych samochodów osobowych i ciężarowych. Myślę zaleje no i co się stało. Po zalaniu jeżdże już miesiąc i jest oki co prawda po kropelce kapie z wysprzęglika, ale póki co nie muszę rozbierać skrzyni. Poczytałem i wywnioskowałem, że wytrzymuje większe temperatury grzania wobec czego nie robi się rzadki tak szybko jak DOT4. Czyli sprawdźcie u siebie jeśli kto ma wyciek i leje co tydzień czy każdego dnia jak ja niech odpowietrzy układ metodą z youtube, ale zastosuje ATF. Ja jestem zadowolony i śmiem twierdzić, że jest on lepszy niż DOT.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Lis 07, 2014 15:13   

Z rok temu rozmawiałem z moim klientem który ma firmę transportowa. Jeden z jego mechaników namówił go na zmianę Dot na jakiś inny plyn hydrauliczny do ciężarówek. Mówil ze problemy ze sprzęgłem jak ręką odjął po zmianie.

Ja jakos sie zawsze balem sprawdzić. U mnie akurat ładnie chodzi sprzęgło, ale mam kolegę który ma je do wymiany i namówię go na testy :-)
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Pon Lis 10, 2014 06:51   

No i kto jeszcze testował płyn inny niż DOT 4, np, od wspomagania, jakie rezultaty????
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 19:24   

Jak tam Panowie z tym ATF w układzie sprzęgła? Jakieś nowe wieści?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 19:42   

Chyba nikt nie sprawdzał :)
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 19:43   

Boją się :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 19:45   

A Ty nie :) ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, odpowietrzanie sprzęgła
Tomek0019 Rover serii 75, MG ZT 90 Pon Gru 02, 2013 00:16
djrafix
Brak nowych postów [R75] Odpowietrzanie hamulców
delrobek Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lis 15, 2014 11:24
rafalmis1
Brak nowych postów [R75]sprzęgło, odpowietrzanie
raby1b Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Lip 23, 2016 01:40
raby1b
Brak nowych postów [R75] Odpowietrzanie hamulca
kRisj Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Sie 17, 2013 19:07
dany1107
Brak nowych postów [R75] Układ chłodzenia - odpowietrzanie 1.8K
jezan Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Lis 06, 2011 21:35
Boncky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink