Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Stukanie na pedale sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Stukanie na pedale sprzęgła
Autor Wiadomość
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:11   [R75] Stukanie na pedale sprzęgła
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich,
Od pewnego czasu przy puszczaniu sprzęgła odczuwalne jest stukanie po pedale. Najbardziej przy jedynce i wstecznym. Najgorzej jest na samej górze zaraz po wduszeniu pedału. Czy przyczyną tego może być dwu masa ? Dodam że mam założony wysprzęglik od frilandera. Problem stanowi również to że regularnie ucieka mi płyn z układu. Co miesiąc muszę go uzupełniać. Co zauważyłem, to to że tak jakby uciekał spod nakrętki od zbiorniczka przy pompce. Czy może to być efektem tych uderzeń?? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 30, 2010 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:33   

Efekt skoku pedału (uderzeń) może być od zapowietrzonego tez układu. Jak wylewa Ci się płynto nie masz założonej gumki w zbiorniczku. Podobno ktoś pisał na forum że idealnie spisują się 2 prezerwatywy założone na zbiorniczek i nakrętkę.
Uderzenia mogą być spowodowane też dociskiem sprzęgła.
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:39   

Uszczelkę mam założoną i dokręcone na siłę przy pomocy długiego śrubokręta.
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
Miras31 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 120
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:46   

nestor_45 ale tu nie chodzi o uszczelkę pod korkiem tylko w środku zbiorniczka powinien być taki kapturek. U Mnie on był ucięty,żeby więcej płynu mogło wejść i też dolewałem aż musiałem wymienić pompkę i wysprzęglik (od frilandera) i jest ok. Przejechałem już 40tys. i narazie ok.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:54   

Kapturek mam założony, pompka i wysprzęglik są nowa tylko 8 tyś przebiegu. Musiałem już trzy razy płynu dolewać i odpowietrzać. Stukanie jest i odczuwalne i słyszalne tak jakby ktoś młoteczkiem stukał w tłoczek.
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 09:01   

Wsadź rękę pod skrzynie na łączeniu z silnikiem. Wyczujesz 2 otworki. Jeżeli suche to nie wysprzeglik. Możesz tez wjechać na kanał lub podnośnik.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 14:38   

nestor_45, jeśli po tak niewielkim przebiegu prawie nowe części już się sypnęły to Twój mechanik musiał coś skopać przy zakładaniu pompki lub wsyprzęglika. Jak piszesz zapowietrza się i uchodzi płyn. Jeśli tak jak apples pisze nie ma wycieku pod skrzynią ani przy samej pompce to szukaj wycieku na łączeniu rurki wysprzęglika z rurką od pompki (miedziana złączka zaraz pod akumulatorem) a samego mechanika bym za mordę wyciągał za taką robotę...
Wydaje się, że bicie może być spowodowane źle dokręconym lub uszkodzonym dociskiem lub tarczą sprzęgła. Przy przyśpieszaniu nie ślizga się?
 
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 16:54   

Raczej się nie ślizga, czyli jest szansa że to nie wina dwu masy? Najgorzej jest jak cofam tym bardziej teraz, kiedy trzeba trochę więcej gazu dodać żeby zaparkować w "śniegu". Na połączeniu pod akumulatorem nie cieknie ostatnio sprawdzałem. Przed ostatnim razem po dolaniu płynu dokładnie wytarłem całą pompkę. W niedzielę kiedy dolewałem płyn była mokra ewidentnie tak jakby ciekło z pod korka na pompce. Jeszcze pytanko czy przy złym połączeniu pompki z wężykiem może z niego sikać tak żeby ubrudzić tą pompkę??
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:12   

Nie wykluczone też, że to właśnie dwumasa, jeśli ma duże luzy to myślę, że takie objawy mogą być. Poszukaj na forum, było sporo tematów na ten temat.
A jak najprościej sprawdzić dwumasę? na prostej utwardzonej drodze włącz drugi bieg i spróbuj ruszyć bez wciskania gazu tylko powoli puszczając sprzęgło.
U mnie pompka też z czasem może robić się mokra, ale myślę, że jest to wina przelania układu płynem. Mam nadzieję, że płynu do pompki dolewasz pod stożkową gumę? I musisz ją po dolaniu wsadzić z powrotem. Sprawdź też, czy nie jest uszkodzona.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:17   

Wszystko możne. Schyl się pod kierownice i niech ktoś naciska pedał sprzęgła. Zobaczysz gdzie leci.
Nie myśl na razie o dwumasie. Zlokalizuj wyciek i go usuń. Potem odpowietrz i następnie napisz czy dalej puka (szarpie).
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:21   

apples, pukanie i szarpanie nie bierze się z nieszczelności, ani z okolic pompki, coś z okolic skrzyni przez układ przenosi stuki na pedał. Ja innej opcji nie widzę, bo cała siła sprzęgła i coś co może to powodować jest na wałku skrzyni. No chyba, że coś jest nie tak z tą gumą w zbiorniczku pompki.
apples napisał/a:
prezerwatywy założone na zbiorniczek i nakrętkę.
w razie będą potrzebne to będzie wiadomo gdzie szukać :mrgreen:
 
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:22   

A jakie będą objawy przy ruszaniu na dwójce jeżeli jest uszkodzona?, i jeszcze jedno pytanie ile płynu trzeba wlać do zbiorniczka ?
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:27   

A nie napisałem? :???: jak dwumasa już podniszczona to roverek zgaśnie lub będzie słychać stuki. Jak uda Ci się ruszyć to nie masz się co dwumasą przejmować. Mi nie raz na 1 zgaśnie, łomocze tam w skrzyni ta dwumasa, ale jeżdżę tak i ze sprzęgłem problemu nie mam. Musisz szukać przyczyny wycieku.
 
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:30   

Panowie podpowiedzcie jak zachowuje się zapowietrzony układ. Bo u mnie pedał po dolaniu i odpowietrzeniu działa na całej wysokości tzn. jak tylko położę na nim nogę to wyczuwam lekkie wibracje, z kolei gdy zaczyna ubywać płynu w układzie to mam luz pod nogą i sprzęgło łapie coraz niżej. Dodam jeszcze że jak łapie w połowie wysokości to to w zbiorniczku już niema nic płynu. Pozdrawiam
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:32   

nestor_45 napisał/a:
pompka i wysprzęglik są nowa tylko 8 tyś przebiegu

nawet tak ch.....e części jak wymienione elementy sprzęgła w naszych roverkach nie są chyba w stanie rozwalić się po 8tys km. Ja bym z reklamacją do mechanika się zgłosiŁ

[ Dodano: Pią Lut 05, 2010 17:32 ]
nestor_45 napisał/a:
Panowie podpowiedzcie jak zachowuje się zapowietrzony układ
sprzęgło bierze coraz niżej przy podłodze
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:35   

kris-tofer dobrze pisze. Reklamuj, tylko przy reklamacji nie daj sobie wcisnąć ze sprzęgło do wymiany. Póki co sprawdź gdzie leci i daj znać. 5min roboty. :wink:
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Lut 05, 2010 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:36   

Jeżeli chodzi o wyciek to może tak być że ciśnienie powstałe w wyniku tych uderzeń wywala płyn przez zakrętkę, Bo przyznam że nieraz stuka zdrowo.
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:38   

Gdzie dokładnie stuka. W pompce czy w sprzęgle?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:39   

A "zdrowość" stuków :) czyli ich intensywność i głośność zależą od ilości dodawanego przy ruszaniu gazu?
 
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:43   

Tak im więcej gazu tym ich częstotliwość rośnie. są rytmiczne równoległe do obrotów silnika i najbardziej intensywne zaraz po wduszeniu pedału sprzęgła. Im bardziej wciskam tym ich siła maleje.
_________________
Można zerknąć
www.fabryka-schodow.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Luz na pedale gazu
jarek73 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Lut 25, 2010 23:07
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Stukanie na wybojach i stukanie przy cofaniu!!!
e-rutex Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Lut 03, 2016 09:39
estern
Brak nowych postów [R75] Hamowanie na niższych prędkościach - pukanie na pedale
Mario1988 Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Maj 30, 2014 16:01
Mario1988
Brak nowych postów [R75] Plastikowa puszka przy pedale gazu - co to...?
ernesto Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lis 03, 2008 20:29
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] - drganie na pedale sprzegla po nacisnieciu hamulca
R75 Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Kwi 13, 2016 14:53
MokraWoda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink