Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 200 1,4 98r] grill
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 200 1,4 98r] grill
Autor Wiadomość
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 12:57   

adison300 napisał/a:
a co zrobić z tym plastikiem z tyłu, bo na nim jest juzmocno nadwyrężony ten 'chrom'

Zerwać chrom jak się da i całość pod kolor auta.
adison300 napisał/a:
a do tego co zrobić z siatką w zderzaku?

Tu cięższa sprawa, może jakoś na klej ?? Albo porobić dziurki i drucikiem. No nie wiem. Pokombinuj. ;)
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 12:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 13:01   

u mnie to tak wygląda
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 13:25   

ja zeby wybilem, za nimi czarna siatka. ten srodkowy duzy "ząb" na ktorym jest logo polakierowany na czarno, tak samo jak tylna ramka grila. (w 400tce gril sklada sie z dwoch ramek, nie wiem jak w 200). chromowana przednia ramka zostawiona bez zmian.

co do montazu siatki w zderzaku to w 400tce jest latwiej bo sa oczka. cos tam musisz wymyslec nie rzucajacego sie w oczy
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 17:29   

no w zasadzie u mnie w 25, to nie wiem czy grill jest dwu czy jedno częściowy - sądzże że jakbym miał robić to najpierm pomaluje żeberka a jka się nie spodoba to siatka:)
nadal myślę o odświeżenieu chromu, jednak przekonaliście mnie żeby nie zmieniać go w inny kolor :)
z tyłem jeszcze nie wiem co zrobię pomyślę, bo jak z przodu będzie chrom to chyba torche głupio że z tyłu inaczej..
co do siatki w zderzaku czekam nadal na pomysły, ja powtórzę - zrobić takie 'kupki' szpachli, nawiercić otwoty i przykręcić ją bezpośrednio do zderzaka

Tak więc teraz jeżdżę bez żadnej siatki, a plastiki i dziura wydlądają tak, więc czekam na dalsze sugestie i opinie:)
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 17:56   

jak juz chcesz robic "kupki" (chociaz ja tam nie popieram tego pomyslu) to zamiast szpachli moze lepiej poxiliną
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 18:13   

adison300, ja mam tył z 25 klapę i zderzak (przypasowało nawet kolorem), ale blenda tylna została z R200 nie obeszło się bez przeróbek blendy bo inaczej lampki wychodzą ale dało radę, z przodu też nie mam chromu, miałem założone z tym chromem z tyłu ale z bliska tandetnie to wygląda wg mnie więc przełożyłem z R200 a podświetlanie zrobiłem z listwy ledowej na całej długości rejestracji



_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 19:40   

bizon, no to tylko pomysł, sam nie wiem jak jeszcze bd robił, zbieram pomysły, bo i tak najwcześniej bd robił w majówkę :)
jeszcze myślałem o zrobieniu gniazd z jakiś kołków np do kartongipsu przyklejonych do zderzaka, tylko nie wiem czy uda się je wszystkie równo umieścić


Kozik,
ta tylna listwa przełożona bezpośrenio z 200? no wygląda fajnie :wink:
ew myślałem żeby np oklecić całą listwę którą mam na jeden kolor, bo mój kolega siedzi w foliach
o oświetleniu myślałem żeby po prostu włożyć takie żarówki z diodami, bo w nocy ładnie na biało wygląda tablica
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:05   

adison300 napisał/a:
ew myślałem żeby np oklecić całą listwę którą mam na jeden kolor, bo mój kolega siedzi w foliach


listwa w R25 jest większa i jak patrzysz na samochód z boku widać że mocno odstaje, z R200 jest mniejsza i zgrabniejsza i nie trzeba oklejać

adison300 napisał/a:
o oświetleniu myślałem żeby po prostu włożyć takie żarówki z diodami, bo w nocy ładnie na biało wygląda tablica


ja przerabiałem żarówki z diodami, przepalają się szybko albo zaczynają mrugać, poza tym nie świecą jednolicie i wygląda to badziewnie, postaram się zrobić zdjęcie w nocy żeby pokazać jak to wygląda
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:47   

Kozik, tak więc czekam na fotki :wink:
Rozumiem o co chodzi z tą listwą w sensie rozmiarów. Przekładka tej listy p&p czy trzeba coś kombinować?
dzięki za info ;)

edit:

Taka by starczyła?
http://allegro.pl/rover-2...3114829526.html
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 23:00   

adison300 napisał/a:
Rozumiem o co chodzi z tą listwą w sensie rozmiarów. Przekładka tej listy p&p czy trzeba coś kombinować?
dzięki za info ;)

edit:

Taka by starczyła?
http://allegro.pl/rover-2...3114829526.html


tak ta listwa wystarczy, ale droga coś,

przykręcić idzie bez problemów ale z racji tego że przy znaczku z R25 jest nieco szersza pasuje przepolerować żeby nie było śladu na lakierze odgniecenia od blendy

problem jest tylko przy podświetleniu, dlatego też m.in. przerobiłem na listwę led, w R200 masz dwa wloty na lampki w metalu wycięte, w R25 jest jeden i to w innym miejscu, musiałbyś wycinać w blasze miejsce na lampki co jest bez sensu.
Najlepiej wstawić listwę led i wskoczyć kabelkami do środka klapy przez ori otwór ;)
1. lepiej świeci
2. nie psuje się (jeżdżę już ponad pół roku i nie dotykam, przy poprzednich ledach 2-3 miesiące i coś się działo)

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 23:00 ]
http://allegro.pl/orygina...3095994055.html

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 23:00 ]
http://allegro.pl/blenda-...3089214110.html
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 23:06   

Nie wiem za barzdo o jakim otworze mówisz, ale nie bd podważał, skoro tak mówisz to znaczy że tak jest :)
lapmki są dwie, na razie działają, ale roverek jest w moich rękach od połowy lutego więc jeszcze zobaczę jaka ich żywotność(na razie 'brzdkie' żółte)
przed wymianą chyba i tak okleje i zobaczę, bo mówię - koleżka pewnie zrobi to za frikobrowar ;)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 12:36   

tak to wygląda z bliska, podświetlenie rejestracji w nocy jest jednolite i białe a nie jak przy diodach dwa ogniska a środkowa część i boki są ciemne, zwykłe żarówki w oryginalne miejsce lepiej oświetlają (jednoliciej) niż żarówki diodowe w ori miejsca na rejestrację



przy blendzie z R25 z racji swoich rozmiarów lampki w całości mieszczą się w niej a przy blendzie z R200 jest za mało miejsca żeby upchać bez wycinania blachy więc tak zrobiłem
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 12:58   

Kozik napisał/a:
zwykłe żarówki w oryginalne miejsce lepiej oświetlają (jednoliciej) niż żarówki diodowe

zwykle zarowki maja wiekszy kąt swiecenia. chociaz podejrzewam ze szlo by znalezc diodowe z duzym katem, ale pewnie nie na allegro i nie za 2zl.

adison300 napisał/a:
na razie 'brzdkie' żółte)

jesli zdecydujesz pozostac na zwyklych zarowach to duzo dalo u mnie samo wyczyszczenie przezroczystej zaslepki (obudowy lampki)

Kozik napisał/a:
tak to wygląda z bliska

obys nie trafil na policjanta co ma zly dzien
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 13:16   

bizon napisał/a:
obys nie trafil na policjanta co ma zly dzien


dlaczego? wpływa to na bezpieczeństwo? ani nie jest widoczne jak stoisz za autem, ba nawet jak leżysz na ziemi (nie widać diod a tylko podświetlenie), jeśli chodzi o pozostałe punkty to wpływają tylko na plus, nie ma tam zdania o homologacji na to światło (z tego co znalazłem)

"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. nr 32 poz. 262 z dnia 26 lutego 2003 r. z późniejszymi zmianami)

Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej:

Liczba świateł: liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Barwa świateł : tylko biała

Inne wymagania: w sposób zapewniający oświetlenie miejsca umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej

Własności świetlne: powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m

Inne warunki: nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m "
(cyt. forum v10)

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 13:16 ]
p.s. proponuję wydzielenie tego fragmentu tematu bo nie jest na temat grilla ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 13:42   

Kozik napisał/a:
dlaczego?
no ale kazde zewnetrzne swiatlo musi miec homologacje. czy sie myle?
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 19:59   

Dody czy nie, to i tak na razie czeka, jak tylko zrobi się cieplej, to kolega ma mi obkleić cały plastik na czarny mat i zobaczę jak bd się prezentować:)
bizon, dzięki, zaraz wyczyszczę i zobaczę efekt :wink:
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 20:39   

W Polsce to Instytut Transportu Samochodowego przeprowadza badania homologacyjne urządzeń oświetleniowych pojazdów samochodowych oraz sygnalizacyjnych wykonanych z materiałów odblaskowych. W tamach ITS to Zakład Oświetlenia i Wyposażenia Elektrycznego Pojazdów wykonuje badania homologacyjne urządzeń oświetleniowych pojazdów samochodowych oraz sygnalizacyjnych wykonanych z materiałów odblaskowych według Regulaminów EKG ONZ:
- reflektory ze światłem mijania i drogowym wg Reg. nr 1, 5, 8, 20, 31, 56, 57, 72, 82, 98, 112, 113
- reflektory przeciwmgłowe wg Reg. nr 19
- światła do jazdy dziennej wg Reg. nr 87
- lampy sygnałowe pozycyjne i hamowania wg Reg. nr 7, 50
- lampy sygnałowe kierunku jazdy wg Reg. nr 6, 50
- lampy sygnałowe obrysowe wg Reg. nr 91
- lampy cofania wg Reg nr 23
- lampy tylne przeciwmgłowe wg Reg. nr 38
- lampy parkowania wg Reg. nr 77
- lampy narożne (cornering lamps) wg Reg. nr 119
- lampy oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej wg Reg. nr 4
- specjalne lampy ostrzegawcze wg Reg. nr 65
- żarówki samochodowe wg Reg. nr 37, 99
- pojazdy samochodowe naczepy i przyczepy wg Reg. nr 48
- lusterka wg Reg. nr 46
- urządzenia odblaskowe wg Reg. nr 3, 104
- trójkąty ostrzegawcze wg Reg. nr 27
- tablice wyróżniające pojazdy ciężkie i długie wg Reg. nr 70
- tablice wyróżniające pojazdy wolno poruszające się wg Reg. nr 69

Ponadto ratyfikowanie przez Polskę regulaminu EKG ONZ oznaczało konieczność dostosowanie przepisów krajowych do wymagań homologacyjnych oraz dopuszczenie do handlu na swoim terenie wyrobami posiadającymi homologacje wydane przez inne kraje.

Co za tym idzie oznaczenie E20 (oznaczenie homologacji wykonanej w Polsce) oznacza, że produkt jest jednocześnie dopuszczony do użytku w pojazdach mechanicznych we wszystkich krajach, które przyjęły porozumienie z EKG ONZ. Na dzień dzisiejszy do grona tych państw nie zaliczają się już tylko kraje Unii Europejskiej bo jest tam miedzy innymi Japonia, Australia czy Afryka Południowa, ale uwaga jeszcze nie przyjęły porozumienia Chiny. Niektóre oznaczenia: E1-Niemcy, E2- Francja, E3-Włochy, E4- Holandia, E5- Szwecja, E6- Belgia, E7 – Węgry, E8- Czechy, E9- Hiszpania, E10- Jugosławia, E11- Anglia, E12-Austria, E20- Poland, E21-Portugalia.

Kozik nie po to sie tyle meczylem z poprzednim zderzakiem jakby nie musiały miec homologacji :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 23:42   

po kolei:
1. siatka w zderzaku nadal nie istnieje - nie mam pojęcia co zrobić, jak tylko bd miał więcej czasu (teraz jestem zajęty maturami itd) to zwalę zderzak i będę kombinował
2. grill okazał się jednoczęściowy więc nie będzie jak w tutkach o 200-tkach gdzie można przymocować siatkę pomiędzy dwie części - więc tu też pyatnie o montaż - wtopić, kleić czy coś?
3. odrobina pracy ludwikiem i gąbką przywróciła trochę żywota tylnej blendzie, jednak nadal jest pomarszczona trochę i 'porysowana'
4. z oświetleniem tablicy wjechały diody ale takie w tubch żarówkowych łądnie świecą :) jedną też wrzuciłem do środka na sufit zrobiło się jaśniej i podoba mi się takie światło w środku a są na jakiejś technologii że nawet się ściemnia i wygasa tak jak normalna żarówka ;-)
 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 24, 2013 21:52   

Takie tam pytanie - gdzie Wy ten siatex kupujecie do grilli? :)
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 08:37   

Berg, ja kupowalem na allegro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r 220] Grill
Co sądzicie...
leon77 Tuning wizualny 39 Czw Sty 22, 2009 16:34
xROnx
Brak nowych postów [R214Si] Grill
sobon Tuning wizualny 6 Sob Sty 16, 2010 16:19
bula21
Brak nowych postów [R200] Grill
jaro12 Tuning wizualny 6 Sob Paź 24, 2009 22:31
azer
Brak nowych postów Grill r200
jak można zrobić/kupić grill taki bez znaczka rovera taki ala tuning?
sek099 Tuning wizualny 20 Nie Kwi 11, 2010 22:41
bonus89
Brak nowych postów Grill ... Jak co i gdzie ??
marmaz3106 Tuning wizualny 3 Nie Sie 02, 2009 20:42
kharry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink