Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Uciekła woda z chłodnicy....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Uciekła woda z chłodnicy....
Autor Wiadomość
phoenix123 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Łomianki



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 20:55   [R75] Uciekła woda z chłodnicy....
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam, mam pytanie hipotetyczne, co się stanie jeśli np. uderzę chłodnicą w kamień i ucieknie mi woda. Chodzi mi o to czy na wyświetlaczu pojawi się jakaś informacja nakazująca mi zatrzymanie pojazdu, czy np komputer wyłączy silnik czy coś w tym rodzaju? A i jeszcze jedno czy jest możliwe uszkodzenie chłodnicy i nie uszkodzenie zderzaka? Czy chłodnica powinna być czymś osłonięta(osłona silnika czy coś takiego)?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 30, 2010 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 13, 2010 20:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 21:29   

phoenix123, powinno pokazać, że jest zbyt wysoka temperatura, ale nie jestem tego pewien czy pokaże. Na pewno zaświeci się czerwona kontrolka w polu wskaźnika od temperatury.
Raczej trudno byłoby uszkodzić chłodnice nie uszkadzając zderzaka. Nie możesz zlokalizować wycieku? Zajrzyj pod kolektor dolotowy, tam jest króciec co łączy sięz blokiem, częste miejsce wycieku płynu.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 21:57   

lampka sygnalizacyjna jest powiązana ze wskaźnikiem i jak wskaźnik dojdzie do wysokiej temperatury , natychmiast zapala się lampka i wentylator pracuje na najwyższych obrotach. Należy bezwzględnie zatrzymać silnik.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
phoenix123 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Łomianki



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 22:11   

Dzięki, czyli nie ma żadnego systemu zabezpieczającego silnik, w sensie automatyczne wyłączenie czy coś w tym rodzaju( w renault safrane było coś takiego). Pytam dlatego że chce kupić rovera 75 i sprzedawca twierdzi ten samochód ma taką usterkę spowodowaną uderzeniem kamienia, więc zastanawiałem się czy silnik przypadkiem nie jest przytarty i czy ewentualnie rover jakoś się przed tym sam potrafi obronić;)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 22:19   

Z tego co mi wiadomo to nie ma takiego zabezpieczenia.

Chłodnicę również od spodu osłania osłona silnika.
Wyciek z chłodnicy może nastąpić przez uderzenie w chłodnicę przez atrapę, urwaniu się wentylatora (cena oryginalnego ok 2000zł), rozwaleniu zderzaka i tym samym, chłodnic lub skorodowaniu chłodnicy. U mnie osobiście puszczało na łączeniu termostatu z pompą wody.
 
 
deko77 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Lubin - obecnie UK



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 14:26   

A jednak da radę uszkodzić chłodnicę bez uszkodzenia zderzaka - znam z autopsii ; jadąc jakieś 90 km/h najechałem na coś ostrego kołem od strony pasażera - kapeć moment - jechałem 'wiejską' drogą '. Ściągneło mnie na pobocze i przeorałem podwoziem miękką glebę z trawą itp. Wysiadłem - obejrzałem auto - niby spoko - jednak ziemia z trawą wpakowała się między chłodnicę a belkę poprzeczną - chłodnica banan - dwa wycieki + połamany wentylator - DA SIĘ ?? ?
A co do czujnika ilości płynu albo coś takiego to niestety nie ma - leci i o tym się nie wie - dopiero przegrzanie silnika sygnalizuje czerwona lampka i komunikat na komputerze :(
Pozdrawiam Daniel
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 20:31   

apples napisał/a:
Chłodnicę również od spodu osłania osłona silnika.

Ta osłona, to osłania, ale.... to plastik, kamień fakt odbije się, ale przy grubszej akcji nie pomoże. Tak jak u deko77.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lut 14, 2010 20:54   

Rowan to prawda. Trzeba kupić tytanową. Widziałem na allegro jakieś wzmocnione po 700zł.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 09:19   

Najlepiej metalową od spodu przyczepić jak było w W124 E500 jak już coś się z nią dzieje to ciągnie za sobą wszystko do czego jest przyczepiona :)

Nie wiem jak te oryginalne osłony pod silnikami, ale ja dokupiłem taką docinaną z grubego plastyku. Przykręciłem ją na śruby i nic tam jej nie zrywa. Ostatnio zaliczyłem zaspę i rów, zawieszony byłem wzdłuż, ciągali mnie do tyłu, do przodu i nic się nie stało, myślę, że oryginalna na tych zaczepach to by już dawno poleciała..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie - gotująca się woda w chłodnicy
davido019 Rover serii 75, MG ZT 19 Wto Paź 24, 2017 17:46
robdzob
Brak nowych postów [R75] Wentylator chłodnicy załącza sie na zimnej chłodnicy?
Rover_75_1_8_t Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Lis 09, 2013 19:02
domel101
Brak nowych postów [R75] woda
maciej75v6 Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Cze 09, 2013 22:08
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Woda
dumel175 Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Maj 27, 2017 12:08
wellman
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
menior Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Sie 05, 2012 22:35
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink